Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 16:17:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 44946 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #150 -: март 16, 2021, 12:48:36 »

Честит рожденик, Булка! Да ти е жив и здрав и стягай сиренявата каша, ама изкисни първо сиренето, че нещо отровно солени ги пускат в последно време всичките видове.
Снахата също е чипирана, вдигнала е температура, схванала и се е ръката с ваксината, но вече е по- добре.
Тъкмо реших да дишам дълбоко и да отскоча да кажа добре дошла на аптекарката, дето беше ковидясала и хоп... некролог на вратата. Починала съседката под нас, само на 71, тази, на която мъжът играе съвсем спокойно на карти в парка сред огромна тумба зяпачи без маска. Миналия месец кара нещо стомашно, лекува се дистанционно, но така и не се възстанови и си мисля, че може да е опашка на вируса blush. То да го е страх човек да мине по стълбището, само кофти неща вижда и чува... Съседите, които правеха ремонт и отварях и затварях вратата на майсторите били семейно с бронхоплевмония в болницата от петък. Хората от бригадата го били донесли, по сведения от аптеката. Мъжът на съседката до нас пък виси на терасата по цял ден, малкото им дете е карантинирано и той го гледа.
Напъвам се да измисля нещо положително и се сещам само за това, че новата микровълнова се оказа много добра покупка на Родния good.
Двойката гълъби от миналата пролет пак се задяват любовно и в скоро време май ще подновят опитите да правят гнездо на дървото пред терасата. Мамицата им, кълват теменужките в сандъчетата, ровят като кокошки, цвъкат където им падне и само гукат от ранни зори колко са щастливи...
Та така, кураж на софиянци за затварянето /чух разни неща по радиото преди малко/, дано минем и тази вълна без да се изпокараме семейно и да изкукуригаме окончателно  heart heart heart
Май последният лозУнг /ударение на у, както казваха видни соц- другари от близкото минало/е "останете здрави" и измести "останете вкъщи", нали?  Wink Пожелавам го на всички ни smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 16, 2021, 13:01:44 »

И аз имах рожденик вчера - дребният стана на 7. И сега ме тресат разни вълнения - тази година ще има нова система за кандидатстване за първи клас и уж всички предимства ще се изчисляват автоматично. Ама се притеснявам дали ще важи досегашното правило - ако си е сменял адресната регистрация в района на училището, да му се счита по-голямата уседналост. Защото миналата година, когато трябваше да си сменя адреса, ме накараха от общината да сменя и на децата (не исках, за да не ми се налага да минавам през тези нерви сега - ама не можело, децата трябвало да се водят на адреса на майката  crazy).
И сега трябва да чакам чак до средата на април - т.е. още цял месец, преди да разбера.  nea А не съм от търпеливите.  blush

Аз на ресторант не съм била от миналата година, даже не помня кога бях последно. Тази събота ще празнуваме на дребния рождения ден в парк Боби и Кели (ако не затворят), но ще са само 3 деца от детската градина - с тях така или иначе има контакт постоянно. Даже и бабите и дядовците - няма да ги каним да идват там - с тях отделно. Колкото по-малко хора, по-добре. Ние ноември месец го изкарахме вируса всичките, та би трябвало да имаме антитела, така или иначе. Ако затворят - ще го празнуваме вкъщи - предупредила съм родителите за този вариант.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #152 -: март 16, 2021, 13:51:31 »

Хич не ми се пише, че е хаос около мен, но да кажа нещо конкретно:
Менианте, намери контакти на отдел Образование в общината. Звънни и обясни на хората. Ще ти дадат разяснения  good При нас даже дават разяснения за този набор, за това училище колко се водят по адрес. Т.е. родителите да си преценят риска дали да го пишат на първо място, ако не им е точно в района по улиците. Въпрос на търсене на родителите. В повечето случаи пишат и четат грешно по форумите, вместо да потърсят информация от правилното място.

Да са ви здрави рождениците give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #153 -: март 16, 2021, 14:15:47 »

Свекс, не каша, чорба хаха.Сиренето не е солено, ама е доста меко, дано не се разтопи хахах

Хайде, пак ще ни затварят нас по Софето, крайно време беше, имам обаче теория че изчакаха до последно за да минем после по-бързо през пика че иначе ще се влачим с месеци.

menyanthe и аз тръпна за догодина, ще ни разказваш тънкостите на новата система. Да ти е жив и здрав Зарко.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #154 -: март 16, 2021, 14:51:13 »

 Привет!
 Булка, да е здрав рожденника!
 Оф, денят тръгна ползотворно и като вече не следя бройки толкова изкъсо хич и нямах представа как се движим... Да, ама близки са болни. Контактни са и с други близки с първа игла АЗ. Ще треперим пак. При предния пик пак същите бяха контактни от първи ред, както са и сега,и с уплах голям се разминаха, та предполагам и за това бяха първи на зелените коридори. Дано имат някаква защита и да не се стигне до боледуване и болните да го карат леко. sad

 Голяма матрица се движи, направо не знам вече минало ли е време или не. Трябваше си затваряне и дано пуснат ваксинирането пак, че вече психика не остана, ама пак ще е лашкане напред-назад в мерките пак сигурно. Вече и страх нямат неверните, та не знам на какво ще разчитаме. Ние сме в сходен разкрач като миналата година, бе въобщееее... Татко е на село сам, да сее и приготвя двора, ся него ще мисля, че дебелите македонски глави от гоцеделчевско не увират и маски долО и няма вирОс. Има продукти и към 20ти ден отива с ваксина, та дано няма проблеми. Всички дано останат здрави и да устискаме до нещо не знам и аз какво....

 За РД на Ж. имах минималистични планове и пак няма да се сбъднат. Значи 3та година в края на март се закучват нещата лично за мен и в началото на май разцъфват, та дано вече спре...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 16, 2021, 18:55:08 »

Здравейте!

Аз много се радвам за номинацията за Оскар на Мария Бакалова, макар, че не съм гледала филма. Ама се радвам за момичето smile

Бамбук го ваксинираха днес, ама срещу енцефалит, пренасян от кърлежите тук. След 6 седмици ще има втора доза, няма да е доволен. Вчера пък имаше консултация с ортопед. Нещо си криви стъпалата и ще носи стелки. Въобще само с доктори си говоря на живо. После що се чувствам малко изперкала lol  Но знам, че всичко е малък дявол и сме добре. Много тъжно място е детската неврология.

Ох, нищо положително не мога да напиша напоследък. Ужасно мрънкаща съм станала. Не ми се сърдете.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: март 17, 2021, 08:35:22 »

Добро утро!

Булка, жив и здрав да е на патерици твоя мъж!

Панде, и аз съм като теб, ужасно минорна съм.

Вчера ходихме с каката за манту, направиха и, сега ще чакаме петък да го мерят.Станала е направо нямам думи.Само мрънка и всичко е, вие с бебетата, а пък аз!И започваме едно обясняване и говорене, само дето на мен нервната ми система вече не издържа и почвам да се карам и крещя по-раничко от нормалното.Хем и отделяме време, хем гледам само с нея да играя и пак не е доволна!Те това е положението.

Ох, отивам да легна малко и да гледам тъжно, че нещо ми е супер скапано тия дни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #157 -: март 17, 2021, 09:17:10 »

Добро утро!

Благодаря за пожеланията! Отпразнувахме го пак пандемично. Днес племенницата става на 4, ще минем само да оставим подаръка.

Вчера много яко, както цял ден си повтарях че този сопол няма да мине и ще си постои вкъщи поне до края на седмицата, така следобед получихме изненадаа... Затвориха градината, заразен е голям брой от персонала, включително и лелките в кухнята, градината е затворена от днес за неопределено време. Сърцето ме стегна, дано жените го изкарат леко  heart. Та минаваме в режим "ще преживеем всички вкъщи". Вчера на една среща с един клиент беше голям смях, разглеждахме както всеки месец месечното ни представяне и срещата протече по следния начин: Звяр прекъсваше през 5 мин че рисуваше картичка, зад мен Пухчо си облизваше дупето а клиентката печеше кекс и ставаше през 5 мин да проверява да не и изгори  laugh, нещо много му отпуснахме края всички!

Ой и Моника и Томи почерпени виждам, на Звяр също му предстои реваксинация ама ще я отложа до към май.

Мисля уикенда най-накрая да изгледам Борат2!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 17, 2021, 09:18:42 »

Здравейте!

Аз днес съм много недоспана отново. Котката ни буди през два часа през нощта, накрая я пуснах да спи при нас, то не се траеше! На всичкото отгоре, днес имам часове от 7:30, за които се успах, на две на три се приведох във вид и пускам си камерата... уплаших се от видяното, та набързо я спрях и мисля днес да карам само със звук  tease

Минорно е натсроението малко и заради времето навън и някак си не се чувства надеждата от идващата пролет, а пак го има притеснението - а сега какво ще стане. Когато говорихме с колегите ни от Германия, според тях ни чака не много лека пролет, после по-леко лято и докрая на годината прогнозите им са, че ще сме си стъпили на краката вече.

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #159 -: март 17, 2021, 09:30:02 »

Маги, при нас е същото. Вече не знам какво да я правя. Все тя горката, все изоставена, все й е скучно... в тия момемти ми иде да се гръмна като знам колко време й отделям и пак е недоволна ... да не говорим, че снощи хич не спа. Тия моите деца, що мразят толкоз да спят не знам ... а аз и баща им сме толкова поспаливи.

И аз се радвам на Бакалова браво на нея!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: март 17, 2021, 09:34:48 »

Виви, гласувам да ги съберем да се самосъжаляват двете, а ние да спим.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #161 -: март 17, 2021, 09:42:01 »

 Привет!

 И при нас е минорно настроението, ама трябва да го бутаме. Баба Марта поне да беше се смилила с хубаво време, а то....
 Май всички по-големи деца в семействата са така. Помня на кумовете големият как казваше "ами гледайте си го бебето, аз ще съм си сам в стаята" и се отегляше много мелодраматично. smile
 Аз трябва да търся вариант Б за торта, а хич нямам настроение за това. Поне подарък вече набавихме. В озон ми изпадна намалена къща за кукли с все обзавеждане беше с 5 лв повече от необзаведената. ММ ще трябва обаче да я донесе и сглабя по нощите преди 2ри, защото усещам как ще се изнервим всички, ако го оставим за самия ден.

 Дано наистина есента да се кротнат нещата, че вече имам чувството, че никой не знае какво ще се случва и го караме на надежди. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 17, 2021, 10:04:42 »

Здравейте!

Аз днес съм в по-ведро настроение smile през нощта се събудих с мигрена, но пих хапче и сутринта се събудих свежа.
Или защото един месец няма да мъкнем Бамбук по доктори. Ние с ММ сме си записали разни профилактични, ама поне Бамбук да си почине малко.

Тук е студено, но има слънце, та е малко по-симпатично!

Хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 17, 2021, 10:37:12 »

аз май не ревнувах от брат ми, ма ме дразнеше нещо като присъствие, та му махах бибата от устата и го будех нарочно.бих се самопребила сега, ама от друга позиция гледам последните години lol
Иначе нз дали до края на годината ще се оправим, германците може би, дано. хората са станали много злобни и изнервени, съвсем си показват характерите и липсата на възпитание, сякаш социализацията ги овладяваше преди пандемията, но сега няма какво и е ужас.
адиктед, каква торта ше търсиш, да помагаме ли? домашна ли ще правиш?

мен също ми писна от лекари, а тепърва ме чакат зъболекар и изследвания, ма първото ще отложа. евстахиевата след 40 лв за преглед и 50 лв за лекарства, успешно почна пак да ме прорязва, при здрави уши и доказано без бактерии нос.. та ми писна и мисля и там да оте*а засега. мисля си че може и гадният мъдрец дето ми го правиха 1000 пъти вече да е за вадене, но и той уж е с ок състояние според снимките отпреди 3 месеца.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #164 -: март 17, 2021, 11:21:34 »

Здравейте!  smile
От снощи сме си вкъщи. В опит съм да вкарам всичко в ред, да изпера 100 перални, да си закача пердета и завеси, да изпразня саковете... Изобщо положението е "Къде са ми гащите?"  pardon Хубавото е, че децата страшно са се затъжили за играчките си и им е интересно. Другото хубаво е, че държи още студено време и не се налага точно сега да прибирам зимни и да вадя летни дрехи и обувки. Е, тогава щеше да е адско!
Моите родители, че са откачени и гледат новини след новините и после коментарно студио за новините... Оплаках ви се наскоро. ММ обаче снощи се жалваше как майка му била владетел на дистанционното - новини, студио и захващала с предаване след предаване. Всичко било придружено от надут телевизор и шъткане, за да не се изпусне нещо. То поначало в тях сметката за ток сигурно идва от вечно работещите телевизори дори и да не са в стаята. Така и не съм разбрала логиката докато вечерят в хола що нещо в кухнята гълчи pardon Поне снощи се посмяхме, че Вирусът е страхотно оправдание за хора, които са от вкъщи на работа и от работа вкъщи без други интереси.

Аз с децата друг дерт имам. Дребният много се интересува от всичко на Кокона. Съответно всички неща за оцветяване се крият (диванът го прах от флумастер поне два пъти). Всички училищни неща също се крият и изобщо няма как да има ред на този етап. Току има рев кой на кого е взел нещо, смачкал рисунка, дръпнал книга, скрил играчка... Все чакам да му дойде акълът. Да видим кога!

За рождени дни напоследък в нашата градина стана много популярно децата да духат свещичка върху питка. Поне това дават. Отделно си остават дребните подаръчета и почерпки. До май имам много време, но събирам идеи. И Дребният не е имал нормален рожден ден с детски център, много деца, шум, смях и винаги малка доза рев  pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines