Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:27:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181899 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 10, 2010, 10:32:20 »

Ох, ами аз не се заглеждам много-много изтича ли торта или не  sad

Поливам, то изтича малко в саксията, но все пак не е всичката вода. Може би твоите са хлабаво засадени, аз моите ги натъпквам (така да се изразя). Освен това слагам перлит в самата пръст и така осигурявам проветрвост (въздух). Най-добре пробвай така, поливаш отгоре, то изтича, но ти остави така около 1 час поне, то цветето само ще си дръпне нужното от чнийката. Аз никога не махам водата от чинийката (освен, ако блеейки някъде не направя беля  pardon и не излея даже по земята).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #211 -: май 10, 2010, 10:36:40 »

Ясно  good

Мерси много за сьветите  give_rose give_rose give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 10, 2010, 10:40:11 »

Моля, моля, дано да съм била полезна  give_rose!!!
Сега се сетих, че има един тор, който се забучва в саксията, в пръстта и така с стои определен период от време, докато се изхаби. А ти иначе си поливаш, но не се сещамимето му в момента, вкъщи го имам, ноне се усмелих да го ползвам, да не си изгоря някое цвете. Можеш и с такъв да пробваш, знам ли и аз!!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юни 02, 2010, 20:48:46 »

Момичета, помагайте!
Купихме ис бонзай. Гледам го по предписание - много светлина,но не пряка слънчева, поливане и пръскане с вода всеки ден. Само, че му опадаха всички листа  cray Преместих го в другата стая като видях, че не му е добре, но не помогна. Като гледам - насадено е в много малък съд. Дори част от корените му се виждат. Знаете ли какво да направя, че да живне?
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #214 -: юни 03, 2010, 08:24:18 »

Нина и аз получих подарък за Рожденния си ден бонсай, много трудно се гледа. Това , което изчетох по темите, всичко правех, но и при мен се получи така. Окапаха му листата sad За поливането , на мен ми бяха казали от цветарски магазин да потапям в 2 см. вода самата саксийка и той си поема, колкото му е нужно. И това се прави веднъж седмично. Какво ли не правих, но и моя окапа sad
Сега с милото си гледаме два бонсая, но си ги изкарахме сами от гората- бук и бор. Много добре се развиват, а грижите, които сме положили за тях са далеч по-малко. Може би е трудна климатизацията на растенията от този тип, които не характерни за нашия климат pardon
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юни 03, 2010, 12:18:41 »

Да се разпиша и аз тука като "уморител" на няколко бонзая.
Мойта половинта преди 3 години ми беше подарил първитя бонзай, адски се зарадвах даже и го взех тук в магазина но бързо му минах отгоре, а и доста хора му се радваха и явно те ми го урочасаха  beating nea
След това пак по настояване от моя страна си купихме друг(мойте бяха големички и не малко пари сме давали за тях) но пак същата работа.Имаме позната цветарка, и тя така ми каза както Мимето е писала в 2см. вода и по рядко, не на пряка слънчева светлина.Бонзаите които ги продават сега са до такава степен наторене с изкуствени торове и най-различни химии.Нашият климат не е така предразположен за отглеждането им тука.
 Offtopic като бях в италия всяка къща си имат бонзай, но климатичните им условия са много различни от наще, поне там където бях.
На мойте всичките им листа окапаха,но сега съм си ги лакирала с лак за дърво и си ми седят като декорация.
Нинка, не искат пряка слънчева светлина и поливане всеки ден.Това ми го каза нашата позната, която има магазин за цветя и повечето ми са взимани от нея.
Незнам, продават по големи сандъчета за бонзаи, да го пресадиш но не знам дали така още повече няма да му подпомогнеш за изсъхване.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: юни 03, 2010, 14:15:57 »

Фен съм на бонзаите   smile

Първото ми дръвче умря  sad но по стечение на обстоятелствата нямаше кой да го полива та от засушаване.Беше японски бряст ( подобна снимка).Имаше период в който го местех от едно жилище в друго и тогава му окапаха всички листа до едно, но продължих да го поливам и след време поникнаха нови. Окапването не беше свързано със смяна на сезони. Важното е да се запази стъблото живо- тогава има надежда да поникнат нови листа, ако обаче стъблото изсъхне или изгние- няма спасение.
Сега съм горд притежател на 4 бонзая, 3 от които съм си правила сама а едното ми е подарък за годишнината от сватбата ни от съпруга ми. Грижите ми за тях са сходни като при вас - поливане чрез потапяне във леген с вода и ги оставям за около час да се напоят добре, после излишната вода се изцежда сама от саксийката им, поливането е когато видя че има нужда а не под график. Водата е престояла. Веднъж месечно слагам тор за бонзаи във водата според указанията на шишето, понеже поставени във саксийка почвата им се изтощава много бързо и няма от къде да си набавят минерали и други. Пулвелизирам ги пак с престояла вода , веднъж седмично горе долу (понякога забравям  blush ). Над първия ми бонзай треперех докато не умря, сега тези са минали през какво ли не и си живеят. Разхождам ги до България постоянно като се прибираме че тука няма кой да ми ги гледа, падали са в колата и се е налагало пресаждане, окапвали са листата на 2 от тях напълно, но пак се появиха. Носила съм ги на работа, където мъже нищо неразбиращи от цветя ги поливаха и пак оживяха. Последно една приятелка бях помолила да ги гледа за Нова Година и тя се престарала с поливането та едното си дойде у нас без грам листо, но пак се съживи  smile

Накратко моите съвети:

Стърчащите корени не значат че му е тясно, по добре така отколкото да е нашироко.
Купи си тор за бонзаи и го натори(следвай указанията за тор)
Изчаквай с поливанията- трябва почвата да изсъхне, но разбира се не трябва да седи повече от ден така със изсъхнала почва.
Не го оставяй на течение
Подрежи ако има загнили клонки.
Огледай хубаво стъблото- ако е здраво ще покара нови листа, ако обаче е тръгнало да се сбръчква като стафида значи че съхне (може да не му достига вода), ако е мокро и меко значи загнива (остави почвата да подсъхне, разреди поливанията).
Поливай само с престояла вода
Огледай добре дали няма някакви паразити по дръвчето.
Бъди търпелива за новите листа  smile

Един интересен и полезен сайт за бонзаите http://www.bonsai-bg.com/














Ето един полезен сайт http://www.bonsai-bg.com/
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #217 -: юни 04, 2010, 09:22:53 »

krasunkata ти ме обнадежди за моя бонсай smile
Само не ми стана ясно, тази тор е течна предполага crazy
Специално за бонсаи не съм виждала, били споделила откъде си я купи и каква е цената?
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: юни 04, 2010, 13:19:11 »

Мименце тора е течен, купувала съм го Баумакс или Баухаус (все ги бъркам), но от Прага, понеже тука живея. Тора е течен и си има указания да го разредя с вода , в която да накисна бонзая, като му дойде времето да го полея. Незнам от кой град си но ако нямате такива големи магазини (пробвай и Бриколаж), може и онлайн предполагам да се намери
Ето тука намерих нещо, ама май не става да се купи онлайн
http://laksifert.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=50&Itemid=75
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #219 -: юни 04, 2010, 13:57:41 »

krasunkata много ти благодаря.
 @}->--Тук във Варна има един магазин Алати и в Бриколажа ще погледна.
Дано си съживя бонсайчето smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юни 04, 2010, 20:08:12 »

На този сайт, който Красунката е пуснала, като се отиде на партньори, там има линкове към сайтове на партьорите им и може да се поръча от Агропал или от Сортови семена. По принцип правят доставки и приемат он лайн поръчки, но може и по тел. преди това да попиташ, т.к. не си от София. В Агропал има доста препарати за растителна защита, торове и пр.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юли 09, 2010, 15:30:11 »

smile  и аз да се запиша. Имам си един кактус, защото той поне се гледа лесно, но сега цветарката ми подари цветето, с коеот ми прави булченският букет. Хортензия синя, много ми е хубава, но малко ме е страх да не я уморя. Сега е в една малка саксийка, но си е добре. Вела съм едно резниче (май така се казваше) да пусне корени и ще си гопосадя и него. Някой има ли или е имал хортензия? Четох доста и ще видим, дано неще да стане. В този апартамент нямаме балкон и ми седят в кухнята иска ми се да имам повече цветя, но за сега... А в стаята където спим неискам , че съм чувала , че нощем цветята ни дишат от въздуха и не е хубаво да има там където спим.  pardon
 снимах го за един конкурс и е още малък
http://vsavova.blogspot.com/2010/07/blog-post_09.html
« Последна редакция: юли 09, 2010, 15:43:05 от Vessy » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: юли 09, 2010, 15:54:27 »

Аз да ви се похваля - избиват нови листа на бонзая yahoo Оставих го на самотек и като се сетя го поливам отгоре като другите цветя и за сега му е добре(пу пу да не му е уроки) yahoo
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: юли 09, 2010, 15:59:06 »

А дали мога да си направя сама бонзай или трябва да си купя готов?
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #224 -: юли 11, 2010, 18:08:34 »

Нина, радвам се, че си съживила бонзая girl_wink
Аз на моя му орязах изсъхналите клонки, пръскам го с вода и май ще се съживява yahoo
Веси, можеш и сама да си направиш бонзай. Ние с Митко така си направихме два. Излязохме на разходка в гората, въоръжени с интрументи и си търсихме по земята мини-дръвчета. Така бях чела в един форум, очудващото и за двама ни, намерихме доста екземпляри. Просто трябва да си вземете почва от мястото. Това се прави есента и на пролет. Дано намерите своето мини-дръвче good
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines