Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:29:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 72026 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: януари 10, 2014, 12:24:57 »

Охо ,хайде заповядайте във втората част на темичката ви ,скъпи бъдещи мами.

Пожелавам бебевалеж от здрави,пухкави и усмихващи се човечета.

Старата тема тук

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35535.0.html
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 10, 2014, 16:27:48 »

Благодаря за темичката, fiibi smile Аз първа се разписвам.
Thea, благодаря, мила, че ме мислиш. Пренесохме се в новата квартира и нямахме интернет, слава богу сме добре с бебока. Пиша насред 20-30 кашона и торби, понеже още нямаме почти никакви мебели и е мн забавно.
Пращам ви много поздрави на всички, като имам повече време ще пиша по-детайлно.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 10, 2014, 20:20:21 »

 Хоп и аз в новата тема.
Flyin, да сте много щастливи в новата квартира ви пожелавам smile
Аз много се вълнувам, капарирахме количка, вече е пристигнала в магазина и утре ще я взимаме  yahoo
Вероятно ще капарираме и кошара, че ни казаха срок за изпълнение месец и половина  huhhuh.gif
Поздрави на всички и пишете как сте smile

Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #3 -: януари 14, 2014, 18:16:52 »

Едвам намерих нашата темичка  Girl_hide Като гледам не сте се разписвали скоро.

Flyin, радвам се, че се разписа.  smile Предположих, че сте ангажирани покрай новата квартира и затова не се разписваш, но знае ли човек...Расте ли малкият мъж  smile

Seagirl, честита ви количка. Взехте ли я?

Ние подредихме вече почти изцяло стаята на малчо. На 90% сме готови. Багажа за болницата също вече е наслаган в чантите. Днес усещах някакво придърпване ниско долу. Предполагам, че това са подготвителни контракции  huhhuh.gif С моето малко момченце сме се разбрали да си чака термина и да не притеснява мама Girl_hide
Имунната ми система нещо пак доста е паднала. Днес пак съм на границата да се стоваря настинала на дивана  nea
Единственото което не мога да намеря за малчо е космонафтче. Има, но големи - 62 номер. 56 има само в розово pardon Тези дни пак ще ходя по магазините да видя дали не е изкочило нещо ново.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 14, 2014, 18:44:22 »

Много скрита темичка -и аз едва я намерих. smile
Как сте, мамчета? Скоро ще гушкаме бебоци живот и здраве, вълнувате ли се?
Честито на новодомките и с любов да си подредят детските стаи и кътове.
Другите да се пазят от разболяване точно на финалната права.
Ние сме добре. Утре съм на преглед и тогава ще се отчета. Много ми тежи вече, килограмите хвръкнаха до небето, но вижда му се края. Тази седмица половинката е командировка и с малчо сме самички, та стискам кълки - никакво раждане поне до петък. Че и мама се е тръшнала болна и няма кой да помага. Детето съм го спряла от градина да не ми носи вируси точно накрая. Поразместихме мебелите вкъщи - кошарата и скрина за повиване вече са в спалнята, дрешките са изпрани и изгладени, багажът за болницата е готов. Остава само този за изписването.  Ама вътрешното ми усещане е, че чак 39-та седмица някъде ще е раждането. Никак не мога да спя, подпирам се със сто възглавници и все не ми е удобно. Сутрин ставам като разглобена.
 Thea,   а защо ти е толкова малко космонавтче, още на втория месец ще е неизползваемо. Аз бих купила поне 68см като размер.
Поздрави на всички и леки финални метри. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 14, 2014, 19:39:37 »

Привет и от мен smile И ние днес бяхме на преглед, добре сме, растем.Доктора каз аче дори си имаме коса, гледахме кръвоотток, пъпна връв, сърце, мерихме крака и глава, абе 2300 я изкара госпожицата.Аз имам чувството че съм вече огрмна обаче.Много е ниско девойката и ми подпира като ходя.Доктора казва повече почивка, по-малко ходене.В четвъртък съм и на ендокринолог, имам сто въроса към него.
Ние се преместихме вече и се наредихме, от другата седмица започвам да отхвърлям вече и бебешките неща, за да видя, какво имам и какво трябва да купя.
Thea, аз още не съм измислила с какво ще я изпсваме госпожицата.Дано не се разболееш, стискам палци.
Скарлет, стискай кълки и се пази.Чакам с нетърпение вече всяка новина, скоро, скоро ще имаме първите бебета.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 14, 2014, 20:42:18 »

Момичета, на мен хич не ми се пише напоследък, защото попаднахме на квартира с много проблеми и на кошмарни и неразбрани хазяи, и сме в голям батак. Ако не бях вече в 9ти месец, до сега да сме намерили нещо друго и да сме им теглили една. Мъжът ми, горкият, най-много го отнесе, защото не стига, че боядисва и чисти като ненормален, ами и се разправя той с тях. А той е много по-търпелив от мен, аз до сега да съм ги поставила много сериозно на място. Не мога да повярвам, че някой може да се отнася така с интелигентни и възпитани млади хора, които на всичкото отгоре чакат дете всеки момент. Това ще се окаже един от най-тежките ни житейски уроци. Ще ми се да кажа, че тази седмица ще сме готови, ама не смея вече нищо да планирам.

Иначе благодаря ви много за пожеланията, бебчо е добре, да чукам на дърво, ходя по два пъти седмично на запис на тонове. Дадоха ми документите, само остава да направя МБ на 23ти и съм готова. Не ми се ражда изобщо още, искам да стискам до февруари, за да сме готови с всичко до тогава, дай боже и да успея малко да си почина. Вчера бях на последната лекция, на която не бях ходила в Майчин дом, споменаха доста противоречиви неща как не пазят пъпния остатък от вода, как бебето трябва да спи настрани и тн, изглежда ще действам както ми говорят инстинктите.

Seagirl, честита количка! Доста време са ви казали за изпълнение на кошарката, малко странно наистина  huhhuh.gif
Thea, нашето космонавтче го взехме с размер 62 (пише 2-4 месеца), за да можем да обличаме и гащеризонче отдолу, иначе ще е трудно. Взехме това от H&M, което хем може като торба, хем има цип за крачоли. По мое лично мнение, по-добре космонавтчето да е по-голямо, отколкото да се рискува с по-малкия размер. Пък и при вас е по-студено, възможно е да ви се налага да го ползвате по-дълго време.
Скарлет, стискам палци малчо да се закрепи до 39та седмица, разбирам те прекрасно smile
Маги, бебка много добре се движи, браво за хубавите резултати!


Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #7 -: януари 15, 2014, 00:44:27 »

Благодаря, момичета. Гледам с витамини и повече почивка да се размина с настинката. Мен все на хрема ме избива... sad За днес имах цял списък със задачи, но нямах сила. А на всичкото отгоре май отслабвам, а не наддавам  sad

Прави сте, космонафтчето е хубаво да е по-голямо и да може да се носи повече време. 62 ги дават до 6 месеца, та това малко ме "стресна". Честно казано не мога да преценя още какъв размер за кога ще ми трябва. А и бебо имам предчувствието, че ще е дребничък /лекарката каза, че няма да надвиши 3-3,2 кг. при раждане/ и се опасявах да не го търся из космонафтчето, че ще се изгуби вътре Girl_hide Но решено е 62 размер ще е, то и други няма де...

Скарлет, вие вървите по-едрички и за вас наистина по-голямко ще ви е от полза. Ние и двамата с таткото сме дребни и бебо такъв го чакаме. Успех утре на прегледа и да не забравиш да се отчетеш! И теб те мисля всеки ден дали няма да ни изненадаш с новина, но нека малчо изчака още поне 1 седмица, за да може и ти да си починеш.

Маги, чудесно върви малката дама, браво smile Бързо ще измислиш с какво да е изпишете като наближи времето, имате още малко  smile Предполагам сега ти е много по-спокойно като сте се преместили. Ти също взимаше хормони за щитовидната, нали? При мен стойностите са вкарани в норма с ниска доза, но се чудех колко време след раждането е подходящо пак да се направи изследване на ТСХ-то. Имаш ли някаква информация за това?

flyin, мила, звучиш ми много изморено и леко отчаяно  sad Беше права като мислеше, че хазяите не са стока. Много ми е мъчно, че точно в този прекрасен момент имате такива грижи  sad Има ли изгледи малко да се вразумят и да не ви тровят ежедневието? Може ли малчо малко като поотрасне да се преместите. Ако все пак ти се пише, сподели какво ви тормози и дали са се вразумили. Освен да ти пратя морална подкрепа с друго не мога да ти бъда полезна  Friend Стискам силно палци бебчо да си чака термина и ти да може да си починеш и събереш сили!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 15, 2014, 08:06:40 »

Thea, утре съм на преглед при ендокринолога и ще го питам точно тези неща за след раждането какво правим, защото това ще ми е последния преглед преди.

flyin, много съжалявам да чуя тези неа.Наистина много лои емоии и то съвсем в края на бременността.За съжаление лоши хора има навсякъде.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 15, 2014, 12:27:10 »

Thea, 62см отговаря на размер 0-3, така че ще е идеален за първите месеци на бебчо. Даже гледах, че размер 1 често го дават 58-60см.
Малко остана и темата ще започне да се опразва, но пък домовете ви ще се изпълнят с бебешко гукане. Приятни последни финални седмици и месеци, леко раждане и най-послушните бебчета ви пожелавам!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 15, 2014, 12:28:37 »

Благодаря за моралната подкрепа, момичета  kiss2 Ще се оправим някак си. Сега ги чакам да дойдат да оправят проблем с канализацията, само да кажа, че трябваше да са тук преди час и половина...

Да не разводнявам темата и да спра да мрънкам - какво мислите за положението на бебето при спане и за пазенето на пъпния остатък от вода?
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 15, 2014, 14:05:05 »

Да не разводнявам темата и да спра да мрънкам - какво мислите за положението на бебето при спане и за пазенето на пъпния остатък от вода?

И аз от известно време си мисля за позата при сън. В болницата бебенцата бяха сложени настрани. Обясняваха на майките, че това е правилната поза, като трябва да се редуват страните. Особено ако бебенцето повръща след кърмене. Преди това обаче бях чела, че новородените трябва да спят по гръб. Това била правилната поза за гръбнака и правилното развитие на крачетата. Та замислих се и коментирах с приятелки майки, с майка ми и леля ми. Проучването ми доведе до следните резултати: по- старото поколение категорично спане по гръб, с главичката на една страна, съвременните мами: и двата начина присъстват, дечицата им са живи и здрави.
Предполагам ще заложа на "по гръб", но ако има навика да повръща малката, по-спокойно ще ми бъде да я слагам " на страни".
За пъпчето, както ме посъветват в родилното.

Споделям своите "размисли и страсти" по въпроса  pardon Ще се радвам и на вашето мнение, момичета.
« Последна редакция: януари 15, 2014, 14:07:40 от Seagirl » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 15, 2014, 16:15:04 »

За спането - аз малката не съм я обръщала - както спеше, така. Не сме имали някакви проблеми. Рядко се случваше да повърне - обикновено ако е била прекалено лакома, но просто сменях завивките и я почиствах.

За пъпчето - докато заздравее и спре да пуска секрет, при къпане слагахме парче стерилна марля и гледахме да не я мокрим там. Сега мисля пак така да правим.

TSH вече си го следя сама и не ходя при лекари - но за съжаление, моята доза е висока - 75мг. Ако вземам под 75мг, веднага се качва над 2.5. След раждането, в момента, в който се възстановя малко - може би около месец-два след това, ще си направя ново изследване. А след това - на всеки 6 месеца.

Аз още почти нищо не съм подготвила за бебето, а каката не иска да спи в новата стая, та не знам и там как ще се наредят нещата. Накрая няма да има избор, ама едва ли ще е особено доволна.  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #13 -: януари 15, 2014, 17:01:11 »

Като реализирана мама нахлувам в темата ви и ще дам мнение blum Въпросите с пъпчето и спането най-много ме притесняваха, именно заради противоречивата информация. Първо за спането - дават, че спането по гръб е по-малко рисково за Синдрома на внезапната бебешка смърт. Рискът от синдрома е най-висок до около първата година на детето. Да, но... първите седмици бебето трябва да се слага с глава настрани. Мария например много повръща и още от самото начало си беше опасно да я слагам по гръб. В болницата също ми казаха да я слагам настрани, като въртя страните. След 10-я ден тя сама започна да ляга по гръб, но главата й я слагах настрани, за да не се задави. Вече спи по гръб, но и да повърне, тя сама извърта глава и плюе настрани.
Относно пъпчето не е толкова сложно, колкото мислех. В болниците слагат щипки. С въпросната щипка мокренето не е проблем. Къпех я нормално, мокрех я цялата, както ми показаха в болницата. После подсушавах тялото и обработвах пъпчето по следния начин: първо със спирт 90% обилно напоявах щипката и около нея, в основата. Слагах също Йодасепт и Сулфатиацол на прах. До ден днешен след къпане почиствам пъпа със спирт от мъхчета и капчици вода.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #14 -: януари 15, 2014, 17:33:15 »

Маги, ще чакам да се разпишеш след ендокринолога  smile

Mrs, при нас 62 ги дават за 3-4 месеца. На мен ми се виждат доста големки за новородени pardon То зависи и от производителя де. Някои 62 са като 56 размер...

flyin, как ти издържат нервите с тези хазяи не знам.  huhhuh.gif
За спането ще го слагам по гръбче. Така съветват тук. А за пъпа не зная още. Казват, че няма проблем да се мокри, но трябва добре да се подсушава. Но бебо ще го къпя 1-2 в седмицата само, иначе само ще го "поизмивам" и няма да го мокря. Акушерката, която ще идва първите дни вкъщи поема грижата за пъпчето, така че ще чакам да видя тя какво ще ме посъветва.

Аз днес обикалях повече от 3 часа да търся космонафтче и нищо  angry Моята одисея продължава. Има само розови и лилави, явно ще трябва в розово да го обличам милото funnytooth
Поне днес си взех компресионните чорапи. Май друг няма като моите проблеми с отекли крака, на все пак да споделя какво ми помогна. Мисля, че желязото изигра важна роля т.е. след като увеличих дозата и се подобри положението, а и акушерката ми направи кинезиотейпинг на целите крака. Бях много скептична, но веднага почувствах облекчение и стъпалата видимо ми спаднаха! Направо тези ленти ме спасиха..
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines