Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:40:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватбата 3-та част  (Прочетена 194056 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #180 -: февруари 20, 2015, 18:04:03 »

Здравей!

Майка ти може да поеме това със захранването, случва се доста често  girl_wink

За извеждането от вкъщи, по нашия край си е  бащата и брат ако имаш.
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #181 -: февруари 20, 2015, 20:15:46 »

Здравейте, чисто нова съм във форума. Имам един въпрос, който може би е по-скоро към професионалистите. Случвало ли се е да сте на сватби без свекърва? Как се процедира в тези ситуации? Прави ли се така нареченото захранване, ако се пропусне с какво се замества?
Благодаря предварително  smile

Здравейте! Да, случва ни се, за съжаление по-често, отколкото бихме искали, да има липсващи роднини, било заради определени взаимоотношения в рода или здравословно състояние, нещастен случай. Това е един от най-деликатните моменти в сватбената вечер и воденето на програмата, но не трябва да се притеснявате, тъй като не сте сами в тази ситуация. Много често, не захранва свекървата, както по традиция, а двете майки или само тъщата. Също така тъщата често прави ритуала с предаването на семейния огън, вместо свекървата. Освен това не се броят трохите след азчупването на питката, не се мажат вратите с мед, и т.н. Няма нищо лошо да промените малко традициите, ако искате да имате захранване. Все пак самият смисъл на традицията е важен. А ако все пак решите, че ви притеснява да ви захрани тъщата, може да занесете в гражданското питка и те ще направят ритуала (само го уточнете с тях предварително).
Активен
Elenata
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #182 -: февруари 28, 2015, 23:59:23 »

Здравейте,

Предстои ми сватба през юли,в Пловдив.
Намирам стари и противоречиви мнения за ди джей Венци.
Ще съм благодарна,ако някои сподели по скорошни мнения и впечетления за неговото представяне? Предложиха ми него или синът му,та сега имам нужда от компетентна помощ:) много съм притеснена,защото няма никакво време. А и възрастовата категория при нас ще е доста разнородна...
Много благодаря предварително!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #183 -: март 02, 2015, 11:23:54 »

   Elenata  На първо време се успокой и не се притеснявай. До Юли месец има достатъчно време, за да се организира мечтаната от теб Сватба, особено ако има кой да ти помогне в организацията. Такива желаещи винаги се намират. Внимавай обаче защото те не винаги са добронамерени. Иначе има фирми, които имат решение за всяка подробност. Често пъти техните предложения излизат по-евтино от колкото това, което човек сам може да направи. DJ-я определено е един от най-важните фактори за една хубава и весела сватба. За това трябва много да внимаваш и правилно да прецениш неговите възможности. Това става на работна среща лично (или по скайп ако е от друг град), на която обсъждате всичко до най-малките подробности. Попълват се бланки и чек листове, за да няма после издънки от рода на - ДЖ-я поздравява свекъра, който всъщност е починал! Или танца на булката с таткото под звуците на Tom Jones - Delilah. За тези които не разбират смисъла на текста няма проблем, но напоследък хората понаучиха английския. Така че бъди на щрек и внимавай за всяка подробност, която дж-я обсъжда с вас.
Пожелавам ти УСПЕХ  give_rose give_rose give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: март 09, 2015, 11:28:01 »

Аз се срещнах с водещия ми - Коко Паносян, негова грижа ще е да избере DJ с който той по принцип работи добре. Впечатленията са ми много добри, даде ми много предложения и насоки, вече чакам с нетърпение следващата ни среща по скайп /като наближи събитието/ за да уточняваме музика и ритуали.
Активен
mimito83
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #185 -: март 09, 2015, 22:47:26 »

Моля за препоръки за DJ.
Спряли сме се на Емил Андреев и Стоян Петров.
Какво ви е мнението за тях?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #186 -: март 10, 2015, 16:00:17 »

Специално за тези двамата има хиляда и петстотин коментара - прочети назад в темите, няма смисъл да се повтаряме give_rose

И двамата са добър избор, според повечето хора smile

Може би ако кажеш какви са ти предпочитанията и изискванията ти? какво очакваш от един ДЖ и какво си представяш като тържество  (примерно много ритуали и игри или без хорА, или повече хорА, ДЖ говори много/малко....)? Така можем да ти бъдем по-полезни smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #187 -: март 11, 2015, 14:10:37 »

Моля за препоръки за DJ.
Спряли сме се на Емил Андреев и Стоян Петров.
Какво ви е мнението за тях?
Защо питаш? Нещо съмняваш ли се в тях? Ако след срещата не сте сигурни, значи просто не са вашите дж.  smile Може просто да не си пасвате. Случва се и при най-добрите дж. sad
« Последна редакция: март 11, 2015, 14:17:46 от AIVEN » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 11, 2015, 16:45:40 »

Съгласна съм с AVIEN,  ако на срещата не са ти допаднали, може би не са вашите хора. Според мен не е добре да се прави компромис с DJ точно на сватбата smile
Ако имаш притеснения, най-добре ги обсъди с тях на следваща среща.
Активен
vera_ivanova_19
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #189 -: март 11, 2015, 20:02:03 »

Има истина в последните два поста.И ние доста се лутахме накрая се спряхме на един за който нямаше никъде отзиви но една колежка ме насочи към него.Човека ни вдъхна доверие.Беше коректен и уточни,че не се занимава основно с това но имам известен опит.
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 19, 2015, 17:03:02 »

Moмичета, имаме си DJ.  danceg danceg danceg Разговорът мина супер леко и приятно. Като го видяхме - просто разбрахме, че ще е той smile Случайно попаднах на името му във форума. Надявам се всичко да е ок на сватба smile
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: март 20, 2015, 15:26:39 »

Честито! smile Кого избрахте, ако не е тайна? И кога е сватбата?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #192 -: март 20, 2015, 16:41:52 »

И ние си имаме ДЖ - избрахме по препоръка на един от ресторантите, а и от коментари тук - ДЖ Хорхе smile На срещата много ни допадна и честно казано с други не сме се виждали, но съм сигурна, че няма да ни разочарова  heart
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #193 -: март 20, 2015, 18:42:13 »

Нашата сватба няма да е тази година, но от сега събирам полезна информация за всичко важно. От интересите си към фотографията съм си избрала фото и видео, а за другите неща чета тук. Знам, че след фото и видео, dj е следващото по важност професионално лице (всъщност са еднакво важни, но за другите две вече имам предпочитания, без колебания smile ) и бих искала да ангажирам възможно най-рано.
От ходенията си по сватби последните години, на две от тях беше DJ Aleksi. Ще споделя мнението си за него, само защото може би би било полезно на някой, който го е чувал и се колебае дали да го наеме. На първата сватба, на която той беше диско водещ, останахме очаровани - такова представяне на булката и младоженеца не бяхме виждали никъде (музика в стила на междузвездни войни и властелинът на пръстените, на фона на която той редеше суперлативи за булката, после за младоженеца, абе много забавно беше). След това на самите ритуали по захранването и другите "задължителни" неща, също беше много оригинално. Но на следващата година присъствахме на друга сватба, на която пак той беше водещ. Ето след тази сватба, бях сигурна, че това няма как да е моят диджей. Представянето на булката и младоженеца беше абсолютното същото - същата музика, същите гръмки думи за тях. Дори при захранването, отново нарече свекървата маминка, което първия път много ми хареса. На първата сватба нямам много спомени как беше с музиката, но на втората доста поизнерви нашата маса, защото забави много от поздравите ни до момент, в който не се връзваха с тържеството, а майката на булката и нейната маса останаха разочаровани от късното пускане на "Бяла роза" biggrin

Целта ми не е да хейтвам доказан дисководещ, който явно просто си има работещ модел на водене и хората го харесват. Но за нашата сватба няма как да го наема, тъй като младоженците и от двете, на които го видяхме, ще присъстват на нашата, както и половината от гостите ни. Първо, че доста се разочаровахме след втората сватба, а и не искаме да се преповтаряме с тях smile

Активен
cafe_con_leche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #194 -: март 20, 2015, 19:49:46 »

Florence,
Повечето dj работят по изграден модел, който ако нямат младоженците "специални изисквания" е сходен на всяка сватба. Продължавай търсенето, но професионалистите в темата мисля ще потвърдят- няма как всяка сватба да е различно водена, различното го правим ние младоженците- с нашите предпочитания и конкретни изисквания, но всеки  dj има своето поведение на пулта и зад микрофона. И на мен ми беше странно като чух една реч на 3 сватби, но се замислих че това е в реда на нещата. Като при фотографите и операторите е- невъзможно е да отразяват всяка сватба различно- това няма да отговаря на портфолиото, на стила им.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines