Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:34:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181971 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: октомври 21, 2010, 15:29:02 »

Сиси, много ми е познато това. Моите дори вече не приличат на това, което бяха в началото (виж го в галерията). Вече не прилича на зелка. Четох някъде, че като израсне така като моето, трябва да го засадя наново, ама не ми се иска. И без цвят си го харесвам. Иначе цъфти през зимата. Обича да му е хладно 10-20 градуса.

Виж какво намерих. Аз лично не съм го правила.
Цитат
Оптималната температура е 15 градуса. Като всяко растение има нужда от светлина, но расте добре и на изкуствена такава. Полива се умерено, особено при по - ниски температури. При преполиване листата окапват. Не е необходимо да се опръсква.
Когато растението прецъфти, цветовете трябва да се орежат, а саксията да се постави на хладно и полутъмно място, без да се полива. След около 20 - 30 дена отново се мести на светло и се полива както преди.

Ето и за четене: http://self.freeforums.org/kalanchoe-t431.html

van4ii, занеси го в някой цветарски магазин.Ще ти дадат точния препарат. Аз докато се усетя, така ми загина едно цвете. sad Но може и да са бебета насекоми някакви и да са безвредни за цветето. pardon В цветарския най-точно ще ти кажат.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: октомври 21, 2010, 16:16:15 »

Нинкаа златничка си. Аз моето го пресадих и станаха 2 по 40 см.  sarcastic и аз си ги гледам така, няма да ги хвърлям, но исках да попитам все пак.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: октомври 22, 2010, 18:09:36 »

Някой случайно да гледа кала ? Купих си две калии ,но  пишеше ,че може да се засади в градината . Сега са страхотни ,но ако ги оставя отвън дали няма да замръзнат . На картинката и описанието ги дават за вън . Ако някой има това цвете да каже какво да го правя .
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: октомври 23, 2010, 19:32:23 »

А те сега в какво са,ако са в саксия,най-добре на пролет ги засади в градината. На вън според мен ще загинат,но аз никога не съм гледала цветя и най-добре питай там от където си ги купила.
***********
Аз от днес съм горд собственик на две цветя (с бонсайчето и бамбука стават 4 smile ) и двете са драцени,но различни видове. Вече ги 'пресадих' blum
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: октомври 29, 2010, 08:32:53 »

NINA STYLE аз имам кала- бяла. Гледам си я вътре, на не пряка слънчева светлина. Цъфти ми много добре!!!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: октомври 30, 2010, 12:30:20 »

А как я преспиваш ? Четох ,че зимата трябвало да се преспят и пролетта да се събуди . Казаха ми да спрада я поливам ,но не мога да си представя цяла зима без вода тези корени . В саксии съм ги насадила ,но искам да ги местя в двора . Вече имам и аз ново цвете - Амаралис бял . Странно го посадих ,но ще видим . То е с една голяма луковица и ми казаха да я посадя наполовина . Само корените са в пръста а половината луковица е отгоре . Ако някой го има да каже иска ли нещо специално това цвете . В нета пише много неща ,но друго е когато от опит сподели някой .
« Последна редакция: октомври 30, 2010, 12:34:18 от NINA STYLE » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: ноември 07, 2010, 12:40:15 »

Ох не мога да не се похваля . Моите минзухари цъфнаха най после . Просто са невероятни. Имам две сандъчета и всички излезнаха . Сега чакам фрезиите . Дано от 20 луковици да цъфнат поне 10 .  yahoo
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: ноември 07, 2010, 23:14:02 »

Честито! Защо не ги снимаш да им се порадваме и ние?
Моите теменужки цъфтят усилено и с много цветове. Явно топлото време им действа добре Yes
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: ноември 07, 2010, 23:20:06 »

Честито! Защо не ги снимаш да им се порадваме и ние?
Моите теменужки цъфтят усилено и с много цветове. Явно топлото време им действа добре Yes
Само след няколко дена ще ги снимам . Чакам си апаратчето да ми го върнат . Веднага ще се похваля.А и да питам за теменужките . От семе ли се садят или от разсад ?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: ноември 07, 2010, 23:23:58 »

Потапяш листа в чаша вода и чакаш да пуснат коренчета.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: ноември 07, 2010, 23:41:31 »

Потапяш листа в чаша вода и чакаш да пуснат коренчета.
Ако имаш възможност ще се радвам и аз да видя твоите цветчета . Сега съм на вълна рози , хризантеми , фрезии ,лилиуми и какво ли не . Насадих половината двор на село и цялата тераса . Ако имам късмет, ще се похваля с много снимки пролетта и лятото .  Sunshine Flower autumn
« Последна редакция: ноември 08, 2010, 00:05:04 от Nina Style » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: ноември 14, 2010, 10:56:29 »

Момичета,имам проблем-преполях си цветята. Термометрите ми са много над max,изобщо не прецених че те се вдигат постепенно и добре ги напоих  sad И сега не знам какво да правя,водата няма как да я махна,надявам се да не изсъхнат  cray
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 14, 2010, 11:40:00 »

Мацки да ви се похваля-орхидеята ми изкара пъпки след като я орязах.Ще я снимам като цъфне.Бялата орхидея обаче още не е изкарала.Има ли някой с орхидеи да споделяме опит.Казаха ми да и слагам витамин Б12.
Наде изкарай ги на слънце за да изсъхнат по бързо.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 14, 2010, 11:47:33 »

Ще ги изкарам и следобед ще ги прибера да не измръзнат,но да не им стане нещо  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 14, 2010, 11:54:11 »

Да ти кажа аз имам странен стил на поливане но по този начин никога не ги преполивам.Сипвам в една купа вода и подапям сакрията за 10 минути и после оставям да се изкапе.Така си дърпа колкото и трябва.Още повече че зимата поливам и по рядко.Така няма опасност и да намокря листата.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines