Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:35:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дограмата!  (Прочетена 59697 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 28, 2011, 15:17:25 »

Цените, които получихме са по-високи от колкото очаквахме. Поне от спомени преди две години бяха с 100 лв. по ниски. Инфлация, какво да прави човек.

Абсолютно същите размери и разположение:




ПВЦ 5 камерна /SALAMANDER- немска/ - 596 лв.

PVC REHAU 5 камерна, цвят бял, стъклопакет 24мм. Нискоемисийно 4мм /16/4мм флоат клиър, обков  Winkhaus/ произход Германия  - 606,00лв. (тук е с комарник)


24мм 4мм бяло/4мм LowE (нискоемисионно или т.н. к-стъкло)

Дограма с Koemmerling 5 камерна:  510 лв
ПВЦ перваз 150мм вътрешен: 41 лв
Ал.перваз 100мм външен: 21 лв
Общо: 572 лв
 
Дограма с КВЕ 5 камерна: 479 лв
ПВЦ перваз 150мм вътрешен: 41 лв
Ал.перваз 100мм външен: 21 лв
Общо: 457 лв

--------
Външна алум.ролетна щора, бяла от две части (малка на 1/3 и голяма на 2/3): 395 лв
Алуминиеви щори вградени в стъклопакета: 600 лв  sad
« Последна редакция: април 28, 2011, 15:24:24 от Teo » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 28, 2011, 15:19:53 »

Тео не виждам размерите и не мога да сравня с нашите оферти от миналата година.Иначе цените са невероятни така е.Предполагам сте си решили отваряниета как ще са и какви ще са комарниците?
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 28, 2011, 15:31:21 »

Да картинката се беше скрила. Оправих я.

Проблемът при нас е че имаме котка, която веднъж вече се опита да лети.

Затова ни трябва комарник, който да е здраво закрепен. За сега предвиждам един върху двуосово отварящия се прозорец. На панти със заключване. Мрежата ще я подменя с Трикси (TRIXIE) против падащи котки. Уж не могат да я скъсат или прегризат. Но това на място ще го говоря, като изберем каква точно дограма ще сложим и какви щори.

С външни щори нещата клонят към над 1000 лв.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 28, 2011, 15:44:32 »

Ние сме сложили ролетни комарници точно заради котките ни две на брой.Засега не са летели, но никога не е късно, а живеем на 5-тия етаж.За такава мрежа която си писал мисля за терасите, да ги обиколя от всякъде.И ние сме с един комарник при двуосово отварящия се прозорец, а мисля да сложим в последствие и друг на обикновенния прозорец.Общо взето схемата ни е същата като вашата само размерите ще проверя довечера в къщи smile и съответно какви пари ни искаха.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 28, 2011, 15:56:07 »

Ако сте нямали до сега комарници те съветвам да не слагате ролетни. След като се скъсат ще сменяте механизма, докато тези на панти сами можете да си ги подменяте. Слънцето не им прощава след 3 години ще станат чупливи.

За мрежа Триски миналата година исках оферти от магазини за домашни любимци и проверявах по интернет. Най-евтино, с включена доставка, излизаше да се купи от Германия от онлайн магазин (почти наполовин цена).
В ebay има доста ментета, предимно китайски. В един форум за животни видях една снимка на подобна мрежа, на която котката се промушваше в дупките. Явно е била прекалено разтеглива.

Друго нещо с което трябва да се внимава е гаранцията и фирмата, която поставя дограмата. При родителите на жена ми дограма Шуко има разхерметизирани прозорци - появява се влага в скъплопакета. Работата е там, че фирмата вече не функционира и гаранцията я няма.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 28, 2011, 16:10:02 »

Мъжът ми работеше във фирма за дограма, той беше в цеха окомплектовчик го водеха, той настоя за тези комарници.В интерес на истината кумовете имат прави ги мъжът ми и вече 5 г нямат проблем с тях не са мръднали.Фирмата уж сме я избрали по-голяма и по-свястна така да кажем, че мойте родители си сложиха дограма от една Плевенска фирма и сега стой та гледай каква е красота в къщи.Ама ние като им приказвахме не бяхме прави.Шукото е страхотна дограма стига да се сглоби добре, в Плевен никой не работи с нея защото е скъпа.Ние сме с Трокал пак е немска.От българските бягаме умишлено, Мерал беше ходил в цех на Вайс профил и беше останал меко казано въмутен.

За тези мрежи още го мисля, засега котките нямат никакъв досег до терасата.Голямата ни е бягала два пъти прибираше се като огладнее.Бягането и се състоеше в разхождане по покрива на блока.Малката засега я е страх от всичко.Затова хич и не ги пускаме там.Но в новото жилище нещата ще са различни и там ще трябва да се опашат терасите няма начин.И аз ги гледах по немските сайтове, че са по-евтини тия мрежи и тряжва да е яка. щот тия диването само се мушкат някъде.

Сега ги гледам нашите прозорци, размерите са 800 отваряемо крило двуосово, 1050 неотваряема част и 800 отваряемо едноосово, височина 1330. това с немски профил Трокал, обков Wink Hous, нискоемисийно стъкло с алуминиев и PVC перваз е на стойност 545.98 с ДДС.Това е миналата година 06 месец, фирмата е Ролпласт.
« Последна редакция: април 28, 2011, 17:01:18 от магито » Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #36 -: май 02, 2011, 17:17:43 »

Много благодаря и на Тео и на Магито за бързата реакция и за изчерпателния отговор! Първите оферти, които разгледах бяха на Ролпласт, но от много места ме посъветваха да не им се доверявам, сега имали много неща на промоция, предимно на Трокал, които не били от най-качествените (предполагам по-нисък клас Трокал, а не че Трокал е кофти като цяло), но с които предимно работели. След упорито ровене тук-там непрекъснато излиза марката Саламандър, към която явно клоним. Естествено качеството си идва с цената, както и Тео е отбелязал в офертите които е получил, но за един път на 20 години, мисля че си заслужава да се дадат малко повече парички, но да стане добре. И ако марката е да речем ясна, остава въпроса с фирмата-изпълнител - мили препатили съфорумци, дайте съвет и за това lol))
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 02, 2011, 22:29:29 »

Ние се чудим между Саламандър и Кьомерлинг.
До сряда ще се разходя из фирмите предлагащи Саламандър и ще пиша.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 03, 2011, 12:48:33 »

И ние другия месец смятаме да сменяме дограмата,та и аз ще следя темата с интерес.Който има някакъв положителен опит с някоя фирма-нека  бъде така добър и да сподели  good
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 09, 2011, 23:09:44 »

В крайна сметка се спряхме на дограма от Сити Комфорт - Кьомерлинг - Energy стъкло, заедно с ролетна външна щора и комарник ролетен. За котарака ще се слага допълнителна рамка с мрежа.
Разликата между Саламандър и Кьомерлинг в цената почти няма (около 20 лв.).

Предложиха ни вградени щори в стъклопакета, но аз харесвам външните щори.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #40 -: май 10, 2011, 10:14:40 »

Ние щори не искаме никакви, на втория етаж сме и по-скоро се борим за допълнителна светлина, тъй като отпред има доста дървета, които естествено не са кастрени от общината от години. За комарници не сме обсъждали вариант за момента, но сме много близо до морето и проблеми с комарите като цяло нямаме, може би по-скоро заради мухите ще обсъдим варианта. А котарака няма склонност да лети, засега поне  good, вече е на три години и даже не излиза извън терасата. Иначе си записвам Кьомерлинг-а и Сити Комфорт-а, като започнем сериозните проучвания с цени и фирми, ще давам и аз инфо!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 10, 2011, 13:36:47 »

Всъщност те се оказаха най-вежливи, няколко пъти сменях желанията си и ги залях с въпроси.
Сега реших да е с троен стъклопакет.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 11, 2011, 12:22:44 »

малко късно се включвам в темата, до преди няколко месеца и ние прекарахме доста време в чудене каква дограма да сложим, най- накрая се спраяхме на Трокал, Ролкпласт, петкамерна, троен стъклопакет, с нискоемисийно и високоенергино стъкло отвътре и отвън, вътре е с газ аргон пълно. Доволни сме от изработаката и монтажа. поръката ни беше голяма-8 прозореца и 2 врати и имахме 25 % отстъпка, поръчахме си и комарници за всички отваряеми крила, в Пловдив просто няма начин без комарници.Ако мога да помогна на някой, ще се радвам
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 01, 2011, 18:00:14 »

Да, на мен, с цени и размери.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 16, 2011, 11:56:07 »

ами платихме 5200лева за 2 врати, 4 малки отваряеми прозореца с комарници, 4 големи прозореца (2 на 3 някъде) с комарници на отваряемите части, един  тесен и дълуг прозорец 0,40 на 2,80- това всички в цвят орех и един прозорец бял 2 на 3 някъде. подпрозоречни плотове на половината прозорци.Това са размери +- не са съвсем точни, но наистина бехме взели няколко оферти от различни места и тази беше най- добрата, много сме доволни и от обслужването.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines