Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 07:43:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 156548 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: януари 04, 2016, 17:31:09 »

Фери, до колкото знам ФМ се прави някъде между 11 и 13 гс. Аз на моята ще бъда в 12с4д, дано да няма промяна в датата. Докторката ти най-добре ще те насочи.
Иначе майка ми постоянно ме пита няма ли да е твърде рано сега за ФМ, не е ли малък плода и т.н. И за месеца, в който съм постоянно спорим.
За коремче, май имам малко и аз или поне така си мисля. С килограмите и аз съм като теб 1-2кг съм качила засега. Трябва да намеря кантара да проверя.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #286 -: януари 04, 2016, 17:51:04 »

А, чудесно, няма да ми е късно и на мен значи другата седмица smile Абе какво спорите с твойто мамче, изтегли си приложение на телефона, аз по него се водя и никой не ми спори хаха...освен това те са си спорни като цяло, има там лунарни и календарни ама няма чак такова голямо значение  Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: януари 04, 2016, 19:46:02 »

Миме, майките много ги учудва ФМ, няма как. Моята никога не са я гледали на ехограф и беше изумена, че в 20 седмица се виждат органите на бебето и колко му е оформена муцунката smile Правилно си си записала часа  good

А за месеците, аз си направих таблица с това на коя дата на колко седмици е бебето и това кой календарен месец е, защото на мен ми е лесно по седмици, но повечето хора си нямат идея и ако не им кажеш месец (и то календарен, че иначе нали са 10) само мигат недоумяващо. Днес съм 24с2д, което е средата на 6ти месец.

ето какво видях току що от бгмама smile

Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: януари 04, 2016, 22:59:15 »

Мда, медицината е доста по-напред вече, технологиите също. Има какво да му се гледа на бебето, няма страшно Wink
Пък ако чакам на съветите от майка ми и свекървата, щях да отида на общо 3 ехографа "за да не се облъчва бебето, щото е вредно" и "тия 3Д глупости са само да ви вземат парите". Слушайте си проследяващите лекари, ФМ не са задължителни, но са препоръчителни. Същото важи и за БХС, макар и да е стъкмистика.
По мое мнение е по-добре да разбереш за евентуален проблем по-рано, отколкото на късните ФМ да се установи някоя аномалия в развитието, типична за генетично увреждане и вече да е късно да се вземат мерки.
Мога да дам и пример с моя позната, която направи изследванията, установи се висок риск и след това едното бебенце се роди със синдром на Даун. Другото си е здраво.
Също така има и обратните случаи- установява се висок риск, а след допълнителни изследвания се изключват аномалии. И двата случая са на млади жени под 35г.
Може и да не съм права, но тия 60-80лв не са чак толкова много.  Все пак всеки само си преценява доколко вижда смисъл и има възможност да прави прегледи и изследвания. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #289 -: януари 04, 2016, 23:05:32 »

Ами не знам… Вьв Франция има само 3 ехографа, за да не се обльчва бебето.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: януари 05, 2016, 00:11:46 »

При мен, и в България и в Швейцария , имаше ехограф на всеки преглед.
Последните седмици на втората бременност, поради седалищната позиция(докато се чудихме какво да правим ), всяка седмица.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: януари 05, 2016, 00:37:05 »

Аз като лично пострадала от лоши резултати от БХС, мога само да кажа, че емоционалния стрес беше ужасен. Имах чувството, че светът около мен е спрял, не можех да спра да плача - както съм си на улицата, вкъщи. Тогава човек се налага да седне и обмисли вариантите с бащата, защото не навсякъде отглеждането на такова детенце е улеснено и подпомагано от държавата. Черни размисли, никому не ги пожелавам...
А относно откриването на аномалия - има много по-достоверни начини за това: машината и задапаратното устройство най-вече. А при риск, или съмнение от страна на лекаря, или Пренатест или амниоцентеза. БХС е гавра с психиката на родителите, категорична съм след онова, през което преминахме.
2 ФМ при кадърни специалисти, евентуално кръвен тест или амниоцентеза е къде къде по-надеждно от скрийнинг.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 05, 2016, 08:34:45 »

И при мен имаше лош резултат на БХС изледването..... 1:70 беше вероятността за едно от генетичните заболявания.
Предложиха ми кръвни тестоте, тези за които се говореше по-горе. Много надежни и ужасно скъпи.
На всичко отгоре имах и малко време, за да взема решение, понеже три пъти ходих за БХС и все позицията на плода не беше подходяща.
Реших и направих теста. Чаках 2 седмици за резултат, направо сърцето ми беше спряло.....
Не знам, ако трябваше да чака няколко месеца, докато се роди бебето какво щеше да е...

Вярно е, плашещ е теста, но пак бих го направила. good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #293 -: януари 05, 2016, 09:21:25 »

Ами то до колкото знам за ехографите и тук по ЗК са 2...едва ли е по същите причини, ама не съм много наясно колко е добре да се гледа наистина  smile

За изследванията моята мама пък е на мнение оооо ще си направиш всички възможни изследвания няма как  crazy Аз ѝ обяснявам за БХС, че мисля да не го правя ако не се налага...ама сме в спорове с нея, то не че  няма да стане както си реша ама е така да има за какво да се ръчкаме  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: януари 05, 2016, 09:32:49 »

Не може да си направиш всички възможни изледвания просто, защото не знаеш за тях, правиш там които са задължителни+които прецениш пък останалото е Божа работа. Пък ако става въпрос те и наште изледвания и ехографии едни, може и всяка седмица да те облъчват и пак накрая да не са видели каквото трябва.  blum
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #295 -: януари 05, 2016, 09:35:51 »

Миме, месеците са 10, а не 9, както е добре разпространено. Тук наистина повечето мигат и не разбират за какво иде реч. Аз се водех по това "колело", което и лекарите ползват и хич не съм говорела за месеци http://www.ladypill.com/calendar.php Просто се наглася по деня на последната менструация и гледаш вече седмиците. Свекърва ми в тази връзка попита защо сега се гледат по седмици и аз обясних за ФМ, че е между точно определени седмици и нито ден повече, за да не се изкривят резултатите. В 12-та седмица има вече доста оформено бебе, а не точка Wink Има какво да се види и следи. В 20-та пък се гледат детайли. Любимото на родителите е пръстчетата на ръцете, на краката... Това е най-атрактивното. Иначе лекарите гледат предсърдия, камери, черен дроб, бели дробове, аорти, как точно протича кръвообръщението, до колко е натрупало мастна тъкан плодът и куп други неща. В 20-та седмица се гледа и броят на кръвоносните съдове вътре в пъпната връв. По спомени трябваше да са три. Ако са два, то рискът от увреждане е увеличен, тъй като не достига достатъчно кислород до плода. Гледа се и за сраснати органи...
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=2131415396 - ето тук има снимки за съответната седмица. Жалко, че не намирам варианта на английски, където се описваше и в коя седмица се формират очите, ушите... Беше хубаво обяснено на немедицински smile
И мен ме гледаха всеки месец, а накрая всяка седмица по 2 пъти поне. Това вече малко и от лекар зависи дали ще плащаш. Аз не знаех, че момата е усукана в пъпната връв. Просто моят лекар си изчакваше до край, като ме следеше на ехограф, а не на захарче Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 05, 2016, 10:08:27 »

Допълнение към 2та ФМ в 19-23 седмица: тогава се проследява развитието и на сърцето. Може да се препоръча и допълнително изследване от детски кардиолог (фетална ехокардиография), което се прави до 23 г.с.

А задапаратното устройство е също много важно. Затова и се предпочитат едни и същи специалисти по областите. smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: януари 05, 2016, 13:12:35 »

Фери, имам приложение на телефона и по него се водя, ама айде обясни де. Тя си изчислява някакви неща, според термина, който ми е определен. Ама аз няма как да й се сърдя, защото когато тя е била бременна с мен е нямало подобни неща.

Панди, много полезна таблица.  good И аз по седмица си следя, ама някой като ме пита кой месец съм и кажа 3-ти те веднага си представят, че е навършен и иди обяснявай после.   nea
Иначе майка ми няма нищо против изследванията, ехографите и т.н. По-вероятно е свекървата да се шашка като чуе за облъчване, ама тя си е такава. pardon
Аз съм готова всичко, което е необходимо за бебето да направя, пък да си говори кой каквото иска.

Нат, на същото мнение съм за ранното диагностициране на някакъв проблем.

Сънрай, много съжалявам за това, което сте преживели. Дано само хубави неща ви предстоят!  smile

Али, точно по това колело и аз си изчислих в коя седмица съм и кога се пада термина.  Wink

Благодаря ви, момичета, много сте ми полезни. girl_in_love
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: януари 05, 2016, 19:56:27 »

Аз постоянно съм в спор с майка ми за седмиците и месеците. Тя ги смята от предполагаемата дата на зачеване. Ходи ѝ обясни, че без доказана Ову няма как да предполага, ама тя си знае нейното. Едно време така са го смятали. Сега й показвам какво ми пише на изследванията, за да я оборя. smile
Миме, не споменавай нищо за облъчване Wink Аз до сега не намерих нито една научна статия за вредите от ехографите, така че не ми се вярва. Както вече казах, техниката и медицината са достатъчно напреднали.

Сънрай, важното е, че всичко е наред и проблем няма.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #299 -: януари 05, 2016, 22:49:06 »

Зачудих се дали е така и намерих произволна научна статия в Гугьл Сколар:

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PII0140-6736(93)91944-H/abstract

Чието заключение гласи:

"Repeated prenatal ultrasound imaging and Doppler flow examinations should be restricted to those women to whom the information is likely to be of clinical benefit. Lancet 1993, 342:887–91"

Edit: разгледах по-подробно и предполагам, че няма достатьчно данни за ефектите в дьлгосрочен аспект (може и да няма никакви, но не се знае), затова се счита за по-предпазливо ограничаването.
 
« Последна редакция: януари 05, 2016, 22:55:08 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines