Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:08:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на marrie - 23.05.2015 г.  (Прочетена 63761 пъти)
 
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 28, 2015, 13:23:05 »

И от вътрешната страна


* DSC_1030.JPG (68.17 KB, 840x546 - видяно 814 пъти.)
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 28, 2015, 13:42:46 »

Още една снимка на грубата идея за украса на младоженската маса. Ще бъде нещо подобно като това, но воалите ще падат надолу и ще има няколко розови листенца падащи по воала. И нашата маса не е толкова огромна естествено така че ще изглежда орпеделено различно. В украсата ще има включени и върбови клонки - хем като интересен акцент, хем да се върже с бежаво кафевите тонове на ресторанта на "Вега". Абе уж доста интересно го измислихме с декораторката. Спрях се на Анелия от агенция Шейла. Тя е много ентусиазирана от моите желания  pardon и мога да потвърдя какво се пише във форума, че е много приятна и приятелски настроена и предлага добри цени.


* img_2137_forum.jpg (71.92 KB, 680x394 - видяно 792 пъти.)
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #17 -: април 28, 2015, 15:47:29 »

Поканата е страхотна, много го ми допада идеята за водопада. Много различно и нестандартно Bravo Bravo Bravo
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 28, 2015, 20:11:50 »

Честита темичка и приятен и спокоен последен месец! Поканите са уникални  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 28, 2015, 20:52:51 »

Всичко, което разказваш е страхотно. Браво на твоите родители за помощта. Сигурна съм, че организирането на такова събитие от разстояние е трудно и такава помощ е добре дошла. Още по-хубаво е, че има разбиране от тяхна страна и не ти се месят излишно. Продължавай да разказваш за всичко, което се сетиш.
Забравих да напиша, че поканите са много хубави.  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 29, 2015, 10:03:56 »

Мари, страхотни покани и разказ! Поздравявам ви за голямата крачка.
Аз се включвам с една идея за танцовия състав, който сте наели. Говорете с тях да направят надиграването с кумовете. Повечето изнасят малка програма тип стара българска сватба. Обличат кумовете с носии (на кума каплак и елек, на кумата престилка, китка и елек, примерно), правят ритуално бръснене на кума, канят го за сватбар. След това ги разиграват за надиграване за даровете. Много е интересно и атрактивно за чужденците. А и не само.  girl_wink
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 30, 2015, 13:12:32 »

За фолклорната група съм замислила подобен ритуал за мен и младоженеца при посрещане в ресторанта - за обръсване и нагласяване и забулване... За кумовете не съм решила още дали да има надиграване. От една страна кума е чужденец, от друга страна един от танцьорите е бивш на кумата и май не е удачно smile Та това с надиграването още не съм се решила дали изобщо да го правим - с или без фолклорна група.

Иначе за кумовете... Още от самото начало решихме, че няма да са двойка тъй като нямаме подходяща двойка общи познати освен може би една, но те са нови приятели като цяло. А и аз предпочитам да са женени, което също ограничава почти до нула избора.  pardon Та за кума беше лесно - най добрият приятел на младоженеца, който е и виновника за нас да се срещнем. Нямам търпение да чуя и каква реч ще измисли, той е много добър в думите и разказите и има дар слово. С него май няма да си подаряваме големи подаръци, по - скоро нещо символично. Той е от Египет и при тях няма такава практика изобщо.

За кумата беше много сложно за мен, понеже имам няколко много добри приятелки и падна голямо мислене и личен тормоз. Едната от приятелките ми е буквално от бебешките години и тя беше избора по подразбиране и по очаквания. Но тя има малко бебенце и няма много свободно време, плюс това английския й е горе долу, а аз исках някой, който да може да си говори с кума и да поеме гостите на сватбата при нужда, да отговаря на моя телефон, да дава насоки и т.н. Затова и с нея се рзбрахме, че няма да е особено практично нито за нея, нито за мен. Някъде тука се намеси и братовчедка ми, която живее в САЩ, но реши, че естествено тя ще ми бъде кума, което аз пък изобщо не си и бях помисляла... Първо, че ми е рода и не е практика при нас, второ, че как ще ми помага от САЩ?!?! Тя малко се засегна, на мен ми стана гадно... Ама мина... Тука са вече 2-3-4 месеца чудене като цяло smile От там се обърнах към други две много близки приятелки от университета и им казах "Вижте какво, дайте да сме практични, искате ли и двете да сте куми и ако да, дайте да решаваме заедно коя от вас да е"  pardon Нямаше романтични покани и картички  lacnl8 Двете естествено казаха, че са поласкани, но аз трябва да си реша. И от там пада едно чудене и тормоз как да направя всички щастливи, макар че то май си беше/е само в мойта глава и никой не ми се засяга, че не е кума или шаферка. BTW останалите, които не са куми, са шаферки smile
През времето на неизвестност първата приятелка само ме пита през 2 седмици "Та коя ще е кумата, коя ще е кумата. Избра ли?", което пък ми говореше, че на нея и е малко неприятно, че няма да е кума и ми ставаше на мен още по-трудно... Както и да е, след доста чудене обсъдих пак с двете момичета и по практични причини се спрях на едната и сега ми е спокойно smile С нея мислим да си правим подаръци, но аз още не знам какво. Казах и да броим роклята и за сватбата от мен и да и дам парите за нея, понеже тя си купи, докато бях в Германия. Тя пък ни поръча ритуалните чаши. Ще видим какво още ще се договорим.  pardon

Половинката също ме подкрепи да съм практична. В България тия титли се дават май по-често за чест и слава. Като например "Е добре де, няма да съм кума, но ще съм кръстница" въпреки че въпросното лице лично не е кръстено например или сам смята цялата работа за глупост... Нещата се правят, за да се направят и за да покажеш на приятелките ти, че са ти приятелки или да не ги обидиш... Не мислите ли, че има нещо вярно в това?
Активен
ema6666
Ентусиаст
**
Публикации: 138


« Отговор #22 -: април 30, 2015, 13:24:48 »

Хеййй честита тема smile И цветовете на нашата сватба са в тази гама... праскова, светло зелено и тъмно кафяво smile Много нежно и красиво изглежда всичко. Поканите ти са уникални smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #23 -: април 30, 2015, 15:47:32 »

Честита тема smile Понеже и нашата украса ще е в праскова а отскоро ми се върти в главата да има и малко ментови акценти, а ресторантът ни също е в бежово-кафява гама, мисля, че ще е подобна на вашата smile А на декораторката ѝ каза какво искаш и тя ти направи украса, или ѝ каза до каква сума трябва да се вмести и по нея измисляхте smile
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 30, 2015, 19:48:24 »

Мале, много сложно при теб :Р То кума, то шаферки... Ако аз трябваше да избирам, сигурно и аз щях да се чудя много :Р Аз нямам шаферки, а кумовете са семейство smile Но ако имах шаферки, сигурно всичките ми приятелки трябваше да са такива, че не мога да избера :Р
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 02, 2015, 18:53:39 »

marrie, определено има истина в думите ти. Изведнъж, когато разберат, че ще има сватба, всички се активизират. Най-близката ми приятелка, с която сме близки още от ученическите ни години, мога да кажа, че го играеше много обидена, когато разбра, че няма тя да ми е кумата. За кумове избрахме най-добрият приятел на ММ и неговата приятелка. Не сме се чудили много, но по-скоро ми беше съвестно, че моята приятелка ще ми се разсърди. Точно така и стана. Казах й, че понеже имат малко бебе и не искам да я ангажирам по никакъв начин с такива неща. Тя обаче на няколко пъти ми каза, че за нея няма проблем. По-скоро проблемът беше, че не искахме кум да ни бъде нейният приятел, защото те не са в много добри отношения. Не съм й го казвала, защото не искам да я обидя. Аз дори не знам тя как очакваше това нещо, при условие, че за нас тези, които ще ни бъдат кумове се очаква да са ни много близки. А определено отношенията между тях двамата не се знае до кога ще продължат. Все едно за нея беше важното просто да се знае, че тя ми е кумата, дори каза ако не искам да не каня приятелят й.  *crazy*Доста време ми натякваше, уж на шега. На няколко пъти ми каза, че сега другите ни общи приятели ще започнели да питат, как така не съм избрала нея. Все едно това повече я притесняваше. Дори ми каза, че ако тя тръгне един ден да се омъжва, кума ще й бъде дъщерята на нейните кръстници. Е, и аз ли трябваше да се разсърдя в този случай?!
Съжалявам за отклонението, но просто наистина е вярно това, което си написала. Добре, че поне при вас всичко е минало без излишни сръдни.  smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 02, 2015, 20:29:35 »

Момичета и при мен имаше сръдни относно въпроса с кумата !  nea Аз съм на мнение , че кумуве трябва да са хора на които можеш да разчиташ за в бъдеще, подписът в гражданското всеки може да го сложи !  good   
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 04, 2015, 11:09:16 »

vstambolska съгласна съм! И също така хора, които да ти дадат спокойствие и подкрепа в сватбения ден. Мойта приятелка с бебето си е малко "многознайка" - все да си изрази мнението и аз и затова малко се притеснявах да е цял ден до мене и да седи на сватбата до мен и да ми налива "акъл" smile  Щях да се изнервя допълнително, а си е моя ден. Аз знам най-добре какво искам и кои обеци ми харесват повече например. Абе добре се наредиха нещата за сега. Уж всички са ок и ме подкрепят. alwazs_and_forever, жалко, че при вас толкова сложно е станало. Трудно е много особено, когато всеки си има някакви очаквания.
ema6666 и Feribotka радвам се, че имам съмишленици по цветове. Много ми харесват за пролетна сватба, а и по принцип. Много свежо smile
За украсата й казах ориентировъчен бюджет и имахме среща на живо да пообсъдим какво харесвам и какво не и тя да ми покаже някои снимки. Още веднага и пратих примерна снимка на букета и й казах, че съм отворена към по - интересни неща. Не искам типична украса. Показах й идеята за поканите. От там тя ми праща няколко снимки и евентуални идеи, но в крайна сметка аз се разрових по интернет и намерих няколко снимки, комбинирах ги в главата си и й обясних какво ми се върти като идея. Тя е много ентусиазирана. Съответно цената се качи от първоначалната "стандартна" оферта, но все още сме (макар и съвсем в горната граница) в рамките на бюджета, който и зададох. В началото очаквах повече предложения да дойдат от нея като разбере какво ми харесва, но снимките които ми прати от предишни нейни украси не отговоряха на мойта представа, затова се захванах сама да търся нещо, което да ми хареса. Както казах, идеята за младоженската маса е в крайна сметка комбинация от елементи и ми е много любопитно какво ще се получи накрая и тя как ще изпълни задачата. Концентрацията ми е предимно на младоженската маса и букета. Между другото за букета имаше много интересни нестандартни идеи, но повечето от тях оскъпяваха доста и си останах на мойта си идея като букетът определено няма да е топка, а ще е разхвърлян с различни видове цветя - един вид разходка в гората край водопада и събиране на цветя в букетче.  girl_wink За масите на гостите украсата също е букетче от съответните цветя и съответните акценти и там е горе-долу тривиална задача предполагам. По всички маси ще има разхвърляни няколко розови цветчета. Иначе ще имаме и украса на стълбището във Вега - много красиво става, виждала съм го наживо направено то съответната агенция.
Украсата на колата е доста семпла, колкото да има нещо.
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 04, 2015, 11:17:06 »

Прилагам ви също снимка на халките ни  bouncinggirl Още не съм ги видяла лично и нямам търпение. Малко се изнервих в първия момент като видях снимката, понеже идеята беше средната ивица да е по-широка от крайните две, които са по като акцент. Така беше като го пробвах, а сега ми изглежда, че и трите са еднаква широчина. Но им казах моя да го направят 0.5мм по - широк и на младоженеца 1.5 по - широк и от там явно е дошла разликата в модела. Първо ми стана неприятно, но сега си мисля, че и така е много красиво, може дори и да по-добре, знам ли. Нямам търпение да ги видим и пробваме на живо.


* halki-forum.jpg (22.59 KB, 455x562 - видяно 768 пъти.)
« Последна редакция: май 04, 2015, 11:18:48 от marrie » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #29 -: май 04, 2015, 11:52:41 »

Халките са супер, няма защо да се притесняваш smile А за украсата...аз ще налегна на тази за колата, защото после шаферките ще я пренесат на официалната маса, така че ще ми е 2 в 1...помисли и за този вариант, точно във Вега ми подхвърлиха тази идея като ходихме на среща smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines