Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 17:26:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181773 пъти)
 
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #420 -: януари 13, 2011, 14:26:02 »

Да уточня и аз нещо послдно преди да грабна ножицата... blush Значи моята орхидея е с две пръчки - на едната имаше 5 цвята, на другата 2. Само под най-горния цвят ли режа (т.е. все едно само едно цветче) или режа всички и трябва да остане права пръчка? Защото сега местата, където са били цветовете са леко изкривенички...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 13, 2011, 14:45:50 »

Моята е едната с две пръчки а другата с три.Рязах всичките пръчки.Пръчките не остават прави точно-там където е било израстачето на последното цветенце режеш.Ох дано си ме разбрала.Както е на снимката на дясното цветче горе режа так където свършва пръчката за подпиране-незнам дали ме разбра какво имам предвид.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #422 -: януари 13, 2011, 15:11:12 »

Т.е. махаш всичко, което е цъфтяло досега? Ако са били 3 цветчета, режеш и трите, така ли? А не само най-горното от тези 3?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 13, 2011, 15:27:27 »

Режа дебелата пръчка като режа под най долното прецъфтяло-тоес махам всичко което е имало цвят на него.Режа и трите цветчета-не само най горното а всичките-тоест дебелата пръчка от където почват цветчетата.На дясното цветче от снимката там където най голе е прихванато към подпиращата пръчка режа.Ох най добре беше със снимки да ти онагледя ама все те забравям.Изчакай до довечера ако искаш-към 21 часа някъде ще ти постна снимка.На едната дето е отрязана и на другата дето е избила клончета.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 13, 2011, 16:36:39 »

Аз искам да питам климатиците изсушават ли ви цветята? Имам един бамбук, т.е. те са 3 в една ваза. В деня, когато ми монтираха климатика едното момче го премести в противоположния ъгъл на стаята, беше точно под мястото за климатика. В този ъгъл имам още една драцена и две други, които незнам по научно му как се казват, но аз ги знам етърви - такива, които цъфтят с няколко цвята, моите са с 5, гледащи в различни посоки.
Та, 3-4 дни след като сложиха климатика, на два от бамбуците, им пожълтяха почти изцяло стъблата  cray  А това бе единственото цвете, дето го гледах най-добре, вече може би 4 години и растеше чудесно. На драцената също и изсъхнаха доста от по-долните листа, т.е. пожълтяха, но я преместих - да видим дали ще оцелее. Нея се опитвам да я убия от доста време, но тя все не се дава горката и тъкмо беше се посъживила.
Другите две им няма нищо. То те сега имат само по няколко листа де, цъфтят лятото и тогава изкарват дръжка за цветовете.

Кажете дали е от климатика това - може би някак си се завърта там топлия въздух и им вижда сметката. Мога ли да направя нещо, поне другата палма да опазя  sad
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #425 -: януари 13, 2011, 18:21:50 »

gucci, ще те чакам!  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 13, 2011, 21:39:36 »

Едното ми цвете май е болно  :'( Листата му станаха жълти и почват да по кафеняват,а бяха толкова красиво зелени,явно е от преполиването sad Някакви идеи какво да го правя,хич не искам да загине blush
 Offtopic драцена е
Бонсая вече е почти уморен,на пролет ще го заменя с някой друг вид,този който имам явно се гледа много трудно sad
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: януари 13, 2011, 21:45:55 »

miss™ Аз имам много голяма драцена и скоро разбрах,че тя зимата се полива много рядко. И на мен така ми пожълтяваха листата,но откакто спрях да я поливам е добре.  На драцената,ако и жълтеят долните листа е нормално,защото тя така си образува стъблото.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 13, 2011, 22:48:14 »

Лошото е,че аз първо я полях и после се загледах в листата,сега ще я оставя малко без вода,дано се съвземе  GROAN
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 13, 2011, 23:40:58 »

Драцената е издръжливо цвете , спокойно miss™ ще ти оцелее , остави я сега малко да поизсъхне и тогава пак я полей , не бързай само .Аз имам няколко драцени и дори доста пъти вече съм ги рязала и съм сяла доста от тях на ново и така по едно време вече имах доста от тях че взех да ги подарявам  smile.Много е важно дали си я местила скоро и дали е на светло ,защото те си обичат светлината.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 14, 2011, 00:10:40 »

Преместих я,но беше преди няколко дни и вече беше пожълтяла.Беше на студено и я преместих на по топло и по светло място.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: януари 14, 2011, 08:17:28 »

gucci, ще те чакам!  smile
Не съм те забравила този път.направих снимкит,но за проклетия вчера нямаше нет и не можах да ти ги кача .Довечера това ще е първото което ще направя.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 14, 2011, 19:37:09 »

Mariaid ето ги обещаните снимки

Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #433 -: януари 15, 2011, 11:01:40 »

Благодаря мнооого!  give_rose Дясната пръчка е отрязана, нали?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 16, 2011, 19:09:35 »

Всичкит са орязани.Лявата и дясната са изкарали клонки и пъпки.Средната още не е избила.Другата е с две клонки и само едната е избила ама ще няма пъпки.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines