Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 19:23:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майски празници и делници :)  (Прочетена 179844 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 20, 2017, 08:35:40 »

Добро утро!

Влизам набързо да ви почерпя за рождения ден на любимия ми съпруг! heart heart heart




И да честитя на Бобчо на Миленка празника! Да е все така очарователен! heart


После ще пиша за кръстниците. pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 20, 2017, 09:59:37 »

Да ти е честит рожденикът, Миме! Все така да те слуша!

Аз пък идвам да похваля служебното момче. Миналата събота осъзнал, че нищо не знае за контролното по математика и колкото и да му било трудно изтрил играта си за два дни и много учил и изкарал 89%.
Свекърва, успех с новото легло smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #422 -: май 20, 2017, 10:45:17 »

Честито на Мимето и Миленка!
Пандич, ако я беше изтрил за 4 дни, сигурно 100% щяха да са Wink Преинсталира ли я пак?
Голям зор с тези легла, имат ги само за показване. Чак след месец доставка sad. Пък чакаме гости, а диванът не се разтяга diablo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #423 -: май 20, 2017, 13:19:38 »

Здравейте!
Странно колко хора сте тук и то при това хубаво време!
Ние тази сутрин се наспахме, че малката беше у баба си снощи. Направих палачинки и ММ беше доволен. Днес са тихи занимания - той маже около входната врата, че се кани от много време, аз разсаждах китки и пуснах първа пералня бебешки дрехи. За мен утре е най-дъждовният ден от годината, та нищо няма да правя.
Свекърва, то остави, че ги нямат налични, ама и повечето са от тънки плоскости. Хехе, нашата спалня е 160/200, та се чудим тия дребни предишни собственици как хубаво са ни изчислили нашите габарити.
Моя кръстница е била баба ми. Тя е вярваща, а и кумовете на нашите не са можели да дойдат по някаква причина. Татко почти през цялото време е бил навън, че имало тогава бум на кражби на коли. Кръщенето е било в най-близък кръг, не като сега, както е масово. Аз не съм имала от онези граждански ритуали за даване на име.
Честит празник на Мимето и на Миленка! Днес леля ми има рожден ден и толкова много искам да има повече от хубава година!
« Последна редакция: май 20, 2017, 13:28:16 от Alichka » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 20, 2017, 15:07:58 »

Добър ви ден.
Честито на рожденниците.
Свеки, само 2 на 2 . Ако имаше и по-голямо и по-голямо бих си сложила.
Аз днес водих Ники на кулинарна революция на Джейми Оливър и готвихме вкусни здравословни неща. И на него много му хареса и няма търпение да ги направим и вкъщи.
 После ми излезе през носа свободната сутрин, защото в 2 свекърва ми не беше приспада Стефи и съответно тя изпадна в едночасов рев , защото бяха закъснели със съня.
Довечера планирам Две три бири фест. От няколко години все пропускам разни фестове в Капана,защитили съм бременна ,раждам или нещо друго.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 20, 2017, 19:02:03 »

Миме, да ти е жив и здрав мъжа!
Панди, браво на момчето, щом по своя воля си е наложил да учи.
И аз искам в Барселона пък! Абе повече искам в Мадрид, така че ви прощавам, че този път няма да ме еодите.
Сега като казахте за повтарянето на живота на кръстника, вече никой не ми се вижда подходящ хахахах, дали идола ми Касияс ще се навие.
Иначе братовчедка ми беше първият ни избор, ама нещо в Англия не ме кефи каква взе да става.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 22, 2017, 08:01:00 »

Добро утро!Честито на всички рожденици на патерици, да са много здрави!Как сте днес?Нова седмица, нов късмет, аз се надявам да е хубава и ползотворна и ако може и да платят някой обект, че вече ми писна!

Ние почивните дни почивка, игра с детето и си сложихме лампи в кухнята, че бяхме до сега само на крушка.Стана много красиво и светло.

Хубав ден!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #427 -: май 22, 2017, 08:13:57 »

Добро утро.
Честит празник на всички, бъдете здрави! Мимето и Миленка да си гледате мъжете с любов и гордост. smile

Нашето кръщене мина! Вече сме роднини с един немец. smile А той много ме изкефи, че вярваше в това, че ставаме едно семейство, усещаше го, не го правеше фиктивно...и ние не сме фиктивни кръстници.  heart

В тази връзка един въпрос - не е ли обичайно кумовете на сватбата да бъдат и кръстници на детето???

Днес съм почивка. Ако ми омръзне да лежа, може да позатъркам някой край на къщата.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: май 22, 2017, 08:20:08 »

Здравейте smile

В събота излизахме с една моя приятелка, която не бях виждала​ отначалото на бременността​. Не знам дали съм разказвала тук, но като и казах, че съм бременна, тя не се зарадва, а се шокира и каза, че съм я депресирала, защото съм омъжена и ще имам дете, а тя дори няма гадже. Тогава още в метрото ми стана много лошо и цяла вечер повръщах, над десет пъти. И реших, че тя ме е урочасала и все се измъкват да не се виждам с нея. Но реших, че може да е било съвпадение и да и дам шанс. Този път нищо ни нямаше и на мен и на Бамбук. Но едва ли скоро ще се видим пак. В университета имахме много общи лекции, а в общежитието живееше под мен и почти всяка вечер се събирахме. Но имаше една кофти връзка, заради родителите​ на момчето, които в един момент се преместиха при тях и майката много в тормозеше, то пък и от работа я съкратиха, та доста време не можеше да се изнесе. И след това просто не е същия човек. Беше много позитивна и весела, а сега е една черногледа и сякаш отчаяна от живота. Много ми е тъпо, хем и съчувствам, хем не ми се натоварва.

В неделния пък цял ден си мързелувахме, благодарни сме на Бамбук.

Служебното момче е болно и си е вкъщи, стискайте палци да не зарази малкото.

Хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #429 -: май 22, 2017, 08:50:20 »

Привет!
Панди, мий ръце и стой далече, пък дано не прихванете!
С такива, като твоята бивша приятелка, само по телефон гледам да контактувам. Имах и аз една подобна, преживя много и съвсем се промени. После обаче и се случиха хубави неща и сега си е пак същата, засмяна и приятна компания. Радвам се, че не прекъснах връзката окончателно навремето, а само я ограничих.
Наде, този немец не е ли католик или протестант? Само ГДР-ец ще да е, ако са го изпуснали навремето Wink
Руми, разкажи малко повече за инициативата и ако искаш и имаш време, сподели рецептите, моля heart Много се надявах да заведат племенника, но пък те заминаха за Велинград тази седмица и не успяха да се организират. Той определено проявява интерес към готвенето и това е единствени начин да бъде накаран да яде нещо различно от кюфтета и пържени картофи.
От вчера разбутвам спалнята, че нали ще си купуваме по- голямо легло и съответно част от мебелите трябва да изчезне. Най- вече един шкаф с малка библиотека ще пречи sad. Поредните книги отиват към мазето, като първа стъпка към изхвърляне. Утешавам се, че са готварски и разни специализирани и всичко това може да бъде намерено он-лайн.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #430 -: май 22, 2017, 08:57:42 »

Наде, този немец не е ли католик или протестант? Само ГДР-ец ще да е, ако са го изпуснали навремето Wink


Беше протестант. Но за да има брак с православна християнка, трябва и той да бъде православен християнин. А двамата държат на църковния брак. Когато си влюбен, един живот не стига...трябва и след смъртта да са заедно.  heart

Тук да допълня, че попа много ме изкефи. Преди церемонията обясни много подробно какво означава това кръщене, какво означава вярата, какво изисква от него. Тръпки ме побиха от силата на емоцията и вярата, с която говореше. Каза, че е трябвало 6 месеца преди кръщенето да се назначи духовен водач на немеца и след изтичането им той да вземе решение дали ще приеме вярата. Но нашия беше убедителен, каза, че е убеден в желанието си.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: май 22, 2017, 09:06:56 »

Добро утро smile

Панде, колко те разбирам... Все едно моята история с приятелката ми разказваш, само че при мен се изразява в ужасно главоболие.. Аз вече съм сигурна, че е енергиен вампир. До края на месеца не мисля да се виждам с нея, а дано и след това  nea


Почивните дни минаха бързо.. Братовчед ми вкара такъв разкошен гол срещу Левски, че ми напълни душата. В крайна сметка завършиха 1:1, но след безобразно съдийство в полза на Левски  nea

Трябва да измисля план за рождения ден на Илиян. Той не обича големи и шумни партита.. По-скоро трябва да го впечатля с идейност и интимност.. Юбилей си е  heart heart heart

Успешна седмица на всички  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #432 -: май 22, 2017, 09:31:00 »

Добро утро!
Аз се мобилизирах и вече няма прах из къщи. Сега ще се насладя на един душ. Днес трябва да гледаме пак таралежчето. Имам още доста неща да върша преди появата му, та да седи мирен още малко. smile
Последните години нямам търпимост да слушам вечно мрънкане. Отсяла съм голяма част от този тип хора. Аз самата минах през всякакви крайни емоции и точно затова нямам сили да се товаря излишно. В това отношение винаги пример ми е била едната ми баба. По нищо човек не можеше да познае колко проблеми има тя самата. Всичко преборваше с усмивка. Не е било просто поза, а тя самата така си даваше увереност. pardon Като се чух с леля, усетих в каква дупка е изпаднала. Въпреки това обаче много се вълнува от моите неща и само ме разпитваше кое и как ще бъде. С други думи и тя търси нещо хубаво, за което да се хване. В този смисъл си е до човек.
За раждения ден на ММ идея си нямам дали ще мога нещо да направя. То е ясно, че няма да е нещо голямо и шумно, ама все пак...
Кръщенка... И това трябва да го вкараме в средносрочните планове. Все отлагахме кръщенето на коконата. Иска ми се да си е на именния й ден, все пак е голям и хубав празник. Понеже искаме кръстници да са кумовете ни, се налагаше да се съобразим и с тях. На едната година те се жениха, на другата - ние кумувахме. Финансово също не е толкова лесно да се направи, че най-близката рода си е доста народ. Здраве да е, пък другото ще го планираме и организираме все някога Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #433 -: май 22, 2017, 09:38:06 »

Интересна работа, уж е редно жените да приемат религията на съпрузите си, ама ей на, това е трети случай, за който чувам само тази година.  smile Между другото, в Пловдив правят църковни бракове при различно вероизповедание, имаме си специална църква и канонът го разрешава.
Не съм присъствала на такова Тайнство /смяна на вероизповеданието/, само съм чувала, че католиците задължително искат 6 месеца и даже имат изпит за полагане. После и за брак имат доста сериозни лични беседи, пак им задават въпроси. Та в тази връзка, на вашия свещеник му прави чест, че е разказал всички тези неща, поне околните да знаят що е вяра. Тук ли ще живеят след брака?  
Тони, подаръка измисли ли? Като те зная как държиш точно на това  и на мен чак ми е интересно с какво и дали ще заместиш часовниците Wink
Али, хубаво да го разгледате таралежчето. Ти като му викаш така, коса сигурно ще има доста.
Пък за кръщенето на Мария има време. Като спрете да празнувате нейните РД с родата, тъкмо да имате повод. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: май 22, 2017, 09:41:19 »

Свекърва, и аз все се надявам да се случи нещо, което да и върне предишното състояние, или поне да я зарадва малко. Лятото и предстои пътуване до Сейшелите, надявам се да се върне преродена от там, заради нея самата. Но ето пример за негативизма и - тя отива там на сватба, но престоя съвпада с рождения и ден и тя го намира за кофти съвпадение.
Тони, кофти и за вашето приятелство.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines