Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:51:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216948 пъти)
 
vikit000
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #390 -: февруари 03, 2016, 16:00:14 »

Здравейте,
нова съм тук, моля ви препоръчайте ми фотографи за Варна, че от толкова гледане на сайтове, портфолиа и т. н. съм зверски объркана.  GROAN
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #391 -: февруари 03, 2016, 16:11:10 »


За Варна на мен лично фаворитът за всички времена е ето това име:

http://katstefanoff.com/

Ако не си попадала на тях, ти ги препоръчвам. Wink

Можеш да погледнеш и фотографи около Бургас - например Иван Славов е нашумяло име последната година, две. smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #392 -: февруари 03, 2016, 16:57:32 »

Между КА Студио и Иван Славов няма нищо общо ( в стиловете имам предвид)! Гледайте портфолиото на даден фотограф и стила на работа. Вие плащате на фотографа за неговото виждане. Ако харесвате единия от двамата гореспоменати пълен абсурд е да харесате другия.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #393 -: февруари 03, 2016, 17:01:59 »

Съглана съм, точно поради тази причина направих 2 предложения, защото аз Иван Славов не го харесвам изобщо, много са ми барнати снимките. Ка Студио са много по-естествени и нежни, за това предложих точно тези две опции. smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #394 -: февруари 24, 2016, 23:14:48 »

А какво мислите за http://lights-photography.com/
някой ползвал ли ги е?
Няма много желаещи да ви отговорят, на мен също ми е любопитно, някой ползвал ли е фотографски услуги от горния линк. Ще добавя и още нещо в допълнение на Deliysky, "Вие плащате на фотографа за неговото виждане.", т.е. за цялостното заснемане на вашето събитие по определен начин, стил, репортаж, режисирана фотосесия, качество и количество, албуми, фотокниги, DVD/BRD обложки и дискове и др. ...т.е. изисквайте и разглеждайте цялостно портфолио на избран фотограф и така ще бъдете спокойни, че сте попаднали на професионалист.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #395 -: февруари 25, 2016, 16:00:51 »

...в днешно време е пълно с портфолиа и сайтове, за това и простото гледане на портфолио не е много меродавно. В морето от сайтове, хората питат тук за конкретно мнение.
Така е, дори за човек с изградени естетически и културни разбирани е трудно да се ориентира в морето от сайтове, дори може да бъде заблуден до известна степен. Коментирали сме го тук във форума още преди 3-4 години, просто потребителите не четат толкова назад в темите, затова препоръчах да се разглежда цялостно портфолио, цели сватби, цялостен завършен продукт.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 25, 2016, 16:11:33 »

vikit000, конкретният посочен от Вас фотограф е изложил в портфолиото си основно снимки от фотосесии.. Т.е режисирани.. Не виждам почти репортажни кадри, които са не по-малко важни и стойностни.. Само от изложените снимки, аз не бих се хвърлила да го запазвам.. Разгледайте цели сватби или поне избрани снимки, от целия ден на дадено тържество...  nea
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #397 -: февруари 26, 2016, 20:55:34 »

Една колежка от университета беше с тях ( разгледах снимките и ги видях  smile ) и се сетих как имаха една снимка, където 90% от нея беше някаква папрат и те се виждаха в ъгълчето, докато подписват и още една пак по време на церемонията, където фокусирана беше камерата на оператора.

Може да е било търсен ефект, но на мен не ми хареса. Ама май те са доволни. Аз и от тяхната фотосесия не бях очарована (беше ми еднотипна, все едно виждам едно и също нещо на 20 ралични снимки), но това е мое мнение, не тяхно, аз просто търся друго smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #398 -: февруари 26, 2016, 21:57:34 »

Аз също когато провеждах подбора на фотографи първо им гледах портфолиото,после исках оферти и сравних качеството с това за колко часа колко се плаща,защото има такива с еднакви цени за различни часове снимане за мен това също е важно. smile

 После се насочих към 2ма професионалисти и исках да видя цели сватби заснети. При едната среща първо не си паснахме със самите хора-работеха в екип ,не се получи химия помежду ни, колкото и смешно да звучи,иначе правеха хубави снимки. Определено им се различаваха стиловете на снимане,а те не ни казаха кой от двамата кое е снимал и не можеха да гарантират кой от двамата ще се появи в деня,а за мен това е важно. Когато не ги избрахме ме впечатли,че ни попитаха какъв е проблемът,за да могат да се развият и да посрещат нуждите на клиентите си  и аз им отговорих абсолютно честно какво ни е спряло. good

Втората среща беше по една снимка в любимо наше място на двойка младоженци,която беше публикувана на страницата на мястото във фейсбук.Просто много ни хареса идеята,защото друг не видяхме да е снимал там и се изкефихме, после разгледахме и други снимки на фотографа и видяхме,че има виц и различен поглед  във всяка една снимка,снимано е на места,които са различни от масовите, нещо,което определено ние търсим. Бъдещият ми съпруг,който се занимава с изкуство хареса цветовете и композицията и така решихме да рискуваме. На срещата се видяхме с ведър,енергичен и изпълнен с идеи човек.Точно такъв,на чийто обектив ще се усмихна във важния ден.  Надявам се,че ще останем доволни,но това мога да го кажа със сигурност след самия ден. Нашият сватбен фотограф се казва Георги Казаков.  smile
« Последна редакция: февруари 26, 2016, 22:08:09 от addicted_to_u » Активен
denidimitrova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


« Отговор #399 -: май 13, 2016, 16:37:51 »

При нас снима ето този фотограф http://profilestudio.net/bg/wedding/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%B5%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2
Много съм доволна, разгледайте снимките. От самата фирма ни предложиха и други, с които работят, но мисля, че това беше най-добрия избор.  Bravo
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: май 26, 2016, 15:56:49 »

И ние бяхме с Камен, просто уникален, всяка снимка от фотосесията е достойна за рамка, а и документалните кадри от тържеството са страхотни  smile
Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #401 -: август 21, 2016, 20:16:19 »

Здравейте , не съм сигурна че въпроса ми е за тази тема , но не намерих къде другаде да попитам Wink Wink Та ще давам направо - сватбата ще е догодина във Варна  yahoo За сега сме се спрели на варианта да ни снимат 5 фотографа , но няма да са професионални сватбени фотографи , а по-скоро много талантливи фотографи -любители smile .. ММ го притеснява факта че няма да имаме снимките , които изкарват на момента на всяка сватба , тъй като нашите хора не разполагат с такава техника - фото принтер. Аз се поразрових в интернет и видях че можеш да си наемеш такава техника  girl_wink Въпроса ми е някой наемал ли е вече нещо подобно и имате ли предства за колко пари става въпрос ?! Благодаря ви много  blush
« Последна редакция: август 21, 2016, 20:19:01 от silviya91 » Активен
silviya91
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #402 -: август 22, 2016, 20:44:32 »

За жалост сега нямам линкове , за да покажа снимки , но като намеря ще пусна . Харесва ми това, което правят , всички са много ентусиазирани от предстоящата сватба и съм на мнение че не е задължително фотографите да са снимали безброй сватби  , за да  " отразят професионално сватбено тържество" . Естествено няма да снимат всички едновременно , а по-скоро всеки ще поеме даден ъгъл и ритуал, просто ще имаме различни гледни точки  .. И аз не знам още как ще се случат нещата все пак има още година , ще ги уточняваме тези неща във времето smile за сега повече ме интересува как стои въпроса с фото принтерите! Ако някой е чувал или наемал моля да сподели информация  give_rose Благодаря Wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #403 -: октомври 22, 2016, 12:09:05 »

Здравейтее!! Може ли мнения за Димитър Кунев спрях се на него  girl_impossible

Привет, bulartis smile Щом си се спряла на него, значи си разгледала негови снимки, както и снимки на други фотографи. Ние също избрахме Димитър Кунев (ще го наричам Митко) да снима сватбата ни. Изключително сме доволни от снимките, които получихме. Снимките са без прекалено много ретуш (аз лично не харесвам силно ретуширани снимки), имаме кадри обработени в различни гами - черно-бели, moovie style и др. Но най-важното е, че от тях струй любов и нежност. Също наше желание беше да имаме кадри с всичките си гости. Имахме и следсватбена фотосесия по залез. Но най-важното е, че между нас и Митко нещата се получиха, сработихме се лесно. Моят съпруг въобще не обича да се снима, като види фотоапарат и направо си сменя цвета на лицето. Ами направил му е страхотни портрети  good При нас програмата се обърка и закъсняхме с час и малко, времето за сесията ни, бяхме страшно притеснени, заради това изоставане с графика. Митко съумя да ни "вразуми" набързо и да ни накара да се отпуснем. Като резултат имаме хубави снимки за спомен на нас и внуците Wink Щом си харесала работата му, не се чуди, като отношение и качество ще  останеш доволна smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: март 14, 2017, 09:02:27 »

Хората, които пишете за себе си и се саморекламирате.. Вие честно ли?! Наистина ли си мислите, че като влезете с фалшив профил на потребител с 1 мижаво мнение, някой, който наистина търси фотограф за сватбата си в този форум, ще ви включи дори в първоначалния списък с възможности? Ще ви се спомене името, ами голяма работа.. Утре пак ще сте никому известни, ако работата ви е неадекватна.
Моля ви не излагайте повече от нужното себе си и не принизявайте потребителите във форума, които имат нужда от фотограф за такъв важен ден, до толкова ниско ниво..
Гнусно е, знае се и прави само още по-лоша реклама от тази, която може би и работата ви прави за вас...  crazy
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines