Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:35:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 182082 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #180 -: април 15, 2010, 12:00:23 »

Някой знае ли как и кога се садят мушкатата?
Мисля, да ги купувам от цветарския магазин, но търся все пак допълнителна информация, защото ръката ми не е много зелена  blush
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 15, 2010, 13:55:38 »

inaxastra, вече можеш да садиш всичко - мушкато, сакъзче, петуния.... всичко.
Моите цветя ги изкарах на вън още преди месец
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 15, 2010, 14:24:29 »

Да, Инче, моята комшийка също вече си е изкарала мушкатата на балкона. Гледам и други хора - техните по балконите. Но това за София говоря (за Франция не знам как е).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #183 -: април 15, 2010, 14:38:44 »

Благодаря за отговорите  give_rose

А като ги купя, как да ги посадя в сандъче? Слагам, затрупвам с пръст и поливам ли? После колко често да ги поливам?

ПП. Тук е хладничко още. Сутрин е 5С. През деня се качва до 16. Затова се чудя...
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: април 25, 2010, 13:36:49 »

Малко да раздвижа темичката за цветята като покажа снимки на някои от моите  smile
Това е дифенбахията.Скоро си я взех и още не съм я пресадила.


* DSC00926.jpg (58.39 KB, 432x576 - видяно 164 пъти.)
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 25, 2010, 13:40:27 »

Това е кротона.Много си харесвам саксийката.Съвсем случайно я намерих в едно квартално магазинче.Иначе повечето саксии в магазинчетата не ми харесват.


* DSC00931.jpg (56.37 KB, 432x576 - видяно 189 пъти.)
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 25, 2010, 13:43:16 »

Пак съм аз.Последно показвам спатефилиум. smile
Хайде и вие покажете някои от вашите цветя  give_rose


* DSC00930.jpg (54.23 KB, 432x576 - видяно 163 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #187 -: април 25, 2010, 22:06:48 »

Абе как го правиш да ти цьфти ? Ториш ли го ? Аз моите откакто им паднаха цветовете, с които бяха купени, вече никога не са ми цьфтели  sad
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 26, 2010, 08:47:45 »

 Странно,че не ти цъфти.Моят пуска отвреме на време нови бели цветове.
 Ами,нищо особено не правя.Няколко седмици след като го купих,го пресадих.Поливам го сравнително често-през 1-2 дни.В началото го поливах веднъж седмично,но краищата на листата покафеняха и зачестих поливането.Също го пулверизирам почти всеки ден,защото обича влага.Когато се сетя му забърсвам листата от праха.Сега през топлите месеци му слагам течен тор.
 Спалефилиума се гледа лесно и не е капризен,но не обича ниски температури-не по-малко от 16 градуса през зимата.Не обича и течение.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #189 -: април 26, 2010, 09:14:43 »

Трябва да започна да ги торя май.
Освен тора, всичко друго правя и аз  pardon Те си изглеждат добре - не им е тясно, пускат си нови листа редовно, само дето не щат да цьфтят.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 02, 2010, 10:39:12 »

Много хубави цветя имате. Аз купувам цветя от Белафлора, които може да се оприличи на супермаркет за цветя, декорация, инструменти. Два пъти купувам хортензии, различни големини и цени естествено, и двете умряха след 3-4 месеца.
Продавачката там ми каза: "Хмм, ами нормално да ви умре хортензията след 2 месеца, качеството им е такова". Идеята е да продават добре изглеждащи, но ниско качествени растения, те живеят у дома най-много 6 месеца и после умират, за да отидете пак в магазина и да си купите нещо, иначе те щели да фалират.
 diablo Еми писна ми да си хвърлям парите на вятъра. Може и вината да е в мен, хортензиите да не ме харесват.
Вие от къде си купувате цветята?
« Последна редакция: май 02, 2010, 10:42:38 от mgoranova » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: май 02, 2010, 11:19:53 »

mgoranova, не съм съгласна с думите на продавачката.Може и да има по-взискателни растения, които да загиват скоро след закупуването им, но те са малко.Толкова много жени ( и мъже) купуват цветя и ги отглежат в домовете си!
Относно хортензията, мога да кажа, че тя е градинско растение, най-добре да се засади в градината, на по-сенчесто място и да се добави кисела почва около корените.Ако си отглеждала хортензията през зимата, в стаята, при 20-25 градуса, нормално е да загине, поради простата причина, че тя е градинско растение и през зимата се нуждае от покой , който ти не си осигурила.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: май 02, 2010, 11:28:42 »

 give_rose Благодаря за отговора. С тази хортензия бях се отчаяла, че от мен градинар няма да стане...
А тя милата стоя на балкона, в една доста голяма саксия, на полу-сенчесто място.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #193 -: май 02, 2010, 11:33:02 »

Има саксийни растения, които се внасят от Холандия и не са адаптирани кьм нашия климат, затова скоро след купуването им умират.

Мисля, че трябва винаги при купуване да се пита откьде идва самото растение и да се дават предпочитания на бьлгарските такива.

Иначе това, което казва Валка сьщо може да е обяснение.

Цветята, които сьм си купувала от цветарница ми вьрвят много добре. Имам два спатифилума и един синдапсус.

Вчера насадих и сандьчетата с мушката, но е рано да се каже как ще трьгнат.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: май 02, 2010, 11:41:58 »

В България се опитвах да гледам цветя, но студентски живот, квартири, та се ги оставях на баба ми да ти спасява. В Сандански се възстановяваха чудесно, имаше кои да ги гледа и се отказах от експерименти.

Да ама сега в Австрия, живеем в образцова кооперация, което означава цвята на прозореца задържително diablo, няма искаш, не искаш. Та миналата година садих мушкато и реших пак да пробвам с някоя саксия. За сватбата, свекърва ми ни подари градина около 200 квадрата, и сега се чудя какво да посадя. Трудно ми е, защото всичко е на немски, а тук климата и сортовете са по-различни, въпреки че се ровя в разни бг градинарски сайтове и те помагат.
 :offtopic:А мъжът ми е градско чедо с две леви ръце, живял във Виена, които никога до сега такива неща не е пипал, та голям смях пада.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines