Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 17:06:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 141486 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #420 -: февруари 23, 2013, 00:06:07 »

Оф че съм злееее...ти верно си написала "мъжлето ми", ама аз нали съм си блейка biggrin Сега като се замисля на нито една сватба не съм виждала младоженците да участват в този ритуал. За теб имаше ли нещо?  smile
За мен имаше бонбони. По принцип се води, че за булката е тортата - сватбената, ама аз исках нещо отделно от това голямо нещо biggrin
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: февруари 23, 2013, 00:32:31 »

Tihomira, ако ще правите само граждански брак може, обаче в църквата не дават.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: февруари 23, 2013, 10:59:34 »

Tihomira, при нас положението е същото почти. Ние кумувахме на двойката, която ще поканим за кумуве пред януари, но те сключиха само граждански брак. Те ще кумуват на нас през август и ние ще сключим и църковен брак и няма проблем. Незнам един ден те като решат /защото искат/ да сключат църковен брак дали ще има проблем ние да им кумуваме, но попа каза че сега ще пише само името на кума, щом не е венчан за кумата.
Активен
ИркаТа
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #423 -: февруари 23, 2013, 11:59:11 »

здравейте smile нова съм във форума не съм била още булка,но с милото ни поканиха за кумове и покрай булката и аз много се вълнувам smile Сватбата че бъде чак август,но искам от сега да измисля някакви игри за ресторанта не знам дали тук е точната тема,ако не е ще се радвам да ме пренасочите а и да споделите някоя идея smile
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #424 -: февруари 23, 2013, 18:41:56 »

Благодаря ви много. Май ще търсим други  приятели за кумове,защото ще сключваме и граждански и църковен брак,пък и  се притеснявам , че все едни и същи хора ще са в центъра на купона smile. tease
« Последна редакция: февруари 23, 2013, 18:57:31 от Tihomira » Активен
puhcho83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #425 -: февруари 23, 2013, 19:20:58 »

Ние приготвихме за нашите кумове, кошница с уиски, бонбони и екзотични плодове вместо пилето. А инче си имаше торта и питка! Ето и снимка:


* IMG_8393.JPG (56.64 KB, 480x320 - видяно 240 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: февруари 23, 2013, 19:24:24 »

Ние решихме украсено вино и торта да занесем, защото те така или иначе приготвят вечеря. А също и поканата, с която ги молим да станат наши кумове. След малко отиваме да ги питаме!
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #427 -: февруари 23, 2013, 19:59:01 »

Хайде, утре да се похвалиш с кумове,  ratatui.Ох, завиждам на всички, които вече сте се уредили с кумове. Късметлии. Wink
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: февруари 23, 2013, 20:04:27 »

ratatui, да пишеш как е минало danceg
Активен
mari_i_i
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


Щастлива мама на Даниел!


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: февруари 23, 2013, 23:53:45 »

Tihomira, всичко вече е толкова комерсиално, че не можеш да разбереш кое може и кое не, кое е редно и кое не, кое е грешно и кое не.
Едни приятели ще са кумове през април на техните кумове. Приятелите имаха църковен брак, тогава техните кумове не бяха женени, сега са решили да се оженят и искат кумците им да им кумуват. Питали в църквата, от където им отговорили, че няма проблем.
По тозиповод ще споделя за нашата сватба. Тя беше на 16.06.2007г (по време на петровските пости). Като питахме попа можем ли да се венчаем тогава в първия момент каза "НЕ", после отвори календара си и видя, че е записал двойка за 17.06.2007г. В отговор каза, че тези пости не били толкова строги и важни  shok. Денят на нашата сватба бе събота, а сега дори църковните бракове в събота са забранени. Адски е гадно, че за едните пари, никой не може да ти каже къде отива вярата.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: февруари 24, 2013, 00:11:22 »

Момичета, имаме си кумуве chee Отидохме с тортата, украсеното вино и поканата в едно малко украсено шишенце. Седнахме да хапнем и кумата отвори и причете поканата на глас. В първия момент кума почна "Еми, ще трябва да си помислим. Може и да не стане  smile" Ама 2 секунди по-късно се разсмя и каза много ясно няма кво да го мислим!
Много съм доволна, само се притеснявам август детенцето ще им е на около 3месеца и дали ще могат да се справят? Ще му мислим като се роди, сега съм много доволна  smile
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: февруари 24, 2013, 00:13:20 »

ratatui, честити ви кумове  Bravo
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: февруари 24, 2013, 00:18:07 »

Момичета, имаме си кумуве chee Отидохме с тортата, украсеното вино и поканата в едно малко украсено шишенце. Седнахме да хапнем и кумата отвори и причете поканата на глас. В първия момент кума почна "Еми, ще трябва да си помислим. Може и да не стане  smile" Ама 2 секунди по-късно се разсмя и каза много ясно няма кво да го мислим!
Много съм доволна, само се притеснявам август детенцето ще им е на около 3месеца и дали ще могат да се справят? Ще му мислим като се роди, сега съм много доволна  smile
честито! smile
Активен
mari_i_i
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


Щастлива мама на Даниел!


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: февруари 24, 2013, 00:25:11 »

ratatui, честити ви кумове!
Не се притеснявай, ще се справят с бебето.
При нас случая е още по-горещ. През юли брата на съпруга ми ще правят сватба, а нашето бебе тогава ще е на 40дена  pardon, но ще трябва да се справим.
Активен
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #434 -: февруари 24, 2013, 09:42:24 »

Здравейте, да се включа и аз по темата. Сватбата ми е септември, а през юли с моя човек сме канени да кумуваме на най-близките ни приятели. Много се чудехме могат ли те да ни станат кумове на нас после. И като запазихме църквата, попитах попа и той каза,че нямало смисъл да се сродяваме с хора, с които вече сме станали "рода". Не спомена, че е забранено, но каза да намерим други кумове. А ние наистина няма кого друг да поканим, защото за мен кумувете са изключително важни-трябва да са близки на семейството, да си помагат едни на други и със сърце да са избирани. А нашето сърце иска да са те. И тогава те питали в тяхната църква (те са от един малък град и там всички се познават, едва ли парите са повлияли на отговора на попа), попът им е казал, че няма такава забрана. Че както се усеща със сърцето, така трябва да бъде. И решихме да са те. Въпреки че нашия софийски поп каза да намерим други. Аз мога да намеря други, но целта не е да се отбие номера, да има някакви хора за "свидетели", нали така? А всички други потенциални кумове ще са с такъв статут. От наша гледна точка поне. Надявам се всичко да мине добре, може би няма да споменаваме на нашия поп кои са ни кумовете.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines