Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 19:07:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебчета - 2016 г.  (Прочетена 156594 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: декември 28, 2015, 11:19:39 »

Сега пак погледнах какво е питала Мимето. Както, Фийби е писала - първо е ФМ. Аз това пропуснах да напиша, че в лабораторията отидох с лист с написани данни от ФМ.

Във Фемина бях при д-р Славкова. При нея имаше час, но съм много доволна. В по-стари теми тук също съм чела хубави мнения за нея.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #271 -: декември 29, 2015, 21:28:17 »

Златни сте  give_rose Миме, благодаря, че попита, защото и аз съм в тази чуденка Wink За БХС и аз четох, че ако протича всичко нормално и са добри резултатите от ФМ, може и да не се прави, ама нека първо да мине ФМ и тогава ще го мисля smile

Някой може ли да каже и горе/долу цените?

Благодаря  heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: декември 30, 2015, 11:38:47 »

Първата ФМ ми беше в токуда и беше 50лв, БХС 40 лв. Втората ФМ във Фемина 90лв
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: декември 31, 2015, 12:35:59 »


Весело посрещане на новата година, бъдещи мамчета!
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 01, 2016, 20:11:59 »

Честита нова година от мен момичета! Да е изпълнена с много щастие и здрави бебчета  stork-gurl
Първото бебе на годината в темата е на път smile От нощта съм с контракции и нащрек. Ходих на преглед, за да се уверя, че всичко е нормално, така че всеки момент очаквам семейството ни да се увеличи.

Видях, че от последния месец има увеличение в броя на бъдещите мами. Това е прекрасно! Желая на всички ви, лека и спокойна бременност  Baby_b
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #275 -: януари 01, 2016, 20:32:26 »

Панди, благодаря  give_rose

Фели, страхотни новини  heart Стискам палци всичко да е наред и скоро да ни се похвалиш със снимки на бебчо give_rose  Offtopic Как в такъв момент намери мотивация да ни пишеш и на нас  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 01, 2016, 22:32:39 »

Фели, стискам палци за леко и бързо раждане! smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 02, 2016, 09:48:39 »

Честита нова година и от мен! Пожелавам ви много здраве и прекрасни бебчета на финала!

Фели, надявам се всичко да е наред при теб и вече да си гушкаш бебчето!  girl_in_love

Благодаря на всички за отговорите относно ФМ и БХС. give_rose
Фани, от толкова четене останах с впечатление, че и двете са си задължителни изследвания, а не че толкова държа на  БХС.
Записах си час за ФМ при д-р Николов в Монтана на 9 януари. Досега все хубави впечатление събрах за него, дори снощи ми го препоръчаха за следене и израждане.
Нямаме търпение вече да отидем. Имам чувството, че не съм ходила на преглед от цяла вечност и си притеснявам, защото искам да разбера, че всичко с бебето ни е наред.
Преди това смятам да отида на преглед и да видя какво ще ме посъветва докторът и предполагам, че вече изследвания ще трябва да ми се правят.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #278 -: януари 02, 2016, 23:36:09 »

БХСто не е, особено при млада майка ии тьнка нухална гьнка на ехото, няма смисьл от него. Яд ме, че сьм бременна по ваше време, да си обсьждаме. Сьс София сама си кукувах в темата и си говорех сама на себе си  Girl_hide
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #279 -: януари 03, 2016, 12:25:09 »

Миме, браво че си се ориентирала, дано да е всичко наред  give_rose Мои познати от Берковица всичките в Монтана са се следили и раждали smile Аз съм на 12-ти на преглед и изследвания, така че тамън ще дадеш инфо какво-що Wink
И аз знам, че БХС не е задължително и ако не се налага, мисля да не го правя  smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 03, 2016, 16:15:25 »

Аз съм на мнение , че е добре да се направи БХС. Вярно е че дава вероятности , но все пак е доста показателно. Според мен човек трябва да се възползва от достиженията на медицината. Има и още изследвания , които вече се правят и дават 100 процента точност. За жалост са доста скъпи към 2000 лв. Но изследват днк и ти дават представа за голям брой заболявания. При пъова та ми бременност въобще не се правеха, а за втората разбрах за тях късно. В чужбина се изпраща кръвта и дават много точно инфо , дори за пол.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 04, 2016, 00:50:39 »

Лично с професор Кременски от Генетичната лаборатория съм си писала по въпроса за БХС. Дори той е на мнение, че много се прекалява с него и жените биват наплашвани неоснователно.
Той ми е казвал, че като база генотип в България се ползва грузинския, защото бил най-сходен на нашия. А ние сме нямали създаден такъв, за база данни.
Та, точно БХС е стреляне в тъмното. Особено предвид факта, че има твърде много случаи на фалшиво лоши резултати.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: януари 04, 2016, 11:28:58 »

Ина, и мен ме е яд, защото щеше да ми бъде много интересно и полезно всичко споделено от теб.  blum
Когато можеш се включвай все пак.  Wink

Фери, нямам търпение за 9-ти. При Николов засега само на ФМ ще отида. За следене и раждане може би не. Оф, още съм пред дилема.  huhhuh.gif
Ти къде запази час за ФМ?

За БХС ще го решавам в последствие. Ще видя и какво ще по посъветва докторът.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #283 -: януари 04, 2016, 12:06:39 »

Ами Миме, аз не съм запазвала час за ФМ, защото мислех, че се прави по-късно и исках да ми мине прегледът и изследванията първо...ама трябва да ѝ звънна, мисля, че при нея също може да се прави  huhhuh.gif Ако не, ще си пусна още един ден болничен, може би следващия и ще отида където ме посъветва тя...общо взето и аз съм се оставила главно на нейната преценка, защото все пак отдавна ходя при нея и си ме знае най-добре smile И аз нямам търпение за 12-ти да видя пак буболечката  blum Въпрос: имаш ли вече малко коремче...аз моето си мислех, че е от преяждане тия дни, ама сутрин като стана си е пак малко по-голямо от обикновено  blush Освен това съм +1-2 кг  blush

За БХС и аз като теб ще решавам в последствие  smile
« Последна редакция: януари 04, 2016, 12:08:45 от Feribotka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #284 -: януари 04, 2016, 13:26:13 »

Аз с първата бременност правих БХС и беше нещо от сорта на 1 на няколко милиона като вероятност. С втората бременност бях категорична, че няма да пускам БХС, а само ФМ. Въпреки това ми наговориха кух глупости само и само да пускам генетични изследвания. "Кубче касичка", както се казва в "Опасен чар". Наистина се прекалява и преекспонира с тази тема good Евала и на моя лекар, че не защити колежката си, а ме успокои и каза, че такова нещо, дето тя ми говори, изобщо не може да се отнася до мен. В такива моменти не гледаш парите, а само се питаш дали всичко ще е наред. Душевното спокойствие е повече от важно.
Feli, дано всичко е наред с теб give_rose
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines