Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 17:40:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 181818 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 06, 2009, 20:12:26 »

Стаси, аз бях чела, не си спомням къде, че тези пръчици май не са много подходящи...

Аз лично ползвам торове с маркат акристалон и засега съм много доволна

видове торове
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 07, 2009, 11:04:17 »

Благодаря ти. Ще прочета сега цялата страница да се ориентирам  give_rose

Оф, аз имам един друг въпрос - случайно да сте попадали на сайт със снимки на стайни зелени цветя? На мен ми подариха за сватбата едно цветенце, ама не му знаят името. И аз сега се чудя как да го намеря...

Иначе да ви се похваля тази година най-накрая моя бенджамин (голдън кинг) така се разхубави и заякна. Незнам какво му стана - две години не успях да го развия, листата му падаха, клонките съхнеха. А тази година без да го местя или да го торя допълнително и изведнъж тръгна да върви, листата спряха да падат...И сега стана един голям и хубав - немога да му се нарадвам. Какво му стана и аз се чудя.
« Последна редакция: ноември 07, 2009, 11:10:35 от StAsSi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: ноември 07, 2009, 12:57:11 »

Стаси, снимай го това цветенце. Иначе, виш в самият сайт на линка, т.е. махни отпред форум, на линка де; др. вариант е в сайта за дома, чичо Гугъл ще ти помогне!!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 07, 2009, 13:40:43 »

Намерих гооо  Bravo yahoo
Ето една картинка - може и да го познавате smile - казва се Хамидорея - вид палма.
Ох, най-после ще мога да си го гледам както трябва и да прочета тук там нещичко  yahoo

« Последна редакция: ноември 07, 2009, 13:50:06 от StAsSi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 07, 2009, 13:46:54 »

Палма....на мен това ми се струва малко по-различно от предната снимка...но важното е, че си го намерла. Ами....здраво да ти расте и да те слушка!!!

Палмите са лесни за гледане.
« Последна редакция: ноември 07, 2009, 14:56:58 от gostenka_82 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 08, 2009, 17:01:55 »

И аз имам такава палмичка и се гледа много лесно.
Аз вече поччнах да си засаждам зюмбюлите тази година даже вече се показа зеления връх на два от тях.Тези дни съм решила да си взема още няколко цвята и да ги засадя.Много лесно се гледат.единственото лошо е че за кратко време.Но пък единия вече за трета година ще цъфти и как ухае.
Да ви се оплача че моя бенджамин нещо не иска да расте.Расте супер бавно.Имам го вече година а съвсем малко е пораснал но иначе си е зелен и свеж.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 09, 2009, 10:07:22 »

Гучи, ториш ли го? Имат си нужда цветята.

Аз пък си гледам фрезии вкъщи  smile Засега цъфтяха вече веднъж, веднага изкараха наново листа...да видим дали пак ще ми цъфнат  smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: ноември 09, 2009, 11:51:41 »

ами благодаря за съвета за Фризеята, но моите цветя тотално загинаха  cray незнам защо. Ще чета нещо да правя, че е срамота...
 StAsSi хубава палмичка, и аз имам една ама незнам как се казва, при майка ми цветята се спукват да цъфтят, а в нас се мъчат и... изгниват.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: ноември 09, 2009, 16:23:51 »

Сиси, гниенето при цветята се причинява от преполиване!!!

Сипвай по няколко капки, дет се вика по 50 мл., но не повече. По-добре по-на честичко, отколкото да загният. Саксиите мухлясват ли ти (най-горния слой пръст)?
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 09, 2009, 17:13:26 »

gostenka_82 да, почвата отгоре побеля и стана като мъхче  cray така ми е болно и ми е жал за тия цветя, мога ли да ги съживя? Не съм ги преполивала, казаха ми че се поливат през ден два и аз така правих... ужас само като се сетя и ми премалява подарък са ми не за друго...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 09, 2009, 19:52:15 »

Гучи, ториш ли го? Имат си нужда цветята.

Аз пък си гледам фрезии вкъщи  smile Засега цъфтяха вече веднъж, веднага изкараха наново листа...да видим дали пак ще ми цъфнат  smile
торя го ама явно няма достатъчно светлина
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: ноември 09, 2009, 20:06:24 »

Гучи, аз лятото я оставих на балкона и тя много порастна - моята е финикова и расте много бавно, просто са си такива. Наторих я няколко пъти с една тор на лактофол, нищо специално - май й хареса.

Стаси, да, мухлясали са ти; махни най-горният слой пръст, проветрявай и поливай много мъничко, как така през ден, че ти ще ги удавиш брей; бъркаш с пръстче в дълбочина и ако е сухо - мъничко водичка; так проверявай по-честичко и ще свикнеш;

Вризеята, мисля, че е с В, поне така е написано от Тилия на моята саксия - се полива в розетката, т.е. между листата, а не се полива самата пръст, тя е Бромелиева!!!

На мен също накои саксии ми мухлясват, като това май си е от пръстта, че при мен климатикът неспира, та не е от студено и влажно. Можеш ли да снимаш и да пуснеш, че да ми се изясни.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: ноември 12, 2009, 10:30:40 »

гостенка да, ще снимам, може и да е с В незнам  pardon
довечера ще покажа цветето, милото... А на мен ми казаха че се поливало в чинийката на саксията... може и да не е било така и затова да съм го уморила. Довечера пускам снимка, казвате ми какво да правя и аз го правя на момента. Супер големи благодарности.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: ноември 12, 2009, 10:50:08 »

Момичета искам да попитам нещо извинявам се ако ви се стори неуместен въпрос blush Вярно ли е, че трилистникът е отровен и носел нещастие? Ние си гледкаме разни цветя, но днес ми подариха трилистник и се обадих на мъжа ми да му кажа, а той: "това цвете не го искам вкъщи" - причината е споменатите горе от мен! ? Знаете ли нещо по въпроса? Аз как се натъжих само sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #134 -: ноември 12, 2009, 10:59:26 »

Аз не съм чувала подобно нещо. Но винаги можеш да го парираш с въпроса "Как така на хората в чужбина не им носи нещастие, пък си го гледат ?"  pardon
Това са бабини дветини...  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines