Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:31:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181943 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 12, 2009, 11:08:03 »

И аз споделям мнението на Инаксастра!!!

Освнтова е и непретенциозно цвете.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 12, 2009, 11:19:21 »

Вярно ли е, че трилистникът е отровен и носел нещастие?
angry не ме шашкай така, в къщи имам 3 трилистника, които са си мутирали и вече са 9 листници, аз им казвам "октоподчета" blum
Сега няма да ги хвърлям я nea Бабини деветини, нищо повече, ако някой е нещастен да не обвинява цветята си funnytooth
п.п сори за поста, но ми стана смешно Wink
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 12, 2009, 12:06:48 »

извинявам се ако съм шашнала някой но аз самата съм още  Oh my ... толкова много се зарадвах на трилистника а милото ми така гадно ме отряза  sad сега трябва да го подарявам на някой  cray
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 13, 2009, 08:52:11 »

аз не снимах вчера КИТКИТЕ МИ които не приличат на такива, ама бръкнах с пръст в пръстта и усетих че е влажна не е суха, което ме навежда на мисълта че нещо не им е наред... а това бялото като мухъл нещо е понамаляло... зареждам апарата и довечера щракам , сега само ви казвам каква е ситуацията...
Става въпрос за Вризеа и Каланхоя
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 13, 2009, 09:22:42 »

Сиси, Вризеята не се полива в пръстта (пръстта се напоява рядко със съвсем малко водичка, бромелиевите по принцип имат мн. слабо развита коренова система, те пият водичка от розетката).

Вризея се полива в розетката, т.е. в основата на листата, където има розетка, разбра ли ме?

Няма да я спасиш иначе, ще изгние.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 17, 2009, 09:17:12 »

мен ме навежда на мисълта, че спят вече. Аз ги разрових полях си ги и ги сложих на тъмно.
Лелее дано не ги съсипя, че направо ще...  crazy
Точно там си полях Вризеата в розетката...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 17, 2009, 09:25:57 »

Ама защо на тъмно???
Това, че са в покой означава по-пестеливо поливане и никакво или мнооого разредено торене. На тъмно се слагат луковичните, когато им паднат листата (но не е задължитлно)....

Сиси, върни си ги на старото им място, поливай пестеливо каланхоето, а Вризеята да си има водичка в розетката и така.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 17, 2009, 17:13:27 »

добре, днес ще ги върна на местата си...
ужас ще ги побъркам тия цветя. Добре а те не спят ли зимата?!?!?!
Защото изведнъж окапаха и спря да цъфти. Може причината да не е че не ги поливам правилно...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 17, 2009, 17:25:26 »

Сиси, тези цветя не се местят на тъмно, остави си ги в стаята и поливай Каланхоето при изсъхване на почвата, за Вризетяа - вече ти писах.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 18, 2009, 13:08:41 »

Да се включа и аз малко. За каланхоето съм чувала, че като прецъфти трябва да почине малко, след това, за да цъфне отново се покрива с хартиена торба - да може да диша, ама да е на тъмно - за известно време и цъфти пак. А за поливането - пестеливо, само като е изсъхнало и някъде ми препоръчваха в подложката за да си взима само колкото му трябва. Това с торбата не съм го пробвала още, че моето си го купих и то още ми цъфти, вече трети месец.  Много му се радвам danceg.
 И едно въпросче имам. На стълбището пред апартамента ни комшийката си е прибрала нейното дърво на живота. И мога да си открадна, ама как се захваща - първо във вода или направо да забуча клончето в пръст?
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 18, 2009, 13:27:03 »

Гостенка, благодаря ти за съветите, направих както ми каза и сега пак си ги поливам и си ги държа където си бяха. Много си мила и благодаря още веднъж.
А за дървото на живота искам и аз да знам как се гледа, а за коледната звезда???
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 18, 2009, 15:55:01 »

Аз моето каланхое си го поливам, като в студените месеци всичко поливам пестеливо.

Моето цъфтя 2 пъти тази година, а не съм го завивала с торба...не знам, нещо ме съмнява, че те са доста непретенциозни...

Сиска, поливаш по мъничко и по-рядко.

Не съм гледала нито Дърво на живота, нито Коледна звезда и не мога да кажа нищо.
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 19, 2009, 09:52:38 »

Аз имам Коледна звезда от десетина дена и за това време съм я поляла само веднъж. Дори си я присадих в друга по- хубава саксийка! И за сега е ОК! По принцип казват, че  много трудо се гледат и са много притенциозни! Цветарката казала, че не обичат нито много топло, нито пък студено!! А аз някъде бях прочела, че трябва от 18:00ч. до към 07:00ч. трябва да са на тъмно и дори да им се слага кашон отгоре...е аз това не го правя. Прибирам се вечер и искам да си я гледам give_rose..придава много празнично настроение!!!
Надявам се да я опазя поне за празниците, че е толкова красиваааа!!! smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 19, 2009, 14:08:38 »

Мишката, това с тъмното и аз го знам, но си мисля, че се прилага след като прецъфти (така бях чела някъде). Не съм гледала обаче...

По-горе съм дала линк към един форум точно за Коледната звезда и там споделят опит хора, които гледат такова цвете. Форумт е цветарски и аз от него научих много.

Например, гледам около 20-на орхидеи и благодарение на форума вече съм отгледала нови цветоноси и ще ми цъфтят пак.

Успех!!!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 24, 2009, 11:00:24 »

я да кажа и аз какво направих,
на Каланхоята и изрязах сухите цветове... махнах ги и сега е на светличко и си я поливам през 2 дена.
Вризеата и нея сложих на светло  място и нея поливам през 2-3 дена. Гледам поосвежиха се милите ми, а имам и още едно цвете, ама забравих как се казва него не го поливам с дннииии и седи и цъфти ега ти  Oh my ... даже не е на мн светло...
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines