Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 16:45:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 22 "  (Прочетена 143341 пъти)
 
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #420 -: ноември 29, 2012, 10:20:45 »

macituu отиди на лекар и поискай да проверите половите хормони.Закъснението ако е систематично, най-вероятно се дължи на някой хормон.

За първи път ми се случва такова закъснение  huhhuh.gif
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: ноември 29, 2012, 10:27:57 »

Josephine, според мен можеш да приемеш предложението на приятелката на баща си да те погледне. При мен в 7-ма седмица си се видя всичко и с най-простия коремен ехограф. Признавам си, че не приемам прегледа с вагинален, особено след проблемите, които имах след един такъв.
Когато аз забременях трябваше да ми дойде на 4-ти април. Обаче на 2-ри теста ми беше положителен. Отидох на преглед на 16-ти и всичко си се видя с най-обикновен коремен. Лекарката ми каза, че мога да си взема направление за ЖК и когато след два дни отидох вече си се виждаха пулсациите. Като се има предвид, че аз съм от малък град и немога да разчитам на светила в Акушеро-гинекологията си изчаках двете седмици и всичко приключи с появата на сина ми.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: ноември 29, 2012, 10:31:09 »

Josephine извинявай че те питам от кой град си?

Доказал се специалист, не е доктор, който обяснява как в 6-та седмица ембриона е още в тръбата, това го учим по биология в средното и да ти кажа, в 6-та седмица е добре загнездил се в матката.Но нека да е така, както ти казваш.

От Бургас съм smile

Иначе ми каза че съм в 6та седмица тогава, бяха минали 36 дни от последния ми цикъл, при цикъл 25-26 дни това е около 10-11 дни закъснение и ми каза че пътувало още, не се било загнездило...не го знам в тръбите ли е било къде е било, доктора не каза за тръби, каза че не се е загнездило само и не го вижда. Можеби е било прекалено рано да го види тогава. Реално тогава бяха минали около 5г.с. +1ден , което той каза че означава че съм в 6та седмица. Не знам по това време къде трябва да се намира ембриона, но предполагах че трябва да е в матката....дори и да съм била с много късна овулация, пак трябва вече да е там, но може да е било много малко и да не го е видял. Направи снимка, но аз като не разбирам нищо от тия снимки от видеозон?!

В крайна сметка тия дни като отида на коремния ще видим дали ще се види нещо smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: ноември 29, 2012, 10:33:43 »

Рени, реално сега са минали 42 дни от последния ми цикъл, и по сметки около 16-17 дни от закъснението smile Можеби има шанс да се види на коремен както ти си го видяла.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #424 -: ноември 29, 2012, 10:41:31 »

 Josephine, прочети това:

http://www.spisanie.to/2011-09-13-10-49-00/item/62-%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%B0-%D0%9F%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80

 Мисля, че ще ти отговори на някои въпроси  smile Освен това според мен през седмиците на бременността и после по време на майчинството ще имаш възможност да търсиш информация и да се образоваш по-подробно за себе си и за детето си, както и за всичко свързано с вашето здраве.
 Важното е да си спокойна, позитивна и информирана  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: ноември 29, 2012, 10:44:06 »

Трябваше да почнеш с това, че си от Бургас, кажи че си и при Давидков и ми е ясно всичко.

Пожелавам ти една лека и безпроблемна бременност.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: ноември 29, 2012, 10:57:01 »

Маги, Давидков е във Варна и нямам намерение да ходя при него, въпреки че някой от тук се хващат да ходят при него.

Какво значение има дали съм от Бургас, от София или от Горно-нанадолнище?

Мишел, чела съм го това, но реално като доктора не го видя тогава започнах да се чудя дали не ми е била прекалено късно овулацията...това е единствено. Не мислете че не съм чела и не съм се информирала за себе си и за детето си (бъдещото), както и за нашето здраве. Така звучи малко обидно, все едно че едва ли не съм някоя от ония ромки, която нищо не я интересува и нищо не знае само чака нещо да се случи. Много е безотговорно това. Не мислете че не съм осведомена и че не знам за здравето си. Съжалявам ако съм била малко груба в това си изказване, дано не съм засегнала никой, защото не целя това...но малко обидно ми става от начина по който ми се обяснява...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #427 -: ноември 29, 2012, 11:10:38 »

Аз питах, защото мислех, че си от София и щях да ти предложа една частна клиника...ако искаш разбира се give_rose Просто съм ходила там и бях много доволна smile
А за да ти оправя настроението ще ти кажа, че даже си прекалено информирана give_rose Аз като забременях си направих тест, който беше положителен...то и аз усещах, че съм бременна де. На лекар отидох след 2-ри месец ако не се лъжа. Просто си записах час в тази клиника, а там не става много бързо и изобщо не ми е минавало през главата да бързам. Информирана бях силно казано biggrin Просто по-натам ми се наложи да се информирам по бързата процедура biggrin
По знайни или незнайни причини всички се интересуваме от теб, но в това няма нищо лошо smile Аз до сега никога не съм се пъхала в теми за мами и бебета...просто не съм много популярна тук и не съм си виждала мястото там. Но в твоята с удоволствие ще се включа живот и здраве give_rose Всичко е наред, а ти както всички казват просто бъди спокойна smile Пожелавам ти прекрасна бременност give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: ноември 29, 2012, 11:12:26 »

Грешката е моя объркала съм имената на лекарите.Съжалявам, за друг имах в предвид.За горно нанадолнище.Мила просто в Бургас е зле от към лекари.Както и да е.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #429 -: ноември 29, 2012, 11:19:00 »

 Josephine, извини ме, не съм искала поста ми да звучи обидно. Напротив, опитах се да съм максимално мила и деликатна. И за момент не съм си помисляла, че можеш да възприемеш написаното по този начин. Съжалявам!
 За да разбереш защо има погрешни впечатления, прочети внимателно постовете си.
 Както написах и преди - важното е да останеш спокойна и позитивно настроена към това толкова хубаво събитие, през което ще преминеш. Успешна бременност и само хубави новини от теб да има  smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: ноември 29, 2012, 11:31:23 »

casky страшно много обичам да чета и съм изчела доста по темата....още доста преди да си помисля за бебета дори бях прочела вече 2 книги, на д-р Спок и на Хаим Гинът, втората препоръчвам с 2 ръце на всички мами!  Wink

Маги, верно е че е зле от към лекари и то не само гинеколози, ами всякакви. Дори за гинеколози мога да твърдя че не е чак толкова зле, има няколко на които можеш да се довериш....но пък виж за сърдечен хирург, за ендокринолог, примерно за такива сме зле...

michelle , разбирам те просто ми прозвуча малко смахнато, едва ли не грам не се интересувам и тепърва ще открия това което е написано в този линк smile Не искам да те обидя да знаеш!
Разбирам че постовете ми са доста разхвърляни и объркани, можеби защото аз доста се обърках след посещението ми при този лекар. Трябваше да си изчакам още малко в началото както си мислех, ама милото нямаше търпение, искаше дори още по-рано да отидем, ходи му обяснявай че е прекалено рано.

Като цяло съм доста спокойна, на моменти може и да съм объркана, но като цяло съм спокойна, като ги видя другите в отчетната в мамата, са се побъркали яко, та гледам по рядко да влизам там.

Мерси за подкрепата момичета!  give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #431 -: ноември 29, 2012, 11:38:35 »

Оф, аз като бях бременна бях много крива angry Всичко беше идеално покрай бременността...никога не ми се е гадело, нямала съм отоци и прочие...имах супер малък корем и си ходех като кон до последно...ама такова криво същество бях, че чак сама не можех да се понасям biggrin И все ме избиваше на рев... blush
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: ноември 30, 2012, 09:52:37 »

Josephine Я да се вмъкна и аз , че с такова закъснение при редовен цикъл трябва на 100% да се е видяло още преди няколко дни, единствено ако е била късна овулацията е възможно още да не се вижда. Съвет от мен като не ти се ходи на лекар просто пускай чхг, не искам да те плаша, но 10 или 20-ти са далечни дати при един евентуален проблем като извънматочната бременност. Аз бях с късна овулация и дребка се видя чак на 17 ден от датат за цикъл, но моя цикъл си е по- дълаг 35- дни някъде, но при твоя редовен на мен ми е доста притеснено за теб. аз не обърнах внимание при първата си бременност и завърших с животоспасяваща  коремна операция, но както маги каза ти си знаеш...
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: ноември 30, 2012, 11:51:26 »

довечера ще се видя с жената за ехографа и ще уточним нещата, може пък да ми предложи нещо друго, иначе не знам за кога ще го направим ехографа, можеби в понеделник. Не съм казала че не искам да ходя на лекар, просто за момента ще изчакам да видя първо дали ще покаже на този ехограф, и ще го реша след това. А общо взето ако на 3ти отида на коремния ехограф после няма много смисъл да си записвам час при друг лекар, като при моя съм решила да ходя на 10ти. За една седмица не знам дали има смисъл. Щом нямам тревожни оплаквания, никакви зацапвания и т.н. В началото имах болки, вече ги няма.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: ноември 30, 2012, 11:52:59 »

Josephine ние ти дадохме насоки.решенията са си лично твои.Стискаме палци само за хубави новини.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines