Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:44:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 5-та част  (Прочетена 216899 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: февруари 04, 2014, 01:24:18 »

Временно темата е заключена!

Старата тема ще бъде почистена от обявите и ще бъде пусната обратно.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #1 -: март 11, 2014, 09:55:14 »

Тъй като темата за сватбените фотографи е заключена, а не намерих друга, ще питам тук:  Offtopic

Някой ползвал ли е Симеон и Весела Танчеви? По принцип са от Пловдив, но снимат в цяла България. http://www.tanchevi.com/ Цените им са доста добри и чак се съмнявам =) Но пък ми ги препоръчаха... Ако някой ги е ползвал, да сподели?
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 11, 2014, 10:00:16 »

Тъй като темата за сватбените фотографи е заключена, а не намерих друга, ще питам тук:  Offtopic

Някой ползвал ли е Симеон и Весела Танчеви? По принцип са от Пловдив, но снимат в цяла България. http://www.tanchevi.com/ Цените им са доста добри и чак се съмнявам =) Но пък ми ги препоръчаха... Ако някой ги е ползвал, да сподели?

Като избитра фотограф бях на среща с тях. Симпатична двойка са, ниски цени- но за тях не очаквай нещо по- различно....Качеството може да го постигнеш и сама с любителски фотоапарат
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #3 -: март 11, 2014, 12:39:05 »

....Качеството може да го постигнеш и сама с любителски фотоапарат

Съгласен съм донякъде. Зависи, бих казал аз. Аз съм бил на сватби като видеооператор, където например снима фотограф с известно име, успоредно снима и приятелката на булката (фотограф- любител, но с хъс), накрая снимките на приятелката бяха по-добри от известния фотограф. Факт! А и не  само в този случай. Относно цените -  Да, има колеги, които работят на по-ниски цени, но правят страхотни снимки. Има и такива, които ще ви вземат огромна сума, а като цяло няма да сте много очаровани или отчасти доволни. Всичко е относително, а мнението субективно. Сем. Танчеви не ги познавам лично, но от това, което виждам, цените им са прилични, снимките им са добри.
« Последна редакция: март 11, 2014, 12:40:59 от stoyanov » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #4 -: март 11, 2014, 12:55:18 »

Като избитра фотограф бях на среща с тях. Симпатична двойка са, ниски цени- но за тях не очаквай нещо по- различно....Качеството може да го постигнеш и сама с любителски фотоапарат

Да ама не...не става с любителски апарат, а дори и да имате професионална камера и обективи за над 15 000 лв. пак няма да направите професионално изглеждащи снимки...Това е все едно да дадеш ракетата на Григор Димитров на първия срещнат и да очакваш да победи Роджър Федерер smile ... Танчеви се опитват някак да се рекламират в сайта с различни профили smile...лошо няма, само взе да дразни вече, хората не са слепи, на това ако му викате качество, честито smile


[Снимката е свалена поради оплакване от праводържателя]
« Последна редакция: март 30, 2014, 00:48:38 от Teo » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #5 -: март 11, 2014, 13:17:08 »

Да, така е, Дими, но във форума, от много години, има доста фалшиви булки (скрити агенти, оператори, фотографи, гримьори, флористи и др.). Правят се на бивши булки, препоръчват, пишат съобщения. О.К. Нека пишат и препоръчват, но с истинското си име.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #6 -: март 11, 2014, 14:27:41 »

Като говорим за фотографи - мнение за Гого Кехайов? Аз съм влюбена в работата му, има много креативно и художествено мислене и ми допадна като се видяхме на срещата.Родом е от Русе, симпатяга е и доста насоки ми даде не само за фотографията. Работи на нормалните (що-годе) цени.

Ако някой има опит с него , ще се радвам да чуя мнение. Търсих мнения из форума , но точно за него нищо не открих, което не знам да ме радва ли или не... huhhuh.gif

Активен
Simeon_Tanchev
Регистриран

Публикации: 2


Сватбена фотография: www.tanchevi.com


« Отговор #7 -: март 11, 2014, 15:23:48 »

Здравейте,

Казвам се Симеон Танчев и заедно със съпругата ми Весела Танчева сме въпросните сватбени фотографи, които се коментират тук.
Уважаеми Дими, това е единственият ми профил в този форум и даже първият ми коментар тук, а във форума съм влизал точно 3 пъти: веднъж за да се регистрирам преди време, втори път за да прочета предната тема, в която си позволявахте да ме коментирате, при все че не ме познавате и никога не сте ме срещал и това е третия ми път. Никога не съм считал за необходимо да вися по форумите като Вас и да манипулирам хората. За настоящата тема научих от съпругата ми, която е по-редовна от мен, макар и тя да влиза рядко, но също има само един единствен профил. Така че тезата Ви за различните профили пропада. Разбирам, че нивото Ви на търпимост към мен не е голямо, вероятно защото се чувствате застрашен от мен като конкурент, но не Ви прави чест да постъпвате така. Грубо и манипулативно поведение е непрестанно и упорито да пускате една единствена наша снимка многократно с цел да промиете мозъка на посетителите, че тя ни представя напълно, а игнорирате десетки други, които много колеги фотографи, някои от тях от топ сватбените фотографи в България, са определяли като много талантливи. Още повече, че това е една от най-първите ни снимки, а ние се развиваме непрестанно. Ще добавя, че до момента всичките ми клиенти са идвали след като са видели мои снимки и са ги харесали. И все пак Ви благодаря, че сте обяснили на Sunshine87, че не може да постигне моето качество с любителски апарат. Неведоми са пътищата Господи - един ден може и да заработим заедно. Изнамерих няколко Ваши снимки от сайта Ви, който са в пъти по-зле от показаната тук, но ще се сдържа и няма да ги пусна. Пожелавам Ви много творчески и професионални успехи!

Уважаема Shaiya, не си губете времето да търсите мнения за фотографи, видеооператори, дисководещи и т.н. по форумите. Тук има повече колеги отколкото бъдещи младоженци, стоящи по цял ден за да уловят някой като Вас, било то явно или тайно, вместо да се развиват в професията си. Явното присъствие за реклама и манипулация е по-лошо и от тайното. Разгледайте сайтовете, срещнете се с колеги и си изберете сама. Само Вие знаете, колко пари сте отделили и какво очаквате за тях. Бъдете внимателна единствено да не Ви пробутат чуждо портфолио, а да претендират, че е тяхно. Желая Ви успех в организирането на сватбата!



 
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #8 -: март 11, 2014, 16:02:24 »

Много ми се иска да не започваме стари спорове наново - не че аз съм от много старите потребители, обаче особено темата за фотографите нон стоп стои затворена, заради критики или нападки.

Моля Ви се хора, като бъдеща булка Ви го казвам - така адски много пречите на онези, които наистина са се регистрирали, за да получат помощ и обменят опит и мнение.
Не знам колко са "фалшивите булки" и не ме интересува. Смятам че, всички са достатъчно интелигентни за да разпознаят "професионалният" коментар дори под друго име.

Тук сме , поне аз де, за да събираме информация, която да ни улесни в организацията и подготовката на най-важният ден в живота ни. И без това ние достатъчно нервно, няма нужда да се изнервяме и тук - място, което поне за мен е за да се разведря, развеселя, събера нужната ми информация и да получа съвет.

Моля , не оплесквайте и тази тема - тя наистина е важна.
За мен снимките са едно най-важните неща в този ден.

Благодаря
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #9 -: март 11, 2014, 16:34:32 »

Да, така е, Дими, но във форума, от много години, има доста фалшиви булки (скрити агенти, оператори, фотографи, гримьори, флористи и др.). Правят се на бивши булки, препоръчват, пишат съобщения. О.К. Нека пишат и препоръчват, но с истинското си име.

Точно за това пиша и аз, а и много подобни случаи през изминалите години от съществуването на форума го доказват. Това е един от начините за скрита реклама и както писах по-горе няма лошо ...Танчев пък взе, че се засегна и започна да се оправдава smile...Колега, нямам лоши чувства към никой, дай боже някой ден да работим заедно, а като не искаш да ти показват лошите снимки от ранния ти период, просто ги махни от сайта си и си остави най-хубавите, толкова е просто smile
« Последна редакция: март 11, 2014, 16:36:53 от djdimi » Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 11, 2014, 16:35:00 »

Много ми се иска да не започваме стари спорове наново - не че аз съм от много старите потребители, обаче особено темата за фотографите нон стоп стои затворена, заради критики или нападки.

Моля Ви се хора, като бъдеща булка Ви го казвам - така адски много пречите на онези, които наистина са се регистрирали, за да получат помощ и обменят опит и мнение.
Не знам колко са "фалшивите булки" и не ме интересува. Смятам че, всички са достатъчно интелигентни за да разпознаят "професионалният" коментар дори под друго име.

Тук сме , поне аз де, за да събираме информация, която да ни улесни в организацията и подготовката на най-важният ден в живота ни. И без това ние достатъчно нервно, няма нужда да се изнервяме и тук - място, което поне за мен е за да се разведря, развеселя, събера нужната ми информация и да получа съвет.

Моля , не оплесквайте и тази тема - тя наистина е важна.
За мен снимките са едно най-важните неща в този ден.

Благодаря

За мен също - 3 месеца обикалях по срещи докато намеря моя фотограф. Стигнах до там, че не е от града , в който живея....но го открих smile
Активен
Simeon_Tanchev
Регистриран

Публикации: 2


Сватбена фотография: www.tanchevi.com


« Отговор #11 -: март 11, 2014, 17:12:54 »

Аз лично ще се постарая повече да не давам мнения, тези форуми са си за булките и младоженците. Само ще повторя, че най-добрия начин за избор е вие сами да си решите, като разгледате портфолиото и си организирате срещи с колегите. Вижте кой стил на снимане най-много ви допада и дали се вмества в бюджета ви. Задължително поискайте да видите цяла сватба, а не най-доброто от 10 сватби примерно. Всеки може да изкара по 5 супер кадъра от сватба, но цялата сватба си личи. Внимавайте да не ви пробутат чуждо портфолио и гледайте това което ви показват да е сравнително скоро снимано.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #12 -: март 11, 2014, 18:36:40 »

Симеон,
Аз мисля, че вашите снимките и цените ви са добри. Има младоженци, които биха харесали вашата работа и съм сигурен, че доста хора се възползват от услугите ви. Да работиш на по-ниски цени не е престъпление. 95% от клиентите питат за цена, когато търсят оферти. Относно търсенето на фотографи - това решават самите клиенти, като избират. Аз мисля, че най-важно е отношението и дали има допадане между фотографа и клиента. Понякога има и куриози. Сега се сещам се за интересен случай. Един от най-добрите фотографи, с високи цени, предлага на младоженци символична сума, или да ги снима безплатно, но те пак не искат!  cray
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #13 -: март 11, 2014, 19:04:08 »

 :offtopic:Най-тъпото в случая е когато фалшива булка(фотограф, агенция) разпраща ЛС на новорегистрираните и препоръчва себе си (ако правилно ме разбрахте). Това е особено нагла постъпка, колеги избягвайте го, нищо няма да спечелите. Тези които го правят си знаят, нека не стигаме дотам да си направя и аз един "булченски" профил, да ви изловя и да ви пусна ЛСтата после във форума та да се посмеете сами на себе си. Когато някой колега няма достатъчно ангажименти, нека потърси повредата в собствения си телевизор. Защо си мислите, че писането в този форум помага много за намирането на ангажименти? Помага портфолиото, моите постове например често са негативни и критични към булките, не ми помагат особено smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 11, 2014, 19:14:51 »

Уважаеми господа фотографи, много ви моля преустановете с плюенето помежду си. Вярвам, че може да го правите във фотографските форуми. Аз знам поне два такива. От кавгите тук страдате и вие, а и ние, за които е форумът.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines