Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:11:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбеното пътешествие, месец или седмица.....  (Прочетена 102255 пъти)
 
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 14, 2015, 08:36:58 »

Четейки постовете преди моя сега, ми се прииска да се намеся и да посъветвам всички кандидат-булки, които обмислят сватбено пътешествие до Малдивите, да не отсядат на Мале (основния остров с летището). Преди два дни се върнахме от островите със сестра ми, наистина не си струва въобще да се планира нещо на този о-в (едно, че постоянно е шумно заради кацащите и излитащите самолети, и второ, че по-грозна столица не бях виждала дори от въздуха). Малдивите си струва да посетите в периода края на Януари-края на Април, това е единственият що годе сух период, няма мусони и не вали толкова; поради географските си особености, Малдивите налагат задължителен трансфер от летището до избрания курорт. Придвижването е предимно с моторни лодки и хидроплани и човек трябва да си предвиди сума от 60 долара до 200 долара (че и повече ако е с хидроплан), на човек за двупосочен трансфер.
Другото, за тези, избрали Младивите за своя ваканционна дестинация, няма да си кривя душата и откровено бих ги посъветвала да търсят хотели/резорти от 4 звезди нагоре. Всичко по-долу от това е с качество, което би ви развалило почивката, очакванията, би ви оставило вкус в устата. На Малдивите е скъпо, така че ако имате възможност да си осигурите полупансион, е по-добре отколкото нощувка със закуска. Но зависи и колко е свикнал да консумира човек, понякога нощувка със закуска излиза по-евтин вариант от гледна точка на разходите за хранене.
Задължително си носете маска за плуване, шнорхел и специални обувки за плуване (не плавници, а такива, със силиконова подметка), които пропускат вода - предлагат се екскурзии и оборудването е под наем, ние предпочетохме да си донесем наши собствени. Водите около островите на Малдивите са богати на корали и морска фауна и да се пропусне да се види е жалко. Но крайбрежието е осеяно с натрошени корали и колкото е фин пясъка по плажа, толкова има възможност човек да си нареже краката във водата, така че такива обувки идват супер на място.
Последен съвет: зависи от големината на острова, на който сте, можете да си уплътните времето по различен начин, освен да се печете на плажа и да шляпате във водата, но според мен максимума дни, които една двойка може да си позволи без да се отегчи, е 4 нощувки. Не очаквайте бързо обслужване, обслужващият персонал не си дава зор и всички са леко мързеливи, самото място го предразполага :-)
Най-хубавото нещо на такъв остров е да си наеме човек вила над водата. Повечето гости съчетават престоя си комбинирайки вила над вода с бунгало на плажа и така вземат най-доброто преживяване от острова.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: май 19, 2015, 10:04:48 »

За тези, които не са запазили нищо и още се колебаят, днес Wizz Air дават за всеки закупен билет, втори безплатен.. Поразгледайте.. В крайна сметка аз запазих София-Неапол-София, като ще отидем до Капри, Соренто, Позитано, Амалфи и така  pardon yahoo

Благодаря ти, devisil, дано някой ден са ми от полза съветите ти.. Ще отделим пари и затова, но кога не знам хахах
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 19, 2015, 10:53:29 »

Супер, Тони, много се радвам  blum Ще обменяме идеи и впечатления  yahoo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: май 19, 2015, 11:23:11 »

Задължително  good give_rose
Активен
milstoykova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #139 -: май 27, 2015, 15:50:40 »

Здравейте приятелки smile

Много интересни идеи прочетох тук, и то от първа ръка, което е и най-хубавото на този форум.

Реших да споделя и аз някои идеи. За хората, които не се притесняват сами да си организират медения месец (без агенции и тн.), много интересен сайт би бил www.travelsmart.bg Там редовно публикуват изгодни предложения за по-далечни дестинации.

Примерно за Бали: http://www.travelsmart.bg/2015/05/bali7/

Надявам се съм помогнала на някого smile
Поздрави,
Милена
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: май 30, 2015, 08:42:51 »

След близо една година от сватбата най-накрая имаме възможност да отидем на меден месец! В буквалния смисъл ще пътуваме цял месец. Решихме да обиколим няколко места в България, които не сме посещавали. В момента пиша от хотела до язовир Доспат, който е втората спирка от нашето пътешествие. Първо бяхме в Добринище и посетихме и разгледахме и Банско. За съжаление сме прекалено болни с милото за планински туризъм и се наслаждавахме на Пирин отдалеч, но при първа възможност и ако сме живи и здрави ще обиколим малко тази прекрасна за мен планина. Лошото само в момента е, че тук е адския студ. Ние сме в Сърница и тук е по- студено отколкото до планината. Никак не е добре за нашата настинка. Супер много лекарства взимаме и вече 6-ти ден не можем да оздравеем с милото. Надявам се скоро да се оправим вече. Защото адски мразя да съм болна, а пък и адски ни смазва това боледуване настроението, което трябваше да носи този толкова дълго чакан меден месец. Но не се даваме! Продължаваме с наблъскана до горе кола с багаж по разбитите пътища на България! Положителното, което мога да кажа е че се срещаме с всякакви хора от различни крайща на България и виждам как живеят хората. Очудена съм навсякъде където минем или спираме да нощуваме. Всъщност планирахме нощувките още докато бяхме в София. Просто си харесахме куп оферти от сайта грабо.бг и ни излезе доста изгодно. Почти никакви пари не сме дали за спането и храната, която на всяко едно място ни е включена към офертата. Местата повечето са по 3 звезди, но за сега в стаите има всичко, от което имаме нужда, за да се чувстваме добре и да ни е приятен престоят. След сърница, където сме сега, отиваме в Девин. Там решихме да посрещем една година от сватбата ни- 01.06.! Там обаче сме без оферта в един уникален комлекс, на който аз бях хвърлила очи отдавна. Надявам се че ще си прекараме супер и ще сме оздравяли до тогава! Моля се всеки ден!  good След Девин ще се качим малко към Стара планина и по-точно - Троян, а след това Трявна. Идеята ни е да успеем да видим Велико Търново, Шипка и много други известни или не чак толкова познати места из България. След Трявна ще се върнем пак в Родопите. А колко са ми любими! Обожавам ги! Да ги обиколя изцяло ще ми стане явно мечта! Невероятна красота! Ще отидем в Хасковски минерални банни и ще постим Първомай и ще се видим с едни приятели на милото. След това ще отидем в нашия любим Велинград! Обожаваме го! Бих живяла там честно казано. smile След това ще се запътим навътре в Родопите до с. Ягодина и ще имаме офроуд преживяване с огромен джип из планината- лол!! След това ще отидем да разгледаме Смолян и надявам се да ни стигнат два дни там. И накрая ще завършим с Пампорово! На всичките тези места аз не съм била(освен велинград). Малко или много се вълнувам. Обичам пътешествията из непознати места. Приключения и интересни неща има навсякъде. България е едно късче земя, което крие толкова тайни, магии и какви ли не невероятни феномени и красоти. Въпреки, че съм болна и ми е запушен носа и кашлям като луда, аз нямам търпение  да пътувам и да разглеждам. Надявам се всичко да мине ок. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #141 -: юни 02, 2015, 08:29:26 »

И ние мислим нашият меден месец (разбирайте седмица) да си направим един роуд трип из България, пък после ще мислим за друг smile Скорошно оздравяване и на двамата  heart
Активен
milstoykova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #142 -: септември 11, 2015, 16:09:56 »

   Здравейте,

Бих искала да споделя опита си при организирането на сватбеното ни пътешествие.

1. Резервацията.

ПОЛЕТИ:
Гледахме много сайтове, вклчително и по-известните Expedia, Ebookers, и тн. но най-добрит ецени намерихме чрез търсачката Momondo - http://track.webgains.com/click.html?wgcampaignid=168905&wgprogramid=8613. Всичко мина перфектно и нямаше никакви проблеми с полета ни (до Малдивите).

ХОТЕЛИ.

За мнения и ревюта използвахме TripAdvisor - http://www.awin1.com/awclick.php?mid=5986&id=226199

а накрая запазихме през Booking - http://www.dpbolvw.net/click-7736821-11707460-1416229489000

Всичко мина перфектно, понеже подрбно бяхме прочели всичко, както за хотела, така и за нещата и местата, които искахме да видим и посетим. smile

Поздрави!
Милена

Booking.com
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines