Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:28:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181903 пъти)
 
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 27, 2007, 22:30:21 »

Ами най-важното е почвата й винаги да е леко влажна и винаги да я поливаш не само с чиста вода, но с разтвор от течна тор за цъфтящи цветя, но само и единствено в чинийката, а не директно отгоре върху пръстта. Значи аз я поливам на 2-3 дни колкото да й се напълни чинийката, за да не я преполея. Ако се забавиш с поливането недей я преполива, за да компенсираш, просто следващите няколко пъти я поливай по начестичко. Друго много важно е, че винаги трябва да е на хладно (мах. 18 градуса) и на светло. Ако й е много горещо се задушава.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 27, 2007, 22:42:16 »

Благодаря ти! give_rose А като спре да цъфти какво я правиш? Чувала съм че й се режат листата и се обръща някъде на тъмно и хладно, но никога не съм го правила.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 27, 2007, 22:52:08 »

Ми аз така една зима почти я бях уморила и беше останала само листа, но я оставих малко на по-хладно да не е съвсем до парното и редовно я поливах с разтовр от тор и тя взе че пак роди пъпчици. Но трябва да гледаш да не я налазят някакви гадинки. Има едни паяци дето ходят по цикламите и могат да ги уморят. Това за тъмното не съм го чувала, но в никакъв случай не й режи листата, защото тя чрез тях събира светлина и ще умре ако ги няма.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 28, 2007, 20:26:04 »

Ох, аз моите цветя сега ги посъживявам, че милото, докато съмбила в болница много, много не ги е гледал, а едно цвете дето иска да го изхвърли сега живее втори живот!!! Явно и цветята усещат, когато някой не ги обича!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 29, 2007, 09:09:01 »

И аз имам азалия /две дори/, казваха ми хората, че са много капризни но аз не. Откакто ги имам търся инфо за тях, ето какво, не трябва да се преполиват, обичат на хладно но светло място, цветовете като започнат малко да повяхват трябвало да ги откъснеш, освен поливането на почвата трябва и листата да се пръскат, но в никакъв случай цветовете, почвата трябва да е специална за азалии /продават/. Абе глезли какво да ти кажа, аз все още се мъча с моите, ама ако не се оправят ще има шут.  witch
Успех.
здравейте пак от мен.Благодаря ви за инфото.Май наистина са капризни тези азалии.От всички което си писала не правя единствено пръскането на цветята иначе е на хладно но светло и съм и сложила специална почва за азалии.Интересното е че е почнала да изкарва отдолу нови листенца.Дано да се оправи щото мног о си я обичам.
prin4ipessa миличка сега от теб се заразих да си взема циклама.Винаги много са ми харесвали ама все не съм се навивала да си взема ама сега щом е в името на любовта задължително ще си купя.
Вероника мила много ти е красиво коледничето.Аз съм го виждала но незнаех че се казва така.Мила сигурно звуча глупаво ама какво е това топсин.
Милички от личен опит Ви предупреждавам не прекалявайте с течната тор че аз умопих така едни китайски рози.
Булечка мила добре дошла отново сред нас.Те мъжете по принцип са скарани малко с грижите за цветята .А като порасне бебчо ще ги пресади набързо като моята племенница.
ето снимка на едно цветенце дето незнам как се казва




* PIC_1883.JPG (16.51 KB, 320x240 - видяно 2524 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 29, 2007, 09:09:54 »

и ето това което два пъти го спасявам от умиране.


* PIC_1884.JPG (17.43 KB, 320x240 - видяно 2471 пъти.)
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #36 -: октомври 29, 2007, 11:40:16 »

Голяма красота  Bravo нправо се възнесох и ... отивам да полея цветята че....  Cray
Това е любимото ми цвете - ехмеа:

Имам го същото,в момента дори с цвета,невероятно красиво е...
Иначе харесвам повече зелените и палмовите цветя,имам много,скоро не съм ги снимала,но скоро ще ви ги покажа...
Активен
gyendalin
Любопитен
*
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 01, 2007, 19:38:30 »

Купих си брасика/декоративно зеле/, но незнам как се гледа, купих го от Била, и нямаше кой да попитам там, някой знае ли как се гледа girl_in_love
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 07, 2007, 13:32:05 »

аз не искам да я боцна пред блока да ми я опикават кучетата  angry

 laugh

Тези елхички в саксия могат ли да се ползват за следващата година или е задължително да се засадят?
ами може аматрудно се гледа.Иначе няма проблем да си я ползваш но се пресажда в по голяма саксия.и трябав да е на хладно място и да не се преполива и да е в иглолистна почва.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 07, 2007, 13:38:07 »

ние имахме едни съседи които си гледаха елхичка на етажа DANCE много беше хубава но са я  махнали явно са я посадили вече някъде yahoo в къщи е много топло и нямаме предпоставка на елхата д аи добре и хладно ще умре милата за това ще я садим!но за това пък можем да си гледаме лимони банани и сякакви такива дето изискват повече топлина laugh а елхичката ще си я навестяваме често
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #40 -: ноември 07, 2007, 15:16:16 »

аз не искам да я боцна пред блока да ми я опикават кучетата  angry

 laugh

Тези елхички в саксия могат ли да се ползват за следващата година или е задължително да се засадят?

За да се гледат по-дълго вкъщи,трябва да е много голяма саксията,защото това е дръвче,не е като цвете да си гледаш,защото има голямо коренище,което все повече се разраства  nea Затова е най-добре да се засади,а и с голяма саксия са много,много скъпи.Трябва също и сенчесто,хладно място,защото от парното загиват.Трудничко е  huhhuh.gif Ако не й понесат условията,изсъхва точно като отрязаната  girl_impossible Ако си вземете такава,по-добре да си я посадите,не е много трудно,е,ще се поизцапате със сигурност  laugh ,но компенсация е приятното чувство,че правите нещо за природата.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #41 -: ноември 07, 2007, 15:19:39 »

аз не искам да я боцна пред блока да ми я опикават кучетата  angry 

Посадете си я извън София или в околностите й.На моите познати елхичката е в Герман на едно място близо до манастира,може да я засадите и в Драгалевци някъде,в Бояна....Хем да ви е сравнително близо,хем да не е пред блока.  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 07, 2007, 15:29:04 »

а сгеа и един тъп въпрос как се сади дърво crazy
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #43 -: ноември 07, 2007, 23:28:04 »

По същия начин по който се присаждат цветя! Копаете достатъчно дълбока и широка дупка,та като сложите дръвчето да не се оплитат коренчетата и гледайте да ги подредите така,че да сочат на вън! Може да сложите и тор в дупката,обаче внимавайте,че аз няколко пъти се попрестарах и си изгорих цветята така! Хубаво е около корените да сложите пръстта от саксията,тъй като тя си е облагородена от самото дръвче и то така по-лесно свиква с новата среда! Заривате от горе с пръстта,която сте изкопали от дупката,утъпкваш и поливаш!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 08, 2007, 09:30:04 »

аз не слагам тор отдолу а сипвам малко водичка така цветето по бързо се хваша н новата почва.Иначе всичко останало го правя по същия начин.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines