Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 17:39:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отоплението  (Прочетена 165651 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #105 -: януари 20, 2009, 12:36:57 »

Ами, аз съм пробвала три варианта.

Два в къщи и един извън.

НИКОГА, ама никога не се лъжи да си слагаш каквото и да било на твърдо гориво. Тц! Винаги е по мръсничко, трябва да се обезвъздушава, има риск да протече и не на последно място, трябва да го зареждаш. Освен това постоянна температура по твое желание се поддържа малко трудничко.Като пари... почти същото като конвекторите, даже понякога по - скъпо. Предимството е, че не купуваш бойлер, но пък един бойлер не е толкова скъп. Аз лично, никога не бих се върнала на този вариант на отопление.

Климатици. Ползвала съм извън къщи. Както са писали и по - горе момичетата, които ги ползват е чисто, изгодно е като парички за сметки, цъкаш си копченцето и готово, постоянна температура. Недостатъци, при нормални обстоятелства, почти няма. Аз не ползвам, защото духат, ако си по - чувствителна към течение, помисли. Дори и топло да духа, течението може да причини проблем. И още едно, ако сте на последен етаж и над вас е покривът...ако не се чисти много редовно (покривът), понякога може да проникне неприятно ухание. При мен офисът беше така и ъммм, абе гадничко е.

За конвекторите. Мисля, че горе - долу като климатиците. Чисто, икономично, постоянна температура, която ти си определяш, тънки, не заемат място. А печката с водна риза заема. Ние сме с конвектори, защото са най - щадящи за схващанията ми и за някои алергии, пък и паричките за ток са нормални. Аз съм много доволна. Тези норвежките мисля, че са по - добри от френските, защото един познат като идва у нас и си смени после френските с адакс. Казва, че му топлели по - добре. Но това не го знам от личен опит. Аз съм ползвала само адакс. Недостатъкът в сравнение с парното е, че, ако имаш навик да мяткаш пране върху радиатора, няма да стане, защото не може да работи.

Това е от мен. Дано съм била полезна.
Активен
sisitu
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #106 -: януари 21, 2009, 16:54:09 »

Много ти благодаря за изчерпателната информация. За пореден път се убедих, че решението е конвектори + хубав климатик в хола (евентуално) ако се налага да работи и през зимата и лятото. Но това ще разберем най-рано след година.
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #107 -: февруари 26, 2009, 12:59:27 »

искам да ви питам някой да си е слагал слънчеви колектори или да има познати които имат?
проверявала съм в интернет, всичко което е необходимо със самото поставяне за четири членно семейство излиза около 4500лв. А за двучленно около 3500лв. Как ви се струва като идея? girl_wink
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 26, 2009, 13:35:57 »

незнам дали ще е тук мястото на поста ми, но след като се отнася до Топлофикация и Отопление затова реших тук да пиша.
имам апартамент който е извън софия(подариха ни го за сватбата) в който никой не живее а радиаторите са свалени преди повече от 10 години и парното е спряно. за януари получихме сметка 56лв за 60кв.м и то само за тръбите които минават в банята. винаги се е плащало за тръбите в банята и не ми е правило впечатление докато не се заприказвах с едни познати които за 70кв.м за януари сметката им е 48 лв. а те си ползват парното защото са с малко дете. та като си направих сметка в годината 7 месеца са отоплителни аз какви пари ще давам  на топлофикация ей така  Oh my ...
какви са вашите сметки за парно и реално ли се вижда тази сума за апартамент в който не се живее?
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #109 -: март 05, 2009, 17:19:14 »

Jiji_, идеята е направо чудесна.  good  good  good Доста се спестява от топлене на вода, а ако си сложиш по - големи колектори, можеш да си направиш от това отопление, което се вгражда в стените и тогава и от топло ще спестиш малко. (Уточнение: Това не е стандартното подово отопление с дебели тръби. Тръбите са по - тънки и затоплят много приятно стените. Аз мисля така да боря влагата и мухъла при нас.) Изплаща се и е чистичко. Хората около мен, които имат такива са много доволни.

Ние с милото мислехме за колектори, но има доста по - належащи ремонти по квартирата, та ще изчакаме.

За фотоволтаичните модули съм още на кантар и в процес на пресмятане, но мисля след време да се ориентирам и към тях.
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #110 -: март 12, 2009, 00:56:24 »

Su_to значи доколкото те разбрах не е достатъчно отоплението или греша?
Където сме разпитвали ни казаха, че тези по евтините варианти няма да могат да топлят през зимата.... huhhuh.gif
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #111 -: март 12, 2009, 07:30:05 »

Ъм, зависи, тези за по 200 - 300 лева от складовете в Божурище, топлят водичка само лятото.

Дали ще ти топли се определя от големината на помещението, ако ще си правиш отопление на стените. То е допълнително, а не основно (ако искаш да е основно, ще ти трябват доста големи колектори и цената ще скочи). Просто стената е приятно топла като се опреш на нея и затопля стаята, но не знам без много добра изолация и при -20 навън дали ще стопли идеално. Във всеки случай разходите за топло падат драстично във всяка една ситуация, защото изсушава стените. Ако стаята и стените са сухи, ще ти е по - топло, отколкото, ако са студени и влажни, защото при топла и суха стена винаги градусите се усещат с два - три повече, отколкото ти пише на термометърчето. Но, колкото по - голямо помещение, толкова по - големи, следователно и по - скъпи колектори трябват.

Ако искаш да топлиш само вода за миене и къпане тогава се смята брой хора, които ще ползват водата. И тук важи принципът, колкото повече хора, толкова - по - големи и по скъпи колектори.

Ако сте двама души - 3 - 4 000 лева би трябвало да ви оправят за такива колектори, които граеят топла вода за миене и къпане и през зимата. Ако искате и отопление тогава смятате квадратурата на отопляемата площ и отивате да смятате във фирмата.

Ако искаш само за през лятото и половинката ти е сръчен и за 300 - 400 лв заедно с резервоарчето може да си сглобите.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 12, 2009, 10:14:31 »

Вече и аз не знам кой е по-добрият начин за отопление girl_impossible Миналата година бяхме на ток - с климатик и един маслен радиатор и беше ОК. Тази година не ползвам климатика заради бебешора, а сложихме конвектори (Airelec -френски) - един в банята, спалнята и хола. Детската не я отоплявам, защото не я и ползваме, освен да си простирам дрехите вътре. Имаме и бойлер в банята и мини бойлер (под мивката) в кухнята. Температурата, която поддържам е 20-22 градуса. И ако ви кажа каква изравнителна сметка за ток ми дойде girl_impossible Два месеца плащаме база по 130 лв. и сега ни дойде изравнителна от 1130 лв. Направо ми се зави свят diablo А като имам предвид, че сгарадата е нова тухла, с двойна - външна и вътрешна изолация  shok Не знам вече за икономично отопление дали може да се говори girl_impossible
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 12, 2009, 11:16:28 »

 Harmonia каква е тая сметка дето ви е дошла. Oh my ...
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 12, 2009, 11:37:57 »

Оле Мая каква е тази сметка !!! Ние сме на климатик нон-стоп, панел и духалка от време на време и се стремим нагоре, но сметката за миналия месец е 170 лв., предната беше 150 ама сме изцяло на ток

но има и хора, които на цяло на дърва се топлят и пак главоломни сметки си плащат  beating
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #115 -: март 12, 2009, 11:49:01 »

Harmonia, леле, тази сметка ме уби!!!  Oh my ...  Oh my ...  ohmyНие също сме на конвектори, но норвежки и общо за седеммесечната сметка отидоха 660 лева. Да не говорим, че при мен вода, готвене и отопление, всичко е на електричество. Или от електрическата компания са се изгаврили с вас, или някой съсед краде ток, или пък отопляваш дворец?!?!?! Направо не може да бъде!!! Иди в Енергото и се скарай, искай обяснение!  beating
« Последна редакция: март 12, 2009, 12:09:21 от Su_to » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 12, 2009, 16:25:05 »

Ние сме на дърва, духалка пускаме само в кухнята, когато готвя и за януари платихме 60лв.
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #117 -: март 14, 2009, 01:06:47 »

valia_diva мисля че сте платили доста поносима сметка.
На нас всичко ни е изцяло на ток и се отопляваме с радиатор и духалка и плащаме 150-200лв., което е доста но за момента в апартамента където живеем не мислим да влагаме пари за изолации или нещо друго, защото имаме други планове.
Но сметка като 1130лв не искам да чувам и виждам..!!! shok  Oh my ...  crazy
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 14, 2009, 11:20:24 »

Ние сме с два климатика - инвентор и конвенционален.Не се спират през зимните месеци ,когато е най-студено и сметката ни за тока е 120 лв
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 14, 2009, 11:24:11 »

Ами и на мен ми се изправи косата като видях тази сметка - та засичахме дали някой не се включил към нашия електромер, но не girl_impossible Не знам малко невъзможно ми се вижда да сме изразходвали толкова електроенергия girl_impossible, че то се връзва почти по 500 лв. на месец diablo, а уж всичките ни уреди са от клас А нагоре crazy
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines