Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 20:31:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 227257 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #90 -: април 22, 2015, 11:50:35 »

Мен на последния преглед ме постреснаха малко и сега реших да попрочета тук какво се пише. Има съмнения за късна овулация  и явно ще трябва да се следя,като му дойде времето.
Уф, едно изречение как ми промени мирогледа....

Е ти пък това не е нищо страшно, има с ранна и късна овулация, важно е че я има.  smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #91 -: април 22, 2015, 14:09:49 »

Сън рей,  първият път с Михаил при 2 дни закъснение втората черта беше много силна. С Йоан при 2 дни закъснение не отчете и след още 2 беше много бледа. И аз съм швейцарски часовник винаги била.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 22, 2015, 15:50:05 »

Аз се постреснах, защото отидох няколко дни преди месечното кървене и още не беше настъпила. Мисля, че бяха 3 или 4. Дано да е било моментно нещо. Успокоявам се, че не сме пробвали още и няма от какво да се притеснявам smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 22, 2015, 16:07:47 »

Късната овулация е бял кахър, на мен ми идва на 36-40 дни, съответно и при двете бременности термините не са ми изчислявани по ПМ, че ако беше така, 1-вия път последна менструация ми беше в края на август, а родих в края на юли следващата година  blum ако трябваше по ПМ, щеше да ми се води, че изостава с месец в развитието. Добрия специалист ги отчита тия неща  good каза ми термин 20ти, родих на 21ви.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 22, 2015, 18:22:08 »

Нансита има и ановулаторни месеци. Тоест може някой месец да не настъпи овулацията. Иначе при различна от стандартната се определя ехографски термина. При мен е така с втората бременност. 
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 22, 2015, 19:27:38 »

Супер сте, много благодаря за информацията. Аз ще следя какво се пише тук.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 22, 2015, 21:32:28 »

Явно е трябвало да се разпиша тук, за да се постресне организма ми и ето че късно вечерта ми дойде.
Този месец отпадаме, здраве да е! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #97 -: април 23, 2015, 08:19:43 »

По това, което roumyana е писала, гледах интервю на лекар специалист по репродуктивна медицина. Той обясняваше, че в годината е нормално жената между 25-30 години да има 1-2 такива месеца. След 35 годишна възраст, тази бройка много рязко скачала и стигала до 10 пъти в годината.
sunray, не го мисли и смятай smile Успех следващия път.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #98 -: април 23, 2015, 12:01:37 »

10 пьти в годината означава, че само два месеца в годината си репродуктивна така ли?

Имала сьм кьсмет значи. И трите ми бременности са след 35, две от раз, една след 3 месеца проби. Да даде надежда на другите, че не за всички е валидна средната статистика  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #99 -: април 23, 2015, 12:22:36 »

Аз поне така го разбрах. pardon
Въпросният лекар правеше анализ за късно забременяващите жени. Идеята беше, че преди 20 години при жена с първа бременност около 28-30 години се е обсъждал вариант за родоразрешаване. Сега това е стандартна възраст за първа бременност. Коментираше и първите бременности след 35. Това е и възраст, която не случайно се отбелязва при биохимичния скрининг.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #100 -: април 23, 2015, 12:43:42 »

Винаги има изключения и се смятай за късметлийка с толкова редовна овулация, но напоследък има бум от ИЯР и все повече се пълнят репродуктивните клиники.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #101 -: април 23, 2015, 12:50:31 »

Мисля, че за биохимичния скрийнинг и вьзрастта е друга история (без да твьрдя, че сьс сигурност е така).

При една млада и здрава жена, ако плода има генетични малформации (които се тьрсят сьс скрийнинга), тялото е способно да ги разпознае и прекьсва развитието (спонтанен аборт). Колкото повече расте вьзрастта, толкова по-вероятно е тялото да не "види" проблема и да се роди увредено дете. Затова след 35г следят строго параметрите  good

Иначе сьс сигурност колкото повече напредваш вьв вьзрастта, толкова по-трудно забременяваш в сравнение с преди. Останах малко изненадана от 10те месеца, но щом го е казал, явно е така, човекьт е специалист. Но това е средна статистка и винаги има отклонения от нея спрямо организма и контекста на всеки, та исках да кажа, да не се обезкуражават майките де.

Да, наистина не се оплаквам от тялото си. За сьжаление изглежда зачестява проблема сьс зачеването  sad  Много сьм обнадеждена от това, че има и решения за него и винаги давам за пример нашите майки от форума на приятелките ми, които имат подобни трудности, за да им дам надежда. Не е лесно, разбирам го макар да не мога на 100% да си го представя разбира се, като не сьм го преживяла.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 23, 2015, 14:15:35 »

Ина, страшно много зачестява този проблем. Аз имам няколко колежки, които са ин витро...на 60 човека 5 не е малко.
За броя на овулациите на лекциите ни четоха, че броя на успешните овулации намалява с годините на жената. Не е при всички, но по статистика могат да стигнат само до 2 на година.  Oh my ... Трябва да си преровя учебника и лекциите, че тогава не ми беше много важно да го знам с точност и залягах над други дисциплини повече.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #103 -: април 23, 2015, 14:23:12 »

Трябва да си преровя учебника и лекциите, че тогава не ми беше много важно да го знам с точност и залягах над други дисциплини повече.
Виж, това ще е нещо интересно и полезно good
То може и това, което Ина казва да не изключва другото, а да се допълват взаимно...
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: април 23, 2015, 14:30:05 »

То не е точно тук мястото, но аз си имам теория за репродуктивните проблеми. Според мен не е въпрос на възраст, а просто човешката популация е пренаселила земята. Просто това е отговор на природата опитвайки се да я намали. Кофтито е, че голяма част от хората искат деца, но глобално нещата не стоят добре.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines