Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:06:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватбата 3-та част  (Прочетена 193996 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #225 -: май 29, 2015, 21:33:12 »

 :offtopic:Ами като забие една тема, добре е да я разведрим някак си. После........... нека бъдем честни поне за едно нещо. Жената (особено омъжената) е най-скъпото удоволствие за един мъж. Та преценете си....................... а трябва ли да се харчат парии и за това като............... останалото вече си го знаете.

Ми трябва, да. И ако вашият съпруг беше ДЖ щяхте да сте щастливи........................ да може да взима и по 1000 на сватба smile
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 30, 2015, 06:57:23 »

По-рано някой в темата ми удари много хубав отрезвителен шамар като каза, че всички ние в работата си Изискваме или само мрънкаме за по-хубаво заплащане и че не ни се цени труда, а в момента в който трябва ние да оценим нечий труд се започва с "аз толкова пари на тоя/тея няма да дам за няколко часа" ...
Естествено всеки си има някакъв бюджет, който може да отдели за фото, видео или в случая за DJ и доста често той е ограничен.. Ние също не сме отделили голяма сума (на фона на масовото заплащане), но пък поне вече се прехапвам в изказванията си като стане въпрос за цените в тия браншове smile но специално на човека, от който до голяма степен (според мен) зависи настроението на една сватба, ще си дам парите с удоволствие  danceg
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #227 -: юни 03, 2015, 14:58:04 »

DJ мисля да търсим с мъжо след като капарираме ресторант а  blush ноооо абе наистина ли има булки, които успяват да дадат списък с песни за 5 часа?????????????
Ние почнахме да обмисляме какви критерии да кажем ,че с нашите вкусове е мега трудно  nea но не съм си преставяла, че трябва да готвя ферман от примерно.. 300 песни.
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #228 -: юни 03, 2015, 17:03:56 »

 Аз също мисля веднага след ресторанта да капарирам и Dj, като слава Богу поне за там съм ориентирана и знам кой ще ангажирам.
 Според мен задачата на dj-ят е да води празненството, да усеща настроението и да знае в кой момент какво е най-удачно да пусне. Разбира се музиката трябва да е изцяло съобразена с вкуса на младоженците, но чак пък да имаме плейлиста ми се вижда много. То ако е така, по-добре да си направя плейлистата и да дам на някой приятел 100лв да ми пуска песните.  lol 
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #229 -: юни 03, 2015, 21:55:17 »

О, има ужасно вманиачени булки с огромни списъци за всичко...най-вече за музиката, аз съм се оставила почти изцяло на избора и усещането на специалиста smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юни 04, 2015, 00:09:31 »

Всеки професионалист е професионалист именно за това, че успява да прави неща, които масата от хора не могат.
Това става и с DJ.
Ама на мен много ми се слуша Ерас Рамацоти. Е да де, ама щото съм се наметнала с воал, не значи, че на още 120 човека ще им се слуша 5 часа дискографията на Ерос. Та това колко е добър един DJ се изразява в балансирането между предпочитанията на младоженците/рожденика и настроението на гостите.
Не може да има 60 човека на дансинга и булката внезапно да реши, че и се слуша Las Ketchup и давай... от Бала роза на The ketchup song. На това му се вика "да счупиш купона".
И това да дадеш изчерпателен плей лист, би означавало да не усещаш настроението на "живото предаване" и да не реагираш на него, а да натискаш play като кон с капаци.

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #231 -: юни 04, 2015, 09:00:44 »

Всеки професионалист е професионалист именно за това, че успява да прави неща, които масата от хора не могат.
Това става и с DJ.
Ама на мен много ми се слуша Ерас Рамацоти. Е да де, ама щото съм се наметнала с воал, не значи, че на още 120 човека ще им се слуша 5 часа дискографията на Ерос. Та това колко е добър един DJ се изразява в балансирането между предпочитанията на младоженците/рожденика и настроението на гостите.
Не може да има 60 човека на дансинга и булката внезапно да реши, че и се слуша Las Ketchup и давай... от Бала роза на The ketchup song. На това му се вика "да счупиш купона".
И това да дадеш изчерпателен плей лист, би означавало да не усещаш настроението на "живото предаване" и да не реагираш на него, а да натискаш play като кон с капаци.



Много точно казано  good Именно затова, тъй като не претендирам да разбирам от купони и настроение, съм оставила тази работа на ДЖ Wink
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юни 04, 2015, 09:12:24 »

Ние преди 2 дни имахме среща с окончателния избор за DJ и аз също отидох с нагласата, че трябва да си подготвя някаква листа (е не 300 песни, но... поне 50тина за ориентир какво харесваме).. Човека каза, че иска само песен за първия танц на младоженците и евентуално, ако имаме някои специални песни, които държим да се пуснат.. иначе те с водещия си усещали на място какво би се харесало на гостите и как да поддържат настроението. Надявам се да е така и им се доверяваме, понеже не мисля, че аз мога да се абстрахирам от моя музикален вкус, за да подбера песни, които да се харесат на повечето гости  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 04, 2015, 10:25:37 »

На нас ни искат само един списък с песни за по-ключовите моменти. Пример:
танц младоженци;
танц кумове;
танц родители;
влизане на младоженците;
На прима виста за това се сещам само.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 04, 2015, 12:08:53 »

При нас също е така, както е написала Нансита, + някакви песни, които искаме задължително да присъстват. Както и раязбира се ни попита за стилови предпочитания и забрани  pleasantry
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юни 08, 2015, 12:45:27 »

Здравейте, спешно ми трябва свободен дисководещ за 25.07 и да не е много скъп. Моля, пишете на лични.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юни 08, 2015, 14:28:42 »

Искам да похваля DJ Емо Алексов. Уникален! Умее да угоди на всички, не действа по калъп, а усеща настроенията и импровизира. Направи страшен купон, гостите само за него говорят. yahoo А освен страхотен професионалист е и невероятен човек, много интелигентен, слънчев и усмихнат. 
Активен
taratorche
Ентусиаст
**
Публикации: 62



« Отговор #237 -: юни 09, 2015, 02:21:13 »


Аз да си призная, че много съм изкушена да съм от тези, които ще изтипосат 9573957353509 песни на ДЖ  pardon

Просто защото и аз и ММ и близките слушаме от всичко по малко.

Преди да ми се нахвърлите ето какво смятам да направя: youtube акаунта ми ще бъде споделен с дж и ще го оставя да се порови в вс прейлисти - джаз, латино, ретро и тн. Ще се надявам да е достатъчен ориентир какво харесваме или не е?

Евентуално ще има 2-3 забранени песни и ще уточним дали ще може да се направи микс от определени 4-5 песни за състезание, което пранирам за шаферките (хиххии даже не знаят още) smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #238 -: юни 09, 2015, 09:46:54 »

Еййй я кажи за това състезание за шаферките, че ми стана интересно smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #239 -: юни 09, 2015, 10:19:26 »

Тараторче, предполагам ще е от помощ  Wink Особено ако наистина имаш така отделни плейлисти и си запазвала в любими. Аз съм си от т.нар. metalheads  pardon Ако се пуска каквото искам, ще е 5 чаша крещене и грухтене  insane Аз и още 10 човека ще се радваме, но все пак.
Мъжо е по-зле, той па рок ама всичко де що е балада. На втория час лично ще си тегля куршума ако трябва да изслушам баладичната дискография на Рейнбоу, Пърпъл и Флойд, плюс някакви изцяло инструментали.
Та ще се спрем на опита на DJ-я за избор на ретро, рок и прочие, ще дадем един малък списък на песни, които задължително искаме и стават за всеобщо слушане  pleasantry  funnytooth

Но пък поне ако стане примерно 5 сутринта и никой не иска да си ходи, отивам, казвам "Я пусни ся за мен малко Горгорот" и до 5 минути всичкото гости ще се е омело, на 2,4 крака, през прозорците, гарантирано  lol
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines