Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:28:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181909 пъти)
 
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: декември 10, 2010, 09:17:12 »

Добро утро на всички,пожелавам Ви един страхотен ден :winter-ski:Исках да Ви попитам и да Ви помоля за съвети,за втори път си купувам коледна звезда,първата ми изсъхна и като я изхвърлях забелязах, че коренчетата са завити в найлон,и вчера като се прибрах за съжаление този път найлон се виждаше пак и незнам какво да правя,като я пресаждам дали да го махна  vivasvat
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: декември 11, 2010, 19:49:58 »

Добро утро на всички,пожелавам Ви един страхотен ден :winter-ski:Исках да Ви попитам и да Ви помоля за съвети,за втори път си купувам коледна звезда,първата ми изсъхна и като я изхвърлях забелязах, че коренчетата са завити в найлон,и вчера като се прибрах за съжаление този път найлон се виждаше пак и незнам какво да правя,като я пресаждам дали да го махна  vivasvat
Според мен много внимателно го махни. Няма логика този найлон да е необходим на растението. Ние също имахме коледна звезда,но само когато я купих имаше цвят. След това си растеше но само зелени листа.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: декември 12, 2010, 15:51:45 »

Благодаря за съвета,аз попитах в един цветарски магазин и ми казаха,че било технология на гледане pardon,но листата продължават да падат :huh:Затова я преместих на по студено и ще видим smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: декември 16, 2010, 21:49:08 »

Ето моите фрезиики колко пораснаха. Дано да успея да ги изгледам и да видя цвят.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: декември 17, 2010, 09:26:33 »

 Nina Style, поздравления Bravo,чудесно се развиват.Скоро ще започнат да образуват цветоноси и ще се нуждаят от повече хранителни вещества, така, че подхранвай редовно good.И още нещо... фрезиите обикновено достигат 60см височина, а цветоносите са слабички и често се пречупват от тежестта на пъпките.Ще се осмеля да ти дам съвет - когато стъблата достигнат 20тина см. е добре да им осигуриш подпорка.Например да забодеш по едно шишче в почвата, близо до стъблото и да превържеш с тел.Успех и дано скоро те зарадва с прелестните си ароматни цветчета good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: декември 17, 2010, 11:55:54 »

valka27  Благодаря много за съветите. Но с какво трябва да ги подхранвам? И от два дена забелязвам че има 3 счупени листа. И не мога да разбера децата ли ги чупят или нещо им липсва и се прикършват така. Ще сложа още днес нещо,което да ги подпира,защото повечето взеха да падат на една страна самите коренчета. Казаха ми че ще цъфнат чак февруари,а като гледам колко листа имат би трябвало да е по рано.
« Последна редакция: декември 17, 2010, 18:36:47 от Nina Style » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #381 -: декември 17, 2010, 18:27:17 »

 и моите 2 коледни звезди умират  shok cray cray cray cray
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: декември 17, 2010, 18:43:06 »

fashion защо да умират? Какво им се случва? Коледната звезда не обича топло. За да цъфти иска поне 12-13 часа тъмно помещение. Държи се абсолютно на тъмно и хладно място. Не студено,а хладно. Поне 6-7 седмици иска тъмно. Не обича пряка слъчева светлина. Ние имахме коледна звезда много голяма на 5 год. но я забравихме зимата навън и вече я няма. А и на мен нещо не ми е любимото цвете. И нашата не цъфна повече от 1 път,но аз и не положих никакви грижи за да цъфти. Пролетта можеш да я отрежеш и да я сложиш на хладно. Стъблото пуска нещо като мляко и знам,че е много отровно. Една жена има разсадник и ми обясни,че на пръв поглед изглежда непретенциозно растение,но всъщонст си има много грижи за отглеждането и.
« Последна редакция: декември 17, 2010, 18:49:03 от Nina Style » Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: декември 18, 2010, 09:07:47 »

Добро утро give_rose,fashion  и аз съм така с коледните звезди,нещо не мога да се справям с тях,бях си взимала една и изсъхна,сега си купих друга и бяха започнали да и капят листата и я изместих на по студено пак падат,но по малко и както казва Nina Style ако успеш да закрепиш коледната си звезда до другата коледа,за да цъфне на ново,трябва да се държи на тъмно,според мен не спирай да опитваш,аз много ги обичам,първо защото имат страхотни цветове и второ защото обичам Коледа girl_wink
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #384 -: декември 19, 2010, 20:52:26 »

Три дни след като ги купих коледните звезди,листата почнаха да им капят... Не са на топло, и нямат пряка светлина..В момента са им останали само червените листенца. Явно климата вкъще не им понася нещо  sad
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #385 -: декември 19, 2010, 21:18:32 »

Моето дърво на живота пък съвсем замина  cray Какво му направих, така и не разбрах....
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #386 -: декември 20, 2010, 09:53:58 »

Доброутро момичета  cap

Днес сутринта видях че коледните ми звезди се канят да цъфтят shok....,което е много странно при услови ,че им укапаха зелените листенца...
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: декември 20, 2010, 14:10:41 »

Браво много хубаво fashion *YAHOO*и аз много се радвам,като видя че нещо расте добре и мноого се вълнувам,като виждам,че и на цветя им е добре smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: януари 02, 2011, 14:22:08 »

Аз да се оплача. Моите фрезии няма да ги бъде. Толкова им треперя и накрая всичките падат и се пречупват още долу в стъблото. Сложих им тор течен,поливам много умерено и пак са супер хилави. Имат много листа,но нещо не им е в ред. Когато ги засадих прочетох всичко за отглеждането и не ми се видя да са толкова капризни. Сега обаче мисля,че няма по-капризно цвете. Ако някой знае нещо за тези цветя ще се радвам да сподели.  hysteric
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: януари 03, 2011, 00:51:02 »

Момичета аз си имам ново цветенце  yahoo, кумата ми подари циклама , аз много си я харесвам и много се надявам да си ми върви добре , някой който има може ли да сподели как я гледа да може да нямам проблеми с нея.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines