Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:21:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти III-та част  (Прочетена 73355 пъти)
 
rossi55
Любопитен
*
Публикации: 31



« Отговор #60 -: април 28, 2016, 14:25:07 »

Purple_eyes,
относно талоните на колата - като регистрирах моята попитах дали е необходимо след смяната на фамилията да ги променям, ми отговориха, че не е задължително.
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #61 -: май 04, 2016, 12:59:00 »

А много благодаря. smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юни 29, 2016, 08:23:59 »

Момичета, аз както ви казах ще се прибирам за Коледа и си мисля да си реша въпроса със заверяването на брака и смяна на фамилията. Въпросът ми е, ако просто сключим брак там, колко време отнема най-експресната процедура за смяна на документите и името?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #63 -: юни 29, 2016, 15:28:38 »

Вики, 3 дена мисля, че е експресната поръчка...по спомен около 100на лв. Може би имаше и една за седмица, ако сте за по-дълго...но най-добре някой да звънне в конкретната община и да пита, защото не се знае как ще работят празнично smile Ако искаш ми пиши какво да питам и мога да звънна Wink
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 29, 2016, 16:58:25 »

Вики аз си направих експресна поръчка за 1 ден. Ако сменяш и адреса, трябва да отидеш първо в общината, за да ти направят регистрация на новия адрес и после за лична карта.. Носи си удостоверението за брак, акт за раждане и нотариален акт за собственост ( на адреса, който се регистрираш ) и копие на личната карта на собственика на имота. Собственика трябва да попълни декларация в общината.. Сутринта си поддадох документите в общината, след това в РПУ  и след обяд си взех новата лична карта с новото име. Всичко стана в рамките на 1 ден..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #65 -: юни 30, 2016, 09:01:12 »

Джоси ти е казала. Само да ти спомена- експресната поръчка е в пъти по-скъпа. Бързата ще успеят да ти я направят за по-малко от седмица. В Интернет може да се провери дали е готова и няма проблем по-рано да я вземеш от крайния срок. Така моята обикновена поръчка стана за 15-20 дни. Сега лятото ще сменяме с ММ лични карти и ще мога да ти дам още по-актуална информация.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 30, 2016, 23:35:27 »

Супер, мерси момичета.  give_rose Сега ще пробваме номера да зеверим брака, въпреки че е изтекъл 6 месечния срок. Най-вероятно няма да стане и ще трябва по съдебен път.Което пък го виждам как ще остане "за някой друг път" и така докато не ни се наложи нещо. А пък.... аз си мисля, дали ако подпишем там някой ще разбере, че вече имаме друг брак тука  tease В смисъл те нямат достъп до регистрите?! Май... Както и да е, Теодор не ще за трети път да се жени за мене, така че май не е решение и това.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 01, 2016, 07:21:13 »

Вики вие не се ли подписахте в консулството.? Значи те има в регистрите и в БГ, че имаш сключен брак  smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 01, 2016, 19:16:24 »

Не, ние в тукашен регистър офис го сключихме. От посолството бягам като дявол от тамян.  angry
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines