Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:52:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 10 част  (Прочетена 125139 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 07, 2016, 02:35:30 »

Според мен вече всяка сладкарница го предлага. Щом при нас имаше такава опция в дълбоката провинция, знами навсякъде ще го има Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: януари 07, 2016, 08:31:53 »

Всяка сладкарница в София предлага варианта за малка торта за разрязване и отделно парчета, които гостите не виждат предварително с по едно елементче от тортата. Този вариант е изключително удачен не само ценово, а от гледна точка на транспортабилността на самата торта, съхранението в ресторант (защото обикновено ги слагат редом до краставици, домати и тн). Не всеки ресторант разполага с отделна хладилна стая за сладкишите си.. Ако е малка тортата, може да се сложи и в обикновен хладилник.

В повечето случаи, обаче парчетата са триъгълни, неведнъж се е случвало булките да искат квадратни парчета, целите облечени с фондан и тн, което е изключително скъпо, трудоемко, а и ненужно според мен.. Понеже не разбрах, какво точно имаш предвид под "кексчета", ако не е описаното по-горе.. Вариантът с кексчета, като къпкейк или мъфин.. Просто няма да имат вкус на торта..

Бях на сватба, на която десертът беше сладолед.. не сладоледена торта, а сладолед.. Всички гости гледаха, адски очудено.. Та, вкусна, сочна и лека торта е очакваното от всеки гост, а някакви изненади от страна на младоженците не се приемат така радушно, както си го представяте първоначално smile

В общи линии, в повечето популярни сладкарници ще се съгласят да направят, каквото искате, но просто трябва да сте готови да платите цената, както за всяка друга добра и различна услуга  pardon
Активен
paranoir
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #227 -: януари 07, 2016, 10:09:51 »

Ох , не можах да обясня май

Такова нещо имам предвид  pardon Да има горна част за разрязването , и красиви кексчета-торти за гостите.. но ми се иска вкусовите качества да наподобяват поне на торта... biggrin
« Последна редакция: януари 07, 2016, 10:13:08 от paranoir » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 07, 2016, 10:20:06 »

Скъпичко ще е да знаеш smile Успех  good
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 07, 2016, 10:36:26 »

И аз се замислям за нещо подобно - "Слънчогледова торта" и "Слънчогледови мъфини". НО честно казано не съм правила проучване бито за тортата, нито за цените...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #230 -: януари 07, 2016, 10:38:31 »

За една обикновена сватбена торта, парчето върви около 4лв и нагоре, а ако трябва да ви се правят по отделно такива тортички/мъфини или каквото искате ще ви е доста по-скъпо smile Конкретни цени не мога да кажа, проучете добре, но наистина се подгответе да е доста скъпо  pardon
Активен
paranoir
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #231 -: януари 07, 2016, 10:39:47 »

Според мен е много идейно , красиво и всеки получава добре изглеждащо парченце - наподобяващо умален вид на тортата , но наистина може би ще излезе доста соленичка тортата хаха
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: януари 07, 2016, 10:44:01 »

В конкретния случай,  с формата на мъфин, а вътре пълнежът на тортата.. Освен някое "домашно духче", както наричам жените работещи от вкъщи (с най-добри чувства), никоя сладкарница не би се наела.. Приемете го и като професионално мнение.. Ще ви кажат цена, която да ви откаже, ако не ви откажат директно..
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: януари 07, 2016, 10:45:09 »

Тъй като искам да си взема тортата от Самоков, се надявам цените да са малко по-разумни, а там в сладкарничката правят невероятни неща - и за окото и да "душата"! smile

Например една мъничка торта с диаметър 20см е около 10тина лева - не може да се сравняват цените с големите сватбени трти разбира се, но тази цена ми се вижда приемвлива за подобна тортичка и все си мисля, че горе-долу до 150-200 ще успея да се вместя за торта за 60-70 човека, пък ако решим да е малка торта с мъфини, ще видим, какво ще предложат! Но вероятно ще е по-скъпо, все пак си е повече работа най-малкото..
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #234 -: януари 07, 2016, 10:56:21 »

Така да ви кажа за красиво изглеждащите парченца, че след толкова много емоции, ядене и красоти през деня (визирам младоженците, украсата и всичко останало около сватбата) според мен в края на вечерта на почти никой няма да му направи особено впечатление, че сте пръснали един куп пари за лично красиво изглеждащо парченце за всеки  pardon Спор няма, че са красиви, ама според мен са доста излишен разход  smile Аз бих ги вложила в други неща тези пари Wink Каквото и да решите, пишете, че ми е интересно, най-вече цените smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #235 -: януари 07, 2016, 10:58:07 »

Били сме на сватба, която беше в дън горите Тилилейски. Цялото празненство беше изнесено. Торта за разрязване нямаше. Всеки гост получи такова малко торте. Отгоре обаче не беше чак толкова декорирано. Цялото беше в шоколадова глазура и имаше само инициалите на младоженците. Идеята им беше, че нямаше как да се пренесе голяма торта, нито пък стойка за малка торта плюс индивидуални такива.
Хубаво е да проучите цени, а ако те не ви харесат - питайте директно за идеи в сладкарниците.
Да, сладолед за десерт идва малко странно. Най-малкото те ограничава откъм танци. Тортата може да я оставиш за по-късно, а сладоледът те задължава да седнеш и да ядеш десерт на момента.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: януари 07, 2016, 10:58:15 »

Аз исках торта на два етажа от около 50 парчета и другите направени малки тортички.. Но като ми казаха цена от 5лв до 5,50лв се отказах..

Направихме този вариант торта, който е 50 парчета и другите бройки, които ни трябваха бяха на триъгълни пасти готови за сервиране със същия крем.. И ни излезе доста по евтино..
Както е казала Фери, видимо се вижда, че не е перфектна на външен вид, но беше много вкусна..


* oie_umgozbWrkpLT.jpg (67.83 KB, 439x389 - видяно 2376 пъти.)
Активен
paranoir
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #237 -: януари 07, 2016, 11:00:34 »

Определено , за съжаление и аз очаквам да ме откажат от идеята за тортата с безумна цена , ние лично ще си плащаме сватбата с моя годеник и не ми се дават излишни пари .. така ,че най-вероятно ще избледнее идеята с времето ,но като за начало ще се заинатя  да поразпитам и да направя няколко проучвания  pardon
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: януари 07, 2016, 11:03:48 »

Нищо не ни пречи да си помечтаем и да проучим. Накрая нищо не се знае smile
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #239 -: януари 07, 2016, 13:32:07 »

Здравейте!
Вариантът с отделните мъфини и къпкейкове или парчета торта е добра идея, задари по-бързото изнасяне на тортата, транцпортирането, а и отпада колебанието дали са изнесли цялата торта. Често отделните тортички, мъфити и кексчета се правят като мини вариант на тази за разрязване, което изглежда готино, но понякога наистина е скъпо, особено ако всяка се облича с фондан или се изработват някакви детайли от фондан за всяко парче. Все пак не причи да проучите пазара, защото може и да намерите нещо, което да Ви устрои като цена. Поздрави и успех!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines