Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:16:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой ръководи цялата сватба?  (Прочетена 18346 пъти)
 
Loshotia
Регистриран

Публикации: 3


« -: януари 04, 2013, 17:26:58 »

Здравейте,
Заглавието на темата вероятно звучи откровенно тъпо, но все пак искам да попитам.
Била съм на много сватби, всичките чудесни.
Те всякак си се случваха от самосебе си, каквито и неща да имаше, от ритането на менчето в ресторанта, до букета и т.н.
ОБАЧЕ..както знаем един сватбен ден е съставен от МНОГО детайли, много малки неща, за които някой трябва да следи, например дали ресторанта всичко е ок за пристигането на гостите, кога да се ритне менчето, кога да се хвърли букета, кога да се реже тортата и т.н.
На всички сватби на които съм била булката и младоженеца са били доста стресирани, че да мислят те за тия неща и да ги следят кое след кое, от друга страна не съм виждала някой нещо да им шушне.
Моля ви кажете ми кой движи и организира целия ден? От движението на гостите между ритуалната до малките детайли в ресторанта и т.н.
Много благодаря!

Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #1 -: януари 04, 2013, 18:10:38 »

На нашата сватба ръководех всичко аз biggrin Това хем майтап, хем истина blum По принцип обичам да контролирам нещата и все следях кой какво прави и дали е както трябва да бъде blum И понеже имаме и детенце, което не е от най-послушните виках и подире му, а мъжа ми все ми казваше днес да го оставя biggrin Иначе имах няколко приятелки, които трябваше да са в ресторанта по-рано и да следят дали нещата се случват. После в самия ресторант персонала беше доста наясно кое и как се прави и общо взето нямаше нужда от следене. За менчета и прочие професионалистите си знаят работата. Това главно го следи ДЖ и нас поне ни предупреждаваше какво следва, че да няма някой духнал. Но и фотото са наясно, така че и тях да питаш дали може да ви предупреждават как се движите с времето не вярвам да откажат smile Те общо взето се допитват едни с други smile
Активен
Loshotia
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #2 -: януари 04, 2013, 18:30:12 »

Страхотна си, Много ти благодаря!
Аз си падам контрол маниак и не знам как ще се оставя някой да го ръководи вместо мен
Но проблемът е че тъй като и аз нищо не знам как и кога става, тогава и аз самата съм безсилна.
А и би било доста трудно булката горката да търчи след гостите и да ги подканва, айде сега това, айде онова
Общо взето стресът до един момент си е достатъчен, че да мисля и за други неща..smile
Много благодаря!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 04, 2013, 18:32:40 »

ако искаш ти да контролираш почти всичко- хващаш се, изчиташ полезните ни темички в отдел Сватба и ще си като специалист накрая.
Другият вариант е да си наемеш сватбен координатор- имаме и такава тема тук.
Активен
Loshotia
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #4 -: януари 04, 2013, 18:36:49 »

Здрасти Еми,

Моят въпрос е по-скоро за самия ден в самия момент на случването на нещата, кой казва какво що как.
За предварителната организация ще се оправя сама.
Нали ви казвам - на всички сватби на които съм била не е имало агент, нито някой е ходил с пръчка да ръчка гостите, нито пък да шушне, нито младоженците са подканвали всички. А те сватбите си се случваха някакси, все едно тълпата и всеки знаеше какво и как да прави и кога..
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #5 -: януари 04, 2013, 18:42:04 »

Страхотна си, Много ти благодаря!
Аз си падам контрол маниак и не знам как ще се оставя някой да го ръководи вместо мен
Но проблемът е че тъй като и аз нищо не знам как и кога става, тогава и аз самата съм безсилна.
А и би било доста трудно булката горката да търчи след гостите и да ги подканва, айде сега това, айде онова
Общо взето стресът до един момент си е достатъчен, че да мисля и за други неща..smile
Много благодаря!
Ами значи си от партията blum Аз който и да бях сложила щях да гледам дали той пък си върши работата biggrin По принцип чувам на три места едновременно и гледам на десет, така че нямаше начин biggrin А и работата ми до скоро беше такава, така че просто нямаше как да не се навра biggrin Аз съм на мнение, че никой не може да свърши нещо така както мен, защото никой не може да знае толкова добре аз как виждам нещата smile
А иначе за подканване на ДЖ това му е работата, то ти и да се надереш никой няма да те чуе blum Като се срещнете с тях, ще видиш, че те контролират тези част. Нашето фото даже ни бяха направили план как ще протече цялата сватба, защото и за тях е важно всичко да мине в дадените часове...после е оувъртайм smile

П.П. Аз бях изгледала една две сватби и бях научила кое след кое долу горе, за да предупредя и майките за захранване и т.н.
« Последна редакция: януари 04, 2013, 18:46:37 от casky » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 04, 2013, 18:44:55 »

в самия ден, ако ти си подготвила добре нещата, ще имаш нужда от добър диджей- на мен той много ми помогна с реда на случване на събитията по време на празненството. И една приятелка беше писана ( от ресторанта ми поискаха име и тел ) отговорник  и отиде по-рано. Искам да споделя че повечето пари за ресторант, които дадохме си заслужаваха и от тази гледна точка- хората работеха по график, даже управителят ни подканяше да влизаме, че сме били закъснели с графика biggrin. Така че добре подбран персонал и всичко е наред!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #7 -: януари 04, 2013, 18:47:24 »

Точно good
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #8 -: януари 04, 2013, 20:24:01 »

в самия ден, ако ти си подготвила добре нещата, ще имаш нужда от добър диджей- на мен той много ми помогна с реда на случване на събитията по време на празненството. И една приятелка беше писана ( от ресторанта ми поискаха име и тел ) отговорник  и отиде по-рано. Искам да споделя че повечето пари за ресторант, които дадохме си заслужаваха и от тази гледна точка- хората работеха по график, даже управителят ни подканяше да влизаме, че сме били закъснели с графика biggrin. Така че добре подбран персонал и всичко е наред!
Екипа от DJ, фотограф и видеооператор, заедно с управителя и персонала на ресторанта където се провежда тържеството е от основно значение.Доброто познаване на церемонии, ритуали и самия сценарий, който се подготвя предварително с младоженците (най-добре е да бъде описано ориентировъчно по часове и ритуали, игри и др.) гарантира безпроблемно и весело провеждане на тържеството.Можете също да си наемете сватбена агенция, която предлага личен сватбен агент, който ще координира всичко, стига да има необходимите знания и опит.С добри и опитни професионалисти няма да имате проблеми.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #9 -: януари 04, 2013, 20:35:06 »

Здравейте, имала съм честта да присъствам на няколко перфектно организирани сватби. Направи ми впечатление, че булката и младоженеца и техните близки следят разписанието по часове. Обикновено близките отговарят за "събирането" на гостите и подканянето им да заповядат в гражданското, след това да тръгнат и влезнат в черквата. Също те следят дали са налице всички необходими неща за ритуалите. От там на татък професионалистите си вършат перфектно работата - фотографите постоянно подсещат за някои детайли, ДЖ води ритуалите в ресторанта и някак естествено води и самата сватба, професионалистите от ресторанта дирижират храната, рязането на тортата и т.н. Някак естествено се случват нещата отстрани! Може би тук е разковничето - отстрани! Струва ми се при добра организация, не е необходимо да има специален човек, който да ръководи цялата сватба. Всеки взима по нещо и отговаря за него - така си го представям  Wink
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines