Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:28:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 155799 пъти)
 
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #255 -: декември 21, 2015, 12:30:21 »

Миме, един съвет и от мен, не знам дали ще мога да ти бъда полезна, но ти си преценяваш.
Препоръчвам ти д-р Антимова от врачанските акушер-гинеколози. Много е внимателна, добре обяснява нещата, изключително добър специалист е и работи по здравна каса и на частно, и в болница "Христо Ботев". Освен че наблюдава бременността, изражда пациентки и оперира в отделението. При нея се роди мой племенник, след това по стечение на обстоятелствата отново тя ми помогна да забременея и ако все още живеех във Враца, със сигурност щях да продължавам да ходя при нея.
Стискам палци да откриеш твоя добър лекар и да се появи живо, здраво и без усложнения вашето прекрасно ангелче накрая!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: декември 21, 2015, 14:16:50 »

Здравей, благодаря ти, че се включи. give_rose
Аз в момента ходя при д-р Антимова, но за съжаление тя ми каза, че не изражда. До колкото знам преди го е правила, но сега не. Не знам каква е причината за това. Нямаше да се мисля толкова, защото съм доволна от нея, но уви.  huhhuh.gif
Благодаря ти за милите думи. girl_in_love
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #257 -: декември 21, 2015, 15:14:08 »

Не знаех и много съжалявам, адашке, реших да помогна, но... май само с добри намерения не мога да съм много полезна. Желая ти късмет с намирането на друг лекар! Сигурна съм, че всичко ще бъде наред и ще откриеш твоя лекар, що се отнася до д-р Кръстев, мога само да кажа, че съм чувала само негативни отзиви за работата му, но преди време ходих при д-р Петкова и в интерес на истината бях доста доволна, защото тя ме насочи към точния проблем след години изследвания в София и лутане насам-натам. Тя също работи на частно, мисля, че хората я знаят, защото има доста години практика зад гърба си, но не знам дали с времето не се е променила в негативна светлина, както се случи с Партовска. Майка ми последно ходи при Петкова и също беше доволна. Не знам дали изражда, но можеш да провериш, кабинетът й се намира зад бившия магазин "Явор и Калина", сега на негово място има обувен магазин и бебешки магазин "Бебчо", ако не се лъжа, над бившата сладкарница "Здравец", сега книжарница "Приятели". От там можеш да вземеш телефон за връзка, да си запишеш час или направо да влезеш да попиташ, ако решиш. Не знам дали вече не си проверила и там, но от други лекари във Враца не мога да кажа, че съм оставала доволна. Разбира се, мина много време откакто не живея там, затова не съм много актуално информирана.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #258 -: декември 21, 2015, 17:49:37 »

Дами, вижте случайно на какъв калкулатор попаднах - за изчисляване на майчинството по месеци smile Може да  вие  полезен  Wink

http://www.kik-info.com/kalkulatori/maichinstvo.php
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: декември 22, 2015, 18:11:32 »

mariestrellas, освен че сме градски, сме и адашки, супер. smile
Да си кажа и за Петкова, че има какво. Ходех при нея преди, но се отказах след едно нейно изказване, когато изпратих майка ми да ми вземе резултатите от изследванията, на които се виждаше, че имам възпаление, а тя просто й казала " ами, ако иска да дойде да я видя". Какво означава, ако искам, след като имах проблем?
Майка ми и преди това не беше съгласна да ходя при нея, защото знам няколко фатални случаи в  практиката й, които са зависели от нейното адекватно поведение. Освен това на няколко пъти се е опитвала за ми повишава тон, а след това говори мило, все едно нищо не е станало.
Може би няма доктор, за който да се говори само с добро, което е жалко.
Оказа се, че сестрата на ММ е раждала при Кръстев, но ще я разпитам по-подробно, когато й споделим хубавата новина първо.
За Партовска също съм чувала, че е груба.
Много се чудим за Цеков, но може би единственото нещо, което ме спира е това, че изражда само в Мездра.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: декември 23, 2015, 10:09:33 »

Миме, като ти гледам вариантите и притесненията, не би ли било по-добре, ако лекарката, при която сега ходиш е наистина добър специалист и й имаш доверие, и може да се разговаря с нея открито, да се срещнеш с нея и да поговориш за това, че те притеснява, това че няма да е до теб на раждането, че се притесняваш от този момент и не знаеш на кого да се довериш.....
Та да си водиш бременността при нея, а тя още от сега да ти препоръча някой, дори и тя да говори с него, нещо от този род да се измисли.
Защото раждането си е раждане, но проследяването на бременността е нещо много важно, и би било много голямо затруднение за теб, ако се спреш на човек, който е голям специалист, но на когото не можеш да споделиш притесненията си при всяка консултация, с когото не можеш да говориш спокойно и открито, който ще те гледа само като купчина листи с изследвания.....

Разбираш мисълта ми предполагам.

А и раждането е един момент, който по едни или други обстоятелства може да премине и при съвсем различен лекар от планираното.....
Не говоря за някакви ужасни сценарии относно раждането, просто всичко се случва, лекарите и те са хора.....
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: декември 23, 2015, 11:17:01 »

Точно казано Мари,  good аз от 2-ма лекари - един следящ бременността и една много близка позната, да не кажа приятелка в самата сутрин родих при друг, защото раждам бързо  pardon но пък после много ми помогнаха  good  Миме, убедена съм, че ще намериш най-доброто решение за теб и бебо/а!!!
П.П. На 3 пъти без да искам пиша "бебА"  tease
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #262 -: декември 23, 2015, 11:18:49 »


П.П. На 3 пъти без да искам пиша "бебА"  tease

Знаци на съдбата  blum Принцеса има на път  heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: декември 27, 2015, 19:12:05 »

Мари, Фани, благодаря ви! Дано решението, което ще взема бъде правилното!

Момичета, които сте  ходили на ФМ и БХС, има ли значение кое от двете ще се направи първо? Едното зависи ли от другото? Някъде четох, че за БХС  се носи УЗ снимка, а аз все още нямам. Изобщо някой може ли да даде малко повече информация, защото ми е пълна мъгла.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: декември 27, 2015, 20:13:20 »

На първата ФМ ходих в 12с4д.  Прави я проследаващата ми лекарка, след това отидох до лабораторията и там ми взеха кръв за БХС. След два дни ходих да си взема резултата от БХС от кабинет дето дават тези резултати (не помня как се казваше) и след 2 седмици имах час и тогава ги занесох на проследяващата ме лекарка. Втората ФМ беше в 20с2д, във МЦ Фемина, там имат много специалисти по ФМ и затова ме прати там лекарката ми (явно в Токуда нямат). Второ БХС не съм правила, защото резултата от първото и за трита синдрома беше 1:100 000.

Няма какво да го мислиш, лекарят ти ще те насочи. В различните болници май си имат различна процедура. Това си е рутинно изследване и си знаят.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: декември 27, 2015, 20:26:33 »

Без да правя реклама, ето информация за скрининга през първия триместър. Информацияте а от сайта на клиника Щерев. На същото място има информация за цялото проследяване- ФМ, фетална ехокардиография (при нужда) и т.н.
http://shterevhospital.com/pregnancy/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BC/

Иначе, както ти е писала Панда, това е рутинно изследване. Прави се ултразвуков преглед за развитието на плода в посочената седмица и на база на резултатите се определя какъв е рискът от хромозомни аномалии. Тези резултати се комбинират и с кръвни изследвания на плацентарна функция (β-hCG и PAPP-A) и се определя комбинирания риск.

Втори БХС се препоръчва само при лоши резултати от първия. Някои лекари директно насочват към амниоцинтеза след първия БХС.
« Последна редакция: декември 27, 2015, 20:31:14 от nansita » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: декември 28, 2015, 09:25:56 »

always_and_forever
за БХС трябва да имаш показателите от първата ФМ ,около 12 седмица.Освен показателите от кръвното изследване в изчисляване на биохимичният риск се включва и размера на нухалната гънка и наличието носни костици /това именно се взема от първата ФМ/.

За втората ФМ и аз като Пандето препоръчвам Фемина.Много добри специалисти с дългогодишен опит именно в това.Аз лично съм ходила при доц.Димитрова ,която е лаконична ,но ужасно добра ,но съм чувала много добри неща и за останалите лекари в центъра.

За второ БХС се препоръчва ,ако са лоши резултатите от първото .Ако са много лоши пък резултатите от първото БХС направо амнио.По мой съвет обаче не се връзвайте на резултатите от БХС ,защото то си е малко теория на вероятностите.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: декември 28, 2015, 10:26:25 »

Миме, защо държиш на БХС? Аз умишлено не исках точно заради това, което и Фийбс уточнява в предния си пост - туй е малко или много теория на вероятностите. Мои приятелки в чужбина всички под 35 г. споделиха, че не са си правили и аз се разрових из нет-а и заедно с милото решихме да не си правя. ФМ са ми правили 3 пъти. Не искам да разубеждавам никой, но лично аз мисля, че като нямаш проблеми и като следящия ти лекар не ти препоръчва дадено изследване не го правя.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: декември 28, 2015, 10:28:59 »

Абсолютно съм на мнението на Фиби за доц. Димитрова.И аз бях при нея и на двете ФМ, много съм доволна.Сестра ми ходи във Фемина при друг лекар като беше бременна и с двете деца и тя е доволна.

Фани, не мога да съм на 100% съгласна с теб за препоръките на следящия лекар.Масово АГ-тата са невежи, препоръчват свои колеги за ФМ, който не са добри ехографисти, има голяма завист в гилдията.По-добре е да се почете и човек сам да вземе решение с помощта на лекар наистина.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: декември 28, 2015, 11:11:23 »

За гилдията си абсолютно права, Маги. В нашата болница например има 4Д апарат, на който да гледат са квалифицирани само моят АГ и този, който преди 7,5 г. ме следеше като бях бременна с Кари. Обаче масово жени ходят при другите лекари и си плащат за ФМ, а дори има случаи на объркан пол, няма да говоря за фрапантни грешки, които се допускат за да не спамя повече, пък и да не стряскаме бъдещите майчета. При тях всичко ще е наред! Има добри специалисти навсякъде стига да се разтърсиш малко  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines