Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:21:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Успешното съжителство!  (Прочетена 28673 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« -: юни 20, 2012, 09:59:04 »

Ще използвам темата си да споделя една много важна рецепта, за успешно семейно съжителство и по-точно -учебник за какво искат мъжете smile

http://asktisho.wordpress.com/2008/03/10/kakvoiskatmajete/

Мисля, доста е приложим и в пред- и в следсватбени дни  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: юни 20, 2012, 11:30:59 »

Статията ми хареса, но повечето коментари - никак. Все още, след 35 години съвместен живот, мисля, че е въпрос на късмет, дали семейството ще го бъде. По този повод ви пожелавам късмет в големи дози!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 20, 2012, 12:19:31 »

Относно статията... горко му на човек, който/която се е омъжил/а за средностатистически мъж или жена! Това да се осъзнаеш и да приемеш че си такъв със заплата 800 лв., който никога няма да може да си купи Кайен (или каквото там иска), къща в Бояна, да отиде на луксозна почивка... Това е много тъжно. Истината е, че повечето хора започват на такъв етап - под наем, малък апартамент, стара кола, заплати по 800-1000 лв., но ако това е виждането им за бъдещето и са го приели за нормално, аз бих се притеснила сериозно, ако не виждах амбицията на мъжа ми да караме хубава кола, да си построим мечтаната къща (вече поне мястото имаме), да отидем на почивка на Бора Бора (например) и т.н. Още когато се запознахме видях в него адски амбициозен мъж, който е ужасно интелигентен (не го казвам защото ми е мъж lol ) и има всички качества да не си остане средностатистически, който има всички качества, за да може след време двамата да осъществим мечтите си, който е достатъчно смел, за да градим двамата с единствената цел да не сме зависими от някоя скапана работа зад бюро за по 800 лв., да живеем така, че да си платим сметките... Само ще кажа, че е на 27 години в момента завършва третото си висше (право, което е започнал отначало, защото няма магистратура само, остават му 2 курса), живеем в собствен нов апартамент, който е купил благодарение на това, че е работил по 20 часа на денонощие в продължение на 6 месеца, няколко годни подред, няколко работи в Америка, коя от коя по гадни. Сменил е няколко коли, вярно не най-модерните и нови, но все пак за млад човек, на които родителите не са му помогнали и т.н. Имаше смелостта, когато аз бях на ръба от нерви, заради гадната ми работа, просто да ми събере нещата, да ме накара да си почина малко вкъщи и след това да се захващам да направим общ семеен бизнес, като в момента аз само се уча и все още не изкарваме пари от моята работа, за да може скоро да изкарваме достатъчно пари, той да мине на свободна практика и натам вече да може спокойно да осъществим мечтите си (които не са невъзможни) и да живеем спокойно. Средностатистическите мъже ме плашат. Не казвам, че е лесно, че е възможно на 100%, но за мен е важно човек да се бори, за да го постигне, дори и да не стане както иска, пак ми е важно да не живеем с мисълта, че това ни е статуквото и точка.

пп - извинете за дългия пост, нещо ме е убила жегата lol
« Последна редакция: юни 20, 2012, 12:21:03 от Christy » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #3 -: юни 20, 2012, 12:55:04 »

Относно статията... горко му на човек, който/която се е омъжил/а за средностатистически мъж или жена! Това да се осъзнаеш и да приемеш че си такъв със заплата 800 лв., който никога няма да може да си купи Кайен (или каквото там иска), къща в Бояна, да отиде на луксозна почивка... Това е много тъжно. Истината е, че повечето хора започват на такъв етап - под наем, малък апартамент, стара кола, заплати по 800-1000 лв., но ако това е виждането им за бъдещето и са го приели за нормално, аз бих се притеснила сериозно...

Притеснителничко си е да нямаш никаква амбициа за развитие Wink. Аз пък си мисля, че идеята на статията е друга. Ако не си принцеса, която търси принц на бял кон и предлага половин царство зестра, трябва да имаш по-реалистични очаквания и начин на поведение. Докато средностатистическият ти мъж не получи благородническа титла и бял кон е нормално да измиваш по някоя чиния в името на общото благо (както Кристи в момента прави с нейното обучение), а после ще си имате иконом и замък smile

Аз споделих линка най-вече заради рецептата - доверие, лоялност, приятелство и любов smile
« Последна редакция: юни 20, 2012, 12:57:27 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #4 -: юни 20, 2012, 12:59:58 »

.... Не казвам, че е лесно, че е възможно на 100%, но за мен е важно човек да се бори, за да го постигне, дори и да не стане както иска, пак ми е важно да не живеем с мисълта, че това ни е статуквото и точка.

пп - извинете за дългия пост, нещо ме е убила жегата lol

И аз нещо слънчасах .... това също исках да отбележа, че е много добро попадение smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 20, 2012, 13:25:45 »

Аааа, аз само искам да кажа, че сега (най-вероятно поради липсата на иконом и помощница в домакинството lol ) и пера, и чистя, и чинии мия (по-точно зареждам в миялната), готвя - даже готвя кажи речи всеки ден, че намирам за грехота цял ден да съм си вкъщи и да няма вечеря за принца на кафяв кон (за сега, скоро ще купим и бял lol )
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 20, 2012, 14:56:16 »

Аз споделих линка най-вече заради рецептата - доверие, лоялност, приятелство и любов

Това  наистина  е  рецептата и  бих казала  най-успешната.Материалното  отива и отминава,за мен то няма  стойност.Извинявам  се,мнението на  Christy,малко ме  засегна.Аз  съм  средностатистическа  жена,със  средностатистически  мъж и  имам  същите  тези неща,които  е  изброила  за  амбициозните  хора,бих  казала  дори  много  повече,защото преди  всичко  спазвам  рецептата  по-горе,а и имам прекрасен  човек  до  себе  си.До  сега не ми е  изневерила.

Киви,пожелавам  ти  през  целия ви  съвместен  живот да притежавате  тази  рецепта,да  устоите на  всички ветрове  и  бури,които  същия  този  живот  ще  ви предложи!Запазете  вярата и  обичта  в  себе  си 
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 20, 2012, 15:03:00 »

Аз споделих линка най-вече заради рецептата - доверие, лоялност, приятелство и любов

Това  наистина  е  рецептата и  бих казала  най-успешната.Материалното  отива и отминава,за мен то няма  стойност.Извинявам  се,мнението на  Christy,малко ме  засегна.Аз  съм  средностатистическа  жена,със  средностатистически  мъж и  имам  същите  тези неща,които  е  изброила  за  амбициозните  хора,бих  казала  дори  много  повече,защото преди  всичко  спазвам  рецептата  по-горе,а и имам прекрасен  човек  до  себе  си.До  сега не ми е  изневерила.

и аз съм на това мнение, всичко е преходно, парите "изгарят " и изчезват понякога, къщите също, колите- също може да се случи .  smile
ако двойката се запази - това е най -важното. А за амбициите и държенето на тях си зависи от характера на човека- аз не съм амбициозна, въпреки образованието си, доволна съм на това което имам.
Мъжът ми е по-амбициозен, мисли винаги за частен бизнес как кога и защо. Така че аз лично съм щастлива с средностатистическия си живот, стига да сме здрави и да се разбираме. Подкрепям го в амбициите му, но аз нямам  и не ми пука от това. Устроена съм различно.
Уважавам много амбициозните жени, но не съм избирала мъжа си по критериите дадени по-горе. Избирала съм го да е работлив и добър по душа, а другото дали ще дойде или не- Господ си знае работата...  Не се натискам. smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 20, 2012, 15:12:02 »

доверие, лоялност, приятелство и любов
Не съм чела статията, но тази рецепта мноооого ми харесва! Bravo Bravo Bravo
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #9 -: юни 20, 2012, 15:22:38 »

 Offtopic

emmmmmy и bamce познавам ви от няколко месеца виртуално, и във вас нищо средностатистическо няма - специални сте си по своему, забележителни smile

Ама стига с тоя материализъм и амициЯ(само тук пиша на кирилица и си личи). Изместихте фокуса. Слагате тенджерата на печката, добавяте вашите подправки, доверие, лоялност, приятелство и любов и гледате да не загори smile

Автора казва директно - той ще бъде благодарен, ако жена му не иска от него невъзможни неща. Ами няма как да се ходи на остров във Тихия океан с тази заплата в момента, може след време, а може и изобщо да не се ходи, защото всяко конкретно семейство си има различни приоритети. Моя мъж никога няма да ми купи Кайен, и съм напълно ОК с това - Кайен не ми трябва, харевам други коли smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 20, 2012, 15:32:45 »

 аз лично съм видяла и две и двеста, и съм живяла дълго и с друг партньор- всяка крайност може да убие една връзка, както свръхамбицията, така и свръхмързелът.
Приятелството между двамата и възможността да се говори за АБСОЛЮТНО ВСИЧКО , крепи нещата и в най -сложни ситуации. Не крия нищо от него като емоции,както и той от мен. При нас поне засега работи.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 20, 2012, 18:03:21 »

Съгласна съм с всичко, само не съм съвсем съгласна как сте ме разбрали  Wink Много ясно съм уточнила, че не става въпрос за това да си хванете мъж с пари, коли, къщи. А мъж, който не се намърдал трайно в понятието "средностатистически", за който заплатата от 800 лв. е върха на постиженията му, на който му стига това, че може да си платите сметките и не се стреми към повече. А мъж, който мисли как двамата да градирате, да успеете, за да може да си позволите повече. Ясно е, че любовта е на първо място и трябва да я пазим винаги. Ясно е, че не всички можем и ще станем милионери. Но също толкова ми е ясно, че мъж, който се задоволява с това да си плати сметките, не е за мен. И между другото ние не се стремим да станем милионери, а да осъществим реалните си мечти - да си построим къща, която да е нашата крепост и там да израснат децата ни, да може да си позволим спокоен живот, без да чакаме края на месеца, за да си вземем двете хиляди лв. заплата (примерно). Това исках да кажа, не знам дали станах по-ясна.

За разсъжденията ми ме провокира, ето тази част, като "средностатистически мъж" го коментирах именно в контекста на статията, това мисля, че е важно да се уточни:

Цитат
Има си нормална професия, занимава се с разни скучновати на пръв поглед, рутинни неща, но изкарва достатъчно, за да си плаща сметките. И евентуално, за да издържа семейство.
Бамсе, моля те не се засягай, най-малко това съм искала да направя  good Мисля, че просто не си ме разбрала правилно. А и в крайна сметка дори да си ме разбрала правилно, едва ли за твоето семейство и твоята любов има някакво значение мнението на някоя си Кристи от форума  blum

Приключвам с дългите постове, че нито им е мястото, пък и ще стана досадна по средностатистически му lol
« Последна редакция: юни 20, 2012, 18:07:22 от Christy » Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 20, 2012, 18:22:48 »

ЗА  всички  give_rose Мечтите  са  за  това  за да станат  реалност!Следвайте  ги:)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #13 -: юни 20, 2012, 21:33:24 »

Хей, каква извън статистиките раздумка си спретнахме smile Изобщо не предполагах, че ще развиете разговора в тази посока, но пак доста полезни поуки, които явно всяка новобрачна (още по-добре през медения месец, от колкото по-късно трябва да разбере)

Засегнахте много теми, които вълнуват днешните млади двойки. Странното е, че съм била или съм наблюдавала от първия ред ситуации подобни, на това което всички разказахте и много ме впечатлихте, защото споделихте моите мисли от различни етапи.

Кристи, опаковката, в която поднесе мислите си, се оказа не лесна за тълкуване, обаче си казала, в друга форма това, което всички правим. Потърсила си човек, който наистина ти пасва на стила на живот и на нещата, които считаш за важни. Благодаря, че така почна защото дискусията ми хареса smile

Няма как на всички да ни се иска едно и също, Ем каза - устроени сме различно. Ами не, аз не мога да живея с човек, чиято основна мисъл е какво ще вечеряме днес и какво дават по телевизията, за това ти казах, че не може съвсем без амбиции - в моя случай по-точната формулировка е без идеи - за работа, за забавление, за каквото се сетиш. Еммм, направо може да си отвориш център за семейно консултиране, написа едно изречение и каза всичко - всяка крайност може да убие една връзка.
« Последна редакция: юни 20, 2012, 22:15:54 от kiwi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #14 -: юни 21, 2012, 08:55:52 »

Това май е тема на седмицата 18 - 24.06.! Хубаво е да поговорим за общочовешки неща.
Ще хвърлям по едно око, че съм решила да не се отказвам от диамант на диамантената ни сватба и трябва още да постискам зъби.  Wink.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines