Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 17:18:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Не му мисли,а във виртуално ателие участвай ти!  (Прочетена 85215 пъти)
 
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« -: септември 29, 2013, 17:31:13 »

Мили настоящи и бъдещи мами,добре дошли в нашето виртуално ателие или работилничка за деца и родители!



По идея на мама Princess_of_the_Dawn отварям тази тема където всеки месец ще се задава тема,седмични задачки,ще се обсъждат идеи и ще се показват резултати smile
Тази тема е вдъхновена от едни от най-креативните ни съфорумки мама inaxastra и мама alben4ik!Надяваме се те да нямат нищо против да използваме тяхните идеи,разбира се да участват пак и да ни радват с нови задачки  give_rose
Главната идея е занимателно-възпитателна.Да се забавляваме и да научаваме нещо ново с нашите растящи деца!Вдички са добре дошли колкото повече толкова по-забавно!
Едно от нещата които страшно ме впечатли е идеята на alben4ik за табло на което можете да закачате част от изобретенията smile Аз си го представям корково има в различни размери:

Или:


Темите може да са сезонни(пр.Есен,Пролет)празнични(пр.Коледа,Великден)семейни празници(пр.рождени дни),т.н.

Хайде момичета който иска може да задава тема/задачка smile
Ние ще се включим активно през Ноември когато ще сме в БГ!

Пожелавам на всички приятни и незабеавими моменти в нашето ателие   yahoo danceg yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: септември 30, 2013, 09:21:42 »

Макар да не каните бъдещи баби или хора, които работят с деца, аз се намърдвам. Пък може и идея да ви дам, все пак имам повече време да ровя.


* tikva_n.jpg (40 KB, 400x496 - видяно 948 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 30, 2013, 10:54:45 »

Охо и тема си имаме.Вече нямам търпение.Сноу-чето ако може да каже откъде купи боите за рисуване с пръсти.
Свекърва ,ти си ценен ресурс
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 30, 2013, 11:04:24 »

Записвам се и аз в тази страхотна темичка. Поздравления за създателите й. Ще следя с интерес какви чудеса творите, а и ще споделям ако успея и аз да сътворя нещичко Wink
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 30, 2013, 11:51:39 »

Макар да не каните бъдещи баби или хора, които работят с деца, аз се намърдвам. Пък може и идея да ви дам, все пак имам повече време да ровя.

Извинявам се!Моя е грешката  blush
Всички са добре дошли!  give_rose
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 30, 2013, 12:25:06 »

Момичета включвам се и аз към работилничката,надявам се с Алекс да осъществим някои от идеите. Напоследък разглеждам книжки със занимания на Мария Монтесори и нейната философия. - Според д-р Мария Монтесори, ръцете са интструмент на мозъка, т.е. развивайки моториката на ръцете, ние развиваме ума на детето! "

Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 30, 2013, 14:30:25 »

Хайде аз задавам първата ни задачка за първата седмица от работилничката smile
Темата е Есента Girl_hide



За тази апликация ви трябват сухи есенни листа. Съберете повече листа, за да има с какво да занимавате детето през студените дни. Може да ги сушите  и с ютия (става по- бързо).

Нарисувайте с флумастер на картон тялото на таралежа. Изрежете го и сложете лепило  (без главичката). Подберете по-дълги и остри листа и оставете детето да ги подреди отгоре. Подлепете така направената апликация на друг, цветен лист.



Когато сте готови и имате време сложете снимка на вашето таралежче!Чакаме първите резултати  yahoo
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #7 -: септември 30, 2013, 17:20:59 »

Хоп - троп и цоп в ателиетоооо smile
Боите за рисуване с пръсти ги намерих случайно в едно магазинче в Младост 1 (за тези които са от София) - 6 цвята за 15лв.

Готина идея за ежко-бежко. Я кажете какво безопасно лепило ползвате, защото моята госпожица със сигурност ще се опита да го вкуси  Torte
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 30, 2013, 18:06:45 »

Сноу, аз правих проучване за лепилата smile Информацията която намерих е,че сухите лепила на UHU са напълно безопасни за деца http://www.pro-bg.com/product/office/HU-Stic-suho-lepilo_5746.html
Аз смятам да намажа леко таралежчето с него и да се опитаме двамата да наредим листата(ще е много интересно  girl_impossible ) и после когато той спинка,ако не са се залепили да ги залепя по-стабилно.Все пак ние още сме малки smile но аз съм много ентусиазирана  danceg
Утре ще си набавя материалите  yahoo да видим дали ще намеря сухи листа (тук вали от близо седмица)  girl_impossible Ако ли не ютията влиза в действие  blum Има много палми,но го няма това разнообразие на дървета като в БГ  NO
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 30, 2013, 18:57:03 »

Момичета ние с най-огромно желание ще се включим в ателиетата. Много се радвам, че сме били вдъхновение  blush

Ние доста често се занимаваме с разни игри и творчества, ама скоро нищо не съм публикувала, ще взема да пиша какво сме правили в нашата тема, за да може ако искате да си вземете идейки, а пък иначе отсега насетне ще изпълняваме всички ваши задачки  Wink

Аз също имам есенни идеи и ако може по-нататък ще пусна някоя  blush

Иначе за лепило може да се използва каша от вода и брашно  good Не знам точни пропорции дали има, но според мен идеално става и на око, просто трябва да е по-гъстичко, а не рядко!

Нямаме търпение да започнем с дървото на Свекърва и с таралежчето на miauka, даже имахме събрани листа, но днес ги използвахме, така че пак ще ходим на разходка за листа - тепърва ще има в изобилие по парковете!

Благодарности на Принцес за идеята за нови ателиета, както и на miauka за специалната за тях темичка, както и на всички, които ще се включат с идеи, отсега  знам колко приятно ще бъде  heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #10 -: септември 30, 2013, 21:49:02 »

И аз се включвам да ви следя и да се вдъхновявам от творенията ви. Не съм майка, но ще опитам да вкарам някоя от идеите ви с учениците ми и ще публикувам какво сме успяли да направим. Благодаря предварително! Wink
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 01, 2013, 07:47:04 »

И ние се включваме. Надявам се скоро да спре да вали тук във Варна, за да си набавим по-спокойно малко листа за първата задачка.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 01, 2013, 10:05:39 »

Радвам се, че има толкова много желаещи за виртуалното ни ателие. Ще е забавно. Bravo Много ми хареса тази идея на inaxastra и alben4ik от миналата година и си помислих, че ще е добре да го превърнем в традиция и да си имаме тема, където да пускаме задачките и да показваме творенията на децата. (благодаря ти miauka, че пусна темата  good ) Особено, че сега ни предстоят месеци, в които ще прекарваме повече време вкъщи, а и празници се задават.  smile


Ние с Вероника ще започнем да творим по зададените задачки другата седмица, защото искам да се набавя с материали, а и тази сме по-ангажирани покрай пътуването. Лепилото ще направя както alben4ik е написала. А боите смятам също да си ги приготвя в домашни условия.


По есенната тема ви предлагам още една лесно изпълнима задачка. Дано ви хареса.  good


Печати от ябълка

Материали: ябълка, бои, картон, щипка

Разрязвате ябълката на половина (можете да оставите дръжката). За да не се омажете в боя (не че това няма да стане така или иначе), но за удобство можете да ползвате щипка, за да се захване ябълката. Печатите могат да се слагат на хартия, а по-интересно ще стане, ако изрежете дърво, което да се оцвети и да се напечатат ябълките върху него. Вижте илюстрациите:



Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 02, 2013, 01:54:17 »

Страхотна тема,ведна се включваме и ние с Вики! Тя не е много пораснала,за да се ангажира с творчество,но пък все от някъде трябва да се започне и да се покаже на детето колко приятни и красиви нещя могат да се сътворят.Аз съм много приятно изненадана от рецептата на Ина за пластелина,мисля за по нататък да се пробвам да я приготвя.
ето и от мен един сайт,на който се бях натъкнала преди време:

http://www.thecraftycrow.net/abcs/page/3/
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 03, 2013, 11:03:35 »

Тъй като вчера беше много студено във Варна и прекарахме по-голямата част от деня вкъщи реших да направим таралежчето.  smile Най-напред тъй като ме видя, че рисувам с молив, съответно и тя искаше да го прави, затова се зае с оцветяването му. Като й омръзна, започнах да мажа лепилото от брашно и да й показвам как се лепят листенцата. Към лепенето на листа не прояви никакъв интерес, но за сметка на това мазането с лепило по картона беше голяма забава. Естествено всичко се омаза, а резултатът освен от налепени листа по таралежчето, имаше и налепени листа по Рони.  smile Прилагам и снимков материал.

Ето колко е концентрирана Рони в мазането:



Вижте и второто ни "таралежче":





Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 03, 2013, 11:17:59 »

Ехе ,страхотни таралежчета.Ние още не сме излизали на разходка,че Явката е малко болничък ,но тези дни ще творим.Съмнявам се ,че ще има голям интерес ,защото е мъничък,но ше пробваме:)
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 03, 2013, 11:25:51 »

Имаме си първо творение в ателието  yahoo
Принцес много добре сте се справили!На последната снимка Рони ми се вижда страшно пораснала  Girl_hide
Ние нямаме листа  sad Утре ще ходим до един друг град на разходка да видим там дали ще намерим!
И аз като Фийби мисля,че Алекс е малък,но аз обожавам такива неща и ще се разнообразим smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #17 -: октомври 03, 2013, 21:52:55 »

Дзак, и аз се записвам с ентусиазъм. Нямаме си листа и дано да успеем да излезем, за да си набавим. smile Ех, че хубаво и весело е било Краси. Малката, доволна Вероника е прекрасна. smile
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 04, 2013, 07:03:37 »

Ето една Helloween идея от нас.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 04, 2013, 07:15:13 »

Браво на Рони и мама! Таралежчето ви е просто прекрасно,а малката се вижда колко много се е забавлявала с тази идея и листата.
Ели,готина идея с тези портокали,а и освен това е доста лесна за изпълнение!
Аз вчера присъствах на една среща на мами и имаше арт ателие,което беше на тема за Хелуин разбира се smile Правихме свещници-празни буркани,бои,четки и чаена свещ.Всичко останало беше наше въображение.
Ето една подобна идея от нета ( номер 3 и 5 ),т.к не съм снимала моя буркан:
http://www.chickabug.com/blog/2012/09/halloween-craft-projects-fun-with-faces.html
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 04, 2013, 11:38:37 »

Момичета споделям с вас една идея за мами,лели,баби и приятелки на момиченца  Girl_hide
Лесен начин как да направите пола – туту от тюл и панделка, без изобщо да се налага да се шие. Само навръзвате на панделката ленти от тюл ( 60-70 см дълги и около 20 см широки) една до друга.




Имате нужда от 3 парчета с тези размери: 2м /1 м ( за по-малка поличка  може и две) и една по-широка  панделка. Нарежете всяко парче тюл на 18 ленти, като спазвате схемата. Първо разделете парчето на три и след това всяко едно на 6 дълги ленти. Отбележете средата на всяка лента и започнете да ги навръзвате върху панделка по показаният по-горе начин.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 07, 2013, 14:59:49 »

Момичета позволявам си да публикувам тук фейсбук страничката, която започнахме с няколко мами от Зачатие.Измислихме си врабчето Рошко, което обикаля из България и света и изпраща на децата писма с интересни истории за местата през който минава.В действителност, мамите пишат писма и ги пращат на останалите като всяка разказва за родния си град или  място на което е била.Във фейсбук страницата сме събрали до момента изпратените и получени писма със снимки към тях.Ако искате можете да ги разпечатате и пуснете в пощенската кутия, и детето като намери писмото до себе си е много щастливо.Оказа се една страхотна инициатива.Децата очакват с нетърпение всяко писмо, запомнят информацията, вълнуват се.Ако прецените спокойно действайте и вие https://www.facebook.com/VrabecaRoshko
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 09, 2013, 12:26:08 »

Ние също правим това онова, макар и само през почивните дни, откакто тръгнах и на работа. Сега Ели като е болна и съответно аз вкъщи, се отдадохме на малко творене.

Чашки за кафе/ чай за кукли, по идея от Крокотак: http://krokotak.com/2013/07/sutreshnoto-kafe-na-krokotak/

Е, Ели основно игра с лепилата и перфораторите, но все пак си прекарахме добре smile

Отделно, с тати правят къщичка за птички, която е почти готова и ще пусна снимка като е завършена, съвсем скоро. Така да се каже, това беше тяхното съвместно ателие Wink Ели беше много впечатлена за пореден път от инструментите и дори работи с някои от тях.



Извинявам се за ужасно дългия пост заради снимките blush

Предстои да съберем листа за да направим разни животни с тях.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 09, 2013, 23:41:01 »

Таралежчето Рони е много по-сладко от истинското таралежче  Bravo

Дани, чашките са много лесни за изпълнение, сигурно и ние ще ги пробваме  good

Ето и нашата първа задачка е готова - двете таралежчета са налице  smile
Елена гледа какво прави Сиана и прави същото, хахахха





За лепенето на листата помагах аз, защото забавлението за децата е най-вече в мазането на лепилото  blum
Но пък после падна игра с таралежите, кестените и листата  Wink
Кестените и листата вчера ги събирахме в един парк, защото времето тук е много топло и приятно за есенни разходки  yahoo

Следващата ни задачка ще са отпечатъците от ябълки, предложени от Принцес.

А освен това, отсега насетне ще включвам в нашите ежедневни занимания разни неща свързани с Хелоуин. Ето нещо, което е много лесно за изпълнение и което според мен ще се хареса на дечицата - трябва ви само хартиена чинийка, прежда и ... паяче  blum





« Последна редакция: октомври 09, 2013, 23:44:50 от alben4ik » Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #24 -: октомври 13, 2013, 09:57:12 »

Ето и една много лесна и интересна идейка за буболечици от семенцата на явор (не съм 100% сигурна че дървото е явор, но така мисля, поправете ме ако греша) и лаковете за нокти на мама!


* 1381270_602457316463440_1926064272_n.png (68.64 KB, 200x132 - видяно 9933 пъти.)
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #25 -: октомври 13, 2013, 09:57:41 »

И още една снимчица


* 1383832_602448676464304_985116568_n.png (52.05 KB, 200x131 - видяно 9874 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 13, 2013, 10:45:46 »

Дени, и аз го гледах вчера, добре е да се споменава от къде е - Крокотак, в случая, та да няма проблеми евентуално give_rose
Може и да са от явор тези листа, но и изсъхналите шушулки по акациевото дърво също приличат на тези "самолетчета". В двора имаме акация и донякъде си приличат.

Ние вчера почнахме да правим и гъбки: http://krokotak.com/2012/11/gabki-ot-kori-za-yaytsa/

Но да направим поне 2-3 и тогава ще пусна снимки, че сега е една самотна, единствена. Не ни остана време от разходки blum
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #27 -: октомври 13, 2013, 11:25:21 »

Не, не са от крокотак, а от един чешки сайт, и ми стоят в папките с идеи от 1-2 години, така че няма как да дам линк към тях... Но ще го имам предвид занапред!  Wink
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 17, 2013, 21:04:43 »

Ето една идея за малките дами,която може да направите:
ето как се прави:
http://www.youtube.com/watch?v=jzaK39NVmD8
Това измайсторих за Вики вчера:
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 22, 2013, 15:52:13 »

Здравейте момичета,

Интересни неща сте споделили отново и като гледам някои са подходящи и за нас, така че ще се пробват.   danceg

sunray страхотно истинско ателие си имате вие. Много ми харесаха и чашите. Но тях ще направим догодина.  good

alben4ik и вашите таралежчета са станали супер, а и есенното ви табло е много хубаво. Да не говорим и за останалите ви творби в твоята тема. Ние ако успеем и 1/3 от тези неща да сътворим с Рони ще съм доволна.  smile Имам и няколко въпроса за теб:  blush Ще правя сместа за вещици, която ти прави миналата година. Прочетох поста ти и видях, че си поръчала 100 г от боракса и 25 г от гумата, но си имала за няколко пъти. Аз искам да направя по-малко количество, но гледах, че боракс се продава от 500 г нагоре, а гумата от 250 г. Ти от кой сайт поръча? Глицерина само в аптеката ли се продава? Още нещо май щях да те питам, но забравих.

Ние с Рони след няколко дена ще творим повече неща, защото чак сега успях да направя поръчката за разни материали, които ще ни трябват. Междувременно правихме ето това занимание, което е много лесно и е подходящо и за по-малки дечица. Вземате някаква празна кутия, мажете с лепило или смес от брашно с вода по нея и лепите каквото имате под ръка. Аз използвах парченца от бяла, лилава и сребриста хартия, малки памучета. Вероника се занимава с това около половин час. Към лепенето прояви най-малко интерес, но пък за сметка на това й хареса да поставя хартийките в самата купа с лепило и да си играе с тях.  smile

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 22, 2013, 15:56:37 »

И тъй като след няколко дена ще правим отпечатъците с ябълки за есенно дърво, ще направим и тези тикви, печатани с картоф. Идеята е от миналогодишното Хелоуин ателие на inaxastra.

'Тикви печатани с картоф 

Материали:

- бял лист хартия
- оранжева боя (за който още слага в устата от ядливите  Wink )

- картоф

Разрежете картофа наполовина и издьлбайте с вьрха на ножа (или с картофобелачката) очи и уста. Сипете боята в паничка и покажете на детето как да използва картофа като печат, за да направи вьрху листа много оранжеви тикви.

(моя)Идея:
Може да се получи хубав завьршек, ако след като изсьхне се сложи в цветно паспарту.'
от темата на inaxastra





Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 22, 2013, 23:20:16 »

Имам и няколко въпроса за теб:  blush Ще правя сместа за вещици, която ти прави миналата година. Прочетох поста ти и видях, че си поръчала 100 г от боракса и 25 г от гумата, но си имала за няколко пъти. Аз искам да направя по-малко количество, но гледах, че боракс се продава от 500 г нагоре, а гумата от 250 г. Ти от кой сайт поръча? Глицерина само в аптеката ли се продава? Още нещо май щях да те питам, но забравих.

Принцес, хич и не си спомням от кой сайт поръчвах  blush, помня, че гумата от някакъв за магии беше, хахахахха, даже се чудех къде съм попаднала, ама само там имаше такова малко количество.
За гумата сега проверих в и-бей и имат 50гр. - http://www.ebay.co.uk/itm/50g-Guar-Gum-Guaran-Gluten-Free-/300989183013?pt=UK_Health_Beauty_Natural_AlternativeTherapies&hash=item46145a7425
И в Амазон има - http://www.amazon.co.uk/The-Alchemists-Apothecary-Guar-Gluten/dp/B00F7H8FRG/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1382476230&sr=8-4&keywords=guar

Ето и боракс 250 гр. - http://www.amazon.co.uk/Intralabs-BX-250-Powder-Decahydrate/dp/B008E5XNG6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1382476520&sr=8-2&keywords=borax

Ето, в и-бей можеш сама да си избереш количеството, като минимума е 100 гр. боракс - http://www.ebay.co.uk/itm/BORAX-Sodium-Tetraborate-Decahydrate-High-Purity-Technical-Grade-/290925810679?pt=UK_BOI_Medical_Lab_Equipment_Lab_Supplies_ET&var=&hash=item43bc8793f7

И аз си гледах поста от миналата година и видях, че линка, който съм пуснала за рецептата не се отваря, така че потърсих набързо пак и намерих една рецепта, която ми звучи като онази от миналата година - или е съвсем същата или много близка до нея - http://www.scitech.org.au/at-home-experiments/at-home-experiments/borax-slime.html

И аз май пак ще правя, дано да си намеря гумата и боракса от миналата година, за да не купувам пак  smile



Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 23, 2013, 21:20:14 »

Благодаря ти много, Бени.  give_rose Поръчах продуктите, уж и аз търсих в ибей, но не видях за тези количества.  blush Дано да се получи сместа.  smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 25, 2013, 11:32:20 »

Лесно, евтино и забавно.  smile

Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 29, 2013, 10:33:37 »

Момичета,тази темичка май нещо позамря. Ето нещо което ми попадна и е лесно за изпълнение :

Споделете и вие планирате ли нещо за правене свързано с Коледните празници.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 29, 2013, 12:55:02 »

Ако щете вярвайте ,но днес минах през книжарницата и купих гланцово блокче.Мисля да се ОПИТАМ да направим елхичката от ръчички.Ако въобще успея да му очертая ръката и другата елхичка с ръчички ,където ръката се топи в боички.Ох,как го обясних,но ето



Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 29, 2013, 20:31:34 »

Фийби,ние в момента майсторим точно тази семейна елхичка smile Изрязла съм моите ръце и тези на мъжа ми и остава най-трудната част-тези на Алекс  girl_impossible Като е готова ще я покажа smile
Аз съм на вълна коледни картички smile Смятам да пратя на близките ни smile Обещавам да покажа снимки от семейната ръботилничка  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 30, 2013, 18:49:23 »

Ето нииииии.Днес поради големият студ сутринта навън направихме елхичката с боички.Всъщност незнам до колко си личи ,че е елхичка,защото тати като се прибра не я разпозна  beating.Доста трудно ми беше.Общо взето Явката много му допадна да рисува по този начин ,но не и да му казвам кой цвят ще пипа и къде точно ще си слага отпечатъците smilesmile.Мисля ,че за възрастта му и за свободата ,която се опитах да му дам се получи горе долу добре





Едната елха



Другата елха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: декември 01, 2013, 10:33:33 »

fiibi_bg , елхата ви е по- хубава и разпознаваема от тази на моя племенник, който е почти на 4г. Браво! Малко течна ви е боята и не личи точно отпечатъка от ръчичката, ако това е била целта /да остане за спомен през годините/. Племенникът вече искаше да работи с четка, така правели в градината.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 01, 2013, 11:01:20 »

fiibi_bg , елхата ви е по- хубава и разпознаваема от тази на моя племенник, който е почти на 4г. Браво! Малко течна ви е боята и не личи точно отпечатъка от ръчичката, ако това е била целта /да остане за спомен през годините/. Племенникът вече искаше да работи с четка, така правели в градината.
Да,малко е течна.Определено си го отчитам като грешка.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: декември 01, 2013, 15:30:37 »

fiibi_bg много хубава ви е станала елхата.  smile

И разбира се, и ние се включваме с коледните задачки.  smile Първата елха я правихме заедно, а втората Рони сама си я твори. Определено й беше много забавно.  smile Ето и снимковия материал:





« Последна редакция: декември 01, 2013, 15:33:16 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 01, 2013, 15:50:31 »

А ето каква ще е следващата ни сетивна зимна игра: Снежно тесто.
Рецептата е 2 чаши нишесте, 1/3 до 1/2 зеленчуково олио (предполагам и с обикновено става, пише че може и с бебешко олио, но ако детето е по-малко трябва да се внимава да не го лапа), 3-4 сл бляскави точици



Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 30, 2013, 08:54:14 »

Страхотна темичка, жалко, че късно я виждам.
Ще изпробваме идеята за сетивната игра със снежно тесто, страхотна е , благодаря  give_rose
Ние тази година бяхме доста активни в направата на коледни нещица.Успях да направя и коледната елхичка от ролки от тоалетна хартия и сега вече гордо краси кътчето на Ники. Някои от вас са я виждали,но ето и една снимчица.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 25, 2014, 18:52:17 »

Поли, много ви е ефектна елхата. Браво. И ние ще я направим следващата Коледа.  good

А ние като си нямаме сняг тази година се наложи да направя този от брашното. Даже и снежни човеци заформихе. Е, аз ги оформях, а Вероника ги обезглавяваше и разнасяше. За очи ползвах карамелени топчета, а за копчета шоколадови пръчици. Това ми беше най-подходящият подръчен материал.  pardon Като й омръзнаха снежните човеци и топки, и дадох да "рине снега" и да почиства с една капачка от буркан. Игра си поне половин час. Хареса й. Могат да се направят и тип пясъчници с това тесто като на картинките по-долу.

А преди няколко дена попаднах на нещо много интересно, но като го направим ще ви пусна тук идеята.  smile





« Последна редакция: януари 25, 2014, 18:54:14 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 26, 2014, 20:59:17 »

Днес ми остана малко време да покажа какво творим и ние вкъщи, но за съжаление мога да качвам само по една снимка, така че ще покажа само 2-3.
На тази снимка заимствах от alben4ik идеята за различни варианти на игри с огледало. В случая рисуваме върху огледало с пръсти с бои за деца за рисуване с пръсти.


* 1.jpg (13.97 KB, 448x200 - видяно 866 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 26, 2014, 21:01:26 »

Това е едно изцяло негово произведение, имаше различни кутийки с подръчни материали, както и тубичка "бипило"(лепило).


* IMG_6487.JPG (26.4 KB, 448x336 - видяно 830 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 26, 2014, 21:03:57 »

За това се сетих днес, напълних му една тавичка ориз и вкарахме тежката артилерия. По-късно той добави и макарони, както различни кутийки, общо взето за деня се занимава около 2 часа, с прекъсвания разбира се.


* IMG_6519.JPG (36.03 KB, 448x336 - видяно 833 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 26, 2014, 21:06:24 »

Последно искам да покажа нещо, не сме го правили вкъщи, а на групите за игра, на които ходи, но ми допадна идеята, може някой да я хареса. Предварително са подготвени телата на таралежчетата, "иглите са отделно и децата решават как ще ги прикрепят.


* IMG_6524.JPG (22.83 KB, 448x336 - видяно 860 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 26, 2014, 18:44:15 »

Хайде ,ние почнахме коледните майсторийки .Явор все още не може да участва в изрязването ,но все пак атмосфера да има smile

Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 05, 2014, 20:41:30 »

Не се вижда снимката, Фийбс sad
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #50 -: декември 06, 2014, 10:45:52 »

Показвам ви нашата пощенска кутия "Дядо Коледа". В устата му лудо пускаме писма с желания, които се надяваме да бъдат изпълнени от белобрадия старец.  heart

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #51 -: януари 26, 2015, 14:29:47 »

Ние сме на вълна прощъпулник. Искаше ми се да направя надпис като гирлянд "Честито прохождане" (или нещо подобно като текст). Сега обаче ми дойде идея за плакат с размер А3 с картинки и надпис. Някаква идея откъде да си изтегля рамката? С какъв размер е най-добре, за да не се размазва като го разпечатам на А3?
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 08, 2015, 10:06:22 »

Здравейте и от мен.Страхотни творения момичета!Ето и от нашите. smile


* IMAG1322.jpg (40.21 KB, 320x480 - видяно 769 пъти.)
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 08, 2015, 10:07:43 »

Елха от ръчички smile


* IMAG1320.jpg (46.06 KB, 320x480 - видяно 764 пъти.)
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 08, 2015, 10:12:38 »

Майсторийки от буркани.


* IMAG1393.jpg (66.54 KB, 620x413 - видяно 769 пъти.)
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 08, 2015, 10:14:23 »

Къщичка за кукли smile


* DSCF0730.JPG (62.05 KB, 640x427 - видяно 777 пъти.)
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 08, 2015, 10:16:48 »

 smile


* 11-40D89995-1347659-480-1001.jpg (36.38 KB, 321x480 - видяно 752 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 05, 2015, 09:06:06 »

Вкъщи перманентното занимание, което не може да бъде изместено, е рисуването. Ето какво намерих вкъщи като се прибрах от работа, направено от Ели изцяло. Това е картичка за леля й.

Иначе, съм набелязала ето това, но ще пусна снимки като е готово, накупих нужните неща, само малко време да намеря blush http://mollymoocrafts.com/diy-cardboard-aquarium-craft/



* 11825120_10206064454108193_8735115336395902851_n.jpg (50.26 KB, 720x960 - видяно 749 пъти.)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 05, 2015, 09:07:35 »

Това също е добра идея, пише че е за подготовка за предучилищна:


* 11800121_987462787970792_8351854392435342474_n.jpg (60.39 KB, 650x650 - видяно 763 пъти.)
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #59 -: август 06, 2015, 07:18:28 »

Браво! Страхотно мече. Явно е много талантлива.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #60 -: август 07, 2015, 15:17:25 »

Не знам дали е даван преди, но попаднах случайно на този сайт http://umeia.com/ Ошашавих се колко неща има! Много от игрите са с подръчни средства и материали. Свалих си и много шаблони, въпреки че сме още малки за тях. Естествено повечето неща са за игра вкъщи. Сега не е сезон, но в лошо време мисля, че има какво да се прави Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: ноември 09, 2017, 10:18:11 »

Момичета повдигам темата!Разгледах я и мисля да направя а Моника Коледна елха от ръцете на трима ни.Ще взема хубав картон и цветни листове и ще режем.На нея и доставя удоволствие.Може и таралеж от листа да направим.Ние сме правили такъв таралеж, но бодлите му бяха не от листа а от листчета шарени нарязани от мен.Доскоро се размотаваше някъде.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #62 -: ноември 09, 2017, 10:28:33 »

Само да кажа че чучкето което Маги е предложила в момента го има в Кауфланд на промоция.

Тъй като заговорихме за рисуването, моето рисува с пастели не с фломастери, пробвах с уж миещи фломастери, ми дрънки се мият  lol, но иначе много рисува, главно пътеки  laugh, взех един блок от Джъбмо и си драска в него. На 1 годинка обаче ми се струват малки, моето започна някъде около 2 г.

За 1г е най-добре за развитие на финната моторика и вече към 1,6-2г да се наблегне на карти с животни, плодове, зеленчуци, книжки, песнички, дървени пъзели, има едни въдици с магнити за ловене на рибки. Поне при нас е било така. Сега е на вълна книжки, песнички, букви, броене
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 09, 2017, 10:33:38 »

Мият се бе душа с мокра кърпичка всичко изчезва.Знаеш ли как рисува по масата и стените  blum .
Всичко зависи от детето.Моника от малка обича такива занимания с ръцете с дребни част, обича цветове, обича да дращи Wink Иначе числата още не ги знае, брои така 1,2,3,4,5-8,6,10.А племенника на тая възраст броеше до 12 без проблеми и свързваше число с бройка.Тис магнитите и рибките например хич не ги отрази, имаме прибрани са на тавана вече.Но имаше да подрежда по цвят разни форми е играеше нон стоп с тях.И всичко пеещо и пискащо беше на мода  angry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #64 -: ноември 09, 2017, 11:32:18 »

По повод очертаването на ръка и краче Мария много обича да го прави и до ден днешен. Сега има и оцветяване на всяко пръстче в различен цвят. Магнитни букви, цифри и форми също са на мода при нас.
Наскоро по сайтовете пък срещнах малки книжки, на които например е нарисувана овца, а по средата на тялото има прозорче с пухкав материал имитиращ руното. Не се сещам като заглавие обаче. Скоро ще разпитам във физическите книжарници.
В един от парковете има нарисувани кръгчета като за туистър. Мария обожава да скача по тях като си измисля нейна последователност.
В градината много интересно било на децата да играят на игра с откриване на форми в пространството. Например да намерят кръг, квадрат, правоъгълник в стаята.
Флумастри съм прала от дреха. Нарисувани стени никога досега не сме имали. Още се учим да рисуваме с флумастрите. Моливите и пастелите са по-лесни като контролиране движенията на ръката. С флумастрите още много натиска, листът се закъсва, излиза от очертанията.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 09, 2017, 12:42:25 »

Записвам се да следя.
Маги ще покажеш ли тази елха от ръце? Нещо не мога да си го представя  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 09, 2017, 12:48:00 »

Ей това е единия вариант http://krokotak.com/2009/11/koledno-darvo/ Другия е малко по-напред в темата.

Прегледах и видях друго което сме правили.Режех картоф на две и правех някаква форма и после правихме щампи с боя и картофа.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 09, 2017, 14:34:33 »

Маги, благодаря,че повдигна темата.  give_rose Дано да е полезна.

Ще дочитам.

Али,  такава книжка, за която говориш, има в Лидл. Или поне е имало преди, защото гледах вчера беше при намалените неща. Аз взех една друга на Алекс, в която зад едни прозорчета са скрити разни животни и детето трябва да познае какво се крие.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines