Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 14:19:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Внимавайте със сервитьорите в ресторанта!  (Прочетена 21416 пъти)
 
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 13, 2007, 16:05:25 »

Ох, дано, че и аз покрай тези коментари направо се наплаших.  shok А пък тепърва ми предстои да се сблъсквам с тези неща.
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 13, 2007, 16:06:22 »

Ох, според мен е малко сложно да се избере човек, който да се занимава с това. Всеки би предпочел да се весели  drinkz отколкото да следи за реда.  hunter
и аз имах такова притеснение относно кой да задалжа да прави това а не да се весели и ми обясниха 4е този кординатор си седи на масата и се забавлява а само когато има нещто пора4ано допалнително или каквото и да се изнаса от бара или ресторанта управитела отива при кординатора и му казва...там толко....там това и така....незнам и ние не сме решили още ама 4естно казано не искам и 1лв да им дам + така и така се 4удят какво ли йне да измислят от този ресторант само и само още и още пари4ки  за тях....и този комисион 7%  diablo 4упливост още не мога да ги преживея  
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 06, 2009, 16:40:43 »

аз нямах такива проблеми (слава богу), направо останах възхитена от ресторанта и от обслужването, въобще нямаше кой да следи за изнесеното и накрая свободната ми консумация беше 98 лева yahoo, но на сестра ми миналата година беше...Две седмици преди сватбата и смениха цените на куверта, после разбра случайно от предишна сватба, че сервитъорите са карали хората да си плащат за допълнителните поръчки и после са ги прибавили в сметката и на младоженците diablo, освен това са и надписвали...та на нейната сватба една приятелка на майка ми, която има опит в тези неща беше като куче пазач и пак имаше простотии...
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 07, 2009, 15:34:49 »

И аз да се оплача. След ритуала, който беше в ресторанта, гостите седнаха и беше сервирано само безалкохолното от ресторанта и водата и ракията. Хората си наливат ракиика, но... няма кой да им отвори безалкохолното. Направихме им забележка на сервитьорите. Ние си отворихме безалкохолното с вилица  huhhuh.gif Ние си бяхме донесли останалото безалкохолно и тоник за виното. Но нямаше кой да го изнесе. Казахме им да изнесат по няколко безалкохолни и от нашите. След 20 мин го направиха. Някои хора започнаха да пият вино, но те знаят ли ние донесли ли сме тоник. Мисля, че е нормално като започнат хората да поръчват от виното, да се изнесе и тоника, но не стана така. Гостите си поръчали тоник. Следваха още забележки. Направо ужас. Собственика беше разрешил да внесем всичко. Като видя, че си внесохме бирата 1 ден преди сватбата, тогава се сети да ни каже, че трябвало да платим и 100 лв за персонал, по 20 лв на човек. Няма проблем, но накрая бяха сметнати 120 лв за персонал. 6 човека, които ние не разбрахме кои са. Имаше 2 сервитьори, да е имало 2 готвачи и 1 барман, кои е шестия никой незнае. Но все пак си изкарахме добре  danceg
Активен
mishel77777
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #34 -: август 19, 2009, 23:35:05 »

Вижте какво аз съм сервитьорка и естествено като такава немога да отговарям за поведението на вички сервитьори. Но искам да кажа че през очите ми са минали десетки сватби. И явно има неща,които не са ви ясни. Немога да знам кой е откраднал парите ви и дали е бил някои от сервитьорите но аз лично се съмнявам, защото на днешно време един добър сервитьор изкарва достатъчно пари. А относно въпроса за лъгането в сметката,на сватба е малко трудно да стане,защото вие прдварително сте заявили колко гости имате и по колко лева им е менюто така 4е предваритено можете да изчислите колко дължите. А по повод  допълнителните поръчки, които са извън менюто се пита дали да се маркират към сметката на сватбата или всеки гост си ги плаща. А там вече просто няма как да бъдете излъгани с  повече от 15-20 лева тъй като тези допълнителни поръчки са предимно кафета. И пак казвам 4е немога да отговарям за действията на всички сервитьори, но в заведението в което работя аз и моите колеги отношението към хората е достатъчно добро и работата ни е свършена поне дотолкова че всики да са доволни.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 20, 2009, 09:06:58 »

mishel77777 хубаво е да има и такива като теб, но всичко си е до човека. Има и лъжливи и крадливи лекари и адвокати и какви ли не? Нима те не изкарват достатъчно пари, изкарват разбира се, но това си е до човека  Wink
Само ще ти кажа че на нашата сватба 100% бяха откраднати пари, не знам точно колко защото не съм правила сметка! Другото което мога да заявя на 100% е че един от сервитьорите открадна на мъжа ми телефона, за една вечер направи сметка от 200лв. зареждал е разни прими, обаждал се е до чужбина и така...  girl_impossible Тъпия  идиот на следващия ден се е хвалил на мацката на рецепцията че е с нов телефон, само че тя пък все че се оказа моя приятелка и беше предопредена че на младоженеца му няма телефона и ако някъде нещо види или чуе да ми се обади. Та телефона беше намерен още дообяд на следващия ден. Полицията го хвана с телефона и пак не доказа че той го е взел и ние като идиоти му платихме сметката защото от мобилиния оператор тръгнаха да търсят мъжа ми... Нямахме избор!
Препатила съм от сервитьори по сватби тъй че сега все си попридържам чантата  Wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 20, 2009, 21:44:29 »

И аз да се включа и тук . Винаги има две страни . Вярно е че има много некоректни р-ти но има и такива които найстина си гледат работата . В р-тите в които се правят масово сватби може да се каже че работят в намален състав защото всичко е предварително заредено . Макар че това не е правилно . Не е нормално на 100 човека да работят 2  сервитьори а в Пловдив това е доста срещано явление . При двама сервитьори не е възможно да отварят на всеки безалкохолното и в същото време да разнасят лед или нещо друго .  good
Активен
julia_ilieva85
Новак
*
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 24, 2009, 17:28:29 »

леле,момичета...като чета какво ви се е случило и се чудя в каква страна живеем. На мен ми предстои този ден и дано да няма такива неща,че ще ми развалят настроението. Разчитам на това,че управителя ня ресторанта ми е мн близък приятел,но все пак персонала не ми вдъхва мн доверие... nea
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 24, 2009, 23:32:40 »

леле,момичета...като чета какво ви се е случило и се чудя в каква страна живеем. На мен ми предстои този ден и дано да няма такива неща,че ще ми развалят настроението. Разчитам на това,че управителя ня ресторанта ми е мн близък приятел,но все пак персонала не ми вдъхва мн доверие... nea
Не се притесниажай  все пак има и отговорни  хора!  Успех и спокоиствие ! good
Активен
julia_ilieva85
Новак
*
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 25, 2009, 21:07:53 »

Благодаря ти nasi girl_wink
Активен
fustuchety
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #40 -: февруари 02, 2010, 21:34:16 »

V deistvitelnost ima vsqkakvi hora.I as mnogo sajelqvam 4e si imala takova lo6o prejivqvane na tozi tolkova zan4im za teb den.As su6to sum servitiorka  i smqtam 4e moje i drug da e pipnal kudeto ne my e rabota.Ne budi predybedena no vse pak kakto kazah ima vsqkakvi hora.A 6to se otnasq do otvarqneto na bezalkoholnoto si zavisi ot mn ne6ta primerno kolko 4oveka e svatbata, kolko servitiora sa na rabota ,kakuv restoran si izbrala i t.n. za6toto vs okazvavliqnie.Servitiorite imat mn pove4e zaduljeniq ot tova koeto pove4to hora mislqt /ne se obijfdaite no kogato go izpita6 e dr/  give_rose give_rose give_rose pojelavam ti samo hubavi momenti,pari se izkarvat Wink
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines