Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:22:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216980 пъти)
 
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юли 30, 2014, 19:06:28 »

Radiant, аз тези дни мисля да направя няколко мустачета, целувки, папионки, панделки и тем подобни, които да бъдат по масите. Все още се чудя обаче дали да направя за всички гости или само за по-младите и да ги включим на един по-късен етап от тържеството.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #106 -: юли 30, 2014, 21:00:20 »

 Нека напомня само на разтоварващите се тук в този форум булки, че РБългария е в ЕС от 2007 г. и вече 7 години си живеем в ЕС, а мислим и работим като в страна от СИВ, Македония или друга посткомунистическа държава ненамерила някъде мястото си. Нека напомня, че минималната ставка в ЕС е над 8 евро на час. И като част от ЕС в нашата страна е също задължително препоръчително да се спазват определени, норми, закони и пр. Професионализъм не означава само добър в определена област специалист, а и спазващ закони и норми конкурент или партнЬор. Цени не коментирам, но лично аз считам, че много млади и стари хора се занимават с работа, която не им е работа, най-малкото защото не спазват определени правила или норми. Да работиш на ниска цена е абсолютен признак за непрофесионализъм, дори и в случаите, когато си много добър. Историята на сватбения бранш помни такива лица, които днес са с друга основна професия - чистач, дърводелец, шофьор, дистрибутор и пр.. и между другото щракат в почивните дни...а бяха едни от челните в топ 10
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #107 -: юли 31, 2014, 00:33:25 »

Нека напомня само на разтоварващите се тук в този форум булки, че РБългария е в ЕС от 2007 г. и вече 7 години си живеем в ЕС, а мислим и работим като в страна от СИВ, Македония или друга посткомунистическа държава ненамерила някъде мястото си. Нека напомня, че минималната ставка в ЕС е над 8 евро на час. И като част от ЕС в нашата страна е също задължително препоръчително да се спазват определени, норми, закони и пр. Професионализъм не означава само добър в определена област специалист, а и спазващ закони и норми конкурент или партнЬор. Цени не коментирам, но лично аз считам, че много млади и стари хора се занимават с работа, която не им е работа, най-малкото защото не спазват определени правила или норми. Да работиш на ниска цена е абсолютен признак за непрофесионализъм, дори и в случаите, когато си много добър. Историята на сватбения бранш помни такива лица, които днес са с друга основна професия - чистач, дърводелец, шофьор, дистрибутор и пр.. и между другото щракат в почивните дни...а бяха едни от челните в топ 10

Както така е пълно с високо платени 'професионалисти', чиято работа е изключително калпава.
Да, в ЕС е такова заплащането на час - макар и съвсем не навсякъде. А заплатите от ЕС с българските можете ли да ги сравните? Как тогава всяка булка да си позволи такива 'професионални' услуги?
И само това ли е знак за качество, някой да си държи високите цени?
Ейй, голяма злоба, че има хора с добри сърца, които са направили подарък на приятелите си!
Аз също съм на мнение, че за 'професионалистите' трябва да има отделен форум, въобще нас да не ни занимават.
Активен
Rusokoska_666
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #108 -: август 03, 2014, 09:25:10 »

Здравейте, бъдещи булки! Сватбата ми беше на 27.07.2014г и съм изключително доволна от фотографа, който засне този вълшебен ден. Препоръчвам Ви Десислав, така се казва човека, който беше неотлъчно до мен през целия ден като фотограф и като приятел. Ако желаете пишете ми на лична, за да Ви свържа с Деси. Сигурна съм, че ще останете очаровани от работата му. Успех на всички в организацията на приказния Ви ден!
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #109 -: август 03, 2014, 11:54:56 »

По темата: нашата сватба беше заснета от Ники Митев и Маша - изключителни професионалисти, получихме прекрасни снимки! Наехме Ники още на първата ни среща с него, на която ни впечатли с позитивизма си. Разгледахме негови снимки, обсъдихме както нещата, които ни допадат, така и тези, които бихме искали да бъдат снимани по различен начин, с което Ники впоследствие изцяло се съобрази. Преди сватбата нямахме възможност за втора среща, но кореспонденцията по имейл беше лесна и бърза и така уточнихме и последните детайли. В деня на сватбата пристигнаха навреме, дори леко подраниха - подготовката на прическата, грима, сватбените аксесоари, всичко е запечатано в снимки. Организацията им беше много добра, ключовите моменти са снимани от различни гледни точки, време имаше за всякакави снимки, включително и спонтанна мини фотосесия до обредната зала, тъй като бяхме подранили, успяха да уловят и духа на купона в ресторанта, както и настроението на хората smile Със своя позитивизъм предразположиха гостите, а резултатът е весели и непринудени снимки smile Готовите снимки получихме бързо след сватбата ни и ще им се радваме още много дълго време  smile
Активен
vintage
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #110 -: август 14, 2014, 18:01:30 »

Здравейте на всички smile
Сватбата ми ще е на 04.10. и съм в трескава подготовка, но... досега събирах информация относно видео и фото услуги и се спрях на трима фотографи(от Варна съм) и трябва да избера вече един от тях, но се колебая много.Единият е Живка Фотева, другият е Алекс Велчев и сега ми излезе нова оферта Иван Тонов( не е известен в сватбените среди, но виждам, че е бил в модните).Ще се радвам както на професионални мнения, така и на мненията на момичета, които са ползвали услугите им.
За видео се колебая между Анивидео и Павлин Пенев.Драмата е голяма blum
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #111 -: август 14, 2014, 18:43:12 »

Във всяка тема го пиша по един път , ще пробвам пак. Правилният начин за избор на видео и фото е само един. Отивате , искате цяла сватба (подобна на вашата), гледате, срещате се с човека, решавате. Ако не можете, става и в скайп ( за живеещите в друго населено място).Препоръките са субективни, служат само за информация доволен (недоволен), коректен (некоректен). Обикновено добрите видео и фото имат собствен стил. Ако ще наемате такъв човек, наемате го основно заради стила. Ако ще е за присъствието да поснима малко, може със същия успех да пробвате с приятелка. Познавам 3ма от петимата изброени в горния пост и смея да твърдя, че между тях няма нищо общо. При внимателно вглеждане в работата им е почти изключено да ви харесат едновременно и да не видите разликите smile. Пиша не за да се заяждам, наскоро едни объркани клиенти се чудели между 2 екипа, платили и на двата капаро, а в крайна сметка се отказали и от двата екипа преди сватбата. Нещо като "имам 2 предложения за брак и се чудя за кого да се омъжа?"

Иначе за темата - може и с по-спокоен тон да се обсъждат нещата. Не бях влизал отдавна и последните 2 страници ме изумиха. Кой каквото имал си го излял тука, почти като в канала.Колегите така и не разбраха, че този форум е "направи си сам" и не трябва да се сърдят на булките, булките пък така и не разбраха, че не трябва непрекъснато да повтарят колко са ни високи цените. Като са високи, значи се печели добре. Вадите едни пари, инвестирате, ставате ни колеги. Ако сте с връзки, може и по европрограма да се уредите. Тогава ще си говорим пак. Мен са ми скъпи съвсем други неща, хонорарите на докторите например. Защото нямам право на избор - или плащам или умирам. Не знам вие защо сте недоволни. Не желаете, не се снимате. Няма снимки, но от това не се умира. Желая на всички най-веселата и уникална сватба. Тази, която сте сънували в мечтите си. А на колегите - повече доволни клиенти. Тази година е хубава. Като изключим дъждовете, сватбите са супер, добре организирани, клиентите са много весели, работа има много. Не знам кой колко взима и колко харчи, но за мое щастие нивото на сватбените тържества се вдига и българина всяка година си позволява все повече и повече. Все по-добре организирани и по-пищни стават тържествата напоследък. Все повече клиенти си позволяват услуги, доскоро популярни само в чужбина. Все повече българина се чувства човек и европеец. Познавам напълно обикновени и нормални хора, които печелят много добре. По-добре от повечето от колегите. Ако имате финансови проблеми или не ви достигат клиентите, търсете причината е вас, не у съседа, не у родителите си, не в държавата smile
Активен
vintage
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #112 -: август 14, 2014, 22:00:16 »

Deliyski, благодаря ти за отговора. Разбира се, че преди да се спра на тези имена съм разгледала поне 10 фотографа(портфолио) от видео операторите честно казано материал от цяла сватба на единия споменат. С моето непрофесионално око могат да ми харесат съвсем различни като стил фото и видео. Например харесвам и Енрике Иглесиас и Джордж Клуни и Иън Сомерхолдър, а са видимо различни;)
Но е факт, че без да се види цяла сватба не може да се прецени, някои влагат предполагам цялата си енергия в трейлъри, па после нищо:)
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #113 -: август 15, 2014, 01:19:57 »

От последното Ви изречение виждам, че сте много добре ориентирана в нещата smile Нещо като при жените. Не дотам красивите компенсират с повечко грим и по-тъмно осветление smile
Активен
MONICAMAD
Любопитен
*
Публикации: 38


« Отговор #114 -: август 16, 2014, 11:46:27 »

Zdraveite, moje li nqkoi da mi dade inf za aktualni ceni na dobrite fotografi i videooperatori v plovidv za svatba heart? Mersi!
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #115 -: август 17, 2014, 02:45:35 »

Zdraveite, moje li nqkoi da mi dade inf za aktualni ceni na dobrite fotografi i videooperatori v plovidv za svatba heart? Mersi!
Актуалните цени на добрите фотографи и видеооператори започват от 500 лв., до около 1500 лв...може и повече smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #116 -: август 17, 2014, 03:51:36 »

Понятието е доста разтегливо. За цялата страна може да се обобщи в следния вид. Има най-общо казано 3 класа видеооператори и фотографи. Нисък, среден и висок. Като суми съответно това е нисък - до 400лв., среден 500- 800, висок - 1000+. При фотографите говорим за базовите 10 часови пакети , без фотокнига. При видеото, също за базовите пакети, без екстрите. При видеозаснемането даже сумите са още по-сериозни. Средния клас е от 600 - 1000, а високия е 1200+. После идва въпроса с добрите. Добри според кои критерии? Добри има във всеки един ценови клас, просто критериите са различни. Когато влезете в 3 звезден хотел и в 5 звезден и критериите за оценка са различни smile
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #117 -: август 17, 2014, 10:50:29 »

Дори при хотелите звездите се базират на стандарти, а при фото и видео може да се каже, че няма все още изградени "вкусови стандарти" заради разноцветието в разбиранията и вкуса на народа.
В една Германия например е много по лесно да се определи един масов вкус, докато при нас варира от изявена чалга до крайности в желанията.
Неотдавна имаше диспут върху прекалено изразеният "арт" в някои фотографии... много черно-бяло, много шум и омазано, прекалено голям дефокус, прекалено обръщане на внимание на детайли около сватбата, но акценти на хората се срещаха твърде малко.
Една булка беше демонстрирала "страхотни" фотографии на нейният фотограф, в които всичко беше прекрасно като цветове и кадровка, но не ставаше ясно кои са младоженците, не им се виждаха лицата и бяха много зле откъм изформационна гледна точка. Фотографа го беше ударил на много артъ...
Именно тези стилове си "търсят" своята клиентела и колкото културата и вкусът на младоженеца е по "шарен", толкова по фрапиращ за другите ще е избора на някой за фотограф/видеооператор.

Цената според мен се формира от два критерия. Способността на фотографа и неговата популярност, като "хистерезиса" в сумите може да нарасне над 300-400 лева. Какво имам впредвид?
Например някой може да е добър като техническо изпълнение и художествено улавяне на моментите, но да снима с 300 лева по-евтино от друг, който видимо не е толкова добър, но е много по-известен и предпочитан заради това.
От друга страна страхът и недоверието на младоженците към непопулярните фотографи също води до снижаване на цените им...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #118 -: август 17, 2014, 20:50:38 »

 Стандарти във фотото и видеото /телевизията/ е имало винаги, още преди категоризирането на хотелите изобщо. Малко трудничко ми е да е обясня защо и поради какви причини по-голяма част от произведената продукция стои далеч от нормалната фотография и телевизия. Ясно е едно - ние като нация и в частност потребители стоим далечко или просто не искаме да спазваме определени закони и норми. И най-интересното е, че го правим у нас, а в едни други нормални държави извъртаме нещата на цели 180 градуса.
 Прав е Краси, че "арт-а" се превърна прекалено в арт. В стремежа си да получим нещо по-различно и атрактивно като продукт, ние най-често губим информация за това изобщо какво се е случило, къде се е случило, кои са били там и пр. Но всяко чудо за три дни, всяка мода или течение си има край, ще дойде друга мода, но има опасност да загубим един незабравим спомен, да притежаваме продукт, който следващите поколения да не разберат и приемат като игра, мода...и аз не знам как да го нарека.
 Относно цената на продукта - болна тема. Отново имаме неспазване на основни закони на бизнеса по отношение на ценообразуване, данъци и пр... Само искам да вметна, че цени на услуга или продукт с разлика по-голяма от 25 %  от най-високата цена на пазара е основен индикатор за нещо нередно . В противен случай бензин щяхме да наливаме от няколко ценови класа - за 1 лв. литъра, 2 лв. литър, 3 лв. литъра....или сиренето ще е ... прическа за 100..50...10 лв.....няма такива филми.
Активен
Selena_
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #119 -: август 22, 2014, 08:18:59 »

Здравейте и от мен  smile
Току що се регистрирах във форума и все още не съм успяла да прочета почти нищо, но много се радвам, че има такова място, от където всяка бъдеща булка може да почерпи опит и идеи от миналите вече по този път.
Организирането на сватба май не е лесна работа, но до нашата има 9 месеца и всички ми казват, че времето е предостатъчно и е най-добре да се захвана по-сериозно с подготовката след нова година. Пиша в тази тема обаче, защото това което успях да направя за краткото време откакто разбрах, че ще ставам булка  yahoo, е че ако искам хубави снимки трябва да резервирам доста по-отрано фотограф. Та, моля ви препоръчайте ми няколко имена, за да мога да разгледам работата им и да се ориентирам в цените.
Засега съм разгледала 3 фотографа, които ми препоръчаха от едно или друго място. Това са Симон Вартерян от SV studio, Гого Кехайов и Иван Атанасов. Някоя от вас работила ли е с тях или да е чувала някакви отзиви. Много ще ми е полезен всеки един коментар. Предварително ви благодаря исе надявам, че ще обменяме доста опит и идеи през следващите няколко месеца  Wink
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines