Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 17:25:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на blackisback - 06.09.2014 г.  (Прочетена 61154 пъти)
 
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #75 -: август 11, 2014, 20:47:52 »

Може, може.   pardon
Още не сме уточнявали нищо около него, признавам си. Това ни е сухата теория.

Значи, Shaiya, за нещо такова, може и да трябва да си приготвя около стотачка, хм?   Girl_hide
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 11, 2014, 21:01:37 »

Зависи и от цветята. Ако искаш например божури посред късна есен, и повече от 100 ще е.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 13, 2014, 07:56:42 »

Моля за разяснение: тези дни ще ходя на изследване. Централата на Цибалаб ми е най-близо и мислих там. Знам, че трябва да си направя Васерман. Но такъв пакет там няма. Как се казва в Цибалаб това нещо? Какво друго трябва да представя в обредния дом? Медицинско от личния лекар?
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #78 -: август 13, 2014, 08:15:51 »

В обредния дом носите две попълнени декларации, които са ви дали когато сте запазвали залата. Освен това две медицински, фактура за озвучаване, личните ви карти, ако някой от вас е бил женен преди - ностите бракоразводно и ако искате да имате предбрачен договор - носите и него. Ако нямате на място ви карат на гърба на декларациите да напишете "избирам режим на общност" или нещо такова, което значи, че всичко купено след брака е общо. Мисля че това е всичко. Когато сте запазвали залата би трябвало да са ви дали резервационна карта и в нея пише всичко което трябва да занесете около 5 дни преди сватбата.
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #79 -: август 13, 2014, 11:27:19 »

Всичко е супер! Новата премяна на дреболийките е по- хубава! Мислиш ли си да имаш сладка маса, аз напоследък доста го умувам това?
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 13, 2014, 17:52:57 »

Shide, не. Честно казано не намирам смисъл от такава маса. Знам, че е модерно в последните няколко години, но заради едната мода няма смисъл. Не ми се връзва с цялостната концепция, а и не намирам място, на което можем логически да я ситуираме.

И говорейки си за ресторант, ето какво ще бъде менюто в ресторанта:
- салата "Асорти" -домати, краставици, печени чушки, маслини, кьопоолу, снежанка, руска и плочка сирене
- плата с колбаси и кашкавалчета -луканка, пастърма, филета, ролета и кашкавал, топено сирене
- пиле с моцарела и пресен домат & котлет по тиролски; гарнитура - сотирани картофи и ориз със зеленчуци
- ядки - кашу, бадеми, фъстъци, лешници
- тортата - еклери с крем шампанско и ягоди

(огладнях)

Напитки ще имаме каквито пият гостите ни - примерно мартини и бейлис няма да имаме. Застъпваме по-яко на ракията и виното, бирата е на корем от ресторанта.

Да се похваля с развитие по казус: хартията за тейбълките и номерата е нарязана, предстои печат smile
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #81 -: август 13, 2014, 18:02:23 »

А може ли един технически въпрос - къде режат хартия и къде печатата върху нарязана хартия?

П.С. И аз огладнях!!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 13, 2014, 18:46:44 »

Не мога да ти отговоря. Така и не разбрахме къде режат хартия. Навсякъде ни гледаха все едно искаме нещо без пари да ни направят. И, както винаги, решението ни беше буквално под носа. В работата на майка ми има печатна база и там за без пари ни ги нарязаха. Като мине събитието ще отнесе тя нещо да почерпи човека. Ще печатаме в работата на половинката и у техните.

Имам въпрос: трябва ли ми бележка от психодиспансер? Отворих листчето, на което пише какво е нужно, но пише "медицински свидетелства", което реално може да значи доста неща. Ще се женим в обредна зала Красно село.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: август 13, 2014, 19:23:01 »

blackisback, от къде взехте/ще вземете ядките? И на нас ни предстои и събирам инфо.
Относно медицинското, на мен ми казаха да не е издадено по-рано от 30 дни преди събитието, да има преглед от психолог /предполагам печат и подпис/ и да е изведено. Това ще рече, че не ви е нужна бележка от психо диспансер, така мисля аз smile Миналата година на милото брат му си вади бележка от психо диспансера, защото личната го е пратила. На съпругата му пък, нейната лична й е издала всичко, освен кръвните изследвания!
Нека се произнесат и миналите вече по този път.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: август 13, 2014, 20:01:33 »

И аз се надявам някой пресен да се включи. Моя близка, която се жени наскоро, ми каза, че й искали бележка от психодиспансер. Даже ми каза къде да отида, колко да платя, какво ще ме питат. Но тя се жени  в зала Оборище. Каза, че навсякъде е различно. Затова мисля утре да звънна на Красно село и да питам.
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: август 13, 2014, 20:29:05 »

За нашите медицински първо си направихме изследвания: Васерман и HIV - по 20.00лв. на човек. Когато излязоха резултатите личната ни лекарка ги издаде - по 15.00лв. на човек.
Тя беше ударила няколко печата за различни неща - цитирани лекари с диагнози. Опитах се да прочета/разбера нещо, но не успях.

Ако имате личен лекар, възползвайте се от него - те знаят, как да улеснят нещата  Wink
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: август 13, 2014, 21:15:57 »

Ние бяхме в Красно село и не са ни искали нищо допълнително.
Отидохме във болница Вита (идете сутринта, че да не са си тръгнали лекарите, работят и събота) направиха ни изследванията на кръвта, после минавате pleasantry при кожен, личен лекар и психолог и това е. Мисля че със всичко ни излязоха около 40 лева на човек.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: август 14, 2014, 05:53:06 »

Благодаря ви. Това исках да прочета - ясно и конкретно, че това в бележката от ритуалната зала не говори много. Личната ми лекарка издава за по 15 лв. медицински, та ще се възползвам от това и ще го свърша ще утре. Ще ходя и да дам кръв за изследвания.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: август 14, 2014, 12:31:38 »

Е, супер! Значи си намерила решение Bravo
Сподели ни нещо за булото smile Зная, че не искаше да имаш, но близките настояваха, та какво е, как се възприемаш ти с него?
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: август 15, 2014, 09:21:23 »

Не исках було. Не че не ми седи добре, просто го възприемам като символ на нещо. Въпреки това много хора, близки хори - баби, майки, бяха разочаровани от това ми решение и реших да направя компромисно решение - на ритуалите съм с воал, в ресторанта го свалям. Иначе е съвсем обикновено тюлено. За 19 лв го взех. Без роклята бях, но се оказа, че съвсем съм уцелила нюанса.

Днес не съм на работа и ходих на изследвания. Във вторник ще ходя при личната - ще ми даде медицинско свидетелство и такова от психодиспансер biggrin Ще направим и на половинката при нея.

Та днес трябва да си потърся гребенче за воала, тъй като няма. Направих изследвания, минах през църква да запаля свещички и предстои да върша несватбени задачки.

И последно, хапнете днес пиле, диня, грозде, пийнете чаша вино за мое здраве smile Понеже нося най-популярното женско име, днес имам имен ден smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines