Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:00:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 155787 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: януари 12, 2016, 17:45:19 »

На мен дори не пожела да ми види резултатите от ФМ.  sad Малко несериозно от негова страна ми се струва.  nea
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #436 -: януари 12, 2016, 17:55:02 »

Да...ама що не си го попита, все пак ти следи бременността, трябва да е наясно с всичко  smile А за БХС вече си закъсняла за първия, ако решиш, трябва да чакаш втория smile

Едит: Панди ли беше ходила във Фемина на ФМ? Че на мен Аг ми каза, че там директно ще си ме питат дали искам да ми вземат кръв и за БХС и те си ги пращат в лабораторията на Майчин дом  huhhuh.gif
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: януари 12, 2016, 18:18:03 »

Момичета имам един въпрос. Ако нямате някакви заболявания защо е нужно да си правите толкова изследвания или са задължителни.?
От това, което пишете ми се струва, че вие искате да минете тези изследвания  pardon
Не ме разбирайте погрешно, не разбирам и за това искам някое момиче да обясни..
А и какво е БХС.?

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #438 -: януари 12, 2016, 18:28:11 »

Да, и мен ме досрамя да задам този въпрос. Може би доктора на Мимето не ги е гледал, защото ги смята за ненужни и системата му на работа и виждания като специалист не ги включва изобщо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: януари 12, 2016, 18:35:46 »

Джоси повечето са задължителни по каса правят ги и в чужбина.Това са Пълна Кръвна Картина, кръвна група, Спин, Васерман и май още нещо не помня, също така и урина се пуска, а и цитото и микробиология, като микробиологията я повтарят в по-късните месеци защото редовно жените имат гъбички поради сриналия се имунитет.В България по каса имаш право на 2 ехографски прегледа на който трябва да се направи и Фетална морфология, но повечето лекари въобще не знаят как да я правят и за това почти всички ходят на частно.БХС е Биохимичен скриниг и както са казали момичетата е пълно тото.Взима се кръв и се изследва и на база показанията както и вероятности спрямо жената, нейни генетични малоформации в рода и болести, както и възрастта и се прави някаква съпоставка каква е вероятността детето да има някакъв генетичен проблем.

Съпоставяйки с братовчедка ми в Англия и аз тук имахме еднакъв набор от изследвания поемащи се от здравните каси.Тук обаче достъпа до платено проследяване е много лесен за разлика от чужбина и всички ходят допълнително на платено.В БГ всички искат ехограф всеки месец и за това си и плащат в повечето случаи, иначе прегледа би протекъл както и в чужбина мерки, теглене, мери се корема и така.


Всеки редови гинеколог работи точно като гореописания.Те не разбират от ФМ и в повечето случаи се дразнят, но и не изказват мнение.На мен също в 12-та седмица ми казаха пола, но аз това не го споделих с АГ-то си.Все пак ти му накърняваш достойнството защото му нямаш напълно доверие по този начин.И имайте в предвид, че по време на бременността сте с много изострени чувства и се засягате и от половин дума, казвам го от опита си вече.Така че първо дишайте, бройте до 10, помислете и чак тогава решете нещо.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: януари 12, 2016, 19:11:18 »

Маги мерси за отговора smile

Някои има ли новини от Feli до колкото си спомням беше с термин 10 януари.?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: януари 12, 2016, 20:50:49 »

Мен повече би ме притеснило,ако се проточи ЖК. Реално няма абсолютно никаква нужда да се правят дълги прегледи,ако няма нещо притеснително.

При мен нямам никакви документи, освен няколко сонограми и един амбулаторен лист за установяване на бременност. Документите са в клиниката (инфо от всяк ЖК, ФМ, Ехокардо, лаб. изследвания) и като наближи време за термина, ще ми подготвят обменни документи,които да нося с мен при раждане (ако не ги забравя в суматохата).

Наде, Джоси, допълвам към коментара на Маги: ФМ е специализиран преглед, който се прави от лекар-специалист. Затова и там прегледът е по-дълъг и обстоен. Ходим на такива прегледи, тъй като апаратурата е доста по-чувствителна, задапаратното устройство знае какво да гледа и мери, а по време на тези прегледи получаваш адекватна информация за развитието на бебето - органи, ЦНС, ПНС, може да се открият някакви вродени пороци, които още на този етап да могат да се отстранят. Самият преглед ФМ е отново с ехограф.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: януари 12, 2016, 21:07:07 »

БХС може да се направи и 16 седмица, но пак трябва да е предшествано от ФМ като се отбележи и седмицата.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: януари 12, 2016, 22:03:48 »

Миме, докторът ти е казал,че си 3 месеца и една седмица, което е първата седмица на четвърти месец. Както 25с3д е 26та седмица.
А защо си чакала права, нямало ли е места за сядане.  Аз чакам между 10 мин и 2 часа, но поне има много места за сядане.

Аз съм ЗА да се правят всякакви изследвания! Мен с дефектните гени и риска от антифосфолипиден синдром, няколко пъти са ме питали колко аборта имам.

Фери, аз правих само втората ФМ във Фемина, второ БХС не съм правила. Първата ми я прави моята АГ в Токуда и там ми взеха кръв за БХС.
Таткото може да присъства. В частните болници влиза в цената, в държавните се доплаща. Аз първо бях против, но четох една книга Ръководство за оцеляване на младия татко, и там таткото много яко описва ролята по време на раждането, че казах на ММ да я прочете и той (тя си е негова де) и ако реши е добре дошъл.

 
Втората ФМ ми беше толкова интересна, че сега утре на ЖК, няма да е такова шоу.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: януари 12, 2016, 23:26:59 »

Късната ФМ около 30-та седмица ли се правеше?
С първата бременност не сме я правили, сега се чудя. Може би ще подхвърля на док и ще оставя на него да реши.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: януари 13, 2016, 08:47:12 »

Заповядайте в новата тема:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37344.0.html
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines