Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:40:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещ стол за Ariel!!!!!  (Прочетена 64443 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 06, 2012, 15:41:10 »

Мила Alleksia, разбира се, че нямам нищо против да ти отговоря, започвам с удоволствие!  smile

Влияе ли ти времето? В частност постоянните дъждоподобия по нашите ширини?
О, да. Ти знаеш как е и можеш предполагам да ме разбереш. Не съм вярвала преди да дойда тук колко голямо влияние има времето върху настроението, поведението и мотивацията. Не се и учудвам, че толкова хора се самоубиват в скандинавските страни, слава Богу ние сме доста по-надолу. Но се научих до известна степен да контролирам емоциите си и да не позволявам толкова големи външни влияния. Това е нещо, което може да се заучи - контролът имам предвид. Дори в последно време мога да кажа, че леките дъждове, които са ежедневие тук ми действат по-скоро освежаващо, отколкото депресивно.

Срещаш ли често българи в "чужбината" и как приемаш тези срещи?
Постоянно чувам колко много българи имало в университетите и в градовете, но досега откакто съм тук съм срещнала само една българка и то покрай едно сдружение в университета. Нито ги виждам, нито ги чувам, чувам само от трети хора, че имало. Една моя приятелка от Америка дори има няколко прителки от България, но моят "истински" опит с българи беше предимно виртуален - измамиха ни от един български магазин в Хага и така и не ни доставиха поръчките, които направихме и платихме. Какво да ви кажа, не знам и аз какво да очаквам... Мразя да си създавам предубеждения и да правя генерализации, затова времето ще покаже.  Yes

Кое предпочиташ море или планина?
И двете! Много обичам да се катеря като коза, но обичам и на море да ходя, зависи от това, от каква ваканция имаме нужда - с много излежаване и мързелуване или по-близо до природата и по-активно.

Виждам, че си фен на кафето, кое е любимото ти и как го пиеш?
Получих за рождения ми ден от майката и бащата на мъжа ми машина за Неспресо с капсули. Майка му знае, че съм голям почитател на хубавото кафе и не можеше да избере по-подходящ подарък.  smile Е, няма такава вкусотия! Откакто имаме тази машина вече не ползваме другата с филтрите, колкото и да се гласяхме да не става така. Любимата ми неспресо кафе капсулка е тази с вкус на шоколад. Love girl И понеже са толкова ароматни не им е нужно нищо друго. А как го пия - за сладост слагам от любимата ми стевия, натурална и без калории.  smile

Кое ти допада повече - пътешествие с кола или круиз?
Аз на круиз не съм била, но много се глася, защото се запознах с човек, който е работил на круиз и той много ме надъха. Дано се осъществи скоро. Предполагам, че много ще ми хареса, от това, което съм чувала. Но и с кола обичам - много неангажиращо е и освобождаващо - шляпаш си по джапанки и къси панталонки, разхвърляш си колкото си искаш вътре, тръгваш, спираш когато си поискаш, ех свобода!  smile

Имаш ли си guilty pleasure?
Ох, само едно ли?  blush Ми да!  Xixixi Обожавам отвреме навреме да се глезя с качествена козметика, а тя не е от най-евтините. Но не съм шопинг маниачка по принцип, по-скоро съм от хората, които отиват в магазина, харесват си нещо и го купуват. Не мога да ходя по магазините с дни и да сравнявам ръбовете на панталоните, за да се върна в първия посетен магазин и да купя първия видян панталон... Изправят ми се косите само от мисълта дори! angry

Имаш ли любим парфюм? А любим козметичен продукт?
Парфюм не, те се менят много според настроението ми. Странно е, сега като се замисля.  huhhuh.gif А любим козметичен продукт - не мога да обобщя, защото на различните марки си харесвам различни продукти. Една марка е добра в производството на спирали, обаче червилата им са ужасни, друга марка има червила с добра консистенция, но цветовете куцат. Но напоследък много ми допада марката Dr. Hauschka, които произвеждат биологично чисти продукти без консерванти и най-важното - не тестват върху животни. Утре съм на техен уъркшоп и има голям шанс те да ми станат любимци.  smile

Мила Alleksia, благодаря ти за интереса и въпросчетата! Много ми се иска да чуя и твоите отговори на същите въпроси, пожелавам ти скоро темичка! А защо не и в тази темичка, ако имаш желание разбира се!  Wink give_rose
« Последна редакция: март 06, 2012, 15:51:25 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 06, 2012, 16:48:06 »

michelle-че, хопата, ето и втората порцийка! Ако мога да обединя в първия ти въпрос и въпроса на Hecate. Hecate, надявам се нямаш нищо против, но те се доближават доста по съдържание.  smile

Michelle: 1. Кои са любимите ти литературни герои? На кой персонаж би се оприличила? А на кой би искала да приличаш? Защо - за всичките въпроси важи.
Hecate: Моля те оприличи се на два персонажа - от филм и от книга, кои биха били те и кои черти или съдби от техните мислиш, че се доближават до твоите?

* Любимите ми литературни герои се менят с времето. Когато бях малка беше Шерлок Холмс, не знам колко пъти съм препрочела "Баскервилското куче", но не са 2 или 3. Както и Едмон Дантес (познат още като Граф Моне Кристо). Мисля, че причината да ги харесвам толкова много (и двамата) е уникално бързият им ум и логика. Страшно интелигентни са, но също така мистериозни и вдъхващи респект. Любовта ми към мистерията си остава и до днес и е повече от ясна в избора ми на филми и книги. Сега обаче един от любимите ми литературни персонажи е Ханибал Лектър. Не заради нещата, които прави, да не ме разберете погрешно (дори аз не одобрявам хапването на такива екзотични нещица като него, хехе  Xixixi). Мисля, че причините да харесвам този герой не са толкова различни от гореописаните - мистерия, непредвидимост, остър ум, непоклатима логика, интелигентност, спонтанност, респект, никога не знаеш какво мисли и чувства. Уникално! Не си падам по лековерни, миловидни и "добри" герои. Прекалено предвидими и банални са. Особено "добрите" героини - красивата, невинна девойка с дългата руса коса, която трябва да бъде спасена от принца. Е, няма такава боза...  badgirl Сто пъти бих избрала черния лебен пред белия от "Лебедово езеро". Сега вече знаете защо.

* В този момент бих се оприличила на Хърмаяни Грейнджър от поредицата за Хари Потър (книгите, не филмите) - защото е вярна, пряма, мрази несправедливостите, държи на приятелството и е леко фанатична - екстремна е в нещата, в които вярва и прави и не се отклонява от избраната пътека освен ако няма добра причина за това. Много от тези неща можеш да откриеш ако се върнеш в предишните страници на тази тема.

* Бих искала да приличам на персонажа Анн от "Зелените покриви", защото е рязка, но чистосърдечна, винаги казва каквото мисли, мечтателка е, идеалист, абе един от най-красивите литературни персонажи според мен.

* Остана да се оприлича на персонаж от филм - това би било Бел от анимацията "Красавицата и звяра" - абсолютно не заради красотата или любовната авантюра със звяра, опази Боже, пупу...  TONGUE Заради интродукцията на героинята и началната песен (ако сте гледали тази прекрасна анимация на Дисни). Тя е човек на въображението, обожава да се губи в книгите, в същото време е утопична - иска живот, който съществува само на страниците на книга и мечтае за повече от живота от простата реалност на градчето, където живее. И хората не винаги я разбират и я смятат за леко странна. Това е героиня, която не очаква да бъде спасена, а отива да спаси. А не иска да бъде спасена, защото няма нужда от това.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Кои детски книги би прочела на децата си? На коя твоя любима игра би ги научила
Задължително бих им прочела книгите за Хари Потър - тези книги са повече от вечни! Карат те да мечтаеш и оставят много място за въображение, защото за разлика от много други книги не развиват всичко за теб и вместо теб. В същото време съдържат поучителни уроци като вечната тема за доброто и злото, силата на истинското приятелство, лоялността и избора между това, което е лесно и това, което е правилно.
Игра - не е точно официална игра, но ако мога да ги науча бих ги научила да разпознават езика на тялото под формата на игра. Да четат между редовете. И като резултат от това - да се научат да разпознават и избягват манипулатори.

3. Ако някога решиш да напишеш книга, на каква тема би била?
Само ако знаех... Със сигурност няма да е весела книга или история за сладостите на живота. Ще е книга с поука и която оставя края отворен, за да може читателят сам за себе си да реши кой край му допада.

4. А ако трябва да поставиш заглавие на твоя автобиография, какво би било то?
Още е рано да се каже, защото най-хубавите заглавия тепърва ще изникват. Но ако сега трябва да издам книгата сигурно би било нещо от сорта на: "When north met south in the east".

5. Ако можеш да се оприличиш на цвете, животинка, вкусно лакомство, кои би била?
Цвете - нямам никаква идея... Много странно цвете ще да е...
Лакомство - тирамису.
Животинка - голдън ретривър. dog

Благодаря и на двете ви за чудесните въпроси! give_rose
« Последна редакция: март 06, 2012, 22:00:57 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 06, 2012, 17:02:16 »

nadelina88Flower!!!

Не винаги съм:  butterfly Понякога съм:  GROAN и даже  diablo Не съм Далай Лама за съжаление! Даже се съмнявам, че и на него отвреме на време не му се иска да тегли една м.... на всичко, кой знае?  pardon Но кафенце с теб на драго сърце бих приела!  saludo
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #48 -: март 06, 2012, 20:10:45 »

 Като погледнах първоначално отговорите и видях Ханибал Лектър и черния лебед, бях така  Oh my ... Казах си : от къде накъде в този така свеж и лъчезарен човек нещо общо с тях? Та се върнах да прочета внимателно. След което мога да изразя само адмирации за напълно реалната ти самооценка! Ти си точно това, с което се идентифицираш и на което би искала да приличаш. Ако трябва да те оприлича на приказен персонаж  Wink , си като принцесите-рицари, хем смела и борбена, хем по женски крехка и ранима. Надявам се повече хора да имат възможност да се докоснат до тази принцеса и да я оценят  smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #49 -: март 07, 2012, 08:48:24 »

Ариел, благодаря ти за отговорите give_rose
В интерес на истината, останах направо потресена колко много се доближават до моето мислене  Girl_hide
Тая капсулка с шоколада не беше ли лимитирана? Беше любима на мъжа ми, но мислех, че вече ги няма, имаме останали от черешовите.
Още веднъж, благодаря за отговорите. give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 07, 2012, 10:56:45 »

Alleksia, ти сериозно ли (за отговорите)?  Bravo Да, лимитирана е тази с шоколада и още имам няколко останали и направо ми се плаче (за едно кафе моля ви се Xixixi). А черешката много я обичам и аз, мъж ми не, но аз направо я обожавам! Ех, намерих съмишленик за кафето (и не само)!  yahoo

Мишелче, аз точно си мислех как отговорите ми могат да останат недоразбрани ако се четат отгоре-отгоре и набързо, но ти ме успокои! Добавих още едно изречение за яснота. Благодаря ти за отново чудесната реакция, ти си толкова слънчев човек, че е удоволствие да се контактува с теб!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 07, 2012, 11:01:44 »

Ариел, чест ти прави, че си скромна, признаваш грешките си и се учиш от тях.Харесвам такива хора, безгрешните ми идват в повече Wink
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 07, 2012, 11:19:24 »

Много ме зарадва с Хърмаяни  Bravo и аз съм голям фен на Хари Потър, въпреки, че сега се занимавам с други книжки. Няма нужда да казвам, че си готина Wink но имам още един въпрос за теб.
Кой от плановете си наистина държиш да осъществиш  в рамките на година?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 07, 2012, 13:16:14 »

Ариел, дано не са те питали, уж четох страничките smile
Имаш ли си любима картина? Такава в която намираш душата си сякаш отразена ?
 give_rose
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 09, 2012, 16:46:53 »

Ariel  fish  give_rose
 Ах, ах! Много ми е хубаво, когато чета отговорите ти!  danceg Зареждащи са и ме карат да си спомня някои забравени неща, които са много важни - като Анн от фермата "Грийн Гейбълс" . Не съм я чела, но имам някакви спомени - дали нямаше филм по тази книга... Но сега ми е много интересно и започнах да търся книгата - много искам да я прочета. smile
Сетих се и за биографията на Стив Джобс покрай цитата ти за любима мисъл - и нея искам да прчета!
Много съм ти благодарна, че ми напомни за тези неща!  give_rose

Искам да те помоля да ми разкажеш повече за скока от Витиня - много  добре го знам моста (стотици пъти съм минавала от там ) и е мнооооого висок - какво беше чувството преди да скочиш ,  в момента на скачане и след товаYes Много искам да знам!  Read  Curtsey


Относно моето мнение за изневярата - разбирам твоето мнение, моето обаче е различно.  Yes Може и да бъркам - не зная дали съм права, но според мен, стигне ли се до изневяра - физическа - вече е налице и емоционалната такава. Човек затова е голям , пораснал, защото осъзнава постъпките си и не вярвам, че някой ще изневери, без да осъзнава какво върши. Просто не вярвам в това, че пада пердето и душата е далеч от физиката. Друг е въпросът за грешките и прошките. Но аз не приемам изневярата (физическа, духовна, каквато и да е!) .  beating  girl_wink

Сега имам да си задам някои лексикон въпросчета.  LAUGHTER

Кой е любимият ти актьор?
Коя е любимата ти актриса?
Би ли посочила мъж и жена, които са пример за красота, според теб?
Коя е любимата ти сцена от филм?
Любима българска песен?
Кои са любимите ти имена с А, за които спомена?
Кое е любимото ти място в София?
Религиозна ли си и какво мислиш за религиите - кое ти харесва и кое не ти харесва в различията им?
Обичаш ли театъра?

 

Със съгурност ще добавя малко по-нататък още въпросчета.  LAUGHTER kiss2

« Последна редакция: март 09, 2012, 16:55:00 от lunno momiche » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 11, 2012, 11:41:53 »

Хайде още няколко въпросчета от мен, понеже искам да чуя мнението ти по тях. Wink

Кой е любимият ти парфюм и обичаш ли да сменяш парфюмите си, ако да - през какъв период от време?
Вярваш ли в прераждането? Какво мислиш за т.нар. ясновидци, нумеролози и астролози?

Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 16, 2012, 09:06:51 »

Малко въпросчета и от мен, да си имаш занимание за свободното време  tease

1.Спомена, че си обсебена от Ан Болейн.С какво те е заинтересувала като историческа личност и жена?
2.Ако имаше възможност да се върнеш назад във времето, коя година, или век би си избрала и защо?
3.Има ли нещо, което винаги си искала да научиш, или опиташ, но все се разминаваш с възможността да го направиш?
4.Всеки има място, или държава, което/която мечтае да посети, кои са твоите?
5.Какво най-много обичаш да чуваш от съпруга си и какво най-много обичаш той да прави за теб?

За сега стига толкова, по-нататък пак.  give_rose tease
Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines