Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 09:55:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 156244 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: декември 11, 2015, 16:00:20 »

Браво на срамежливко smile Да пишеш после и ехографията как е минала. И според мен тогава ще ти кажат, че няма проблем, там ще гледат по съсредоточено.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: декември 11, 2015, 16:14:55 »

 Offtopic Просто си те представям като четящо малко момиченце, а не като разкикерчено куку  pardon  Извинявай, не исках да засегна гимнастичката в теб blush  blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: декември 17, 2015, 16:40:02 »

Здравейте и тук smile

Миме, аз пия витамини Джеймисън пренатал от 12 седмица. На много момичета им изписват Биозин мама или други витамини. Пия и Фемибион 2, той има витамини и Омега 3. Чувала съм да вземат лимони, мед, джинджифил, ама аз не мога да ги ям и не съм се задълбочалава.

В момента съм хремава. Единствено смуча Прополки с Малина, те са разрешени за бременни. И си пия всичките хапчета. Някои лекари разрешават и Фервекс, но аз не се чувствам толкова зле. Нямам температура и синусите не ме болят много, та нямам нужда от парацетамол за сега. И някои капки за нос са разрешени или физиологичен разтвор, ама аз не обичам да си капя неща в носа. Връзвам си колаха от халата на челото и той не се запушва. А и нали знаете, че трябва да се внимава с чайовете. Пия по един от мента, защото такъв имам истински.

Фери, от самото начало се мажа с олиото на Weleda, с крема на Palmer's, а от скоро и с Павловича мас. Много ми стана голям бюста, със сутиените ми е малко трудно и поняко ако се изпотя, много ме сърби между и под гърдите и ми се дера на сън, за това ми помага тази Павловича мас.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #228 -: декември 17, 2015, 16:45:40 »

Панди, благодаря за изчерпателния отговор smile Аз чай пия всеки ден - гледах, че са безопасни лайка, малина, липа, мента...за зеления и черния не съм сигурна ама се ограничвам до тия, за които съм сигурна smile

А защо се мажеш и с крем и с олио...едно не е ли достатъчно  huhhuh.gif Аз помня леля ми, че се мажеше с Икаров...(май така беше)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #229 -: декември 17, 2015, 17:42:50 »

Фери, мажи се с това, с което ще се чувстваш добре. Едни кремове/масла по-лесно попиват, други много омекотяват и хидратират. Може и с бебешко олио да се мажеш. Просто пробвай аромата да не те дразни и прецени какъв тип ти е кожата. Хич не ти е рано да се мажеш. Особено за гърдите е хубаво и след раждането, има специални кремове за целта.
Черният и зеленият чай са силни и не се препоръчват в големи дози. Е, ако е инцидентно, не е проблем.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #230 -: декември 17, 2015, 17:47:23 »

Ами аз пп имам леки стрии от бързото напълняване в пубертета (не на корема), та затова си мисля, че няма да ме подминат и ще ми трябва нещо по-сериозно от бебешко олио smile Благодаря  heart
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 17, 2015, 18:00:39 »

Здравейте и от мен!

За мазането имам крем на Палмърс,но честно казано съм много нередовна с него,както бях и с предишната бременност.

И аз знам за черния и зеления чай,че не са препоръчителни,но виж ментата и лайката си ги пия в комбинация всяка вечер по една чаша и много добре ми действат.Също може и липа и джинджифил. good

Прополките и аз ги пих като бях болнава,а за носа си правех преварена вода със сол и мазилото на Хималая,както и много лимони с мед.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: декември 17, 2015, 18:02:56 »

Панди, благодаря ти за отговора.  give_rose
От Витамините аз пия Огестан засега. Чайове не пия, защото четох, че не е препоръчително, пък и не обичам. Чудех се например дали е позволено да се приема Инфлуцид противогрипно?

За мазането и аз се интересувам, но не знам от кога да започна. Ти цялото тяло ли мажеш или само определени зони?

Роси  give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 17, 2015, 19:02:47 »

Аз се мажа с няколко неща, ама не едновременно. Някой път Палмър ми мирише прекалено сладно, но пък е крем и е по-лесно. От Веледа съм много доволна. И от Павловичата мас. Малко си се глезя, но от инжекции също получавам сърбежи. Аз имам стрии по коленете и бюста от бързо израстване от 6-7 клас, така че си мисля, че няма да ме подминат така или иначе.
Мажа си корема и гърдите (без ареолите и зърната естествено) и каквото ми остане по ръцете си го избърсвам в бедрата.

Чай от малина не се ли препоръчваше чак деветия месец, за да се улесни раждането или нещо такова.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 17, 2015, 19:50:42 »

И малината и ментата не са препоръчителни за бременни, поне аз така знам.Аз се мазах с какаово масло на Палмърс, много хубаво миришеше и о чудо от него не ми се гадеше.Мажех всичко от колената до врата smile Нямам стрии, не знам дали е ген и майка ми и сестра ми имат стрий, но сестра ми не се мажеше редовно.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: декември 17, 2015, 20:31:04 »

Аз за сега се мажа само с крем или олио на Мустела. Добре попиват и двете. В началото мн ме дразнеха миризми и от всички само те ми понясяха, та затова инвестирах. Според мен са и икономични-от началото на октомври до сега не съм стигнала и до 1/2 на опаковките, а се мажа редовно и изцяло. Та пробвайте кое ще ви допадне. До голяма степен е и ген.
Още не пия никакви витамини, само обичайните хапове за мен- 3х2 фолиева заради таласемиятах 2х2 магнерот и но шпа, допълнително при нужда пак но шпа.
За сега хапвам много цитруси и зеленчуци (най-после!), старая се да ми е разнообразно менюто и избягвам тестобдоколкото мога.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: декември 17, 2015, 20:49:43 »

За ментата четох в интернет,че в умерено количество не е проблем.Това го съгласувах и с моето АГ и той ми позволи по чаша на ден.Дават го и при гадене,но пак в умерено количества. girl_wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 18, 2015, 08:53:29 »

Ами аз пп имам леки стрии от бързото напълняване в пубертета (не на корема), та затова си мисля, че няма да ме подминат и ще ми трябва нещо по-сериозно от бебешко олио smile Благодаря  heart
Не е гаранция, Фери. Аз имам стрии по бедрата от напълняване/отслабване точно от пубертета. А от бременностите нищичко. А особено през първата бях слоница! Мазала съм се с Кокона и майка - масажен крем сега и с на Чико - мама нещо си, не го помня вече, че беше преди 8 г. първата ми бременност. Не виждам разлика м/у двете, но то май си е най-вече до гени. Мажете се там с нещо, което ви харесва и според възможностите ви, пък каквото стане. Има си и страхотни препарати за заличаване за след това.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #238 -: декември 18, 2015, 09:04:07 »

Тъкмо да пиша и Фани ме изпревари Wink Аз също имах стрии от пубертета от бързото израстване на ръст. На бедрата бяха. Вече ги заличих в годините и много трудно може да се види нещо. От двете бременности стрии нямам по корема, по бедрата.... Никъде! Нацепиха ми се единствено на места гърдите и то след раждането - кърмата ми слезе супер бързо и на втория ден цедях по над литър crazy Вече и тях почти заличих.
Така че не е гаранция, че в пубертета ако сте получили, сега пак ще получите. Структурата на кожата е различна в пубертета и сега по време на бременност.
Отделно вече зависи и как ще растете на корем. По повод вчерашното писане на Фери, че е очаквала до 3-4 месец да е с плоско коремче, ще кажа, че коремът расте сякаш на етапи. Първо фръква точно 2-3 месец. После има едно по-видимо израстване около 5-6 месец и вече след 8-я. Това разбира се, ако качвате постепенно и в норма килограми. Аз качих 12 за втората бременност (стартирах на 57 и приключих на 69). Изписаха ме от родилното 59 кг.
Избирайте си козметика, която ви харесва, пасва ви и ви е по бюджета. Ползвах най-често българска козметика, а имах и кремове, които не бяха специално за бременни.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #239 -: декември 18, 2015, 09:06:36 »

Отново сте много изчерпателни и полезни всички  give_rose Май засега ще пробвам Палмърс, че Веледата го гледах че е 40 лв и не ми се дават smile Абе каквото стане...ясно ми е, че тялото ми никога вече няма да е като на момиче, само да дойде живо здраво човечето, пък моята суета може на заден план да остане Wink

Иначе аз имам на горната част на краката към дупето, защото до 7ми клас бях супер кльощаво същество без абсолютно никакви форми и зимата се отворих на ядене и заприличах на човек   pardon

Али, а с какво ги заличи?
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines