Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 16:20:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври идво с песен- време е за есен!  (Прочетена 80656 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: октомври 12, 2020, 08:03:31 »

Добро утро!
Как сте? Починахте ли си?
На мен направо ми се реве, така добре ми беше събота и неделя, карахме колела, видяхме се с приятели. Днес грам не ми се ставаше в 6,30 за работа, Ники и той заяви че не иска да ходи на детска, еми разбирам го детето.
Да ни е жива и здрава Еми!
Свекърва, ти колко информация прерови за едно "ужасен"  Bravo
Тази седмица ще ми е 4ри дневна и направо нямам търпение да идва четвъртък.
Лека и успешна седмица!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: октомври 12, 2020, 09:25:25 »

Добър ден!Аз съм като прегазена в валяк.Тия двете бодуваха снощи, после реваха дружно и аз не съм спала  cray Имах план за деня, но няма да го бъде и ще е каквото стане!

Еми, да си ни жива и здрава и все така хаплива!

На свекърва шапка и свалям, толкова инфо за този ужасен!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: октомври 12, 2020, 10:16:26 »

Здравейте!

Днес времето е много хубаво - слънчево и топло. Обиколих няколко магазина. В Лидл имаше много хубави детски книжки и до пижамки успях да се доредя.
В събота бяхме на рожден ден, в неделя цял ден в парка. Времето отново беше хубаво и се възползвахме. Днес отиде на градина спокоен, ще видим как е било след това.
Изобщо не ми се прибира в това време.
Хайде хубав ден!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #138 -: октомври 12, 2020, 10:22:02 »

Емич, здрава и щастлива да си!

Уикенда се спуках да чистя някакви пипкави неща дето никой никога ни забелязва, ни би изчистил, обаче аз си ги виждам и съм много горда.

В събота правихме някакво бавно готвено телешко, беше много вкусно, обаче не знам защо изобщо не ми понесе, много ми е зле на стомаха. sad
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: октомври 12, 2020, 10:28:25 »

Виви, я дай насам рецептата. Нещо примамливо ми звучи  blum А и от години се опитвам да се науча да ям телешко, освен като телешко варено.
Миме, хубави ли си пижамите? Аз ще ходя да видя на обяд дали ще се доредя. Чаках светещи, нали около хелоун все пускат, ама за сега не виждам  pardon
Маги, дано успееш да дремнеш на обяд с госпожиците!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #140 -: октомври 12, 2020, 10:34:36 »

Привет!

 В събота ходих да избирам подарък и до центъра, после с Ж обиколихме всички площадки из квартала. В неделя същия маршрут, но със свекърите. Останаха очаровани от Пловдив, не че съм се съмнявала. Wink

 Днес сменям летни и зимни дрехи. Естествено изхвърлям и една огромна торба стари неставащи и некефещи ме дрехи.Уж все прочиствам, все имам какво да премахна.За първи път от март оставам абсолютно сама и ми е странно. Хем хубаво, хем самотно. Набелязала съм някои неща да почистя и следобед мисля да гледам новите Малки жени. Имаме и пазаруване на материали за ремонт.

 Еми, честита да си! Все така да внасяш цвят и холивудски полъх в нашите редици и в живота въобще! Wink
 
Аз също от Неапол си харесах едно Телешко дженовезе (няма общо с пестото) и редовно го правя. Даже ММ научих и сега като беше ерген си го е правил и сам. Пишеше, че си е типично неаполска рецепта в менюто. Сварявам и паста понякога, понякога картофи печени или ориз също става, но и само то с хляб също е готино. smile https://www.allrecipes.com/recipe/246866/rigatoni-alla-genovese/ Следобед може и да почета новата книга на неаполската писателка, че я почнах, но нямах време...

 Хубав понеделник!
 
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: октомври 12, 2020, 10:38:35 »

Благодаря ви! give_rose
Довечера уж ще ме водят на тайна романтична вечеря, да видим. Дотогава ще празнувам с малкия с балони, торта и свещички. А, имам и стари хамбургери от вчера blush
Във връзка с темата ни с имейлите, това ми допадна:
https://www.instagram.com/p/CGIKLrIllkI/?igshid=yn30s40z2yhc
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #142 -: октомври 12, 2020, 10:53:32 »

Привет!

Честит рожден ден Еми!



Този уикенд беше добре, хем бяхме с много ангажименти, хем успяхме да си починем. Събота сутринта ни пломбираха и двамата със Звяр, той се държа геройски, гък не каза,ама то и си е до зъболекарката, той си я познава от бебе а тя е и просто слънце, показа му всичко което ще му прави на достъпен за него език (пчеличка, багерче), как ще се втвърди пломбата, как ще я полира и изравни, пък той беше доволен че и стики получи на края.На мен се оказа че е паднала една пломба та и упойка отнесох че болеше само от вуздухчето. След това замина на тенис, поспахме 2 часа по обед всички и пак излизахме.Вчера и една Борисова направихме, кеф. Котака се очовечява, пу пу да не го урочасам ама от два дни се събужда но седи на спалнята и ни наблюдава, не лудее и играе.

Адиктед
изхвърлих 6 торби мои дрехи, една беше само сутиени, бельо, чорапи и чорапогащници... Направо се задушавам... Имаше и дрехи в които има още живот, обаче нямам време да чакам някой да ги види и хареса и да ги подритвам из вкъщи, не ми се ходи до мола за ваучери които няма да използвам, та дано някое Айше си ги хареса и се издокарва smile

Рат що така къса седмица? Пижами и аз взех, ама не мернах дали са светещи, взех му и обувки и зимно яке.

Маги дано наваксаш малко сън днес/довечера

Една снимка на Котешки Звяр за Свекс, да го видиш колко е пораснал  heart. За едно видео се описах себе си като : Нетърпелива, пренавита и много забавна, трябваше да добавя и припряна  laugh


« Последна редакция: октомври 12, 2020, 10:55:14 от bulche91 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: октомври 12, 2020, 11:01:54 »

Браво на Звяр, Булче! Мъжки се е държал.
В ХМ вече не взимат дрехи и не дават ваучери, поне братовчедка ми в 2 пробва и не става  nea
Моята седмица ще е кратка, че нали трабва в петък да подготвям нациолалните тържества.
Рони, добре правиш, че разчистваш. Аз още летните не съм си прибрала, нещо ме мързи жестоко
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: октомври 12, 2020, 11:07:13 »

Мерси Булче, разкошна картинка си ми метнала  smile
Котаракът е много як, дано продължи да си спи на дивана и да не ви занимава нощем.
Аз детето още не съм го водила на зъбар, все още съм малко параноична. Преди малко говорих с моя приятелка зъбарка, половината й колеги са напуснали от страх, след като двама от наличните са се разболяли от Коронката. cray  За съжаление мен си ме боли оня мъдрец и отделя някаква течност, а на снимките не излиза нищо. Съответно ще трябва да ида да мъдрим дали ще го отваряме да му сменяме пломбата. Моята уж се пази и ме изкарва през отделна врата, за да не се засичам с никого.
За фризьор се отказах да ходя, хвана ме бъзето.
Виви, да не би да се готви това телешко на много ниска Т ? аз имам слоукукър, готви наистина разкошно, но е ниска температурата, съответно имам някакви свои криви опасения, дали месото е дезинфекцирано така? Не че ям месо, ама понеже давам на детето. Уж ми казаха че няма проблем..
Вчера гледахме вкъщи  " Война с дядо ", забавен е, става именно за празници и присъстващи дечурля.
Аз също редовно разчиствам дрехи, сутиени, чорапи, правило ми е че купя ли си нещо ново, хвърлям минимум две стари неща от същия тип. За щастие имам на кого да подарявам, както и на мен има кой да подарява, та сме мега екологични lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #145 -: октомври 12, 2020, 11:29:07 »

Мен от подаряване ме задръстват. Братовчедка ми редовно се разчиства и ми дава дрехи, но можех  да приемам всичко, докато бях станала S размер. Не вярвам някога пак да стана. След раждането трупам над мястото на шева и си ми стои едно като коремче, което преди нямах, та колкото и готини да бяха дрехите ги метнах. Имам и мои дето само ги вадя и слагам в пликовете без да се сетя за тях през другото време. 2 сезона съм си сложила правило не го ли нося- изчезва. Също някои дължини вече не ми вървят на майка с дете по мое мнение, та и те си заминаха. Добре ме подсетихте и бельото да преровя. Аз миналата година си взех един сутиен от Oysho и го скапвам от носене. Пера, суша и пак го подкарвам. Не е мръднал и сега ме е яд, че на намаленията не се сетих да си взема още. NO

 Аз това телешко го приготвям вечер на котлона със запечатване и кипване и после слагам по-голямо количество гореща вода и връщам на 1 за цяла нощ. Не съм се притеснявала да давам на детето. smile Взимаме телешкото от Чифлик Ливади, та съм сигурна и за произхода, и че е прясно. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: октомври 12, 2020, 11:34:35 »

То туй над шева ни е разтегнатата кожа, с нея няма оправия освен да играе скалпел...
аз спрях да ям купешки хляб, забелязах че ми изчезва коремът. Явно слагат мега гнусните боклуци вътре. diablo
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #147 -: октомври 12, 2020, 11:45:49 »

Еми, не съм се замисляла, ама може и това да е.
Рат, интересно, че казваш телешко варено, щото точно това се опитвах да заместя ... все ядем телешко варено и викам айде нещо по-различно. Става супер вкусно, но както казах месото явно трябва да е много прясно, макар че само аз имам проблем, мъжа ми и детето са си ок след 2 дни телешко ... може при мен и нещо от бременността да е.

Рецептата е следната: частта от месото, което се ползва е на английски brisket:



Джолан е май на български, ама някой по-разбиращ може да каже.

Нашето парче беше към килограм, толкова е и по официална рецепта. Месото се обтрива със сол, пипер и каквито искаш подправки и се запечатва на тиган от всяка страна за около 8-10 минути. После се маха от тигана и в същия тиган пържиш чесън и лук, после всичко мяташ в съд за печене с литър телешки бульон и на 150 градуса (не е ниска чак толкоз, ама знам ли) се пече час и половина от едната страна и час и половина от другата. След 3-те часа слагаш каквито искаш зеленчуци вътре - ние сложихме картофи, чушки и моркови и още лук и печеш още час.

Както казах, месото става супер крехко и вкусно, има си и бульонче и зеленчуците са също ароматни. Междудругото няма философия на готвене, но отнема много време ... Другият път ще сме пак на телешко варено.  tease

Аз с чистенето уикенда изхвърлих един чифт обувки и едно яке ... то якето е ново, но е ужасно - дебело, а супер късо, т.е. е за примерно -10 градуса, ама като не ти покрива кръста и дупето какъв е смисъла? Мъжът ми вика, ще стане за ниска жена ... ами няма щото ще й е широко и ръкавите дълги. Остави ги на чарити шопа де, защото е наистина ново, ама такава непрактична дреха няма.

И  аз имам коремче, откакто родих, а преди никога съм нямала, изглеждах си като бременна всички тия години към 3ти месец, ахаха, сега след това бебе, нямам надежди да изглеждам по-добре, ще видим със спорт какво ще стане, но нямам очаквания за чудеса. Има една програма Муту, която съм купила, ще правя някакви упражнения и ще се надявам поне малко да се прибере корема.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: октомври 12, 2020, 13:00:17 »

Здравейте smile

Тук времето е много гадно, мм отиде да вземе Бамбук с колата от градина.
Аз съм малко зомби, защото Бамбук се събуди в 3ч, че е гладен. Изяде две филии с моцарела и една купичка кисело мляко с бисквити.  crazy crazy После докато заспи и мина един ча поне  angry

Свекърва, както казва един експерт в обучението по английкси - ако не знаеш какво е, значи е наречие lol lol Аз също си мислех за наречие, ама викам то няма глагол. А то глагълът ще е глаголът "съм" - това е ужасно неефективен процес, например. На мен граматиката ми е много интересна на всякакви езици, затова и исках да уча филология на времето.

Аз още не съм прибрала моите летни дрехи, защото още ходя с тениски под суитчърите. Моите стари дрехи отиват в кофата или кошовете за дрехи. На Бамбук е лесно - за братовчед му. Иначе и аз ако си купя нещо ново - поне едно старо трябва да си отиде. Освен ако не е за колело/планина, защото там имам мегдан lol

Телешко не обичам и не се и мъча да горвя. Най-много да се прежаля за телешка кайма.

Пухчо е уникален красавец  heart heart heart

Еми, да си жива и здрава и да намираш баланс във всичко smile

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: октомври 12, 2020, 13:14:09 »

Мерси Панде!
Радвай се че има апетит! Тоз го лишихме от броколите, дават му се като награда за закуска, съответно яде каквото сготвим, но толкова малко, че ми лази по нервите. Правя се че не се впечатлявам, но ме нервира.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines