Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:02:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Годишнина от сватбата  (Прочетена 262641 пъти)
 
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #150 -: октомври 20, 2011, 19:32:46 »

В линка, който Vanity е дала, пише именно, че за дървена годишнина се подарява сребро  scratch one-s head Ако наистина е така, то юбилейната монета е страхотна идея  good
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: октомври 20, 2011, 22:47:33 »

Преди малко си погледнах нещата и гледам, че съм ползвала друг списък с годишнини и подаръци, а не този от линка на Vanity smile

1 година - Памучна сватба. Подаряват се хавлии и кърпи.
5 години - Дървена сватба. Подаряват се дървени предмети.
7 години - Медна сватба. Купуват се медни съдове за дома.
8 години - Тенекиена сватба. Взимат се лъскави предмети за кухня.
10 години - Сватба на цветята. Подаряват се саксийни насаждения.
13 години - Дантелена сватба. Купува се спално бельо.
15 години - Стъклена сватба. Подаряват се кристални предмети.
20 години - Порцеланова сватба. Купува се порцеланов сервиз.
25 години - Сребърна сватба. Подарява се сребро.
30 години - Перлена сватба. За съпругата - перлена огърлица.
35 години - Ленена сватба. Купуват се покривки, пердета.
40 години - Рубинова сватба. Подарява се пръстен или накит с рубин.
45 години - Сапфирена сватба. Подарява се пръстен или накит със сапфир.
50 години - Златна сватба. Разменят се златни бижута.
60 години - Диамантена сватба. Подарява се пръстен или накит с диамант.
70 години - Благодатна сватба.
75 години - Коронна сватба.

Сребърната монета сме им я подарили за 4 годишнина т.е. 2008, явно тогава е произведена монетата.
За 5 сме им подарили дървен слон.
За 6-тата защото я няма в моя списък им подарихме пъзел с тяхна снимка от сватбата, от един сайт в нета взех идеята.
А сега за седмата - картина от Мед и дърво

Кякъвто и да е подаръка важното е да е от сърце.
Много ми харесаха идеите на Фийби с тениските с надпис, ще се възползвам от тях
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #152 -: октомври 21, 2011, 10:08:22 »

На 23-ти декември е първата годишнина от сватбата на сина ми. Ще ползвам списъка на Боги, защото почти съвпада с моя от 1977, преписван под индиго на циклостилна хартия /ако това ви говори нещо/  Wink.
Имам останали няколко плика, хартия и файла от поканите им. Ще използвам основата на поканите, като вместо покана ще напиша ЧЕСТИТКА 1, после ще пожелая нещо. Ще кача пак снимки в галерията, да ги видите. Смятам да купя хубави бели хавлиени кърпи и да избродирам елхичките, които бяха на тейбъл картичките - на нейната кърпа елхичка - булка, на неговата елхичка с цветче. Мисля си дали да не заменя кърпите с тениски или с калъфки за възглавници и вместо да бродирам, да направя щампи. Какво ще кажете? За коледен подарък вече съм им купила по една хубава пухена възглавница от Юзк.
Още сега ще пратя списъка на бившия младоженец, че той като всички мъже, сигурно ще и подари обеци, както прави по всеки повод. Добре, че снахата носи много и различни обеци / в смисъл има по една дупка на ухо, но сменя обеци по няколко пъти на ден/, защото аз имам колекция от 12 часовника от подобни събития от съпруга, а рядко ги слагам. Последните години получавам парфюми и съм по- доволна. danceg.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: октомври 21, 2011, 10:31:37 »

Свекърва, браво за оригиналните идеи  good
На мен лично най-първата с кърпите ми допадна най-много. Но то си е до човек, аз примерно не обичам щамповани тениски, а колкото до калъфките - винаги ползвам тези от комплекта. А и от кърпи човек винаги има нужда.
И пак браво, малко са креативните свекърви, които искат да зарадват младоженците  Bravo

Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: октомври 21, 2011, 11:30:37 »

Сега да не ме замеряте с камъни,но ми стана едно смешно,като си представих как възрастна двойка празнува 60 -годишнина от сватбата и дядото подарява пръстен с диамант на жена си.Трябва да е заделял от скромната пенсийка години наред. sarcastic
Нас ни очаква памучна сватба и просто не искам да си представям къде ще побера още кърпи..  angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #155 -: октомври 21, 2011, 12:25:51 »

carlyangel, то не е казано, че съпругът подарява....Текстът е "подарява се"  Wink и аз се надявам децата да ни подарят тогава диамант - на мен по- точно. blum Дай Боже да доживеем до тази възраст и да не ни дойде до главата да се развеждаме.
Моя колежка организира диамантено тържество на родителите си миналия месец, вълнувахме се и ние всички, все едно предстоеше сватба. Родителите и нямаха църковен брак /само граждански/ и сега се венчаха. Внуците /6 броя/ им подарили венчалните халки с малко диамантче.  Всичко се пазеше в тайна, хората се развълнували толкова, че колежката се притеснила да не им стане нещо. 
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: октомври 21, 2011, 17:10:09 »

Уау,това трябва да е било голяма изненада.  Girl_hide Много се радвам,че има такива хора!  good
Дано и аз доживея да ми се случи нещо подобно.  good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: октомври 23, 2011, 13:11:25 »

Преди 3 години баба ми и дядо ми празнуваха 50 години брак. Дядото подари на бабата златно синджирче. Най-обикновени пенсионери са, нали не вярвате, че пенсионерите нямат скрити пари!
Това към чуденката на carlyangel
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #158 -: октомври 23, 2011, 15:50:50 »

Уж казват, че важен бил жестът, не подаръкът....ама май не е така  sad. Бабата подари ли нещо? Или ние жените сме по идеите, а мъжете по финансовото им осъществяване  Wink?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: октомври 24, 2011, 11:28:33 »

Е,едно е златно синджирче,друго е диамант.Това исках да кажа.И да,вярвам,че има такива пенсионери-и двете ми баби.Наскоро на едната й се наложи да си поправи покрива и да смени улуците,взе пари назаем от майка ми.Не всеки има скътани пари.  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #160 -: ноември 15, 2011, 11:54:01 »

Аз мнооого мислих и благодарение на вашите постове се отказах и от тениски и от калъфки. Вече бродирам салфетки - пак са памучни. Има ги в галерията.
Активен
iveta_gurova
Регистриран

Публикации: 0


Истина и добро пораждат любов!!


« Отговор #161 -: ноември 16, 2011, 17:16:45 »

Здравейте, като нов член на форума, реших да се включа с една тема. Наближава годишнината ни от сватбата и искам да направя по-оригинален подарък, нещо, което да специално за нас? Какъв опит имате, какви подаръци сте правили? Много ще ми бъде полезен опита ви, мерси предварително!  give_rose
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #162 -: ноември 16, 2011, 18:50:06 »

Здравей, Ивета. Вече има тема за празнуване на годишнина от сватбата тук. Ще намериш много мнения на съфорумки по въпроса.  girl_wink
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #163 -: юни 03, 2012, 10:35:28 »

Мили момичета, след 2 седмици с любимия ще празнуваме първата си годишнина. Решихме, че искаме да я  отпразнуваме с вечеря в някой ресторант и в тази връзка моля за предложения за някой хубав и романтичен такъв smile Ще съм много благодарна за всякакви идеи!
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #164 -: август 01, 2012, 15:00:16 »

Здравейте smile На 21.08.2012 стават 2 години от сватбата ни. Тъй като е порцеланова годишнина, реших да взема на Слънчо нещо от порцелан. Намерих страхотна порцеланова фигурка на младоженци, но се чудя дали е подходящо. Моля ви за съвет. Другата ми идея е касичка, но не мога да намеря нищо що годе по-сериозно. Само жаби и слончета sad
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines