Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:11:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се иска ръката на младоженка от бащата  (Прочетена 35378 пъти)
 
Ангел
Гост
« -: април 05, 2009, 11:27:25 »

Здравейе, имам такъв въпрос и ще съм благодарен ако някой успее да ме насочи. Ще искам ръката на приятелката ми от бащата, обаче и хабер си нямам имали някакви обичаи, и как се прави това ? Моля помогнете smile
Благодаря предварително ...

Ангел  danceg
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 05, 2009, 11:46:48 »

Здравей Ангел, добре дошъл във форума!
Когато моят бъдещ съпруг ме искаше на баща ми, купихме бъкличка ракия - смисъл, бутилка, която имаше подобна форма, украсихме гърлото й с китка здравец, завързан с червен конец и три сини мъниста. Когато седнахме на масата, Жоро я постави пред баща ми като му каза, че иска благословията му да ме вземе за съпруга. Баща ми каза :Нека видим дали е блага ракията!, отпиха и тогава вече ме "даде" на бъдещия съпруг. Беше много вълнуващо!
Попринцип може да се направи както вие си решите, но е редно според някогашните обичаи да си заедно с твоите родители. Ако двете семейства вече се познават, би могло да се уговорите предварително за целта на гостуването.
Успех ти желая и питай, ако имаш още въпроси!! smile
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 05, 2009, 11:56:16 »

Здравей Ангел.
И аз да споделя как мен ме искаха.Нашите семейства се познават от както сме заедно с милото.Когато дойде ред да ме "искат", бяхме уговорили само датата и това че ще ни идват на гости.Всички знаехме каква е целта на гостито.Когато дойдоха, родителите на милото носиха ракия, торта и букети за всички жени в къщатата.Та седнахме на масата ядохме, пихме и накрая баща ми попита защо всъщност са дошли и тогава милото каза че идват за да искат благословията на родителите ми да му стана съпруга.И при нас баща ми каза че първо иска да опита ракията дали е блага и тогава ме дадоха.След това разрязахме и тортата и ядохме от нея, за да ни бил живота сладък като нея.
Успех! smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 06, 2009, 11:27:12 »

да допълня и аз моята майка и свекърва ми ни бяха приготвили подаръци - дрехи, бельо, пантофи, които ни подариха на самия годеж. Майка ми беше приготвила подаръци за двама ни, за свекървата, за бабата и чичото, защото те също дойдоха да ме искат. Свекървата носеха цветя за майка ми и за мен, моите подаръци, ракията за татко
« Последна редакция: април 06, 2009, 11:28:45 от valia_diva » Активен
mimi20
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #4 -: май 26, 2012, 18:06:47 »

Здравейте на всички имам един проблем и той е значи моят приятел ще ме иска от баща ми но не знае какво трябва да му каже или по точно какво да направи за да ме даде някой ако може да ми помогне ще съм много благодарна  smile smile smile smile Миряна
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines