Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:44:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 12-част  (Прочетена 148462 пъти)
 
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #60 -: април 07, 2013, 16:44:21 »

Здравейте момичета,

По принцип съм голям фен на пазаруването по интернет, но точно за сватбените халки държа изключително много да ги видим на живо и да ги пробваме, защото разликата между модела на живо и снимката от каталога е мнооооого голяма. Поради това тръгнахме по всички известни и безисзвестни златарски магазини и ателиета и за огромно съжаление останових, че имат само по максимум 10 модела, от които ние моментално отписваме 8-9, а другите не успяват да ни грабнат дотолкова, че да си кажем "Ето това са нашите халки".

Когато споделих този проблем с моя приятелка, която наскоро се омъжи, тя ме посъветва да хващаме колата, да тръгваме към гр. Раковски и право в Сара Трейд. Те зареждат цяла България със сватбени халки и предлагат страхотни модели..Но най-готиното беше като им звъннах да ги питам колко модела можем да разгледаме на живо ако дойдем и те ми казаха "Около 850!!!"

Така че тази събота отиваме там и съм сигурна, че това са нашите хора. А и не е толкова далече - разстоянието от София е около 150 км. Като имам преки впечатления другата седмица ще пиша  good
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 07, 2013, 18:00:04 »

inkata, успех! Скоро и ти да се похвалиш с готови халки smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 07, 2013, 20:40:23 »

inkata, може ли да те помоля когато ходите до Сара трейд ако не е проблем да видиш дали правят халко от жълто и червено злато и да ли червеното се отличава до жълтото?
Ще ти бъда страшно благодарна, защото ние търсим място където да работят с червено, а не с розово злато.
Много ти благодаря!
Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #63 -: април 08, 2013, 11:52:37 »

Разбира се Рататуй, като имам инфо ще ти пиша Wink

Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #64 -: април 08, 2013, 15:08:10 »

Момичета, гледам, че в началото на темата обсъждате халките на Алтънбаш.
Да, наистина са малко скъпички, но дизайнът струва пари.
Аз много харесах колекцията им Destan, тъй като търся нещо по-различно  heart
Но лошото е, че никъде не могат да се видят "на живо"
А в ето този модел направо ми останаха очите  blush




Вчера бяхме в магазина на Алтънбаш в ЦУМ, и мисля, че имаше много подобен модел, просто не ми грабна интереса и затова не мога да си го спомня детайлно. Не знам дали това ще ти свърши работа, но поне можеш да провериш. Показаха ни около 10тина модела на живо, от които ни допаднаха общо взето само един чифт. Цената на двата, като женския е с диаманти, наближаваше 3000 евро. Честно казано, не се влюбихме в тях, но от всичко показано на живо, само това ни допадна. В онлайн магазина им, който май е само за Турция, забелязах, че цените особено на тези трицветните модели се различават с около 1000 евро. Тъй като не разбирам турски си помагах с гугълския преводач, та не знам дали съм разбрала правилно, но вие може да проверите и сами smile


* s.jpg (55.61 KB, 283x403 - видяно 5286 пъти.)
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #65 -: април 08, 2013, 20:38:42 »

Malkabulka пръстените са супер супер  good!

Активен
LeeAnn
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #66 -: април 08, 2013, 20:46:19 »

malkabulka, аз се свързах с Алтънбаш - Турция. Отговорът, който ми дадоха оттам е, че в он-лайн магазина цените са по-ниски, защото моделите са с цирконии, а не с диаманти. Докато в почти всички европейски клонове на Алтънбаш изпълнението е почти винаги в вариант с диаманти.
На този модел просто не върви да се сложат цирконии, оттам и цената скача до небесата... Вариант, който ми предложиха с цел оптимизация на цената  Wink е да се намали броят на диамантчетата.
Ох, не знам дали ме разбирате, момичета, но откакто видях този модел нищо друго не може да ми хареса истински  blush  Направо се поболях по тях....
Аз по принцип не нося бижута, но това, което нося, държа истински да ми хареса ...
Ще видим какво ще правим... Половинчо ми е казал - каквото реша аз- такова  good
« Последна редакция: април 08, 2013, 20:48:22 от LeeAnn » Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 08, 2013, 23:40:04 »

Днес с милото ходихме в един магазин в мола на Цариградско - Zlatarna celje. Там има халки, които са абсолютно същите като тези в Алтънбаш, включително тези, които е показала malkabulka и са с около 1000-1500 лв. по-евтини. Тези, които си харесахме в Алтънбаш за 3100 евро бяха 4800лв. Видяха ми се същото качество, предполагам разликата в цената идва от това, че те не са толкова известни и не се плаща за "име". Има и много повече мостри, които могат да се пробват. smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #68 -: април 09, 2013, 00:14:04 »

artemida777, много мерси, че ме подсети, аз дори имам техен каталог в торбата със сватбени материали, която трупам с всеки ден. Ние се спряхме на друг модел, който е на Donna Oro, но ще се разходим и до този, защото го бях забравила, просто за да сме сигурни, че онези са нашите smile
« Последна редакция: април 09, 2013, 00:16:08 от malkabulka » Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 09, 2013, 00:22:01 »

malkabulka, ще покажеш ли модела, който сте си харесали? Ние още не сме избрали окончателно, така че всяка нова идея е добре дошла. smile И ако е удобно да споделиш как са цените на Donna Oro?
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #70 -: април 09, 2013, 00:55:19 »

artemida777, Donna Oro Regina е модела, на който се спряхме. В магазина нямаха мъжката, но той я хареса доста и на снимката в каталога. Дамския го има с бели или черни брилянти, като черните били по-евтини, аз искам бели.
Цената зависи от размера на пръстените, като в нашия случай се връзват за около 2000лв двата.
Моделите са тесни, даже повече от тези, които показах по-горе, и двамата харесваме по-дискретните халки, а и някак си повече ми хареса как седи до годежния ми пръстен, въпреки че още не съм сигурна дали ще ги нося заедно.

http://www.donnaoro.com/fedi_gallery_donnaoro.htm
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 09, 2013, 01:04:25 »

Мерси, слагам ги в списъка give_rose Наистина са много хубави.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #72 -: април 09, 2013, 08:14:47 »

След Altin и ние отскочихме до Zlatarna celje - имат мостри на почти всички модели, но не от злато, а от някакъв метал. Все пак е добро решение за мостри. За съжаление нищо не ме грабна от там... още повече, че няма възможност мъжката халка да се направи по-дебела. За сега сме се спрели на 7мм ширина заради дългите пръсти на половинката ми. За себе си пробвах и 5мм и 6мм. Колебая се дали и моята да направя 7мм, за да не стане прекалено широка. Все пак ще има няколко диамантчета. Вероятно просто моята ще остане по-тясна, за да спазим симетрията на моделите. Едва ли, е толкова важно да са абсолютно еднакви - какво ще ме посъветвате  smile
malkabulka, моделите от снимката на Алтън са много елегантни и красиви!  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 09, 2013, 08:26:24 »

моята е  по-тясна с 1 мм от неговата и не съжалявам. Ако неговата беше колкото моята, на по-големите пръсти, щеше някак да се губи. За мен лично 7 мм ми се стори много, дори на неговата ръка- препотява пръста лятото. Жози, в Диддо минахте ли, ние сме много доволни, не е мръднало златото, а моят мъж бачка работа, която би трябвало да му разкапе халката?
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #74 -: април 09, 2013, 09:07:22 »

При нас също мъжката халка е доста по широкаот моята, но това, което Еми каза е добре да се помисли, аз понеже не нося пръстени, а годежния ми е доста тънък, не се бях сетила за това изпотяване, сега обаче като нося и пробната халка ми се изпотява доста пръстчето, даже се изрина от изпотяване, а моята халка е доста тънка, при по деббела халка сиг. цял обрив щях да получа, така че Жози не е зле и момента с изпотяването да помослите, ако имате чувствителни кожи.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines