Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:01:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни е тука, но на лятото дали му пука?!?  (Прочетена 39852 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #300 -: юни 25, 2021, 13:42:12 »

Виви, помислих, че искаш на английски.
Имам и двете книжки от моите деца, тогава бяха сензация и с голям мерак ги купих и двете. Реално майките се захласвахме по тях заради нежните илюстрации и трогателния текст, за децата, особено за момченцата не бяха от предпочитаните за четене и разглеждане. И племеникът изобщо не се трогна, каза само, че са много избеляли от старост. Ами вярно е, цветовете не са наситени и агресивни като повечето сегашни Wink
Моите задаваха много конкретни въпроси, общите положения, описани в книжката им бяха ясни от наблюдения на познати и съседи. За момиченца съм съгласна, че трябва да се пипа внимателно, наистина може да се травмират от голата истина, преди да са полово зряли.
Не ми се рови във форума, с предишните съфорумки няколко пъти говорихме на тази тема, имаше много интересни истории и споделен личен опит. Наистина нашата общност върши чудеса и всеки с готовност помага. В общи линии сме на едно и също мнение по повечето въпроси, без крайности. То и затова се задържаме толкова дълго тук. heart
Голяма жега, ей... Почвам да се стягам за идването на НИ1 - трябва да извадя дрехите, които ползва тук, да реорганизирам гардероби и да предвидя какво ще се готви. Той яде всичко като баща си, но ми се ще да му обърна по- специално внимание, а не да го карам да се напасне към графика и вкусовете на брат си. Нямам представа дали снахата ще дойде до Пловдив. Сватята ни покани да се видим на тяхната вила в Годеч, сигурно това ще ни е общото преживяване.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #301 -: юни 25, 2021, 14:14:28 »

http://detstvoto.net/index.php?newsid=759
Дали това е цялата книга?

Аз днес отрано бях по улиците по задачи. Отскочих и до работа с Дребния. Кокона беше при майка за 2 часа.
Свърших, каквото свърших. Сега се крием на сянка. Предстоят почивни дни без деца. Не мога да кажа откога не е било. Наистина имам нужда да глътна въздух, че тази седмица ми се събра доста. Пълнолунието и писъците на съседското дете ми бяха черешката на тортата.

Обмислям кино по женски за днес. Утре май ще сме на плаж Swiming

Тази седмица нямам желание (сили) дори за хоби дейности. Буквално се разплувам следобед, на другия ден ме е яд, че никаква не съм я свършила  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #302 -: юни 25, 2021, 14:50:01 »

Да, това е цялата първа книга.
Ето и втората
http://detstvoto.net/index.php?newsid=720
« Последна редакция: юни 25, 2021, 14:53:49 от svekarva » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #303 -: юни 25, 2021, 16:51:51 »

Еми, супер си! Ако имаш възможност, ще съм ти много благодарна да я пратиш към Бургас. Не е спешно, чак август ще може някой да ми я донесе, така че като ти е удобно!

Свекс, така прозвуча понеже тук търсих преди да ударя на камък, никак не очаквах че изданията ще са толкоз зле.

Главата ми е каша днес ... малката опищя света и 2 часа я приспивах ... охххх
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #304 -: юни 28, 2021, 08:19:43 »

Привет!

 Да намина рано-рано докато се разбудя, че верно трябва почивка от почивката особено с немагистрала Тракия. Направо е ад, повече не бих си причинила ходене за уикенд към морето. Ние имахме преминаване през бокса с колата в петък и не беше ясно дали въобще ще стигнем, та годишнината я изкарахме в бившата Мототехника в Пловдив. Насред път просто изгасна всичко и добре че бяхме пред Пловдив, та имахме опции поне за спане, ако не се случат нещата. Решихме да я оставим, а нашият приятел предложи да мине да ни вземе напът към морето.

 Иначе бунгалото е на Къмпинг Юг след Китен. Целият къмпинг е обновен и отдават места под наем и може да построиш бунгало. Всички са дървени, със собствен възел и баня и почти изглеждат еднакво. Има някои с доста луксозна декорация. Нашите приятели са се наели да го направят като опит дали могат да изпълнят такъв проект, а другите съсобственици са дизайнери и е много свежо.Ще го дават под наем, но на познати, че им е мило. Плажът е тих, не е на концесия и много ни хареса.

 Сега обратно в реалността. Вие как изкарахте уикенда?
« Последна редакция: юни 28, 2021, 08:26:49 от addicted_to_u » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #305 -: юни 28, 2021, 09:02:58 »

Здравейте!  smile

И аз съм на работа, за да си почина. Wink В петък взеха децата и успях по женски да отида на кино.
Събота с наши приятели ходихме на Хисаря. Добре са вдигнали цените на входните такси. Иначе вътре барчето си е на нормални за такова място цени. Басейните не бяха претъпкани, ама там е военен ред и дисциплина. Чисто, хубаво, с топла вода.  heart
Вечерта се събрахме в нас и откарахме в смях до сред нощите.
В неделя спах като тийн до обяд. После обаче яхнах метлата и разчистих рисунки, книжки и изрезки на Кокона, подредих едната тераса, оправих няколко шкафа. Мъжо размрази фризера... Все велики дейности!  tease

Днес Кокона тръгна на занималня, Дребният - на градина.

Адиктед, Приморско и Китен са ми едни от любимите плажове. След Бургас обаче ми е неприятно пътуването с деца. Едното кротува, ама другото е с шило в дупето и 300 пъти може да попита: Кога ще стигнем? Много ли остава?
Ние обмисляме вариант за септември и събирам мнения.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #306 -: юни 28, 2021, 15:23:15 »

Рони, бая се позачудих какви ги вършите в сервиза в петък, ама реших, че имате познати там. То каква била работата. crazy
Пътят към морето по немагистралата всички го проклинат. НИ2 минава през Димитровград, уж по- бързо ставало. Съмнително ми се вижда да оправят до края на месеца, както беше по план.
На мен Китен и Ахтопол ми са втръснали. От моите детски години все натам ходим, така се случва, че някой от семейството има по служебна линия почивна станция. Един път наех квартира в Приморско, но ни се падна една с развален сифон в банята и пак потеглехме към Китен, към станцията на Родния. На НИ- тата им е като ваканционно жилище, там им са морските спомени и ходят с удоволствие. Даже сега, като си дойде НИ1 смятат да отидат да работят там и двамата за няколко дни. Техни приятели са на къмпинг  от началото на месеца, на каравана около Китен и ще си имат компания за вечерните часове. На плаж да се печат не ходят, крият се по интернет сенчести места - море офис Wink. Гледах снимки, караваната играе роля на бунгало и около нея има направена дървена веранда с кухня, много прилично и с всичко необходимо. Остава да не е много топло под навеса и комарите да са в поносимо количество и май това е тенденцията за нов начин на работолетуване.
Али, Коконо в училището си ли ходи на занималня? Гледам съседските деца и те поеха сутринта с крайно нежелание с ранички на гърба пак към училището.
Ей, ще се затегне отново работата с тоя Делта вариант, така ми се струва... Дори в позитивно настроените редици на ФБ- групата Ваксини се прокрадват притеснения.
Хайде, хубава седмица на всички!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: юни 28, 2021, 15:58:33 »

Днес много тихо тук smile

Здравейте!

Тук след приятния уикенд, жегата се завърна.

Нашите приятели, които септември заминаха за Лондон през септември също ще се завръщат за постоянно и мъжът беше тук събота и неделя да донесе багаж и да оправи разни неща.  ММ и Бамбук са много щастливи и цяла събота и неделя бяха с него.
Вчера ходихме до Дунава. Някъв скочи от моста. Взе да вика за помощ, ама си плуваше. Един с паделборд отиде до него, ама след това отмина. След малко се разхвърчаха патрулки и го извадиха и видяхме, че е с гипсиран крак. Странна история.
И е толкова мръсно, не знам как плуват там. Целият район там хем изглежда като курорт, хем навсякъде бутилки и фасове, та е много мръсно. Та единодушно решихме, че в Пуркерсдорф си е най-добре.
 

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: юни 28, 2021, 16:12:59 »

Аз пък мисля че нещата този път вървят към отшумяване с вируса, народът ептен е без маски, и аз като ваксинирана не се сещам вече и се налага любезно да бъда подсещана, някак психиката ни го изхвърли този въпроси от главите ни...
За работенето под шатри, до каравани и при комарите, ми знаете мнението, ако искам да ми е зле, ще си седя при комарите зад блока, една гледка не ми стига lol, та или вкъщи или в хубав хотел/ апартамент. pardon
Аз имам толко ужасни спомени от детски морета с нашите, че трудно почнах да се навивам да ходя на море и то чак преди няколко години.
Майка е тотално изперкала- в едната клиника й казали че вената й е починала и е за операция ( инвазивна ), на другото място са й казали че става за умъртвяване на вената чрез инжекция при доктор Галили, само за лазерна още не са си казали мнението lol .
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #309 -: юни 28, 2021, 16:22:25 »

При нас пак гоним 20к болни, уж 80% са ваксинирани, УЖАСТ!

Хванаха и здравния министър да се натиска с една по време на работа и 24 часа не си даде оставката. Ма, каква пушилка се вдигна. БоЖо казал, че му прощава, теорията е, че Ханкок има кирливи ризи негови и той не смее да го бара. Накрая обаче подаде оставка ... да не мислите, че само в България има бакии политически.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #310 -: юни 28, 2021, 16:34:51 »

Свекс, и на мен Китен ми е втръснал. С майка като отидохме 2 клас на Зл пясъци за пръв път й казах, че повече не желая да ме води в онова село Китен. По стечение на обстоятелствата съм ходила още 2 пъти на лагер и после на моминско. Ето че сега пак натам трябваше да ходим. Аз съм антикъмпингар, но бунгалото така ново и красиво и удобно направено, че само да не беше пътя щях да го предпочета пред чужбина. Пускам снимки да видите: https://www.facebook.com/392078527508584/posts/3858688687514200/. В Гърция така или иначе предлатат същите условия, а тук си буквално на плажа, а и с Кулата става същото. Ще видим ако се размине Турция ще заведем Ж. там.
  Иначе Бургас ни се размина, нали бившият беше от там, викам си може да е било за добро. Много ми се разглеждаше, но не ни беше на късмет.
Еми, предния път всички мислехме, че преувеличаваш, оказа се права. Дано и тоя път интуицията ти е вярна.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юни 28, 2021, 16:41:55 »

не е лошо бунгалото, за такива неосведомени като мен, банята снимала ли си ? lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: юни 28, 2021, 16:49:14 »

Привет, аз днес бях много зле.Хвана ме мигрената, тръгнах си от работа, едва се докопах до в къщи.Поне спах и сега съм малко по-добре.

На мен пък ми се ходи на бугало или каравана, но да има собствен санитарен възел.Това ми е условието.Значи всичко разбирам, но да спя на земята и да пишкам в мизерията, не го приемам.Та догодина, като пораснат тия двете, може да пробваме каравана, ей така от чисто любопитство.

Мен много ме е страх на есен какво ще стане и понеже работя ежедневно с хора ще ходя скоро на ваксина.Изговорихме го това с моя мъж, четох в групата за ваксините и казаха, че дори с високи антитела може да се слага ваксина.Та скоро, скоро отиваме за ваксини и двамата.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: юни 28, 2021, 16:58:45 »

Тук маските ффп2 са си задължителни и на много места се изисква и тест. Уж всичко върви на подобряване. Курц е оптимист, да видим до кога. С който съм говорила тук. Смятат, че лятото ще е ок, ама на есен нищо не се знае. Австрийците не смятат да пътуват в чужбина, придошлите ще си ходим по родните места.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #314 -: юни 28, 2021, 16:59:55 »

Малее само лоши новини днес... На работа едни патратии, готината госпожа ни напуска в градината ( 3 за три години), делта вируси...

Не знам кой как се е отпуснал,ама мен изобщо не ми е все тая... Поне лятото да избутаме, че не ми се мисли. Маги давай смело, колега онзи ден ми разказваше,сложил си беше, той е бил с много антитела, втресло го е за ден и това е било. Жена му която го е изкарала супер зле едва 100 в количествения, той с 1000

Свекс на НИта поне ще им е ок, през деня плажче, след 17:00 почват да работят до 01:00-02:00. Мен не ми се връзва да се затворя от 09:00*-18:00 минимум в хотел/апартамент/каравана и изпускам целия ден. В Китен обаче не бих стъпила никога отново, бяхме преди години, един ден само на плаж останахме там, постоянно отскачахме до Каваци и Лозенец

Панде това звучи ужасно...



И днес да ви се похваля по "гащи" се разходих из офиса. Сложих си една много готина пола от абаутю на солеи, и една колежка тича след мен булчее полата, и аз мисля ще ми я похвали, а тя, смъкни си я, гащите ти се виждат  laugh
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines