Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:14:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца родени 2011 г  (Прочетена 82275 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: май 21, 2014, 21:04:33 »

Ето и темичката за родените през 2011 .Запишете се и ще направя списък с майките и децата им в началото на темата.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 24, 2014, 00:27:46 »

Леа, родена на 28.07.2011, 23:51ч, 3.655кг, 51см



Като цяло е едно спокойно дете, бих казала, че се страхува от новостите.

Кърмихме се малко след втория рожден ден.

Ходи на детска градина от 15 месечна. В момента е в българска градина и смело мога да кажа, че влиза с голямо желание, а последните два дни влиза с цвете(глухарче) за учителката  heart
От есента съм я записала на предучилищна за 3 дни в седмицата. Другите два дни ще бъде в БГ градината.
Основната причина е двата логопеда, които могат да работят с нея, ако сметнат за необходимо след интервю.

Много бърка български и английски. Някои думи произнася, някои казва от средата към края. Знае да състави изречение, но като цяло предпочита да използва малко думи в ежедневието. Понякога просто казва думи, които не съм предполагала, че знае. Но ако я помоля да повтори нещо - няма никога да го направи.

Обича да ми помага и като цяло всичко вършим заедно.
Глезанка е и обича да се гуши и да я носим...

Напоследък танцува. Просто е на тема класически балет. Мъчи се и е упорита да седи на един крак, стъпва на пръсти, ръцете над главата, върти се  heart
« Последна редакция: май 24, 2014, 00:46:35 от Anichka » Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 24, 2014, 01:14:26 »

Много ми е приятно да видя Леа като първо записано детенце в тази темичка, защото нейната усмивка и излъчване са просто магнетични  heart

С удоволствие ще се запишем и ние, дано да се съберат повече дечица от 2011, че много ми липсват вече мамите по техните си теми!!!

Сиана се роди на 07.01.2011г. в 06:42, тежеше 2,910 кг., 50 см.

Много е упорита и инатлива! Много е енергична, обожава да кара колело, да тича и играе по площадките. Но обича също и да рисува, да пише букви и числа, да четем книжки, да пее, да танцува и тн. и тн. Говори много на български, на английски знае много думи и използва в градината много кратки изречения, иначе всичко, което и говорят разбира, но ще и трябва явно повече време, за да започне да използва всичко, което знае. Чувства се прекрасно в градината и тази седмица, понеже е болна от шарка и си е вкъщи и ми казва постоянно, че и липсват децата и иска да ходи при тях. Играе само с момиченца, казва ми, че не обича да играе с момченца - това е определено откакто тръгна на градина, преди това не правеше никаква разлика с кого играе, но явно там се разделят на групички и сега като ходим по площадките и търси само момиченца, момченцата ги заобкаля, хахххаа. Това, естествено, не се отнася за приятелски семейства, даже напротив, скоро едни приятели с момченце ни идваха на гости и двамата бяха неразделни.

Ето я и нея, а по-нататък ще разказвам повече:



Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 24, 2014, 15:44:33 »

Сиана се роди на 04.05.2011, в 12:51, 51см, 3420гр.

Говори много - още от много малка. В началото не й се разбираше много, сега общо взето всичко й се разбира. Много обича да танцува и да позира за снимки. Артистична е, обича да имитира другите.  Много иска да помага за всичко - дори и когато не може. Емоционална - ядосва се много, когато нещо не й се получи въпреки всичките ми опити да я убедя, че не е свършил света.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 24, 2014, 17:02:15 »

Родих Дариана на 06.03.2011г. в 6.40ч, 2600гр, 49см
Много весело и усмихнато дете, което не спира да бърбори и обожава музиката.
Кърмих я 2г и 7м.
Посещава ясла вече година.



Много се радвам, че се създадоха такива теми.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 24, 2014, 17:51:45 »

Здравейте  smile Чак сега виждам тази тема, но ми се струва добра хрумка. Дано се пише честичко тук, че обичам да си следя наборчетата на Ели smile

Ели се роди на 15.02.2011, с тегло 3250, 52 см.
Кърмих я 8 месеца.
Пуснах я на ясла на 2г и 2 м, като ходи по-малко от десет месеца. Наесен тръгва на градина.

Истинско Водолейче е - артистична, обожава да рисува, да измисля истории, да слуша такива. Двете й големи любови са книжките и рисуването. Рисува изумително за възрастта си, ще публикувам снимки на нейни рисунки. Обожава книги - "чете ги", разказва подробно по картинките, слуша захласната, колкото и голяма да е книжката.
Не обича агресията, не се бута, не крещи, не дърпа и щипе. Страни от агресивни деца, бяга от конфликтни ситуации. Същевременно е много твърда в позицията си. Като иска нещо или има мнение, не се отказва. Просто ги отстоява тихомълком, с изчакване, без да забравя.
Има страшна памет. Помни цветовете на кориците на поне двайсетте книжки за Франклин, които имаме. Питам я какъв е цвета на еди коя си книжка за Франклин и тя е безпогрешна. От доста време казва правилно "р", не е френско дори вече.
Вече иска да имаме бебче - адски деликатна и внимателна е с всички бебенца около нас.
Ето една снимка на Ели от последните месеци. По-нататък предполагам пак smile



* 20140524_125049 - Copy.jpg (73.36 KB, 330x448 - видяно 797 пъти.)
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 25, 2014, 13:08:23 »

Много се радвам за тази тема  heart Благодаря фиби  give_rose

Изабел се роди на 9.04.2011.

Приказва страшно много. Разграничава английски и български. С английските си приятелчета говори на английски, с българските на български. Естествено българският го говори в пъти по-добре. Пее по всяко време, даже и на сън  smile основно на английски. Знае и български песни, но предпочита английските. Обича да четем книжки, но на дългите губи търпение. Харесва стихчета. Установихме, че има спомени от миналата година. Страшно бързо създава контакти. Знае имената на почти всички деца от детския център. Има си две най-добри приятелки: Нати и Сиси, и две кукли са кръстени на тях, за да не й е мъчно, когато ги няма. Още не ходи на детска градина, но от септември започва за по 3 часа на ден. Предполагам, че адаптацията ще е трудна, но ще свикне.
И тя като Ели е много внимателна с бебета, но наше не иска. Комшиите имат и за нея това е достатъчно. Казва, че вече си има братче  pardon! Знае, че в корема на мама има бебче, което расте и като порастне достатъчно ще се появи, но в повечето време игнорира факта и казва, че не иска. Предполагам й трябва време.

Ето я и нея.


* image.jpg (72.96 KB, 416x537 - видяно 803 пъти.)
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 26, 2014, 13:07:15 »

И аз много се радвам, че се създаде темичка и за дечицата, набор 2011 г, че все са ми любими.  heart А и доста опит черпя винаги от вас.   give_rose

И се извинявам за офф-топика, но aprilka много се радвам, не знаех, че си чакате второ детенце. Лека бременност ти желая!  smile
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #8 -: май 26, 2014, 17:33:03 »

Влизам извинявам се и аз  да честитя на Павличка. Много лека бременност и здраво бебче .
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 27, 2014, 21:52:29 »

Хехех, Априлка, аз помислих, че говориш теоретично, пък май не съвсем blum Честито и много лека бременност! give_rose

Ето и снимките с рисунки на Ели, за които ви споменах. Интересно ми е, поразрових се, но не открих, какво означава начина, по който рисуват различните деца. Примерно, тя обича и рисува основно хора, с много подробности - ако е момче, с мъжкия му атрибут smile, рисува им дори сълзи или сополки, ако са плакали и т.н. Ако някой има информация за рисуването и какво подсказва то, ще съм благодарна.



Това са първите буквички, които се научи да разпознава и пише сама - С, А и нейната. Сега вече изписва и "Д", и "Л".

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 28, 2014, 13:25:49 »

sunray, Ели страхотно рисува за възрастта си. Браво. А да те попитам от каква възраст й купихте мега скетчера (нямам представа дали така се нарича точно).
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 28, 2014, 14:23:25 »

Принцеска, разбрах те за кое питаш blum Ами, не помня, но не е отскоро. Преди повече от половин година е със сигурност.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #12 -: май 29, 2014, 03:04:43 »

Моето съкровище Адела-Борислава се роди преждевременно на 29.06.2011 г., в 14.20 ч. с тегло 3300 кг., 49 см. след патологична бременност, завършила със секцио по спешност. Кърмих я 2 г. и 9 м.
Бубето е будно дете, музикална е, много енергична и много гъвкава, обожава да танцува, има вродено чувство за ритъм, много добър слух, опитва се да пее и обожава да слуша музика, опитва се дори да свири на пиано. Все още не е проговорила, казва няколко думички само, иначе разбира всичко и реагира адекватно. Проходи на 2 г. Голям инат е и много се ядосва, когато не може да направи нещо, както иска. От септември трябва да тръгне на градина. Надявам се да я приемат и да попадне на добри педагози, които да й помогнат да се социализира и да проговори.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 29, 2014, 22:19:33 »

Благадаря ви момичета  give_rose!

Сънрей, Ели много хубаво рисува   heart. Изи не може и не иска! Различава доста букви от азбуката ( българската), но няма никакво желание да пише. "Пише" по нейният си начин-драскулки. Напоследък започна да разграничава началната буква от нещо си- напр. татко започва с Т, градина започва с Г, но не всеки път нацелва. По-важното е, че почва да схваща идеята, че думите се състоят от букви.

Исках да споделя една игра, с която Изи обича да си играе и е лесна за правене. Знам, че е вече лесна за наборчетата, но може да е интересна за мамите с по-малки дечица  smile .


* image.jpg (67.65 KB, 336x561 - видяно 798 пъти.)
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 29, 2014, 22:29:23 »

Ако Princess_of_the_Dawn пита за дъската, по която се рисува с нейна си писалка и се трие с едно дърпане на ръчка, Симона от няколко месеца има такава, много обича да рисува. Изобщо не съм очаквала, ама се занимава с нея.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 05, 2014, 11:45:13 »

Наспамвам навсякъде https://www.facebook.com/events/744328748923442/?notif_t=plan_edited

Това е страница за протеста, който организираме след нелепата смърт на едно малко дете.Мисля че всеки родител трябва да помисли, че може да промени нещо и да се помъчим, това са нашите деца!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 05, 2014, 21:53:11 »

Аз живея в Стара Загора, няма да описвам какъв ад беше. Когато отидохме да оставим цвете и запалим свещичка, се оказах на сантиметри от недобре измитата му кръв. Щеше да ми се пръсне сърцето от мъка. А под краката ми имаше дълбока резка в асфалта, от метала на колелцето му, докато го е влачил онзи изрод под гумите си. Болка, ужасна болка, не спах няколко нощи. Моя колежка е станала направо свидетел, още не е на себе си.
А родителите казаха, че не виждат светлина вече напред...

Другото лошо е че натам вървят нещата, че убиецът ще излезе бит, със загуба на памет и какво ли още не, което ме навежда на мисълта, че ако въобще влезе в затвора, няма да е за повече от 2-3 години.

Нека който може да се включи в Мълчаливия протест, организиран от "Зачатие" по областните градове.

Извинявам се за черния пост, но градът ни е почернен, така се и чувстваме... sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 06, 2014, 08:22:07 »

Не сте само вие така.Тук убиха 2-ма младежи, а едно момиче е в кома, не се знае дали ще оцелее.Този който ги блъсна, навлязъл в насрещното с висока скорост.Същия има много на брой до съдебни производства и няколко присъди.Но децата си заминаха на 19 години.Гледам малката в леглото и си мисля това бъдеще ли искам за нея?Такава не сигурност и ужас?Страх ме е!Изпитвам истински, не подправен, не описуем страх.
За това ще присъствам, за това ще съм там!Надявам се да успеем нещо да променим, бавно, стъпка по стъпка, но да успеем.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 06, 2014, 13:04:47 »

Аз се отчайвам, не е минала и седмица от случилото се тук, а вече валят снимки във ФБ на други "хитреци", паркирали по пешеходната зона, където детенцето загина. Бива ли да сме толкова тъпи, жестоки, късопаметни?! Проблема е и в това, че освен съзнание, нямаме и полиция, която да съблюдава спазването на правилата. Ако се налагаха глоби, тази анархия нямаше да е в такива мащаби...
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 06, 2014, 14:30:25 »

Страшно жалко е това, което се случва. Живея вече 13 год в Англия и знаете ли какво ми прави впечатление тук?! Хората не слагат колани, возят си децата без кошчета, не ти дават път на пешеходната, говорят по телефоните си и шофират!  Oh my ... Пешеходната и в Казанлък е задръстена с коли! В Англия вземат по три точки, ако се движиш без колан. Ако ти се случи на другата година застраховката ти е толкова голяма, че един познат си продаде колата. Дете без кошче= на обаждане до социалните + точки! Онзи ден се качвам на такси и си слагам колан, а шофьора ми казва, че не е задължително, а после ме попита и къде живея, защото му казах, че го слагам заради мене си. Имаме спортна кола, но Бога ми никога на мъжът ми не хрумвало да кара като луд или пък да се прави на велик само защото се е качил на еди каква си кола и не мога да разбера от къде тази мания за величие и не спазване на законите само, защото караш еди си какво. Миналата година един ни напсува, защото Жоро направи път на една баба да пресече на пешеходна пътека   sad. Истината е, че никъде не си застрахован, че няма да ти се случи нещо лошо, защото то и в Англия умират деца по пътищата. Проблема за мен е, че тук законите се ковът от малоумници в лъскави коли..... Иска ми се детето ми да расте тук, но не знам кога бих се върнала за постоянно.
Маги, искрено желая успех на каузата и се надявам, че има повече хора като теб! С дете и без мъж в момента ми е невъзможно да отида до Стара Загора.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 06, 2014, 14:41:02 »

Априлка, не е само в Стара Загора похода. Има го в доста градове:
София, Стара Загора, Пловдив, Варна, Бургас, Разград, Банско, Благоевград, Русе, Плевен, Габрово, Пазарджик, Сливен, Раднево, Перник, Шумен
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 22, 2014, 11:43:43 »

Майчета, въртят ми се тези дни разни въпроси и искам по-широк спектър от мнения.Реших да пиша тук, за да разбера как действат децата на "нашата" възраст.

Какво отношение възпитавате у детето по отношение на парите?
Знае ли от къде идват и къде отиват? Обяснявате ли стойността на парите (в смисъл 1лв= 1хляб= 2 сладоледа)? Позволявате ли на детето да "пазарува само"? Насърчавате ли детето да спестява и как?
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #22 -: юли 24, 2014, 10:03:53 »

Аз все още не мога да говоря на такива теми с дъщеря ми, защото е твърде малка, но ми допадна тази статия по темата, ето линк:

http://jenite.bg/%D0%94%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%BC-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5_l.a_i.274232.html
« Последна редакция: юли 24, 2014, 10:05:53 от mariestrellas » Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #23 -: юли 31, 2014, 11:49:52 »

Още една интересна статия за нещо, което НЕ учат децата в училище, а именно как да придобият финансови умения и навици за евентуално бъдещо забогатяване, как да боравят с парите.

http://figram.com/index.php/%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0/%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 01, 2014, 08:50:36 »

Диде аз по този въпрос не се бях замисляла специално и сега като попита ти, си дадох сметка, че при нас това е станало от много ранна възраст и съвсем неусетно. Вие знаете, че аз гледам сама момичетата и съответно винаги, когато пазарувам, съм с тях. Така че даже не знам кога точно са го научили, но сигурно е било около годинката, че на леличките на касата даваме парички, а тя ни дава това, което сме си избрали от магазина. Съответно, когато не плащам с карта, те дават паричките. Помня, че когато бяха малки не чакаха за ресто, но после и това научиха, че когато сме дали повече трябва да ни върнат. Миналата година за втория рожден ден на Сиана тя получи подарък, който може да се превърне в театър от едната страна, а от другата страна в павилионче за разни неща. Аз и купих каса с парички (сложих вътре истински монети, а банкнотите са почти като истински, едни приятели веднъж бяха на гости и тръгнаха да ги събират от земята, защото си помислиха, че децата са намерили от някъде истински пари, хахах). Това е една от най-любимите игри вкъщи, а и в детската градина ми казаха,че много играе на нея - продават, купуват, плащат, връщат си  ресто...
Иначе за произхода на парите също знае, защото нали баща им го няма по цял ден и те знаят, че той ходи на работа, за да печели парички, с които после си купуваме храна, плащаме си наема, купуваме дрешки и така нататък. Сега знаят, че и аз ще започна работа, когато и двете тръгнат на градина.
Имали сме ситуации в магазин, когато се залепят за нещо и го искат. Много рядко се случва, защото по принцип не правят така, но сега си спомням как Елена си беше харесала една плюшена играчка, която струваше 15 паунда и хич не исках да и я купувам, защото си имат достатъчно вкъщи. Обяснявах и, че тя си има много играчки вкъщи и няма нужда от още една, но тя въобще не ме слушаше, тогава и казах, че струва много парички и не можем сега да го купим, защото е много скъпо, а парите ще ни трябват за нещо друго, казах и че ще трябва да си купим ябълки, банани (тя обожава плодове) и тя се съгласи, даже отиде да остави играчката точно откъдето я беше взела.
Няма смисъл според мен детето да се пази от парите или пък да се изчаква определена възраст, за да се запознава с тях, защото това е част от света, който ни заобикаля  pardon Все едно да чакаме да порасне, за да му четем книжки...

Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #25 -: август 01, 2014, 14:13:26 »

Alben4ik, само по повод последното, предполагам, че е отговор на едно мое мнение и затова си позволявам да ти отговоря. Дъщеря ми има здравословни проблеми, които не позволяват на този етап от развитието й да се учи на финансова култура или каквито и да било навици. Не ми се обясняваше надълго и нашироко, защото смятам, че съфорумците могат да намерят всякаква информация, която ги интересува, а аз поне напоследък се старая да пиша често. Може би си видяла, че дори имам отделна тема по въпроса, но не искам да обяснявам защо нарекох детето ми е "малко", макар да не е толкова малко откъм биологична възраст, а от гледна точка на реална такава, отговаряща на цялостното му развитие, за да може то изобщо да изслуша какво му се говори с разбиране, в противен случай всяко занимание си губи смисъла. И само да допълня нещо много важно, детето ми не е малоумно или инвалид, гледам го сама, уча го на каквото и колкото мога, сама или с помощта на специализирани терапевти, защото то просто има нужда от повече време и специални грижи, за да се развие пълноценно, като всички останали дечица. Иначе ще кажа, че дори и четенето на книжки не върши работа, нищо че му чета още откакто е била в утробата ми та до днес. За всяко нещо си има подходящ момент, за нас този момент все още не е настъпил. Това е. Иначе съм съгласна с останалото, което си написала, но то си касае твоя опит и твоите методи на възпитание, които не искам да анализирам или обсъждам, защото смятам, че всяка майка знае как най-добре да учи и възпитава децата си и никой не трябва да й се меси, още по-малко ако неговите съвети не са желани. Извини ме, но се почувствах засегната от думите ти, макар и да нямат директна насока към мен и за това исках да направя това уточнение, дано ме разбереш правилно!


« Последна редакция: август 01, 2014, 14:14:59 от mariestrellas » Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #26 -: август 02, 2014, 22:13:41 »

Аз категорично забранявам на Михаил да докосва пари. Съображенията ми са, че са ужасно мръсни, а той все още си бърка понякога в устата. Монети не давам и защота скоро братовчед ву беше глътнал и го чакахме доста време да я извади. Ще отложа максимално момента с даването на пари на децата. И аз винаги пазарувам с тях и много добре баткото е научил, че покупката трябва първо да се плати на касата.
Mariastrellas, нещо не мога да отворя статията, а се заитригувах дали подходът ми е правилен.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #27 -: август 02, 2014, 22:35:03 »

Roxanne, не знам кой от двата линка не можеш да отвориш, на мен ми се отварят без проблем и двата, но ето какво пише в статиите, едното е цяла система, която човек може да си поръча от линка, който постнах.
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА СИСТЕМАТА?
Система за изграждане на финансови умения при децата.

КАК ДЕЦАТА НИ ДА СЕ НАУЧАТ ДА ЦЕНЯТ И УПРАВЛЯВАТ ПАРИТЕ?

ТОЗИ ПРОДУКТ Е НАСОЧЕН КЪМ РОДИТЕЛИ, КОИТО ИСКАТ ТЕХНИТЕ ДЕЦА ОТ МАЛКИ ДА ПРИДОБИЯТ НАВИЦИ И УМЕНИЯ, КОИТО СА В ОСНОВАТА НА БЪДЕЩЕТО ИМ ЗАБОГАТЯВАНЕ.

ВСИЧКИ ИСКАМЕ ДЕЦАТА НИ ДА ЖИВЕЯТ ПО – ДОБРЕ ОТ НАС. В ДНЕШНО ВРЕМЕ ТОВА ОЗНАЧАВА И ДА ИМАТ ПОВЕЧЕ ПАРИ. ТОВА СЕ ПОСТИГА ЕДИНСТВЕНО И САМО С ДОБРА ФИНАНСОВА КУЛТУРА И РАЗБИРАНЕ НА СВЕТА НА ПАРИТЕ. КАКТО ВСЯКО ДРУГО ОБУЧЕНИЕ ДОБРЕ Е И ОБУЧЕНИЕТО ПО ФИНАНСОВА ГРАМОТНОСТ ДА ЗАПОЧНЕ ВЪЗМОЖНО НАЙ – РАНО.

КАК ДЕЦАТА НИ ДА ЗАПОЧНАТ ДА СЪЗДАВАТ И ИЗГРАЖДАТ У СЕБЕ СИ ФИНАНСОВИ НАВИЦИ И ДИСЦИПЛИНА? НА ТОЗИ ВЪПРОС ОТГОВОР ДАВА „СИСТЕМАТА ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ФИНАНСОВИ НАВИЦИ ПРИ ДЕЦАТА”. ТОВА Е ПРАКТИЧЕСКИ НАСОЧЕНА СИСТЕМА, КОЯТО МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ ВЕДНАГА.

Със „Системата за изграждане на финансови навици при децата” вие ще дадете практическа основа за финансовата грамотност на децата ви. Тя ще ви помогне да обясните на децата си какво означават парите и каква е тяхната стойност. Също така ще научите децата си какво е разход и приход, и защо не бива да харчат парите си за „глупости”. Ще се научат да отговарят на по-сложни въпроси, отнасящи се до света на парите. И най-важното - с него ще научите децата да търсят начини за печелене на пари, така че всички техни финансови цели рано или късно да бъдат осъществени.

С помощта на „Системата за изграждане на финансови навици при децата” ще научите децата си как да спестяват пари и да ги инвестират разумно. Посредством редовно планиране и водене на бюджета си, те ще се научат да достигат своите финансови цели.

Чрез „Системата за изграждане на финансови навици при децата” вие управлявате парите, които давате на децата си и стимулирате тяхната предприемчивост, като по този начин създавате у тях качества и модели на поведение, които ще им бъдат от полза в света на бизнеса и финансите.

В „Системата за изграждане на финансови навици при децата” ще намерите ясни примери, които показват на децата, как да изчисляват и как да планират бюджета си, а също така и как да откриват нови възможности за печелене на пари. С помощта на нашите напътствия, които ще подпомогнат изграждането на съответните навици, ще започне техният път към успеха. Друга съществена полза от „Системата за изграждане на финансови навици при децата” е, че отпада прекият ангажимент на родителя за покупка на някои скъпи вещи. (Може би на всеки родител се е случвало детето му да хареса някоя скъпа вещ, като таблет, колело, лаптоп или друго, и да започне да го притиска да му я купи. А ние, дали понеже ни се струва скъпо или с възпитателна цел, отказваме да направим тази покупка).

ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРОЧЕТЕТЕ ПРИЛОЖЕНОТО РЪКОВОДСТВО към „Системата за изграждане на финансови навици при децата “.

Продуктът съдържа:

• Счетоводен дневник за три месеца
• Таблица за тримесечен бюджет
• Ръководство за използване на продукта

Системата е подходяща за деца над 10 годишна възраст. По преценка на родителя тя може да се прилага и в по-ранна възраст.

 Цена: 23 лв.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 05, 2014, 14:32:53 »

Mariestrellas, съжалявам, че си се почувствала засегната, това, което написах, въобще не е насочено към никого, а само моето мнение по въпросите на Додо. Даже трябваше да прочета задните постове сега, за да разбера защо си помислила, че е насочено към твое изказване. Рядко влизам във форума напоследък и всъщност от теб видях само предишните два линка, които нямах време да отварям и да чета, така че даже и в тях не знам какво пише....

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #29 -: август 05, 2014, 15:32:07 »

Темата ми беше станала много интересна и въпреки, че дъщеря ми е много малка още, реших да се включа и аз в дискусията ви. Мария, като всяко бебе, иска всичко, което види - телефони, дистанционни, ключове... Тъй като в тях има не малко микроби, както Роксан е казала, аз не й ги давам. Но и друго - обяснявам на бебето, че това е скъпа вещ. Племенникът на година и половина получи подарък лаптоп... истински, било то и стар! Е, как това дете ще оцени скъпите вещи и парите!?!
Според мен играта с пари като от Монополи е най-удачно. На по-големи деца спокойно може да се казва, че тати отива на работа, за да изкарва пари, с които да си купуваме различни неща.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #30 -: август 06, 2014, 07:32:05 »

Ехаа, чак сега видях че има тема за децата родени 2011г.
Айде и ние да се запишеме тука Girl_hide
София е родена на 1 Март 2011г. 3450гр. и 54см
От всичко най-обича да четеме книжки, обича да рисува и пее постоянно, приказва непрекъснато ако не говори с мен говори с куклите, колелото, колите. Обича гимнастика и плуване най-много, обича да кара колело, да кара колите си (от тези дето се избутваш с крака и развива неверятни скорости Oh my ...)
Предпочита да играе с момченца, с пистолети и изобщо предпочита по екстремните игри crazy
Малко след третия  си рожден ден каза че иска обеци, калинки като на братовчедка й.  Като я заведохме да и сложат обеците от всички възможни модели (имаше и същите калинки, който тя искаше) най-категорично каза че иска черепчета Oh my ... crazy shok и от тогава всичко, което има череп многооо я привлича huhhuh.gif


* photo 2 (4).JPG (38.38 KB, 252x448 - видяно 838 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 06, 2014, 07:45:29 »

Prety, ама страхотна хубавица си отглеждате вкъщи heart
Няма лошо да си играе и с т.нар. "момчешки" играчки или игри. И аз не спирам Ели - избирала си е балон Батман, много обича да играе с колички, вкъщи имаме автопарк вече smile
Браво за плуването, тук няма за толкова малки дечица. Но и Ели обожава водата, та мисля след 1-2 години да я заведа вече и ако й хареса, да я водя - ей така, за тонус и разнообразие, не за нещо друго.
Общо взето любимите занимания на София почти изцяло се покриват с тези на Ели. Постоянно иска да играем на куклен театър. Ама като казвам постоянно, наистина постоянно...Едва отворила очи и грабва първите неща, които види и да се почва! С количките, с играчките, както дойде.

За парите - ами на Ели обяснявам че парите изкарваме с тати като ходим на работа. Че затова ни няма по цял ден. Че така правят всички родители, защото трябва да се грижат за децата си. И че като порасне тя самата ще работи, за да си печели парички. Обяснявам, че всяко дете има различни играчки, че не можем да купуваме всяка една, защото парите ще свършат. Когато излезем, сме си поставили някакъв лимит за тези колички с монетите - до 2-3 колички на едно излизане. После просто знае, че няма повече и не иска. Разумна е откъм капризи и искания да купим това или онова. Дори и да поиска, като обясня се вслушва и ме разбира.
Пари не обичам да й давам да пипа, заради мръсотията. Само монетите, които пуска за количките.
Вкъщи понякога иска да играем на продавач-купувач. Ползваме едни балони за стоки, тя им определя цената, аз плащам или обратно. До тук сме стигнали с разясняването за парите. Просто й обяснявам, че те свършват и че не можем да купуваме всичко, което се продава. И така smile
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #32 -: август 07, 2014, 13:37:19 »

Благодаря Sunray give_rose
За "момчешките" игри и аз не я спирам, ходиме си с рокя и с face-painting Спайдермен или батман tease
Относно парите.. ами не съм я учила целенасочено, ходиме да пазаруваме заедно, ходиме понякога до офиса на татито и сме си говорили от къде идват парите. В къщи си играе на Супермаркет или ресторант и не пропуска да ми напомни да й платя след поръчката(плащаме си с измислени пари или с една стара карта) blum

Вашите деца избират ли си сами дрехите? Като си облект нещо което не е най-подходящото за случая или не по вкуса ви оставяте ли ги да ходят така или ги преобличате?
Софи започна сама да си избира дрехит, 90% от случайте избора й е рокля, но онзи ден си облече блузка и с един дълъг зимен анцунг, аз и казах че ще и е топло с него да избере друго АКО ИСКА, тя каза че бил много хубав и с него иска да си ходи и така си ходихме.  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 07, 2014, 13:54:56 »

Eли не проявява особен интерес към това с какво ще е облечена. Е, ма отделни случаи когато решава че ще е с еди кои си обувки или дреха, но тръшкане, убеждаване или настояване да облече друго - не. Аз обикновено предлагам 2-3 варианта и я оставям да избере от тях. Позволява ми и прически да й правя, няма сцени. Само понякога решава, че иска да е със спусната коса, което избягвам в жегите, защото косата й е доста дълга. Ще пусна една снимка, направена скоро, след събуждане сутринта.

Но, макар че аз съм суетна в умерена степен, тя все още не е.


* 10304701_10203065734222070_2315127893346286833_n.jpg (60.44 KB, 346x461 - видяно 857 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 07, 2014, 13:55:27 »

Още една:


* 10577075_10203395814793878_6051249681289768863_n.jpg (57.96 KB, 346x461 - видяно 878 пъти.)
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #35 -: август 07, 2014, 14:09:08 »

Sunray, прекрасна е  heart най-сладки са като токущо са се събудили
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 26, 2014, 15:15:23 »

И Софи и Ели са много, много красиви. Направо ме изумява колко е дълга косата на Ели. На Сиана също е дълга, но никога не е подстригвана, а аз знам, че Ели поне няколко пъти е ходила на фризьор досега и косата и пак е успяла да порасне толкова много !!!

А Софи съм я виждала във фб как катери едни огромни стени  Oh my ..., направо не е за вярване! Страхотна е!

И при нас има избиране на дрехи, но не винаги. Сиана имаше един период, в който искаше да излиза навън облечена само в рокли, то беше пролетта, когато тук доста валеше. В началото се опитвах да я разубеждавам и да и обяснявам, че е много мокро навън и по-добре да е с панталон, а не по рокля (в градината всеки ден ги извеждат навън, независимо колко е мокро). Не ми се получаваше обаче, защото това беше всеки ден, а аз не исках всеки ден да и се налагам какво да облича и затова започнах да я обличам с едно космонавтче отгоре, така че можеше да си ходи с рокли колкото иска  pardon Сега в момента по не я бърка с какво ще излезе, но пък за сметка на това вкъщи е постоянно преоблечена като някой.

Най-често е принцеса, с роклята и от рождения ден - това е най-често обличаната от нея дреха, като заедно с нея слага едни специални пантофки и короната естествено, хахахха . Докато се прибере и тича да се преоблича. Вчера обаче ме изуми - беше се преоблякла като Елса от Замръзналото кралство. Искала да ме изненада и докато  миех чиниите тя използвала помощ от баща си да и завърже "роклята". А пък за ръкавиците нямам думи - ето вижте сами! Това е танцът на Елса, когато си направи нейния замък в планината (за който е гледал филмчето де, на моите деца им е любимо)









Вашите дечица обичат ли да се преобличат като някой любим герой от филмче или приказка или да се преструват на някой или на нещо??? Много ще ми е интересно да споделите?


« Последна редакция: август 26, 2014, 15:29:23 от alben4ik » Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #37 -: август 26, 2014, 22:03:30 »

Това е темата на красивите момиченца,  до една прекрасни. Бени, изпълни ме Сиси. Страхотно въображение. Филмчето е много сладко. Моят син не се интересува с какво ще е облечен, само да е удобно. Само се слага каската от тротинетката и уж кара мотор.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #38 -: август 27, 2014, 09:03:46 »

Сиси естрахотна, невроятно въображение наистина :girlhide:и роклятя и ръкавиците просто нямам думи Bravo и танца го е научила и е толкова щастлива heart
Софи също много го харесва този филм, но тя си е харесала Ана...ляга на дивана и се прави на заспала, скача изведнъж и започва да вика "Днес е ден за коронацията" слага си короната и започва да тича из "замъка" и да пее.. tease funnytooth
Най-много обича да е с една рокля на Мини Маус в къщи, но не и е най-любимото занимание.
Най-често е дракон, мечка или котка и ходи и ръмжи blum
А иначе катеренто за сега е номер едно, с рев я свалям от стената, и се състезава с мен кой ще се покатери най-високо pardon
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #39 -: октомври 12, 2014, 19:42:29 »

Здравейте! Моята кукла е родена на 11 март 2011 г. и се казва Даниела.
Записвам се да следя темичката, тъй като ще ми бъде приятно да се запозная с други майки.  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 16, 2014, 23:01:06 »

Галина, добре дошла с Дани тук give_rose Разкажи нещо за твоето момиченце, може и снимка, ако искаш smile

Бени, Сиси е като родена за сцена, страхотна е наистина heart Като се сетя как пишехме за бременностите си Girl_hide

Ели РЕДОВНО се превъплъщава в някой или нещо blum Ние вкъщи нямаме някакви костюми, за да се преоблича, но има страшно въображение. Обожава, буквално, куклен театър и по няколко пъти на ден иска да играем. Хваща първите две играчки и се почва. Понякога нямам воля да измислям толкова сценарии на ден pleasantry Обича да е бебе - започва да се гуши, да издава звуци и т.н. Играе ролеви игри - тя е майка или госпожата от детската градина и обгрижва куклите, като им говори ту нежно и гальовно ("Няма страшно, миличка, ооо, миличката миии..!), ту е строга (Ех, Мимиии, заспивай, ааа...!) tease Друг път пък е лекар, някой е болен, прави операции, превръзки...
Сега е на тема "микроби". Откакто й пуснахме анимационно филмче за микробите стана чудо pardon Основно по тази тема зарива баща си с въпроси: "Тате, какво правят сега микробите?, "Тате, сега какво правят белите кръвни телца с микробите?" и т.н.
Забелязвам сериозен интерес към медицинската наука. Знам че звучи пресилено, но ме изумява какви неща иска да знае, как ги запомня и навързва логическите им връзки, като процеси. Може и да е наследила лекарска жилка от страната на мъжа ми, кой знае...Отделно я интересуват телескопи, бинокли, микроскопи. Мислим догодина да й вземем микроскоп, детски някакъв като за начало.
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #41 -: ноември 02, 2014, 22:53:57 »

Привет!  smile
sunray, Благодаря за посрещането!  heart И ние сме така- когато чуем нещо ново, не спираме да задаваме въпроси за него. 
Даниела също обича да се прави на лекар. Казва на баща си да легне на дивана и го покрива целия от главата до петите с всякакви играчки, сякаш му слага системи или му прави операции.  funnytooth Иначе обича да си играе с куклите- купили сме й количка за кукли и навън излизаме с нея, за да разхождаме ''бебето''.  lol
Водя я на балет по два пъти в седмицата. В детската градина имат плувен басейн и там ги учат да плуват. Смятам като поотрасне да я запиша да практикува някакъв спорт- например тенис, защото искам да е активна, а не да стои по цял ден на компютъра. Но има време за това. Важно е и дали тя ще има желание.
Това е засега от нас.  Приятна вечер.  smile
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 05, 2014, 15:29:56 »

 give_rose Здравейте! И аз да се запиша в темата! Моя пакостник е роден на 14.03.2011 година,казва се Кирил,роди се 3,980кг  50см. Винаги е по белите жив и здрав да ми е.Много е енергичен,не седи на едно място и ме прави  tease  heart
« Последна редакция: декември 05, 2014, 15:31:51 от sladur4eto_90 » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 21, 2014, 15:23:12 »

Чак сега виждам, че има тема за дечицата родени през 2011. Включваме се и ние с Никола. Той се роди на 11.07.2011 и за мен е най-милото и добро дете на света.  heart Разбира се и белите не са му малко, но като цяло е доста разбран и не ми създава особени проблеми. За съжаление доста боледува и това се отразява както на него в здравословен план, така и на всички вкъщи, защото доста се притесняваме за него. Надявам се колкото повече порасва, толкова по-малко да боледува, но знае ли човек smile

Ето и няколко снимки на нашия човек:
https://www.dropbox.com/s/qewp24u91c3azfi/_DSC6503.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/8o0n2ojtpnucxm1/_DSC6511.JPG?dl=0
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #44 -: януари 05, 2015, 01:48:30 »

Теодор роден на 07/02/2011г - 2300кг./47см. в 08:40h


* 10896854_922842894392676_3967747194415958500_n.jpg (72.81 KB, 540x960 - видяно 824 пъти.)
« Последна редакция: януари 05, 2015, 01:50:35 от elen4e13 » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 23, 2015, 21:19:19 »

Здравейте и от нас!Сега видях темичката и с радост бих се включила,ако ми позволите! blush
Та да представя и моето юначе,което се казва Денислав.Роди се в края на 2011г. на 09.11. с мерки 3 100гр и 50см.
А ето го и него:


* kgyuk.jpg (65.69 KB, 350x466 - видяно 898 пъти.)
« Последна редакция: януари 23, 2015, 21:32:48 от rosit@ » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 26, 2015, 15:22:57 »

Ау, голям хубавец, Росито! good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 26, 2015, 19:41:40 »

Благодаря ти,sunray! give_rose
Ясно сме се събрали групата на сладурите. Girl_hide
Вашите дечица как вървят с мерките?Питам ви,понеже все ми се струва,че моя щурчо си върви дребничък.Не,че аз съм висока,но...пусто му майчино притеснение! badgirl
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 08, 2015, 14:17:32 »

Темичката ни нещо не върви, хайде да я размърдаме give_rose

Росито, не съм видяла, че питаш за мерките. То си е толкова индивидуално, че няма накъде.
За протокола: Ели е 107 см висока, 16.5 - 17 кг. Ние с баща й не сме нито ниски, нито много високи.

Аз влизам, за да споделя едни занимания на щерката, които водят след себе си непрестанно чистене, но не мога да й секвам мераците blum Тя си има кухня, която баща й й направи преди година, воден от интернет идея. В смисъл, умален вид на истинско кухне. Е, без електроуреди! От няколко дни готви усилено! Обаче вече не й стигат играчките продукти - взимат се истинските ни съдове, вътре се бъркат грис, червен пипер, слага се боб, леща, сол, кафява захар. Евентуално, пресява със ситото. И накрая пълни съда с вода и настоява да се готви на истинския котлон. Така и правим, де, няма отърване pleasantry Ври, тя бърка, някой й виси, естествено, на главата, за да не се залепи за котлоните. И накрая решава манджата за кого е. Добре че не очаква да я ядем пред нея, че не знам гореспоменатите комбинации как се отразяват на стомасите tease

Намерих художничка, която ми похвалиха, че има подход към децата. Там рисуват на стъкло, правят украси покрай празници и много други неща, свързани с рисуването. Ще я записвам тези дни, тя засега няма търпение. Мисля, че ще й е хубаво, което е най-важното smile

Наскоро ходихме на семейна екскурзия покрай Етъра, Велико Търново и региона. Искахме да походим из планината и да пробваме Ели на планински маршрут. Оказа се жилаво дете и вървя час и половина без спиране по пресечен терен - еко пътеката е много красива, става дума за тази, която минава покрай Еменския каньон. Та, май семейното ни хоби е намерено - планинарстване. Ние с половинката по принцип обичаме.

Другото покрай нас, за съжаление, не е приятно - Ели прекара един стомашен вирус, който я събори рязко. За 2-3 повръщания и изхождания в рамките на 24 часа, се обезводни и влязохме в болница, на системи. Оправи се милото, но свали 2,5 кг за броени дни. И преди беше слабичка, сега е направо вейчица - клиновете й са като панталони sad Трудно беше, аз много се уплаших. Едва й взеха кръв, много се обезводни. Малко ми е гузно, че явно съм изпуснала нещата, но не ми изглеждаше зле видимо.

И така.

Надявам се да съм съживила темичката, пишете какво правят вашите дечурлига give_rose
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 16, 2015, 20:39:21 »

Милата Ели. Много съжалявам за случилото се.  
Сънрей, ако това е някакво успокоение, обикновено след болест децата започват да се хранят малко по-добре и наваксват до месец-два. Сигурна съм, че Ели ще се възстанови!

Роси, и аз мисля, че си зависи от детенцето за размерите. Как са кг на Дени? От снимката не ми изглежда слаб изобщо. Важно е да е здрав.

Леа е между 16,200 и 16,500 на 3 год и 10 месеца. Височината не съм сигурна. Последно ноември я мерихме 1м. Носи голям номер обувки (27) за момиче  за възрастта си (според мен). Дрешки носи за 4 годишно детенце.

Какво ново около нас? От 1 юни, Леа започна поредната нова градина. Понякога си мисля, че я съсипваме с това постоянно местене от градина на градина. Но се наложи. Преместихме се да живеем в друг район. За сега градината й харесва страшно много - влиза с радост и букално тича към вратата. Все още от време на време пита сутрин за бг градината, където ходеше по 2 дни преди това. Не иска и да чуе за старата американска градина, където ходеше по 3 дни. Водехме я там, защото имаше безплатен логопед, който работеше с нея. За да се квалифицира за 40мин/седмица, трябваше да й се направи тест и да я запишат като дете със забавяне. За съжаление в новата градина няма логопед, но е Монтесори. Трябва ние да я водим отделно на логопед. Безплатните обаче са ваканция сега и ще започнем чак след започване на новата учебна година. Лятото може да си плащаме на частно. Аз все още не съм се организирала да избера частен логопед. Пробвам се да работя аз с Леа, когато мога, по материали от старата логопедка, но не съм сигурна дали имат ефект моите упражнения.
« Последна редакция: юни 16, 2015, 20:41:06 от Anichka » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 16, 2015, 23:28:09 »

Леле, леле, прекрасна Леа, пу пу! heart Нежна и чаровна!
Добре че новата градина я кара да ходи с радост, това е най-важното и най-показателното!
Какъв се оказа проблема с нея? Някой каза ли ви? Само въпрос на време ли е, за да проговори? Понякога се сещам за това, което си разказвала и за терзанията ти. Сподели по-подробно, ако имаш желание.

Пусни още нейни снимки, да й се порадваме smile

Ели тръгна на рисуване, засега й е хубаво и много се вълнува. Чудя се и за една музикално-танцова формация, ще питам дали мога да я запиша на танци там - нещо като модерен балет. Там съчетават танци, пеене и сценки с костюми. Шарено и забавно е. Лятото търся занимания smile

Ето някоя и друга снимка и от нас: http://velvetti.snimka.bg/family/eli.870295.35582514
Парола: Elitsa


* IMG_20150411_122851.jpg (62 KB, 203x160 - видяно 8597 пъти.)
« Последна редакция: юни 16, 2015, 23:38:05 от sunray » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 20, 2015, 21:22:26 »

Здравейте и от нас!
Тези две принцеси са мнооооого сладки...да са ви живи и здрави!
Моят юнак е с варицела,а преди това беше с лека хрема.Иначе си ходи с удоволствие на детска градина,много си обича госпожите и приятелчетата.
Относно страничните занимателни дейности...много ми се искаше да го запишем на народни танци,както и той самия изявява желание,но уви тук ги искат да са поне на 4г. и за сега изчакваме да ги навърши.Иска ми се и на още нещо да го запиша,но ще ми е адски трудно с предвижването и за сега само го обмислям.
От ден на ден става все по-самостоятелен,което едновременно ме радва и натъжава,но само да ми е жив и здрав.
На кг последно като го теглиха бе 15кг. и 101см....мисля си,че е добре.
Ето и от нас една снимка на моя хулиганчо! smile
http://prikachi.com/images.php?images/654/8184654s.jpg
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #52 -: юни 24, 2015, 09:30:30 »

Прекрасни дечица са всички в тази група! Да растат все така обичани, красиви и можещи!
И аз да се разпиша за нас накратко, защото в друга тема имам подробен разказ и не искам да се повтарям. Моята принцеса след 5 дни навършва 4 годинки и с всеки изминал ден я виждам все по-самостоятелна, което ме радва много. Вече говори, макар че няма много ясна дикция, но й се разбира. Не винаги е много приказлива, но пък е комуникативна, което е най-голямото ни постижение досега. Пее много, обича да танцува и единствено музиката я успокоява и й помага да се концентрира в нещата, които прави. Наскоро изкара изключително тежка форма на варицела с усложнения, сега цялото й тяло е с белези, не защото е разчесвала пъпките или е пукала мехурите, но получи кожен сепсис и сега е много трудно и бавно възстановяването, лекарите не са много убедени, че тези белези ще се заличат някога, въпреки мазилата, но важното е, че мина и че вече се захранваме. Тя лежа в болница 5 дни на системи, 3 седмици не искаше да се храни, беше главно на течности, а за дните в болницата изобщо нямаше перисталтика, беше обезводнена и отекла, хранеха я с глюкоза и натриев хлорид на системи, давах й вода и лекарства и така. Вече е доста по-добре, така че дори не искам да се връщам назад и да си спомням за този период. Ходи в масова детска градина от 4 май и едва сега започна да свиква с обстановката, но лошото е, че е приета тук само до септември и след това не знам какво ще правим, защото опитахме къде ли не и никъде не я приемат поради N на брой причини. Сега се оглеждам за вариант за по-евтина частна детска градина, дано да имаме късмет! Планираме една хубава ваканция и евентуално пътуване до морето за десетина дни, но може и да не стигнем до там, зависи от финансите най-вече. Скоро ще я снимам и ще кача някоя снимка, за да я видите колко е пораснала. Поздрави на всички и целувки на малките сладкиши от нас!
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #53 -: юли 08, 2015, 14:45:35 »

Ето и обещаната снимка от последния й рожден ден, малко след който беше приета в болница по спешност.


* buba4g..jpg (21.58 KB, 448x252 - видяно 720 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 09, 2015, 07:09:59 »

mariestrellas, сладуранка ти е! Кога беше рожденичка?
Защо сте влезли спешно в болница? sad
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #55 -: юли 10, 2015, 14:36:41 »

Здравей, Сънрей!
Благодаря за комплимента, смятай, че от 80 снимки на нито една не е усмихната, явно се е чувствала зле дни преди рождения си ден. Малката се роди на Петровден преди 4 години. На тортата не знам защо от градината са й сложили 3 свещички, но на самата торта пише 4 години. А защо влязохме в болница... ами дълга история, която още не е приключила и вече не знам дали реално са открили проблемът, който я мъчи или както обикновено са безсилни и не могат да направят нищо... какво изживяхме само ние си знаем. На второто идване на лекар от спешна помощ вкъщи ни взеха в линейката и решиха да ни хоспитализират незабавно, което се оказа невъзможно, защото след 3 часа обикаляне от болница в болница ни върнаха в изходна позиция, защото не искаха да ни приемат никъде и лекарите се изпокараха чие задължение било и защо не се налагало толкова спешна намеса и т.н. Лекарят от спешното каза, че освен в Бг е работил с години и в чужбина доста и че дори и в Африка такова нещо не може да се случи. След системи, 5 дни хоспитализация, лекарства и изследвания. се оказа, че детето се е заразило с някакъв ентеровирус и е получило усложнения заради другите й проблеми. Беше 4 дни с 39 С температура, която не можахме да свалим с изписаните преди това лекарства. Обезводни се, отказва да пие дори и вода, да се храни и отслабна доста, направи хипогликемия и фебрилни пристъпи, които ни казаха, че май са били бълнувания, но няма как да се докаже. Беше неадекватна, неконтактна и с много бледа синкаволилава на места кожа. Знам, че личната лекарка доказа за пореден път, че е крайно некомпетентна и нелюбезна, груба в отношението си към нас и на моменти доста саркастична, но при следващите прегледи и хоспитализацията, лекарите ни казваха, че това е било работа на личнияа лекар и трябвало да се направи преди време и че очевидно тя била допуснала толкова много грешки, че е най-добре да я сменим. Затова сега съм в процес на издирване на добър педиатър в някоя болница наблизо, но все още нямам резултат. Изчаквам да излязат и последните резултати от кръвните изследвания и от ЕЕГ-то, за да мога да си взема и епикризата, макар че ни изписаха преждевременно, защото е изтекла пътеката. Знам, че много време детето е с ниски жизнени показатели - много ниски еритроцити, левкоцити, хемоглобин, глюкоза и разни други, та ни отне доста време да я стабилизираме и да я върнем донякъде към нормата, макар и на долната й граница. Това е от нас засега, захранваме се и чакаме да разберем какво да правим оттук насетне. Хубав ден!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 10, 2015, 14:55:34 »

Вие в България ли сте? Ако да, то не е важно да ти е близо лекаря, колкото да е качествен.
Преживели сте ужасни неща! Ние също изкарахме ентеровирус, но без температура и гърчове. Общо взето я овладяха бързо. Също беше обезводнена, връщаше и лъжичката вода, отслабна с 2кг и половина и стигна 14.5 кг. Клиновете й стояха като панталони. Тя по принцип си е тъничка и висока, около 16.5 кг, ама като свали два и съвсем се стопи. Направо не искам да се връщам назад.
Дано бързо влязат в норма всички стойности и стискам палци да откриеш кадърен педиатър! good
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #57 -: юли 10, 2015, 15:35:55 »

Да, засега сме в Бг, но не можем да попаднем на никакъв педиатър, който да може да поеме детето, за добър още по-малко мога да говоря. Освен тези гадории, се сещам, че малката не можеше да ходи до тоалетна 6 дни и освен това получи и обрив по цялото тяло като при шарка, но не пъпки, а огромни червени петна, които след 3 дни избледняха и изчезнаха, та ходихме при детски хирург, гастроентеролог и педиатър инфекционист, за да изключат евентуални други заболявания като морбили например и остър хирургичен корем, апендицит и перитонит. Обикалянето по болници беше голямо и мъчението за детето най-вече още по-голямо. И тя отслабна с 2 кг. при тегло 16 кг., та сега е 14. И днес ми казаха, че още няма готова епикриза, макар че последните й резултати са получени днес и трябва да се обадя отново в понеделник и да ходя до отделението по Детска неврология за поредната епикриза. Надявам се да се оправи и да забравим всичко това, че вече не знам от колко време не мога да видя детето си здраво и щастливо. След още седмица трябва отново да й вземат кръв и се надявам вече да е здравичка. 
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 09, 2015, 00:31:45 »

Момичета, прекрасни са ви дечицата и колко са порасналии. Не че моите не са, ама като са ми пред очите всеки ден и направо не го усещам това време как лети ...
Имам едно дадено обещание и да си го изпълня, макар и закъсняло. Да поразкажа мъничко за нас  smile
Дните и седмиците ни са толкова запълнени от работа, училище, игри, домашни задължения и тн, че просто не ми остава време за нищичко  pardon Ама то много от вас са така, тъй че нищо ново не ви казвам. Иска ми се за мен самата някой път да ми остане време, ама... цък  pardon

Момичетата са много пораснали, много променени, много диви  blum Знам, че тук е само за 2011 наборчета, ама и за Елена ще пиша, че не ми се повтаря половината в другата тема  blush

Най-голямата ни новост и предизвикателство (повече за мен) е, че Сиана тръгна на училище, подготвителен клас. Личното ми мнение е, че е прекалено рано, но понеже нямам друг избор се примирявам  pardon Иначе тя се чувства добре. Още не е така уверена както беше в детската градина. Липсва и спокойствието, което имаше там. Там бяха малки групи и им се обръщаше много внимание. Градината беше частна, но за съжаление не можем да си позволим да продължат в частно училище, просто не ни е по джоба, а иначе много би ми се искало. Не защото учителите там са по-добри, въпреки че и това сигурно е така, но най-вече заради това, че там са малки класове и всичко е структурирано и спокойно. При нас, в държавното училище е шумно и липсват всякакви условия детето да се съсредоточи и да се концентрира в това, което прави  pardon Това много ме измъчва! И понеже съм там и го виждам с очите си всеки божи ден и ми е нещо, което ме яде непрекъснато отвътре, още повече, че се чувствам безсилна да променя нещата  pardon Сиана е доволна, но много често ми казва, че и е много шумно и това определено не и харесва. Те са 30 деца в стая, която по моите разбирания не е достатъчно голяма за толкова деца. Не ги извеждаме достатъчно навън, не достига персонал, за да им се обръща вниманието, от което те имат нужда на тази възраст, защото са много мънички все още... Иначе програмата им е разнообразна, всеки ден имат различни задачи и неща, които трябва да правят, темите, които учат са точно за тяхната възраст и са интересни - учим приказки, учим ги на звуците и буквите, както и да четат, да разказват, да пеят. На Сиана всичко това и е много интересно и с удоволствие ходи на училище, като ходим сутрин до там много често пее песни с пълно гърло или пък тича с всичка сила към училище  smile Ние с Елена се тътрим отзад, а тя спира да ни изчака да пресечем заедно пред входа на училището.
Елена ходи в същата детска градина, в която си ходеха двете преди. Чувства се прекрасно там. Сиана въобще не и липсва, защото те и преди бяха в отделни групи и само по малко през деня се виждаха, а пък и тя си има нейните си приятелчета там. Започна и тя най-накрая да проявава интерес да пише и рисува много. Много обича да си носи книжки в градината и да ги четат там заедно с другите деца. Обича да лепи с лепило, да рисува с боички, въобще всякакви неща, които и дават простор да маже и цапоти, хаххахха. Като и омръзне да рисува по листа, започва да си маже по ръцете. С лепилото е същото, като си свърши това, което прави, започва да си маже ръцете и после да си го лющи от пръстите, способна е и половин час само с това да се  занимава. По този въпрос, както и в много други отношения, със Сиана са пълни противоположности.
Въобще, в училище децата се държат прекасно и само ги хвалят!  heart
Вкъщи положението е доста по-различно. В много труден и инатлив период е Сиана, а и Елена се заразява покрай нея. На всичко се противопоставя, като и говоря съвсем умишлено ме подминава и се прави, че не ме чува. Особено, ако се виждаме с приятели, което ние постоянно правим, особено през почивните дни и тя просто отказва да слуша какво и се говори. Стигам и до наказания и до караници. Което не ми харесва, но и не мога да позволя тя да прави винаги обратното на това, което съм я помолила и то с хленчене и рев. Това много ме ядосва и много си говорим за тези неща. Винаги и казвам да ми повтори какво иска с нормален глас, с нейния си глас, без да хленчи, защото хленчено ме дразни. Тя тогава започва да се цупи и въобще много често сме в омагьосания кръг на непрестанните уговорки и обяснения за какво ли не, дори за най-елементарни и незначителни неща. Чудя се дали все пак не е свързано всичко това и с училището?!


Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 09, 2015, 00:32:15 »

Иначе вкъщи гледаме много да се забавляваме, през почивните дни просто не ни свърта удома, виждаме се с приятели, ходим по разходки... Имахме прекрасна есен тук и добре я използвахме. Ходихме по ферми, където сами можем да си берем каквото има и брахме ягоди, ябълки, царевица, тикви даже си набрахме и пекохме после. Даже и семките опекохме, помня колко обичахме баба да ни пече семките на тиквите, ама моите не станаха така хубави  sad Събирахме листа, кестени и жълъди, търсихме гъби (не за ядене, просто за игра). Брахме къпини няколко пъти, по цяла кофичка и си правихме плодово  мляко с тях (това беше още в началото на септември, де).

През пролетта и ранно лято (преди ваканцията ни в България) имахме няколко по-големи проекта. Единия беше този, че баща им им направи в градината Mud Pie Restaurant, който беше абсолютен хит лятото. Малко остана незавършен, че така и не му направихме надписа отгоре, но това не пречеше ама никак даже на играта на децата. Ето вижте тук - http://alben4ik.snimka.bg/children/mud-pie-restaurant.886027

Другият ни проект беше градинарството. Още пролетта си посяхме ягоди, за които децата се грижиха и после естествено изядоха. Това толкова ни хареса, че решихме да си посадим в градината и други неща. Посадихме си магданоз, тиквички, домати и моркови. И едни люти чушки за Данчо имаше, ама те не поникнаха, хихи. Аааа, щях да забравя и краставиците ни, два стръка, които ги счупиха котките на съседите, та и от тях нищо не стана. Но морковите, доматите, тиквичките и магданоза станаха разкошни. Децата много се гордееха с нашата малка градника и непрекъснато повтаряха, че сме фермери  smile Ето малко снимки - http://alben4ik.snimka.bg/children/gradinarstvo.886031

Сега в момента имаме един друг проект, но той е в процес на работа, така че ще го покажа скоро, дано да имаме вдъхновение и да си го довършим. Ще ви покажа и други дребни занимания, които правим.

Не мога обаче да пропусна да ви покажа една от най-любимите играчки на децата - магнитни фигури за строене, с които са способни да седнат и един час да се занимават, без да ме викнат за нищо, освен да видя от време на време какво са построили - http://alben4ik.snimka.bg/children/magnitni-figuri.886030

парола - ПИПИЛОТА за всичко

Хайде, ще надничам в темата по-редовно с надеждата да се включат мамите с наборчетата и да разкажат и те за тях  give_rose  kiss2


Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 09, 2015, 09:29:03 »

alben4ik, според мен това със Сиана е от възрастта. Като имам впредвид личния си опит и преки и непреки впечатления от други майки,  стигам до извода, че това е просто неизбежно.
Добрата новина е,  че има светлина в тунела.
След доста дълъг такъв период от известно време забелязвам,  че моето момче вече излиза от него и се държи като много по-голямо и зряло дете.
За влиянието на училището...,  личното ми мнение е,  че определено има такова. Има различни форми на проявление.
При нас например,  Симеон,  видя модели на поведение,  които не беше си и представял даже,  и най-вече,  че не се порицават особено (изключително либерални са учителките).
Та имаше един период,  в който направо беше като.... хала, физически и емоционално. Но после всичко се нормализира.

Както винаги,  при вас е интересно. И ние имаме подобна игра,  изобщо впечатлението ми е,  че магнитите са много интересни на децата,  под всякаква форма.

Направо ви завидях за градинката...
Ние имаме само балкон,  но купихме сандъче с ягоди и цяло лято и есен,  Симеон  се грижи за тях,  те пък обилно плодоотдаваха. Много полезно занимание за деца
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 09, 2015, 11:23:57 »

Бени, пак ме смаяхте! Прекрасно, прекрасно е всичко, което си показала!  heart heart heart

Магнитната игра (и всичките й разновидности) е пълен хит и при нас и я подаряваме редовно.
Страшно много се харесва!
За жалост е и доста скъпа. Виждам, че имате от големият комплект. Ще споделиш ли, моля те, къде го намери и на каква цена?
Засега играем в библиотеката, но исках да му взема за Коледа.

За Сиси какво да кажа, освен че го има това и при нас. Нашият проблем е идентифициран - умора. Умора от училище, от шума (дори и сам си го казва)...  sad
Говорила съм и с други майки и при тях отговорът е същият на въпроса, какво не ти харесва в училище  : "Много е дълго!"

Лекът, който сме намерили - ранно лягане вечер, силна храна и много игра, по възможност вън с приятели. Каним деца у дома на двора или ходим редовно в парка.
Точно тази сутрин четох тази статия, с която съм напълно съгласна : https://www.washingtonpost.com/rweb/wildcard/the-decline-of-play-in-preschoolers--and-the-rise-in-sensory-issues/2015/09/01/f9c8900f3bc452faa62abaf009cfe4ff_story.html?tid=kindle-app

В стаята също се опитвам да създам спокойна и оптпускаща атмосфера - изчистена обстановка, приглушена светлина, музика - са по-базовите идеи, но в нета има купища страхотни неща за това как да направиш от стаята на детето чудесно място за релакс!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 09, 2015, 11:41:40 »

Албенчик и останалите извинете, че се намесвам в темата ви. Исках само да споделя: Искрени адмирации към теб и нещата, които правиш за децата си. Колко им е разликата? Напомнят ми за мен и сестра ми. Да са ви живи и здрави - много са сладки!
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 09, 2015, 16:33:17 »

Как се радвам, че се включихте момичета  give_rose give_rose give_rose
Покажете снимки на вашите момчета, деее

Мари, на твоите дечица колко им е разликата точно?
 
Миналина, магнитите са ни от амазон, подарък за РД на Сиана, но се комбинираха няколко приятели, за този подарък, защото наистина са много скъпи. Аз си  ги бях харесала много и решихме така да направим, защото иначе аз нямаше да мога да им ги купя. Ето линк, въпреки че някои от нещата на снимките ги няма, например тези, които са като оградка са от друг комплект, не от нашия
http://www.amazon.co.uk/Playmags-Winning-Magnetic-Building-100-Piece/dp/B00EUBD14C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1447079120&sr=8-1&keywords=playmags

Фани, 1година и 2 месеца им е разликата. Вашата със сестра ти каква е? Карахте ли се като бяхте малки? Че моите понякога са като куче и коте  Wink Не винаги де, но често играта им прераства в караници и едно силно "мамооооооооо" на два гласа, единия ревящ, другия оправдаващ се  blum

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #64 -: ноември 09, 2015, 16:40:20 »

Албенчик, това с шума е много неприятно. Аз го изживях в доста по-късна възраст - в 5-ти клас. Беше ужасно натоварващо и ми отне около половин година да привикна. Помня го до ден днешен. Може би адаптацията ми беше трудна, заради новото училище, нов, по-голям клас (32 души), нови учители и нова система, по която те обучават. Не че е било скок в стила на преподаване, ами просто по всеки предмет различен учител в различен кабинет, не както в началните училища максимум 3-4 различни учителя.
И сега не ми е лесно да започна нова работа на шумно място pardon
За първи път виждам такива плоскости blush
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #65 -: ноември 09, 2015, 17:07:32 »

Бени, много се радвам, че писа липсваше ми.Много са пораснали куклите, а ти както винаги си много вдъхновяваща.За Сиси предполагам, че е период и Ива имаше такъв.Доста трудно и изнервящо, но мина.А може и новата обстановка наистина да я изнервя.Лошото е че малките наистина повтарят всичко.При нас както играят и се разбират добре така  в следващия момент започват да се карат, да делят нещо  и всеки се оправдава с другия.Знаеш, че при нас разликата е малко по голяма.даже на моменти малкият се е изхитрил и  оставя сестра си да върши повечето неща вместо него ( събирането на играчки ).Сиси много хубави неща прави в градина красиви естетически, а Лени си е като една малка калпазанка.
П.С.Фигурите са много хубави.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 09, 2015, 18:34:14 »

Ох, Бени - нашата е 1 г. и 5 м. обаче трябва да те "успокоя", че и ние се биехме докато аз се омъжих!  pleasantry но и много се обичаме и подкрепяме!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 11, 2015, 14:39:40 »



Мари, на твоите дечица колко им е разликата точно?
 


Точно 3 години и 6 месеца,  абсолютно точно,  до ден  blum
И двата пъти лекарите определяха датите,  взе 12-ти си харесваха.  smile
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines