Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 17:27:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181779 пъти)
 
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 11, 2011, 16:03:08 »

Подариха ми една циклама, да видим дали ще оцелее, че те май били много  капризни crazy
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 11, 2011, 16:09:48 »

Van4ii една колежка има циклама и не се грижи особенно за нея huhhuh.gif и искам да ти кажа,че единствени гледав чинийката и да има вода и се побъркава да расте  blum
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #407 -: януари 11, 2011, 20:44:25 »

Сетих се - цветето ми е калатея, милата така е клюмнала, листата са като изсъхнали, подвити, някои кафяви в краищата...Дървото на живота умря sad Дефинбахията ми е с клюмнали листа...Орхидеята ми не е цъфтяла откакто я купихме sad Отчаяна съм...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 11, 2011, 21:28:57 »

Сетих се - цветето ми е калатея, милата така е клюмнала, листата са като изсъхнали, подвити, някои кафяви в краищата...Дървото на живота умря sad Дефинбахията ми е с клюмнали листа...Орхидеята ми не е цъфтяла откакто я купихме sad Отчаяна съм...
Ето нещо интересно от друг форум за цветята в който пиша.                                                                                   Влажност: калатеите изискват висока въздушна влажност, особено в периода на активно нарастване от март до септември. Повечето проблеми свързани със забавяне на растежа, покафеняване, изсъхване и опадване на листата се дължат на сухия въздух. Затова е необходимо да обърнете особено внимание на поддържането на висока въздушна влажност. Регулярно пулверизирайте растенията, като ползвате хладка преварена вода, за да не се зацапват шарките на листата. Друг начин да запазите влажността е като увиете саксията с влажен торф или като засадите растението в терариум или градина-бутилка.

Поливане: калатеите пият повече вода. Почвата трябва да е непрекъснато влажна. Това обаче не означава, че трябва да поливате преобилно и постоянно. В най-добрия случай в подложката не бива да остава вода. Преполиването е също толкова вредно за растението, колкото и недостатъчната почвена влажност. И двата случая водят до деформиране на листата. Зимно време поливането се намалява така, че почвата леко да просъхне преди сипване на следващата доза вода. Използвайте хладка и преварена вода.

Подхранване: извършва се само в периода на интензивно нарастване - от март до август, веднъж на две седмици. Най-ефективният начин за подхранване е с течен тор за листно-декоративни. Препоръчваното количество тор се добавя към водата, с която ще поливате растението - така си спестявате допълнителна работа и избягвате опасността от прехранване. А и течният тор е лесно усвоим за разлика от прахообразните и гранулирани торове, както и тези под формата на таблетки и пръчици.

Почвена смес: за отглеждане на възрастни растения са нужни добър дренаж и грубо пресята почвена смес, съставена от градинска пръст, торф и листовка. Специалистите препоръчат почвен субстрат, получен от листовка, прегорял оборски тор, чимовка, пясък и торф в равни обеми. Можете да купите и готов субстрат за палми и да смесите с торф.  good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #409 -: януари 12, 2011, 11:07:41 »

Благодаря, Нина!  give_rose Добре де, и зимата ли пръскате листата?  huhhuh.gif
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 12, 2011, 11:25:02 »

Аз моите всеки сезон ги пръскам. Все пак са стайни растения. Просто зимата малко по-рядко го правя.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 12, 2011, 13:12:58 »

Аз моите всеки сезон ги пръскам. Все пак са стайни растения. Просто зимата малко по-рядко го правя.
И аз така. По-често само тези,които са на топло при климатика ги пръскам един път в седмицата. good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 13, 2011, 08:51:47 »

Mariaid и двете ми орхидей нямат по 7 листа-ама аз ги орязах и сега забелязах че и втората избива клонче с пъпки.Така че според мен смело режи-има един период от месец- два в които нищо не излиза ама после изкарват клончета с пъпки и другото което забелязах е че харесват по хладно и светло място и климатика хич не им влияе добре.Едната беше в по топлата стая с климатик и не искаше да изкарва клонче като я преместих за 5 дена почна да изкарва клонче.Другото което ми казаха е витамин Б12 да взема и мисля да се пробвам да и сложа на едната и да видя какво ще стане.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #413 -: януари 13, 2011, 10:32:52 »

Умряха ми и двете коледни звездички  cray
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 13, 2011, 11:48:09 »

И моята орхидея не цъфти , но за първи път чувам че трябва да се режи и никога не съм го правила.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #415 -: януари 13, 2011, 12:55:04 »

Еми и аз така, но ... съм склонна да пробвам, защото я чакам вече година!  diablo Гучи, колко да отрежа?  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 13, 2011, 13:19:14 »

Реже се под мястото където е прецъфтяла последно.Как да го обясня по ясно.Там от където последно е излизало клончето с цветове.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 13, 2011, 13:49:46 »

Но се режи само там където е цвета така ли , без листата?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 13, 2011, 13:58:02 »

Така-както ти е стеблото горе нали имаш разклонения на които е имало цветове-то не е точно разклонение ама как да го обясня и там където е било последното цветче точно под това място режеш.остава ти една стърчаща пръчка.Да не вземеш да го отрежеш долу при листата че има да го чакаш после години да израстне.


Горе под последното цветче се реже.Сега то при теб ще е гола пръчка и трубва да прецениш къде последно е имало цвят.
« Последна редакция: януари 13, 2011, 14:01:01 от gucci » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 13, 2011, 14:02:46 »

Ами при мен изсъхна предната пръчка и сега расте нова , но още няма пъпки защото е много мъничка и ще изчакам да видя , ако не цъфне ще го отрежа.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines