Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:06:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Годежен пръстен - 4  (Прочетена 62492 пъти)
 
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #15 -: февруари 22, 2016, 11:48:12 »

Момичета, моят пръстен е с три камъка, средния от които е доста голям. Като цяло ситуацията може да се обясни с една реплика - голям бласък, голямо нещо! offer  smile Аз обаче не го свалям и както си му е в реда на нещата колкото и да го миеш то се зацапва или по-скоро замъглява. По-голяма част от натрупванията върху камъните е от отделила се от самите нас епителна тъкан. Аз си го почиствам в разтвор за бижута. То представлява една кутия с разтвор, в който оставяш пръстена си за 2-3 мин. Към комплекта има и четчица и като се извади пръстена от разтвора почистваш и механично с нея. Който се интересува от подобен продукт, мога да намеря и изпратя линк , за да погледнете за какво става дума. Wink

Иначе най- добре се почиства в ултразвукова вана, но това става обикновено при професионалист. Полирането вече е "друга бира" - то касае основно изравняване повърхността на златото.
 В крайна сметка всичко зависи от пръстена - невинаги механично вкъщи може да се получи добро почистване на камъка, ако няма достъп до него да се почисти механично. Относно надраскването с четка за зъби, това не може да се случи. Твърдостта и на златото и на камъните е доста по-голяма от тази на косъмчетата на четката. Друг е въпроса за ефективността. Good luck
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 22, 2016, 11:53:44 »

Blue_Sapphire, Благодаря за споделената информация  give_rose give_rose

Ще се радвам, ако споделиш линк на това чудо smile  heart heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 22, 2016, 12:00:50 »

Blue_Sapphire, много изчерпателно и полезно  give_rose 

Моят случай е такъв, че диамантчето е трудно достъпно, та с четката не знам колко ми се получават нещата. Интересно ми е за този разтвор, не бях чувала досега, може да ни пратиш линк  good
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #18 -: февруари 22, 2016, 13:07:51 »

Искренно се надявам да не се сметне за реклама. nea  Препарати има колкото искате. Момичета, заповядайте give_rose Curtsey:
http://maxtradebg.eu/?page=196&item=414
http://www.preparati.bg/listproducts.php?dir=42&group=241
http://www.nemos.bg/bg/produkti/pochistvashti-preparati-i-kyrpi/
http://www.nemos.bg/bg/produkt/raztvor-za-poistvane-na-bijuta-ot-zlatopozlateni-predmeti-i-platina-150-ml/
http://somaha.net/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%B6%D1%83%D1%82%D0%B0

Аз например ползвам последния, но мисля че същия успех биха имали и останалите, стига да има гъбичка или четка за почистване. smile  Сега например незнам защо, но много ми хареса този от третия линк. Моя и без това вече е на доста време и трябва да взема да го сменя, че малко се позамърси от толкова почисвания. Успех с връщането на блясъка на вашите бижута! Good luck
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 22, 2016, 14:02:40 »

Благодаря  give_rose give_rose heart heart
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #20 -: февруари 22, 2016, 19:46:40 »

Аз чистя моя с вода и сапун в чаша за 20 мин почти всичко пада, каквото остане нежно махам с мека четка за зъби. Нямала съм проблем до сега. Wink
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 23, 2016, 17:12:20 »

Ако е диамант няма как да се надраска.
14К златото много трудно можеш да го надраскаш с нещо, камо ли с четка за зъби.
18К златото е по-меко от 14К, но пак не можеш да го надраскаш с четка за зъби.

Аз моя пръстен - диамант с жълто злато 14К го чистя с течен сапун топла водичка и четка за зъби, първо покисва малко в сапунената вода и после лекичко с четката го разтърквам и готово. Тези минибани също изглеждат добър вариант, но не знам с какво влияние са към диамантите, защото определени химически състави и течности могат да променят чистотата на диаманта и той да потъмнее или да загуби блясъка си, като например белина...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 25, 2016, 12:02:28 »

Благодаря за страхотните съвети, не се бях сещала да го накисвам преди да го изтърквам  good
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #23 -: февруари 25, 2016, 18:28:33 »

Със сода ще стане ли?
Активен
Devilment
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #24 -: февруари 26, 2016, 09:47:14 »

http://prikachi.com/images.php?images/769/8656769r.jpg

Ето го и моят пръстен  Girl_hide Напълно по мой вкус, бях си го харесала лятото, докато обикаляхме по магазините с една приятелка и ММ, а той взел, че запомнил и на 3 октомври беше на колене с него.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 26, 2016, 12:41:23 »

Devilment, много е красив и много бляскав! Да си го носиш със здраве и любов  give_rose


seli76, мисля си, че содата е прекалено груба в случая. Аз съм си изварявала с нея сребърни бижута, но такива, които са без камъни.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #26 -: февруари 26, 2016, 12:45:35 »

Devilment,честито,много е хубав пръстенът smile
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #27 -: февруари 26, 2016, 15:58:04 »

http://prikachi.com/images.php?images/769/8656769r.jpg

Ето го и моят пръстен  Girl_hide Напълно по мой вкус, бях си го харесала лятото, докато обикаляхме по магазините с една приятелка и ММ, а той взел, че запомнил и на 3 октомври беше на колене с него.

Здравейте, момичета,

Надявам се да приемате нови попълнения. На 31 декември точно в 00:00 часа получих моя пръстен, беше излючителна изненада за мен. Той е абсолютно същия като на Devilment. Сам го е избрал и наистина съм влюбена в пръстена. Точно това, което винаги съм искала е.
Активен
kmilewa
Ентусиаст
**
Публикации: 116


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 26, 2016, 17:54:52 »

Честито момичетааа.  danceg
Активен
boris
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #29 -: март 06, 2016, 18:21:29 »

Здравейте всички,

Бихте ли ме насочили към магазин, от който да купя годежен пръстен? Не търся някакво дизайнерско ателие, защото знам, че приятелката ми иска прост, класически пръстен, със само един камък без други украси завъртулки и т.н. Доколкото разбрах дизайнерските пръстени са с по-висока цена и предпочитам да спестя това, за да мога да взема по-голям камък.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines