Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 09:44:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на ani_ogbg - 11.05.2013г.  (Прочетена 75974 пъти)
 
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 16, 2013, 09:38:42 »

Ани, спокойна подготовка! Красиви последни дни като госпожица! Записвам се да следя!

Хехе, не се бях замисляла, че са последните ми дни като госпожица biggrin Вече няма да мога да поправям някой като ми каже "госпожо.." Благодаря smile
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 16, 2013, 09:39:01 »

Аниииш, честита темичка  give_rose  То не останало  danceg Изчетжх всичко до тук и чакам с нетърпение да разказваш още и още smile Успех с подготовката  good
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 16, 2013, 09:42:27 »

честита темичка и от мен  Bravo give_rose. пожелавам ти един прекрасен предсватбен месец  smile Моята сватба е седмица след твоята и с нетърпение ще чакам да разкажеш как е минало. И да си призная благодарение на твоята тема вече имам някаква идея как да си направя букета, че това ми беше голяма въпросителна. А за украсата за колата - защо не вземеш от изкуствените рози от магазини като РАЯ ( аз все тях си споменавам че бях впечатлена от цените им ) ако не държиш на естествените цветя- можеш да направиш чудна украса за минимум средства- ти си от сръчните булки така че едва ли ще те затрудни :-)

ELCHOOOOOOO, радвам се, че съм ти била полезна.. хихи smile Ще споделиш ли каква е идеята ти? Иначе не искам да има изкуствени цветя, искам всичко да е истински. Дори имах идея и бутониерите за гостите да са от истински цветя, но просто няма как да се получи, няма да ми стигне времето, а с агенция ще ми излезе доста скъпичко за 100-тина гости.. хихи
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 16, 2013, 09:44:03 »

Още веднъж ви благодаря, момичета, за хубавите пожелания smile
Засега подготовката е малко на заден план, защото върви един ремонт вкъщи... То пак е заради сватбата, ама не е като булченската подготовка  girl_wink
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 16, 2013, 09:47:36 »

Честита темичка и от мен!
Не влизам много често тук, но ти си ми любимка,особено след като си разказах моите неволи. От написаното по- горе само не разбрах докъде си с нервите( организацията де, то май е същото) ресторанта ли сменихте?
Каквото и да става, само мисли позитивно и се опитай да се насладиш на дните преди Големия ден!

Миличка, забравих да ти кажа, че сменихме ресторанта. Решихме да е Родина в крайна сметка и всеки път като ходя там ми се струва все по-хубав  girl_wink
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 16, 2013, 09:59:31 »

Та така значи.. как си направихме късметчетата. В началото мислех да си ги купим и да не се занимаваме, обаче като обикаляхме с мама и всички бяха едни мънички и еднотипни.. та на майтап решихме да си ги направим ние. Мама купи много фин тюл и органза. Нарязахме ги на квадратчета, като първият пласт беше органзата, а вторият - тюлът. Парчетата ги слагахме напречно. Само да се "оплача", че от толкова рязане после ме болеше ръката Wink Та сложихме стотинка, жито и бонбонки М§М, защото не намерихме белите бонбонки. Вързахме ги с различни панделки, а по средата в самата дупка мушнахме по една розичка. Получиха се малко големички, а и множко.. Мисля, че са ни 49 бройки за 100-тина гости. Чак след това четох, че броят на късметчетата трябвало да е в зависимост от броя на гостите, ама то всичко вече беше готово. Късметчетата бяха готови за има няма 2-3 часа. Остана ни тюл и с него мисля да украся кошницата за късметчетата. Снаха ми предложи да ползваме поднос. Щяло да е по-лесно, ама трябва да е бая голям този поднос..  blum
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 16, 2013, 10:01:36 »

Хехе, не се бях замисляла, че са последните ми дни като госпожица biggrin Вече няма да мога да поправям някой като ми каже "госпожо.." Благодаря smile

Аз не помня дали ти честитих темичката,но въпреки,че не пиша я чета редовно.На мен още ми е странно като някой ми каже "Госпожо",а е минала почти 1 година от сватбата.Много беше смешно,когато си тръгвахме от ресторанта след като свърши празненството.Бяхме забравили нещо и трябваше да се върнем и рецепциониста ми вика:"Госпожо,госпожо".Аз го чувам обаче въобще не му обръщам внимание и накрая кумата ме подсети,че всъщност вика мен  girl_haha .
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 16, 2013, 10:04:41 »

ELCHOOOOOOO, радвам се, че съм ти била полезна.. хихи smile Ще споделиш ли каква е идеята ти? Иначе не искам да има изкуствени цветя, искам всичко да е истински. Дори имах идея и бутониерите за гостите да са от истински цветя, но просто няма как да се получи, няма да ми стигне времето, а с агенция ще ми излезе доста скъпичко за 100-тина гости.. хихи

Идеята за букета я поизбистрих - ще бъде тип микрофон от 9 бели рози голями, мисля да включа и от малките розички от храстчетата  , малко гипсофил, бяла панделка , мисля с карфици да бода мъниста от типа кристали сваровски, но искам да има и сини цветя но още не мога да измисля какви, понеже аз ще си го правя трябва да изтраят от предният ден.

А за украсата на колата щом искаш живи цветя защо не сложиш вместо само панделка и тюл лента дебела 50-на см и където е нужно ще я събереш с бяла или какъвто цвят решиш панделка, а в набраният тюл можеш да скриеш и самите гъбички за калите за да са свежи и ще имаш по широка основа за да ги закрепиш. Но да си призная идея нямам как се закачат на самият капак, понеже аз съм решила да не украсявам капака и не ми е било на дневен ред.

За късметите според мен ще е по-удобно кошница и за пренасянето и за всичко а после да самата сватба може да и намериш и друго приложение - аз в нея ще слагам в ресторанта и част т подаръците като ги раздавам- щом имаш и тюл за украса - всичко е о.к за нула време. А за бройката аз пък знам че трябва да са колкото са годините на булката, но аз направих няколко отгоре.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 16, 2013, 10:06:20 »

ra_di, хаха, накара ме да се засмея рано рано  girl_haha Чак си го представих.. хихи smile Най-вероятно и аз ще съм така, ама... ще трябва да свиквам ,че ще съм госпожа.. Wink
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 16, 2013, 10:13:20 »

ELCHOOOOOOO, идеята ти е супер. За съжаление, не мога да ти помогна с предложения за цветенцата. Ако все пак попадна на някаква информация ще я споделя с теб smile

Харесва ми идеята ти за украсата на автомобила и ще я обмислям. Дори ми дойдоха и някои други идеи.

А пък за късметчетата... ами аз не съм на 49 и дано да не е лоша поличба, че ще имаме толкова много късметчета.. Аз знаех само, че трябва да се нечетен брой, нищо повече..
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 16, 2013, 10:25:35 »

Относно подаръците на гостите.. Първоначалната ми идея беше да е традиционен подарък от едно време - кърпички. Обаче това се оказа доста трудна задача. Никъде не намирахме такива кърпички. Годеникът ми като се прибираше веднъж за Смолян мина и през Асеновград, но там нямало нищо. Обяснили му, че едно време имало и завод за кърпички, но вече няма. Та там опциите бяха слончета, лебедчета и тем подобни, като цените започвали от 1,50 нагоре... Така че Асеновград отпадна директно.. (а толкова ми се искаше оттам да си купим много неща, смятайки, че там ще е по-евтино, защото това е градът на булките). В крайна сметка намерихме в няколко агенции такива кърпички, но копринени и сами разбирате, че цените им бяха повече от възможностите ни.
След това минахме през идеята за юзчета, пълни с ракия за мъжете и вино за жените, с панделки и украса, но и това отпадна..
Тъй като в първия ресторант, който капарирахме ни бяха казали, че нямат дори и текстилни салфетки, аз си поръчах, защото не си представях на сватбата да бъдат с обикновените салфетки, които се дават по дюнерджийниците... Та, в този случай ни бяха останали над 100 бройки салфетки и реших това да е подаръкът за гостите. Поръчахме си печатче с нашите имена и датата на сватбата и аз започнах с една салфетка да майсторя фигурки, но все не оставаше място да сложим печата, защото ние направихме голям печат..
Най-накрая след много мъки и мои опити една колежка на брат ми предложи да подаряваме бурканчета с мед. Тя дори ми показа едно малко бурканче с панделчица, но първоначално отхвърлих идеята тотално, защото все още се мъчех със салфетките.
Та най-накрая прегърнах идеята, купихме по-големите бурканчета, мама купи органзени торбички и сега остава да напълним бурканчетата с мед, да ги сложим в торбичките и да сложим и едно благодарствено картонче за госта, като фонът мисля отново да е кала, а от другата страна да сложим отново печатчето.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 16, 2013, 10:49:30 »

Тъй като в момента не се сещам за нещо друго от организацията ще разкажа за избора на сватбената рокля, като това бе НАЙ-лесното нещо от цялата организация. След като осъзнах исках да обикалям по магазините, да пробвам рокли и да избирам, обаче точно в този момент нямах време и затова само гледах из нета. Така попаднах на тази рокля http://lateda-bridal.com/gallery/main.php?g2_itemId=212#. Страшно много ми хареса и казах, че това е моята, тъй като аз си търсех точно такава. Въобще не се представях в тип принцеса или русалка. Оказа се, че тази фирма се намира в Асеновград, свързах се с агенцията, знаех за цената и вече нямах търпение да отидем до Смолян, за да я пробвам и направо купим .Това става началото на септември 2012г.
Аз бях на мнение, че искам милото да ме види с роклята и да каже дали ме харесва, но той твърдо отряза, че ще ме види чак на сватбата и това е. Аз обикалях веднъж сама по Пиротска и пробвах една рокля, подобна като горната, много ми хареса, а и ми беше мерак да пробвам.
Реших и с мама да изляза все пак, защото тя много искаше да обикаляме заедно, а не смееше да си каже, защото знаеше, че аз искам да обикалям с моя любим. Та, тръгнахме уж на пазар и й предложих да отидем до Романтика да видим там роклите. Аз преди години много бях харесала техен модел и си бях казала, че моята рокля ще е оттам. Отидохме, ама то затворено, нали неделя. Затова решихме да отидем пак до Пиротска, въпреки че знаех, че там 99% са претрупани и не по моя вкус. Обикаляхме, тя се убеждаваше, че съм права, докато не стигнахме до едно магазинче в началото на улицата. Имаше само една рокля на витрината и аз вече не исках да влизам, защото бях уморена, а мама каза, че иска да влезе дори и една рокля да има и да я видим. Та, влязохме, поразгледахме и горната част на една рокля ми хвана окото. То се виждаше само горната част де.. Ама надолу само тюл се виждаше, нищо друго. В същата секунда видях, че и мама я гледа. След това погледнах малко надолу и видях, че има някаква дантела. Вече грабнала вниманието ми исках да я видя. Много ми хареса. Горната част с дантела и перли, надолу тюл, а на самото дъно дантела, като полите от тюл по-късно разбрахме, че са 10. Та, реших да я пробвам, продавачката не беше много сговорчива, заразпитва ме кога е сватбата и защо да бързам да я пробвам.. (това отношение го срещнах и при първата рокля, която пробвах). В крайна сметка я пробвах и тя просто ми лепна. Поседяхме, поогледахме се, продавачката почна да ни убеждава (търговски трикове), каза, че ако вземем роклята воалът ще е подарък и т.н.
Мама се разплака (предната година с татко и баба преживяха тежка катастрофа, не се знаеше дали ще оцелеят и цялата година беше за възстановяване), та осъзнала, че може да не ме види булка се развълнува много и така. Питахме колко струва чак след като бяхме решили да я купим. Ето тази грешка не правете мили бъдещи булки, защото със сигурност роклята не струва колкото плащаме в момента, но пък много ми харесва и свекърва ми ми купи всичко с много голям мерак и удоволствие. Така от септември до края на март ми беше правен воалът, тип испански, като аз исках да имам и отпред да се покривам, болерото и чантичката. Обувките си ги взех в деня преди да си взема роклята.
По същия начин взехме и костюма на милото. Обикаляхме, пробваше и бяхме пред витрината на един магазин и той не искаше да влиза, защото отвън му се видя много малък асортимента, но аз се сетих за случая с моята рокля, бързо му го казах и влязохме. Оказа се, че в магазина има повече костюми, отколкото се виждаше, той много бързо се спря на неговия, пробва го с риза и взехме всичко. Аз му избрах вратовръзката. Реших, че искам да има зелен мотив, за да може поне с нещо да си приличаме, тъй като по мен ще има само зелени дръжки на букета. Обаче брат ми като видя вратовръзката каза, че е тесничка за мъжка (той работи в костюмарските среди и е доста по-запознат от нас). Та сега трябва да си вземем по-широка вратовръзка в основата.. smile
Обувките също много бързо си избра. Влязохме в първия магазин, хареса си модел и воала.. хихи
Активен
Malena27
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 16, 2013, 10:59:13 »

Честита темичка и от мен, Ани! Ще следя всичко и интерес и ти пожелавам много хубави емоции през останалото ти време като госпожица  give_rose Good luck
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 16, 2013, 11:06:56 »

Ах, Ани толкова ми хареса историята ти за роклята, че се размечтах!
Всичко, което разказваш звучи толкова хубаво!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 16, 2013, 11:29:41 »

Ratatui, радвам се, че съм те провокирала да мечтаеш Wink
Malena27, благодаря за пожеланията smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines