Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 04:27:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 113020 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: декември 04, 2013, 11:30:10 »

Има много богати на желязо храни като тахана, тиквата, лещата, червеното цвекло.Наблегнете на тях, със сигурност са по-добри от сентетиката.Не препоръчвам катерене на стълби самото действие напряга коремната мускулатура и може  да предизвика контракции.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: декември 04, 2013, 11:33:49 »

Лени, казват че с второто тялото вече има памет и личи повече. Имах слабичка колежка която още в 6 месец тръгна слух, че току що ще ражда, втора бременност, а корема и беше достааа голям.

Охх тези килограми. След аборта качих няколко и така ми тежат сега  sad Иначе от началото до сега 3-4кг, но първите месеци хапвах само въглехидрати, че добре ми действаха на  гаденето. От както съм вкъщи вече месец и половина ги задържах и даже свалих около килограм. И към момента съм +3 от септември, но трябва още да се стегна, че от време на време ям не здравословно. Добре, че нищо конкретно не ми се яде и с нищо не могат да ме изкушат. Особено сладкото ми е  bad

За желязото ще пробвам меласа и тиква, нищо че за сега ми е ок.
Спорта ми е вдигане на вилица, обмислям йога, но още не съм тръгнала.  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #92 -: декември 04, 2013, 11:38:58 »

leni_beni_, така е с вторите, всичко в повечето случаи е по- бързо и по- голямо Wink. Но и възстановяването е по- бързо, спокойно.  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #93 -: декември 04, 2013, 11:51:37 »

 Ох, тия французи...  nea Лени, ако ги слуша човек, ще си каже, че жените им всичките са като манекенки и от родилния дом скачат направо в размер 0 (европейски). А и ти си дребничка и с фина структура, та е нормално при втора бременност да ти личи повече коремчето.
 
 Не ги мислете прекалено килограмите, момичета (не че точно аз пък трябва да го казвам това...). Щом сте в норма,  чувствате се добре и сте здрави, а и лекарите не ви правят забележка, значи всичко е наред. До края на бременността, а и особено после след раждането, всичко си идва на мястото.
 Съпругата на един колега качи 25 кг и всички се тюхкаха колко ужасно е това. Вярно, не беше добре, но пък тя е висока, а и беше с тежка бременност. Елате да я видите сега 6-7 месеца по-късно как почти няма помен от тези килограми. А и си роди безпроблемно.
 

 
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: декември 04, 2013, 12:07:22 »

Аз не се притеснявам как ще ги свалям . После с двете едва ли ще ми е трудно .
По-скоро , че ей така ги качвам , без нищо  huhhuh.gif Аз по- принцип ям много , сега даже не ям толкова и пак съм ги качила . Абе да е живо и здраво бебчето, пък килата ..... като не са проблем , после ще ги мислим  smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #95 -: декември 04, 2013, 21:17:23 »

Чат-пат си купувам списания за бременни на френски и там като гледам препоръчителните менюта са си жива диета и за небременни.
Иначе като ходя на лекар повечето наистина са много слаби и само корем, не знам дали е структура или неядене, но факт pardon
Аз засега  (17 г.с.) не съм качила килограми, ще видим по-натам как ще се развият нещата.
Гледам да ги хапвам тези храни, които са по-богати на желязо, само с цвеклото внимавам, колкото и да го обичам, защото е с огромно съдържание на захар и не се препоръчва за всекидневна употреба. То като гледам, май и мойте виждания са малко френски, ама какво да се прави.

Да ви питам сега на това време какви салати ядете? Умирам за зелени салати, но нямам нерви да ги мия листо по листо и после да се чудя дали добре съм я измила.
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #96 -: декември 06, 2013, 10:17:10 »

Момичета кажете как да се отърва от една гадна кашлица  angry
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: декември 06, 2013, 10:19:28 »

Момичета кажете как да се отърва от една гадна кашлица  angry
Черна ряпа, режеш на 2 , издълбаваш дупка и пълниш с мед/захар. Като се събере сок, пиеш от него  good

Аз миналата седмица си правих ФМ и 4Д при следящия ми лекар. Обаче с предната бременност ходих при един лекар, който е най-известния във Варна за тези прегледи. И сега нещо много ме човърка. Та си запазих час и за него и другата седмица ще си правя още една ФМ  tease
« Последна редакция: декември 06, 2013, 10:21:43 от leni_beni_ » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 06, 2013, 10:42:40 »

За кашлицата - аз се справих с чак с лимон и мед, клеева тинктур,а сребърна вода, хербитусин и лукчета. smile
Бързо оздравяване!  give_rose
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #99 -: декември 06, 2013, 14:14:55 »

Лени бени нещо от резолтата ли те притесни или просто искаш мнението на другия лекар?
Трети ден съм на чай, мед, лимони и инфлуцид. Днес почнах да понакашлям и ще пробвам друго. Дано да нямаме повече болни , че много е гадно  sad
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: декември 06, 2013, 14:58:37 »

Аз си правих БХС във вторникпри следящия ме лекар и аз така се почувствах, че ми липсва и чуждо мнение и се чудя за ФМ дали да си запиша час при една много популярна в София, където ходих предния път и между другото не помня име и/или адрес или да си бъда при моя лекар, за да не го обидя...
По утношение на гаденето - не ми е съвсем преминал като се похвалих, а по - скоро е по - търпимо и сякаш го контролирам с храните, които си подбирам - солена закуска сутрин, мандаринки преди обед, нещо с кисело зеле или трушия на обед, сушени плодове следобед и нещо малко и обикновено сухо вечер. Успявам да хапвам месо - и на емн на първо четене ми звучи като да ми е гадно, но като хапна и ми е добре (зависи и как е приготвено) . Днес ми прилоша малко, но аз прекалих с бонбоните покрай толкова именници на работа... А сега дали заради обедния час или заради това, че е петък, или защото малката се въртя цяла нощ и ме буди, но направо заспивам на бюрото...
А като заговорихте за бабини лекове за нос какво ползвате, че мен пък постоянно ми се налепят едни сополи и ми отслабва дишането и голямо ровичкане пада да го чистя...
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: декември 06, 2013, 15:54:24 »

macituu , нищо не ме е притеснило. Просто предния път ходих при него и сега сякаш имам нужда пак да отида  crazy Най-странното е, че аз съм против гледането на бебето всеки път на ехограф. А сега даже увеличавам тези прегледи. Абе бременен акъл......ю
Светле и аз съм така с носа. Много ми се насъбират някакви неща, сутрин пада едно духане....
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #102 -: декември 07, 2013, 16:01:29 »

 След днешния ми преглед се убедих колко е важно да си спокоен от казаното от лекаря. Та, момичета, ако наистина ще се почувствате по-сигурни, отидете на още един преглед.
 Днес бях на БХС с предшестващ преглед при една от най-милите и очарователни лекарки, които съм срещала в живота си  yahoo Силно препоръчвам д-р Богданова в МБАЛ "Надежда" - изключително позитивна, търпелива, обяснява много подробно всичко. Веднага ще я познаете - страшно красива и усмихната млада жена. Това последното е само вметка, защото искрено се впечатлих  blush
 Май с едно изключение беше ден на девойките  smile Всичките много подвижни, криещи се и не в настроение да ги гледат. И ние със 75% сигурност очакваме малка госпожица  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: декември 07, 2013, 16:50:59 »

michelle, толкова хубав и позитивен пост!  Sunshine
Много се радвам, че прегледът е минал добре, донесъл ти е такова настроение и че пЛинцесата е добре!  yahoo  give_rose
Ние в петък ще ходим да видим дали ще ни потвърдят, че ще имаме малък сладък мъж  girl_in_love или ще ни изненада мъничка Палечка.   heart Girl_hide
« Последна редакция: декември 07, 2013, 16:57:47 от lunno momiche » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: декември 07, 2013, 17:05:14 »

Днес бях на БХС с предшестващ преглед при една от най-милите и очарователни лекарки, които съм срещала в живота си  yahoo Силно препоръчвам д-р Богданова в МБАЛ "Надежда" - изключително позитивна, търпелива, обяснява много подробно всичко. Веднага ще я познаете - страшно красива и усмихната млада жена. Това последното е само вметка, защото искрено се впечатлих  blush

Тя е и моят избор за лекар за ФМ. Много усмихнат и позитивен човек. Майка й ми води ЖК. И за двете само хубави неща мога да кажа.
Честити розови гащи smile
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines