Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 05:36:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватба част 2  (Прочетена 186063 пъти)
 
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #210 -: юни 09, 2013, 11:56:38 »

Здравейте на всички минали и бъдещи младоженци!
Казвам се Нина Йовкова ..........

Поредните хитреци.......
Кой от всичките изброени седи зад тази реклама?
Абе хора, не се ли научихте че варианта за самореклама е като се плати за това. Защо винаги някой си мисли че е по велик от другите.........?!
А и мястото за похвали и оплаквания е в друга тема на сайта ?!
Активен
Salice
Новак
*
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: юни 19, 2013, 13:47:32 »

Здравейте!

След бурните спорове за DJ Стоян Петров бих искала да застаната на страната на доволните   good

Нашата сватба беше на 11 май 2013 и диджеят беше сред хората, на които сме изключително благодарни!  give_rose  Няма какво по-различно да добавя, много булки вече са го похвалили преди мен. Ще кажа само, че беше изключително весело, дансигът беше непрестанно пълен, хората искрено се забавляваха и след сватбата всички ни изразиха възхищението си от Стоян Петров.  yahoo
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #212 -: юни 24, 2013, 15:39:25 »

Здравейте !
Моля за помощ. Някой има ли отзиви за dj Иван Байрактаров(dj Жано)? Мерси предварително!


Активен
manuelank
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #213 -: юли 02, 2013, 13:07:53 »

Момичета, на сватбата си искам  да има DJ и орестър. Няколко хора тук са със същите планове. Досега съм говорила само с един оркестър и не знам как възрвят цените и как да ги комбинирам. Ако някой е минал през това моля да ми пише как е било, с кой DJ и оркестър. Видях, че     tonichka и     ma6ka_ ще са по този начин. Моля да ми пишете на [email protected]   Много ще съм благодарна за всякакви препоръки.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #214 -: юли 02, 2013, 23:43:35 »

Момичета, на сватбата си искам  да има DJ и орестър. Няколко хора тук са със същите планове. Досега съм говорила само с един оркестър и не знам как възрвят цените и как да ги комбинирам. Ако някой е минал през това моля да ми пише как е било, с кой DJ и оркестър. Видях, че     tonichka и     ma6ka_ ще са по този начин. Моля да ми пишете на [email protected]   Много ще съм благодарна за всякакви препоръки.

Най-добрия вариант (според отделения бюджет) за пълноценно забавление на тържеството е комбинацията от жива музика (оркестър, група) и професионален DJ. Цените варират в големи граници според качествата и известноста на музикантите, а също и региона (града) в който се провежда тържеството. Пишете от кой град сте, за град Пловдив има много варианти, предполагам и други булки ще се включат с предложения.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #215 -: юли 04, 2013, 08:43:43 »

Момичета, на сватбата си искам  да има DJ и орестър.........


Добра е комбинацията с Dj и оркестър, но в тази насока трябва доста да се потрудите.
От значение е къде - в кой регион е сватбата, какво се слуша във Вашия край, какво е приемливо да присъства като стилове и видове музика за гостите?!
От друга страна - какво може да свири оркестъра - Поп, рок, попфолк, хора и кючеци, как ще си разпределят музиката оркестъра и Dj ?! Всичко това трябва да го съобразите, както с вашето виждане за музика, така и (препоръчително) с това, какво би накарало гостите да се чувстват добре и да са по-активни на дансинга.
Не е достатъчно да знаете че някой е поканил "едикой си" оркестър и да го копирате същото. Ситуацията при всеки е различна !!!
Как ще разпределите във времето включването на оркеста и Dj ?!
Не на поледно място, трябва да сте на ясно с възможностите на Dj и до каква степен той е запознат с останалата част от музиката без да влиза в територията на оркестъра!!!
Това са една част от нещата които трябва да прецените правилно за да има ефект от подобна комбинация. smile
« Последна редакция: юли 04, 2013, 08:52:43 от DjNick Mc » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: юли 04, 2013, 09:25:10 »

Да споделя и моя опит.

Нашата сватба беше с DJ и оркестър. За мен оркестърът беше напълно излишен. Казвам това, защото си познавам гостите, казах го на мъжа ми и преди сватбата, но той настоя да има оркестър - "така се правели сватби в неговия край"  crazy. За да съм спокойна наехме и адекватен DJ, такъв, който може да се справи с цялата сватба без намесата на оркестъра. В предварителния разговор с оркестъра им обяснихме, че от тях очакваме изпълнение на народна музика, без чалга, без кючеци и други подобни от този жанр. Ако имат възможност да изпълнят и 1 - 2 руски или сръбски бавни песни, е Ок за нас.

Как се развиха нещата - в началото на вечерта се започна с хората, може би около 30 - 40 мин беше интересно на гостите и после на всички хора имаше едни и същи 20 човека, тогава и мъжът ми видя, че няма смисъл да се продължава така. Тогава се включи Dj-ят и изкара до края на вечерта, оркестърът имаше още 1 включване за около 20 - 30 мин и това им беше участието.
Най-голямата изненада за DJ-ят беше, когато след 01,00ч започна да пуска клубна музика и всички гости, които бяха останали до този момент в ресторанта бяха на дансинга - в това число родителите ми и всичките ми лели и чичовци. Така изкарахме до 03.00ч, когато дойде полиция за 3-ти път и трябваше да намалим музиката.
Пак в този край съм ходила на сватби, в които са участвали и Dj и оркестър и оркестърът почти не е почивал, защото гостите се забавляват на неговите изпълнения.

Изводът ми е, че всичко зависи от гостите, помислете каква музика харесват, къде обичат да излизат, спомнете си сватбите на които вие сте ходили и т.н. Естествено без хора не може да мине, но тях може и Dj-ят да ги пуска. Проучете внимателно и цените за услугите и на DJ и на оркестъра. При нас услугата на оркестъра струваше 2 пъти повече от тази на DJ-ят, а всъщност оркестъра участваше малко повече над 1 час.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #217 -: юли 04, 2013, 09:51:26 »

както казва ma6ka_ , трябва да си познавате гостите много добре, аз уж ги познавах много добре и си мислех че на по-старите ще ги кефи хорца и първата част да е с хората и след вечерята да минем на дискотечни хитчета, е да ама не.  добре че DJ се усети и почна да пуска хитчета дискотечни от края на 70-те преди вечерята и нови хитчета и те старчоците танцуваха най-много на тях, толкова бяха сладки че всички бяхме изненадани, след вечерята имаше няколко хорца но после пак го ударихме на хитчета и беше супер луд купон*YAHOO*. но всичко зависи какъв оркестър искате да наемете, ако е за народна музика, най-добре е както при ma6ka_ , по-ранно от началото и за малко да не им омръзне на хората една и съща музика. и в македония всички сватби се прават с оркестари но те си имат всякъкв репертоар, от хорца до рок и метал, и са си големи професионалисти и се справят с всичките жанрове smile успех
Активен
Tritiny
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #218 -: юли 17, 2013, 15:09:49 »

Има ли хора, които са били с жива музика и водещ само, без DJ?
Стигнахме момента, в който да решаваме и мислихме така да остане, но след като прочетох темата се замислям.
Има ли някой с опит да сподели дали се е получило на тяхната сватба без DJ? Мерси!
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #219 -: юли 17, 2013, 15:16:42 »

Tritiny, миналата година ходих на такава сватба. Получи се добре, въпреки, че оркестърът свири само музика, която по принцип не ми се нрави много, много и нямаше голямо разнообразие ( но това си зависи и от това какво искат младоженците де, както и от самия оркестър- на този явно репертуарът му беше насочен само в една област). Иначе като настроение и емоция си заслужава.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юли 17, 2013, 17:20:35 »

Миналата година бях на сватба с оркестър и всичката музика беше поп фолк с изключение на няколко хорца...Разбирам, че някои хора харесват тази музика и сватбата си е тяхна, но цяла вечер без грам разнообразие беше почти непоносима. Наложи се на 2-3 пъти да си отида до колата и да си надуя Z-rock, за да имам сили да се върна на "купона". Затова ако си избирате оркестър проверете дали имат широк репертуар.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юли 17, 2013, 19:06:10 »

Според мен ако избирате между ДЖ и оркестър по практичен е ДЖ-я.
Активен
Tritiny
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #222 -: юли 18, 2013, 15:30:29 »

Благодаря ви за отговорите! Явно в зависимост от групата, която свири, може и да се получи без DJ. Просто много искахме да има група, а в почивките някой от близките да пуска музика. Все пак съществува риска групата да няма голям репертоар, а без DJ  да има неловки моменти.. все още решаваме, но ви благодаря много за отзивите!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #223 -: юли 19, 2013, 12:19:14 »

Трябва да проверите, дали оркестъра или групата могат да водят и ритуалите, ако ще бъдете само с тях Wink
« Последна редакция: юли 19, 2013, 12:20:46 от DjNick Mc » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #224 -: юли 19, 2013, 15:10:24 »

Може да си вземете и оркестър, и дисководещ. Става страхотен купон. Гостите са нон-стоп на дансинга. Не се случва често, но е готино.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines