Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:39:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 36144 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 30, 2021, 16:00:49 »

Честно казано, системата за детски градини/първи клас е доста неинтуитивна.
А и липсва възможност например, да покажеш по някакъв начин ето това:
"Ако постоянният/настоящ   адрес на детето е променян през последните над 3години, от 1 до 3 години или през последната една година преди подаване на заявлението, но промяната попада в границите на прилежащия район на едно и също училище, се ползва по-благоприятната за ученика група."

Нито имаш възможност да въведеш предходни адреси, нито имаш възможност да сложиш отметка, че предишния адрес е бил в същия район. Което означава, че аз трябва да "излъжа", че адресът не е променян, за да ме сложат в правилната група. В моя случай - това не е от голямо значение, защото има сестра, която учи в същото училище (под 12години) и съответно това пак го слага в първа група. Но ще има хора, за които това ще е от значение. И може да не се класират в желано училище, защото системата ще ги сложи в по-неизгодна група.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: март 31, 2021, 08:45:36 »

Добро утро, как сте?Аз днес нещо съм притеснена.Уте съм на работа и сърцето ми е свито.От друга страна мечтая за малко тишина и спокойствие, без някой да ме дърпа и да реве.

В Англия е много стройно всичко като организация, направо им се кефя.

Свекс, Германия забранява на хора под 60 години(май) да си бият АЗ.Най-вече на жени.С тая АЗ ще е интересно, все нови неща излизат.

При нас със записването сме в Каменната ера.Обикаляш от училище на училище, от градина на градина, от ясла на ясла.Уж има система с точки, ама уж, всичко е връзки и добри познанства.Просто положението е плачевно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 31, 2021, 10:45:38 »

Маги, аз не знам кое предпочитам, но май е обикалянето. Щото реален контакт имаш така, и ако нямаш отзиви, ги виждаш какви са и що са. Уж наредих градините, пък да видим.
Днес стартирахме ударно, побързах да изпека и месо с картофи, че ни чака напрегнат ден, аз съм на ред да гледам малкия, че половинката има онлайн обучения, някъв технически семинар и ще трябва да се пази относителна тишина. pardon
аз пък размишлявайки относително логично относно гардероба си, снощи прецених че роклите са ми напълно достатъчни и си забраних да си купувам нови. в крайна сметка на площадката не мога да нося най хубавите от тях. поръчах си два спортни екипа на цветя, да си ги надърпвам по пейките с кеф lol , и това е. Другото е било липса на реализъм от моя страна, да мисля че ще имам къде да нося различни тоалети пролетта. pardon pardon
ако някоя от вас иска книги за четене, да свирка, ще й пратя. събрах някъде 3-4 такива.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: март 31, 2021, 10:51:24 »

Много сте тихи днес? Да не е почивен ден нещо?

Тук е направо лято. Бих се разходила, ама Бамбук не иска да излезе пеша, а аз не искам да карам колело още. Днес най-после не ме боли глава. Ще го офертирам като се наобядваме.

 Маги, ще ти стискам палци утре! Сигурна съм, че ще мине неусетно денят smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #319 -: март 31, 2021, 13:50:07 »

Панде, нормален работен ден е... Нещо сме си изприказвали приказките, или поне аз, та затова мълчим Wink
Пак бях с пуснато радио сутринта, работата не е наред, нито с ваксините, нито с болните crazy.
Нашите съседи вчера се прибраха от болницата, видът им хич го няма, ама казват, че вече са добре. Направих им един лек сладкиш без печене, уж съвсем здравословен и понеже ягодите от Кауфланд изобщо нямат вид и вкус, приготвих от тях нещо като сироп за заливане. Оставих го пред вратата им и те отвориха чак когато бях на площадката на стълбището да благодарят. Много необичайно и тъжно, ама това е... Пазят се  да не се заразят от нещо друго сега, говорим си само по телефона. Хората от бригадата също били добре, леко минали, даже вече питали кога ще довършат ремонта smile.
Бишата ми колежка, дето се разболяха семейно преди седмица, не ми отговаря от вчера на съобщенията. Дано е добре. Утре трябва да боядисва яйца за техния Великден. Винаги прави по много и после раздава. Хаха, една година беше забравила да свари една партида и бая се бяхме изплескали в офиса при чукането. blum Тя ме снабдява и с бели яйца, имат ровещи кокошки, щастливо онождани от достатъчен брой петли, та хем стават с хубави цветове, хем и са и здрави.
А, забравих... Нали си говорехме за ваксини за домашни любимци, почват ги и тях.
https://nova.bg/news/view/2021/03/31/321394/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8/
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: март 31, 2021, 14:16:51 »

Свекс, би ли споделила този сладкиш тук?
точно говорехме с майка за рд то й за тортата. не искам домашна тежка, може би лек сладкиш или купешка лека, която не сме пробвали. търсим си и ние занимания, да не мислим за глупости.
аз също така се разрових и видях че има и противогрипни ваксини за деца, под формата на спрей, има си и нормална която става за деца, инжекционна. силно се замислям дали да не му сложа преди новата учебна година. вече сме бая наплашени...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: март 31, 2021, 14:24:38 »

Еми, аз правя чийзкейк без печене.Изключително лек и вкусен ми става.Също Френска селска или червено кадифе са ми в леките, не много сладки торти.В последно време такива предпочитам за мен лично.Виж за децата правих с пандишпанови блатове и с яйчен крем(сладкарски)стандартен.

Ох, много хора се заразяват.На моя мъж брат му си е сложил и той първа игла.Уцелил е Модерна, сега ще се пази и ще чака втора игла.На свекърва ми наближи времето за втора игла на АЗ, и така.Баща ми остана не заразен, сега него ще мисля и се надявам да го извика чичо ми скоро за ваксина.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: март 31, 2021, 14:48:37 »

Здрасти!
Маги, разбирам те, дано вълнението е повече от напрежението Wink, но ти си гърмян заек и бързо ще свикнеш с новия ритъм.
Мен пък хич не ме кефи да се обикаля по ДГ или училища. Радвам се, че скоро не ми предстои записване на дете.
Тия дни не мога да му смогна на лепенки на чудовището, от обяд вече 2ра слагаме. Не знам какво прави, маа лятото сигурно през 5мин ще иска. Той както не даваше, сега и кожа да си дръпне тича да му слагаме crazy купих едни с животни и явно го кефят. Одраска се, порязал, вчера с трион се за качил... Е сега гледам нова дупка на панталона. Не знам какво прави това дете!
Аз бях на лекар, някак по-лежерно ми става вече, започвам да се прествашавам и д а купя 1-2 неща. Ама още ми се вижда доста далече всичко и искам да си седи вътре максимално.

Тортата, която взех за годишнината на нашите беше с ванилови блатове и яходов крем и такъв с бял шоколад, беше превъзходна. Много ни хареса на всички, а имаме доста различни вкусове за сладко. Чакам повод пак да я поръчам  blum ама кой знае кога ще е, че малко ми ограничават сладкото напоследък.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #323 -: март 31, 2021, 15:12:43 »

Еми, ето тази торта, в по- малки количества и без толкова какаово - щоколадови работи, че да не алергясат. Моташе ми се едно кашу от Коледа, реших да го ползвам най- накрая. smile Крема също видоизмених и го направих вместо с шоколад, с пасирано авокадо и гъстата част на кокосовото мляко /стоя в хладилника консервата/. Правила съм я съвсем по рецептата преди, когато канех разни специални роднини, хубава става. Има и други торти и сладкиши в сайта, добри са, особено за хора с проблеми на щитовидната.
https://know-how-to-cook.com/2018/11/dvoino-shokoladova-torta-malini.html
Не помня дали казвах тук, ама в последно време ползвам скир /нещо като цедено мляко е, има го в Кауфланд и Лидл, тяхна марка/, който смесвам с плодове или сладко, а основата я правя от счукани ядки, някакви натрошени бисквити, масло и кафява захар, загряти на тиган. Блатът го слагам във форма, докато е топъл и чакам да стегне, после добавям крема и това е.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #324 -: март 31, 2021, 15:26:00 »

Привет

Мен нещо ми е натоварено тези дни, та не смогвам да се разпиша. Абе Фери ми изчезна, хич я няма...

Ох, броя дните до понеделник, много си обичам детето, златно и умно е , ама къщата е за ремонт... чуди се каква беля само да направи (цялата детска е в гел за коса в момента), отделно е вечното присъствие на всички ми колове... Днес взех и тест за антитела за всички, моя замина на боклука.. нещо не се справих, ще питам петък в поликлиниката дали могат да ми направят.

Свекс аз правя мъфини със скир, може и с цедено мляко/сметана. Мога да ти пусна рецепта, мисля скоро в сладък вариант да ги пробвам, в солен са супер вкусни

Магиии какво ще си облечеш за утре?

Тук е много студено още, тези дни ходим до училището до нас да тича, ама зъзна, неудобно ми е.

Еми какво се правиш на одъртела хахах искала да обикаля, два клика и си готова. Дай да оправят нещата и ще ти разгледаме опциите smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #325 -: март 31, 2021, 15:34:05 »

Аз нещо с това време не мога да се организирам и до вас да стигна. Сутрин бързам да излезем, после пък се тътрим към вкъщи. И времето едно уж пролетно, ама такъв вятър реже от време навреме, че... само свалям и слагам шапки. Зимно-пролетното яке 3 път е изкарано-писна ми... Нищо няма да купувам за мен. Трябват ми блузи с дълъг ръкав, тънки... ей все това търся и все това нямам... На Ж. вчера й купих чорапогащник и бяла блуза за под роклята, че с голо рамо дори и у нас няма да я накипря biggrin Като влязох в Точици един жълтозелен анцуг с лилави точки и харбалички така ме грабна, че не се удържах. Много е свеж, дано не го съсипе бързо...
 ММ тия дни обикаля външно градините, че тук си ги знаем, ама там не знам коя каква е... Наредени са, второто желание е малко соц и на забито място, но с много бройки, на първо сложих тия с най-голяма бройка прием и скоро ремонтирана, пак не ни е удобна съвсем, ама поне и хубави отзиви има от позната, накрая и тая дето ни е до нас. На мен с това обикаляне и връзкарство и самият факт, че за всяко нещо всички сме принудени да го правим, за да не го направи някой друг вече ми е до гуша, ама като се дърпах да ходим в Австралия навремето, ще си сърбам...  sad

 Имам да докупувам свещички и други парти украси и приключвам с организацията. Балоните са с егати схемата за логистика. Дано кукленската къща не я счупим преди да е наредена...Ако беше както си трябва парти не знам вече колко щях да съм луднала.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 31, 2021, 16:01:29 »

О Булката, мен всякакви административни попълваници ме дразнят, не ми обръщайте внимание че мрънкям. а това златно дете вкъщи днес изяде шамара, днес е много неадекватен, дразни ужасно а ми е тегав ден. заточила съм го в спалнята с лего, компютър и  с новата му любима храна извън картофите- еднорогска зърнена закуска, състояща се от шарени кръгчета. pardon
Адиктед, ще ти пратя откъде си взех най обикновени едноцветни блузи с дълъг ръкав, добро качество, евтино и български.
Адиктед, парти аксесоарите що не ги поръчваш от едно и също място накуп или имаш някакви специфики?
времето е много измамно, оняден ме надуха и вчера ме боляха раменете, ама нали сме в специфична атмосфера и взех един хюмекс за всеки случай.
Мерси Свекс, ще предам рецептурника.
Маги, пиши и твоята рецепта за чийзкейка когато е удобно, в нета има много, но не вярвам на никой вече извън групата ни, пишат глупости и само хабим продукти. beating
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines