Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 17:39:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 165650 пъти)
 
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: април 06, 2009, 23:59:20 »

Ние бяхме на камина с дърва, но после минахме на газ и  честно казано съм много доволна. Първоначална инвестиця е доста, но пък си заслужава. Но не това исках да споделя. Един клиент на баща ми е направил нещо много интересно - поне за мен. Има нещо като комбинирано котле или знам ли как се нарича. Всъщност не знам дали изобщо е котле. Има слънчеви колектори и първоначално топлината се взима от там. Ако не достига има камина в хола и ако е запалена взима от там. А ако и това не достига от газовата инсталация. Обясни, че инвестицията му е струвала общо към 12 000, но за 10тина години щяла да се изплати. Мен лично доста ме впечатли Oh my ...
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: септември 06, 2009, 19:25:11 »

ние също ще сме на газ при това ще се топлим на газово-подово за да нямаме радиатори които да заемат пространство инвестижията е скъпичка но си заслужава няма радиатор няма тръба всичко е в пода
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: септември 07, 2009, 09:13:27 »

я..тазитемичка съм я проспала ...
хихи, както и да е...

ние сме на климатици, 2 броя; много ни е добре, не ни е студено зимата, определено!!!
сметките за ток засега са ок, ще видим за напред...
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #123 -: септември 10, 2009, 22:42:22 »

и тази година оставаме абонати на топлофикация- развода с тях е почти невъзможен, защото ползваш- не ползваш идват жестоки сметки заради т.нар. сградна инсталация  diablo
Активен
nmitev
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 29



« Отговор #124 -: октомври 12, 2009, 10:20:55 »

Ние ....не се отопляваме! :-)

И преди апартаментът беше много топъл през зимата и задържаше ниска температура през лятото. Сега сложихме и изолация, както и остъклихме терасите.  Много хора не ми вярват, но в помещенията температурата стои 18 градуса в студените дни :-)

Само когато се стана прекалено нахален и почна да ходя по къси гащи си пускам климатика от време на време :-)
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 13, 2009, 16:21:36 »

Ами аз ви вярвам, защото нашия е почти така. Топъл през зимата и прохладен през лятото. Но понеже нямаме изолация, зимните вечери си изискват припалването на печка. Ако не бяхме на квартира на 100% щяхме да си сложим.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 05, 2009, 16:09:06 »

я и аз съм проспала тази тема.
Като живеехме при свекърва ми, бяхме на парно супер!
Обаче сега сме в къща, и сме на климатик. Еми на мен ми е студено... по- ми харесва на печка с дърва каквато имаме на село, или парно отколкото иначе.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: ноември 05, 2009, 16:16:26 »

На мен отоплението ми е болна тема. Това ни е най-големия разход и направо ми се плаче като дойде зимата. Предната ни квартира, беше с 2 стаи, едната много топла и не сме пускали парно. В другата работеше постоянно и сметкитя пак си бяха доста високи. Тук сме на 3 стаи, краен апартамент и си е доста студен. Пускаме парното в хола и спалнята, в кухнята не, защото не виждам смисъл поне за сега. И честно ви казвам, изправя ми се косата, като си помисля за сметките. Например миналия февруари платихме 100лв и още 50 като дойде изравняването, но радиаторите не работеха постоянно. Не знам много ли е, аз ли ви въобразявам. Вие какви суми плащате? Става въпрос за София. Майка ми в Пловдив за 4 пуснати радиатора на максимална мощност плащат толкова...
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: ноември 05, 2009, 18:33:29 »

Не знам дали е тук мястото да попитам,но някой гледал ли е бебе на климатик да ми каже За и Против,защото в стаята ,в която ще е бебо сме с климатик и се чудя дали да взимаме конвекторен радиатор или и климатика ще ни свърши работа crazy?
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 05, 2009, 19:33:05 »

Ади ние точно заради Тедка зехме конвекторен панел на Теси и сме доволни - даже тази зима си взехме и за в хола, нищо че там имаме климатик - разликата е огромна , а и излиза по-ефтино !!!

в галерията ми има снимка на панела - струва 2400 вата - 150 лв. - рекламират го в момента
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 06, 2009, 10:41:49 »

кумовете ни си гледаха бебка на климатик, нищо и нямаше, и продължават да си имат и да си се топлят с него през зимата и да се охлаждат през лятото  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: ноември 06, 2009, 10:57:34 »

Капризче да ти кажа сметките , които плащате не са високи.за отоплението на парно мога да кажа, че много зависи, колко потребители има в сградата, защото отдадената мощност се поема от тях. Ако човек  не ползва парно и живее в сграда, в която почти всики са се отказали, само сградната инсталация ,която ще плаща ще му е към 100 лева, горе-долу толкова е, ако ползваш на максимум радиаторите, тоест по-добре да се отопляваш на парно, ако го имаш, така и така ще плащаш.
за тока, какво да кажа , ако живееш в къща 200-300 лева не ти мърдат и пак е студено, защото отопляваш примерно 2 стаи, за апартамент 150 лева, а ако е по-голям 200,
така че сумите,които казваш са ниски, а майка ти явно имат късмет със съседите smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: ноември 09, 2009, 11:58:38 »

Ми аз все си мисля, че с парно ти излиза по- добре, отколкото на ток. Сега като сме в къща и сметките от тока те удрят по челото, чак лошо ти става.
Комшийте под нас, казват че плащат ток по 200 лева на месец  shok
е, ние по- малко но като сряваним парното как ни беше направо...
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: ноември 09, 2009, 15:45:32 »

И ние сме в къща и до сега с климатик се отопляхме, но не мога да кажа че зимата ми беше супер конфортно , поне на мен не ми допада за отопление, сега си купихме конвектор на Адакс, за сега е добре, но то ще си покаже когато дойде най студеното, поне подържа постоянна температура, взехме го и заради бебето което чакаме, надявам се наистина да излезне сполучливо.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 09, 2009, 16:30:49 »

Ами ние се отполяваме на климатик, с бойлеп сме, нямаме ТЕЦ. Та в най-студените месеци сметката за ток за 3 месеца (нали ЧЕЗ са на 3-месечно отчитане) ни беше 230лв. Разделете го на три. Климатикът не сме го спирали изобщо, работеше си денонощно!!!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines