Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:08:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещ стол за Ariel!!!!!  (Прочетена 64518 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: февруари 27, 2012, 14:01:29 »

Хайде заповядай на горещия стол

И една малка серия от въпроси за загрявка
1.Как протича един обикновен ден за тебе?
2.За какво мечтаеш?
3.Какво би искала да промениш в себе си?
4.С кого от форума искаш да се запознаеш на живо?
5.Кой е любимия ти момент от деня?
6.Какви качества трябва да притежава един човек за да ти стане приятел?
7.Кой е най - големия компромис който е трябвало да направиш и за кого?
8.Често ли ти се налага да прощаваш грешките на близките си хора?
9.Какво хубаво и лошо ти се случи днес?
10.Каква е причината да заминеш да живееш в Холандия и харесва ли ти там?
11.Кои според теб са малките неща в живота на които не обръщаш внимание?
12.За какво би се извинила днес на най близкия си човек ?
13.Лесно ранима ли си или държиш положението и не се даваш лесно на емоциите?
14.Кое е първото ястие което сготви на съпруга си?
15.Кое е нещото, което успява да те вдигне на крака, когато си емоционално нестабилна или наранена - или просто да те зареди за да продължиш напред?
16.А кое е нещото което може да те срине?
17.Кое е нещото което ти липсва страшно много от БГ?
18.Като какъв човек биха те описали приятелите ти? А съпругът ти?

Айде стига толкова засега.После пак.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #1 -: февруари 27, 2012, 17:04:06 »

Ариел много се радвам че се падна на теб да седнеш на горещия стол. Ето малко въпроси и от мен Girl_hide

1 Коя зодия си?
2 Имаш ли хоби?Ако да какво е то?
3 Къде се виждаш след 5 години?
4 Какво харесваш и какво не харесваш в себе си?
5 От какво те е страх?
6 Мислиш ли че един ден бихте живяли в България?
7 Кой качества цениш най-много в съпруга ти?Би ли искала да промениш нещо в него?
8 Как се запознахте с мъжът ти?
9 Какво те накара да се влюбиш в него?
10 Опиши себе си с 3 думи.

За сега това ще е, по-късно ще има още blum
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 27, 2012, 17:22:56 »

Добре дошла на горещия стол мила Ариел  kiss2 и аз много се радвам, че точно ти си на него!Мисля,че си много интересна личност и ще ни бъде забавно  goody

Ето и няколко въпроса от мен  girl_wink

1.Аз съм израснала в чужбина и знам колко е трудно адаптирането първоначално,затова искам да те питам как се справяш с холандския език и какви са те като хора?
2.Вярваш ли в съдбата или мислиш, че всичко се случва по някаква случайност?
3.Колко деца искате да имате със съпруга ти и готовили сте за тази стъпка?
4.Би ли споделила няколко твои любими цитати от книги,филми или песни?
5.Какво е мнението ти за татуйровките?Имаш ли (ако да каква) или би ли си направила?
6.Какво е щастието за теб?
7.Разкажи ни малко за вашия сватбен ден как премина и кои са най-топлите спомени от него?
8.Обичаш ли киното?Кои са любимите ти филми?
9.Как попадна във форума и как се чустваш тук?Би ли искала да се запознаеш с някой от съфорумците?
10.Защи избра "Ariel" за псевдоним в форума?
Това е за сега  give_rose
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 17:30:54 от miauka » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #3 -: февруари 27, 2012, 17:27:52 »

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Хайде и аз да се включа и много се радвам ,че точно ти седна на този изгарящ стол smile danceg danceg danceg


1.Ако се обърнеш назад и погллднеш в миналото има ли нещо ,което би  искала да промениш в себе си или в живота си ???
2.Ревнива ли си ?
3.Кое е нещото което те е наранило най-много за всички тези години??
4.А най-голямото щастие което ти се е случило кое  е???
5.Обичаш ли да се усмихваш??и правиш ли ги дори и в трудните моменти?
6.Умееш ли да прощаваш и правиш ли го??
7.Пееш ли когато се къпеш ??(под душа)
8.Когато си нервна(сърдита) ,какво би оправила настроението ти?
9.Кое е типичното женско занимание,което ти доставя удоволствие?
10.Кой е най-големият ти страх?

Хайде ,няма да те мъча засега повече smile  give_rose
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 17:34:16 от Bibsi8792 » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 27, 2012, 18:16:55 »

Ariel, много се радвам, че точно ти си на стола.

1. Кое е най- трудното решение, което ти се е налагало да вземеш?
2. Заради съпруга си ли замина в Холандия?
3. С какъв тип хора не обичаш да общуваш?
4. Какво учиш/работиш?
5. С какво не можеш да свикнеш в Холандия?
6. Страх ли те е от старостта?
7. Кои са качествата у съпруга ти, които не харесваш?
8. Фактът, че сте от различни държави и с различен манталитет беше ли пречка в началото на връзката ви?
9. Каква би била идеалната почивка според теб?
10. Имала ли си провали и как си се изправяла след тях?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 27, 2012, 18:42:49 »

Ариел, прекрасно е , че ти сядаш на столчето първа, за новия сезон на играта  blum
 
1. Как разбра, че именно човекът до теб е мъжът на живота ти?
2. Трудно ли се адаптира в Холандия ?
3. На какви компромиси си готова в името на любовта, а още по интересно - на какво не си готова?
4. Вярваш ли в Господ?
5. Имаш ли си сега домашен любимец, ако не...имала ли си някога?
6. Какво обичаш да си похапваш най-много?
7. Критична ли си спрямо себе си, а спрямо хората около теб?
8. Имаш ли много приятели? Лесно ли допускаш нови хора до себе си?
9. Какво е първото нещо, което ти прави впечатление при запознанство с някого?
10.Смяташ ли, че към този момент си успяла и удовлетворена от живота си?
 give_rose
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 23:11:32 от InLove_Girl » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 27, 2012, 18:59:56 »

Малеееее...  infatuated infatuated infatuated

Преди няколко дни разбрах случайно, че за тази чест трябва да благодаря на sunray ( beating ). Ще намеря начин да ти се отплатя душо, хехе!  biggrin Шегувам се разбира се! Сега сериозно - аз не исках да съм на горещия стол, защото никога не съм си мислела или надявала да бъда интересна на някого. И никога това не ми е било самоцел. Даже самата мисъл е леко притеснителна... Но ще отговоря разбира се и ще се постарая да бъда максимално честна.  smile

Леле, Гучита, след като това е за загрявка не искам да мисля какво ще е основното ястие!  biggrin Почвам!

1.Как протича един обикновен ден за тебе?
Последната една година ми е с голяма образователна насоченост - уча езика и карам втората си магистратура. Затова и ежедневието ми е напълно погълнато от тези активности. Един обикновен седмичен ден обикновено е ставане рано, каране на колело до гарата, влак до града, където карам уроци, ходене до университета, уроци обикновено по 4-5 часа, после обратно у дома, готвене, понякога спорт и филмче! Не винаги всичко е така разбира се!

2.За какво мечтаеш?
За обикновени, реализуеми, земни неща - да сме щастливи! Чисто и просто щастие!

3.Какво би искала да промениш в себе си?
Бих искала да съм по-смела. Не да се притеснявам и да премислям по 100 пъти нещата дали нещо си заслужава да бъде направено или не, а да съм по-спонтанна, да действам. Никога не съм сгрешила досега, когато съм била спонтанна.

4.С кого от форума искаш да се запознаеш на живо?
С много хора! Ти си един от тях. Има страшно готини и интересни хора тук! Искам да се запозная с всички модератори, с Тео, с професионалистите, с момичетата, с които станахме близки покрай сватбите ни, дори с хората, които не са ми толкова симпатични, за да разбера какви са наистина извън виртуалния живот.

5.Кой е любимия ти момент от деня?
Когато всички задължения за деня са изпълнени и вечерта е млада. Когато седя сгушена с прекрасния ми съпруг на креслото и гледаме стар филм с червено вино в ръка.  

6.Какви качества трябва да притежава един човек за да ти стане приятел?
Аз мисля, че мога да бъда приятел с много хора. Наистина всякакви хора. Май няма общи качества, които да ги обединяват. Мога да водя разговор на много нива и съм добър слушател. Мисля, че това идва от факта, че не съм много егоцентрична в разговорите, предпочитам да слушам и да питам, отколкото да отговарям. (ццц, горещ стол ли казахте? blum ) Но приятел не може да ми бъде човек, който не ме приема такава, каквато съм - с доброто и с лошото. За никого няма да се променям освен ако не сметна, че така ще стана по-добър човек.

7.Кой е най - големия компромис който е трябвало да направиш и за кого?
Може би много хора ще си помислят, че да се преместя в чужда държава заради друг човек е бил най-големият ми компромис, но не е така.
Може би най-големият ми компромис е бил това че винаги се интересувам прекалено много какво мислят другите и винаги гледам да се съобразявам. Това е хубаво, но не винаги. Понякога човек трябва да е смел да заеме позиция, в която вярва, независимо какво си мислят другите.

8.Често ли ти се налага да прощаваш грешките на близките си хора?
Не често, но се е налагало. Мисля, че с времето започвам по-добре да разбирам защо са направили, каквото са направили и да ги оценявам такива, каквито са.

9.Какво хубаво и лошо ти се случи днес?
Хубаво - направих два малки дребни жеста на хора, които ценя и това ме направи изключително щастлива! Обичам да давам, колкото и да е малко. Лошо - не съм в най-доброто си настроение, трябва ми самомотивация.

« Последна редакция: февруари 27, 2012, 19:02:37 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 27, 2012, 19:00:11 »

10.Каква е причината да заминеш да живееш в Холандия и харесва ли ти там?
Основна и единствена причина е любовта на живота ми - моят съпруг. Ако преди години някой ми беше казал, че ще зарежа всичко и че ще се преместя в друга държава щях да му кажа, че не е с всичкия си.  biggrin Харесва ми Гери, да. След първоначалния депресивен период от около година и другото време на нагаждане мога да кажа, че вече съм у дома!  Sunshine

11.Кои според теб са малките неща в живота на които не обръщаш внимание?
Понякога в търсене на големите неща, които искаме да ни направят щастливи пропускаме малките моменти на щастие. Също така улисани в собствените си проблеми понякога забравяме хората около нас и тези, които са много по-зле от нас. Старая се никога да не го правя, но не винаги се получава.

12.За какво би се извинила днес на най близкия си човек?
Може би за факта, че той трябваше да стане много рано, а аз не, хехе!  biggrin

13.Лесно ранима ли си или държиш положението и не се даваш лесно на емоциите?
Много! Много емоционален човек съм. С времето това малко се притъпи, но много неща ми влияят все още. Когато бях малка само "лигла" да ми кажеха и бях готова да се разрева. Вече не позволявам толкова много кофти хора да ми влияят.

14.Кое е първото ястие което сготви на съпруга си?
Хехехе, български бутер-банички! Никога няма да забравя какъв провал беше и колко мазнина имаха! Нито смелото му изражение и смелостта му, както и кавалерството му да опапа една цяла, въпреки, че сигурно му се е повръщало ужасно!  funnytooth

15.Кое е нещото, което успява да те вдигне на крака, когато си емоционално нестабилна или наранена - или просто да те зареди за да продължиш напред?
Моят мъж! Той е най-прекрасният човек на света и ако не беше той моята упора през трудните периоди не знам къде щях да съм и дали щях да съм тук.

16.А кое е нещото което може да те срине?
Да разочаровам човек близък на сърцето ми. Да съм лош човек (без причина имам предвид, понякога се налага да сме лоши, за да не ни се качват на главите) - никога не бих могла да си го простя!

17.Кое е нещото което ти липсва страшно много от БГ?
Вече много време стана, откакто не съм се прибирала в БГ и мога да кажа, че много ми липсват приятелите. Приказка на роден език, кафенце в любимо заведение, познати улички, лицата на семейството ми!

18.Като какъв човек биха те описали приятелите ти? А съпругът ти?
Приятелите ми ме описват винаги като много позитивен човек, но те не са винаги прави. Имам си и лоши моменти. Интересно е, че го спомена, но съвсем наскоро имахме разговор с мъжа ми и той ме описа точно с 3 думи - различна, специална и забавна. Мисля, че ме устройва.  smile

Благодаря ти мила Гучита за чудесните въпроси! Накара ме да замисля за много интересни неща. give_rose
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 22:05:25 от Ariel » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 27, 2012, 19:06:26 »

И аз ти благодаря за отговорите.А че ще има още въпроси ще има.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #9 -: февруари 27, 2012, 19:51:27 »

 Нареждам се и аз на опашката с въпроси  smile Послушно ще си изчакам реда  blum
 1. Познавам те като човек, който има много голяма вътрешна сила и способност са самомобилизация във всякакви ситуации, безкрайно скромна и много открита. Какво според теб те е направило такава каквато си? Кои са хората, които са спомогнали най-много в изграждането ти като личност?
 2. Кои са хората от личния ти живот, както и непознати за теб, но известни личности, на които се възхищаваш най-много? На кои от тях би искала да приличаш и кои техни качества да притежаваш?
 3. Помниш ли първата си любов? Коя е тя (ако не е тайна)  Wink ?
 4. Кое беше първото, което те впечатли у твоя съпруг? Кое беше първото, което ти хареса, виждайки го за първи път?
 5. Представи си, че съм феята от приказките и мога да направя така, че да имаш живота на мечтите си   smile Опиши ми как си представяш идеалния вариант на общото ви бъдеще с любимия човек.
 6. Малка русалка Ариел, би ли пожертвала най-големия си талант, най-прекрасното си качество за в името на щастието на любимия човек? 
 7. И понеже точно като Ариел имаш усет за вълшебно красива музика (аз знам, но ще си мълча  Wink ), би ли споделила каква е тя? Какво означава за теб? Как разбра, че точно тази е най-предпочитаната от теб? Какви усещания ти носи?
 8. На кои три вкусотийки не можеш да устоиш никога?  smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 27, 2012, 20:19:29 »

Мила prety! Радваш се ти, че аз съм на стола, а? Ако искаш да се разменим, хехе!  blum Шегичка, почвам!

1 Коя зодия си?
Зодия стрелец съм. Сега, важно е да уточня, че в дневни хороскопи съставени от сънливи редактори в някой вестник, които си чоплят в носа не вярвам. Обаче... чела съм книгата на Линда Гудман "Слънчеви знаци" и имах чувството, че чета описание на себе си, а не на зодията ми! Толкова неща бяха право в десятката, че направо не е за вярване. Така че  pardon

2 Имаш ли хоби?Ако да какво е то?
Много и разнообразни. Обожавам да слушам и да колекционирам филмова музика. За мен композиторите на филмова музика са новите Моцарт и Бетовен на 21 век. Умението им да пресъздадат емоцията, да допълнят картината, да подчертаят действието е уникално! Филми - обожавам и не мога да живея без тях, книги - също. Обожавам грим и козметика, но не само да се мацам - обичам да чета и да се информирам за нещата, компаниите, интересувам се страшно много от екология, животни, стабилно развитие. Историческите книги са ми мания (не всички де), обсебена съм от Ан Болейн и от Йоханес Вермѐер, прочела съм що има за тях и до което съм могла да се докопам.  biggrin Напоследък съм луднала по сухи декорации и направи си сам нещица.

3 Къде се виждаш след 5 години?
Виждам се щастлива майка и съпруга, доволна от живота и с желание за развитие - професионално и духовно. С много приятели.  smile

4 Какво харесваш и какво не харесваш в себе си?
Ами много съм самокритична, така че нещата, които не харесвам са повече - прекалено съм ранима и емоционална, поддавам се лесно на чуждите желания и норми, лицето ми е като жива картина - всичко, което мисля е изписано на него. Прекалено съм директна понякога и си плащам за това. Искам да съм по-смела и спонтанна, да съм по-логична също така, по-малко емоция. Харесва ми, че мога да бъда приятел с много хора. Обичам да помагам също така на хората.

5 От какво те е страх?
От себе си. Не ме е страх от нищо външно. От себе си защото имам една любима мисъл, в която много вярвам: "Wheter you think you can or you can't, either way you are right" - by Henry Ford или на български, както е казал Хенри Форд: "И да мислиш, че можеш и да мислиш, че не можеш, и в двата случая си прав" - или казано с други думи - единственият ти истински проблем си самият ти, но ти си и решението за него.  smile

6 Мислиш ли че един ден бихте живяли в България?
Не мисля да ти кажа.  nea Това няма нищо общо с това, което искам и желая, но с това, което мисля, че е реалистично. А вие prety?  Wink Не мисля, че ще имаме и възможността и желанието да се преместим там в скоро време.

7 Кои качества цениш най-много в съпруга ти?Би ли искала да промениш нещо в него?

Нищичко не искам да променям у него! Той е най-чудесният човек, когото познавам. Има много неща да уча от него, както и много неща, за които му се възхищавам. Най-много харесвам колко разумно мисли винаги и колко различно мисли от мен. С това се допълваме! В интерес на истината ако бяхме съвсем еднакви не мисля, че щяхме да сме заедно.

8 Как се запознахте с мъжът ти?
Запознахме се като колеги. Работихме в една и съща консултантска компания, в един и същи отдел. Той беше изпратен в България за година на секондмънт (т.е. официално продължава да работи за холандската фирма, но реално работи за българската). Работна афера дето се вика (аууу какви сме лоши!)!  biggrin След като му изтече договорът за БГ можа да го удължи с още половин година, но след това вече трябваше да решим какво да правим. Решихме да се местим.  Yes

9 Какво те накара да се влюбиш в него?
Фактът, че първоначално беше доста затворен и мистериозен много ме привлече в него. После разбира се много други неща - колко добър човек е, колко е умен, колко е красив (  Girl_sing ) и колко е различен от  всички останали мъже, които съм срещала.

10 Опиши себе си с 3 думи.
Горе се описах по думите на мъжа ми. Ако сама трябва да се опиша май би било - пряма, емоционална и вярна.

Благодаря ти prety!  give_rose Агнето е на кладата!  prepare-fish
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 21:58:33 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 27, 2012, 21:33:48 »

Мисля,че си много интересна личност и ще ни бъде забавно  goody

Ох, като ви чуя да казвате такива работи и направо се чудя за мен ли говорите, не ли...  girl_impossible Хич не се смятам за интересна.  huhhuh.gif Благодаря ти, много си мила!

1.Аз съм израснала в чужбина и знам колко е трудно адаптирането първоначално,затова искам да те питам как се справяш с холандския език и какви са те като хора?
Аз съм човек на езиците, обожавам да уча чужди езици и ми се отдава, слава Богу! Холандският език ми
е пети език ако броим българския в това число, както и малкото руски, който говоря (говорех), защото баба ми беше рускиня. Никога не би ми хрумнало дори да уча холандски ( crazy ) но кой ти казва, че ще се влюбиш в чужденец?!?  girl_impossible Езикът за мен е труден. Всичко в него е различно от това, на което съм свикнала - словоредът особено е много различен от българския, френския или руския. Но може да ми е трудно и защото вече не съм тинейджър. Нали знаете - колкото по-отрано научиш един език, толкова по-лесно. Радвам се, че не го оставих за след като навърша 30.  smile Хората тук са много различни от това, което ние в България си мислим за тях. Представите ни и предрасъдъците ни са много грешни за тях. Хем им се възхищавам за много неща, хем им се дразня за други. Харесвам колко са директни (няма хъм-мън, всичко в лицето си казват), колко са подредени, колко са дисциплинирани и толерантни към други хора и народности, макар че имат много причини да не бъдат. Не харесвам колко са консервативни (да, точно за холандците говоря, не са никак либерални както си мислим  Tc ) и как винаги мислят, че тяхното мнение е правилното и всички други грешат. Малко един вид арогантност в правотата си. Но положителните неща са много повече, трябва да призная.  smile

2.Вярваш ли в съдбата или мислиш, че всичко се случва по някаква случайност?
За съдбата точно като някаква невидима сила не съм много сигурна. Но мисля, че за всичко, което ни се случва има причина, макар и в дадения момент да не разбираме каква е. Може да разберем след много години и само ако си направим труда да погледнем назад и тогава осъзнаваме - аха, значи наистина злото тогава е било за добро в дългосрочен план.  smile

3.Колко деца искате да имате със съпруга ти и готовили сте за тази стъпка?
Готови сме, но още не искаме. Искаме да си поживеем двамата, да се насладим на живота такъв, какъвто е сега и да видим какво ще ни предложи съдбата. А имам и професионално да се развивам, да се доказвам. 2 дечица са много желани, а ако се случи да са 3 здраве да е!  smile

4.Би ли споделила няколко твои любими цитати от книги,филми или песни?
О, с удоволствие. Само че повечето са на английски, проблем ли е? И не са точно от книги или филми, просто са мисли на много по-умни от мен хора, в които вярвам.

- "Everything is possible. The impossible just takes more time."

- "People will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel."

- ‎"Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме ...твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често." - Боб Муухред

- "If you love somebody, let them go, for if they return, they were always yours. And if they don't, they never were." - Kahlil Gibran

И много други...

5.Какво е мнението ти за татуйровките?Имаш ли (ако да каква) или би ли си направила
Обичам ги! Даже си имам. Няма особено значение, освен, че си я направих в деня, в който станахме гаджета с моя съпруг (не нарочно) и може да се каже, че е на годините на връзката ни!  blum

6.Какво е щастието за теб?
Щастието е чувството да посрещаш с трепет всеки следващ ден, да се наслаждаваш на момента и да не съжаляваш за миналото. Щастието е до голяма степен щастие ако е споделено според мен.

7.Разкажи ни малко за вашия сватбен ден как премина и кои са най-топлите спомени от него?
Беше много странно усещане, сякаш не бях в кожата си. Не съм свикнала на такъв тип внимание и си мисля, че май не ща пак да минавам през него. Това е един от дните, които определено няма да забравя, но не и единственият и неповторим най-щастлив ден в живота ми. Не ме разбирайте погрешно, беше чудесен ден и сватба, но мисля, че най-щастливите ни моменти тепърва предстоят и че щастието е в малките неща, а не в големите като сватбата. Хубав празник беше! Най-хубавият ми спомен е когато вече официалната част мина, както и традициите и задължителните елементи и когато най-накрая беше време за  Party time и за nazdrave

« Последна редакция: февруари 27, 2012, 21:45:16 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 27, 2012, 21:34:10 »

8.Обичаш ли киното?Кои са любимите ти филми?
Обожавам филмите и киното! Както и филмовата музика (виж по-горе  Wink ) Сигурно съм се родила с билет за кино в ръка, не знам, трябва да питам майка ми!  baby_girl Много любими филми имам, много!
Върхът на айсберга е:
и много, много други!

9.Как попадна във форума и как се чустваш тук?Би ли искала да се запознаеш с някой от съфорумците?
Една много добра моя приятелка, която отдавна не пише тук ми каза за форума и ми каза, че много й е помогнал за нейната организация и тъй като съм в чужбина определено имах нужда от помощ. И мога с ръка на сърце да кажа, че форумът е прекрасно място - тук има страхотни хора! Искам да се запозная с всички ви, както и с теб мила miauka! Просто сред вас има супер хора!

10.Защи избра "Ariel" за псевдоним в форума?
Съвсем случайно да ти кажа, няма определена причина. Повечето женски имена, които харесвам започват с "А" - и аз не знам защо.  pardon

Благодаря ти за чудесните въпроси мила miauka, скоро ми се иска и ти да седнеш на стола, защото искам да науча повече за теб! Така, изпотих се! Леле колко много още има!  Xixixi
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 21:36:42 от Ariel » Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #13 -: февруари 27, 2012, 22:17:46 »

Хахаха Ариел, мерси за офертата ама ще се въздържа tease
Много благодаря за отговорите и се надявам да не съм те затруднила give_rose.
А относно дали аз бих се върнала да живея в България, по-скоро не. Обичам си я,много неща ми липсват,но да си идвам 1-2пъти в годината на почивка ми е достатъчно heart.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 27, 2012, 23:06:22 »

Бибсита, започвам те!  give_rose

1.Ако се обърнеш назад и погледнеш в миналото има ли нещо ,което би  искала да промениш в себе си или в живота си ???
Хем да, хем не. Не бих избрала да следвам същите специалности в университета (икономическа насоченост и финанси, както и градска, транспортна и портна икономика). Но ако не го бях направила нямаше да срещна съпруга ми.  nea Но все пак ако можех да променя нещо без да пожертвам срещата със съпруга ми, то бих следвала сърцето си по отношение на образованието, а не какво би се котирало в бъдеще и коя професия би била много търсена. Много е важно да се занимаваш с това, което ти харесва. Толкова е важно, че нямам думи да го опиша...

2.Ревнива ли си ?
Много е гадно да трябва да го призная, но да.  blush И двамата сме. Това ми е най-странното чувство на света, не мога да го разбера, не ми харесва, плаши ме, ужасно ми е, но се случва понякога да го изпитвам и нямам контрол над него. Ако някой е намерил рецепта моля да каже, но за момента аз лек нямам.

3.Кое е нещото което те е наранило най-много за всички тези години??
Когато бъда обвинена в нещо без да съм виновна. Несправедливостта като цяло, не само към мен самата. Когато видя нещо несправедливо и злодеятелите не бъдат наказани ме изпълва гняв. Ама много силен гняв! Когато бях малка бях обвинена несправедливо, че съм откраднала една папка с картинки на едни деца. Никога не им го простих, още им помня лицата макар вече да съм им забравила имената и ме изпълва гняв само като се сетя...  battle

4.А най-голямото щастие което ти се е случило кое  е???
Едни стечения на обстоятелствата когато съм била малка, които са оказали голямо влияние на всичко. И това, че намерих моята сродна душа в точния момент и на точното място. Само като си помисля колко много хора никога не намират половинката си, знам, че съм много голяма щастливка!

5.Обичаш ли да се усмихваш??и правиш ли ги дори и в трудните моменти?
Обожавам да се усмихвам! Но когато ми е трудно не мисля, че го правя достатъчно често.

6.Умееш ли да прощаваш и правиш ли го??
Мисля, че да. Уча се и се опитвам да го правя. Прощавам ако видя срещу себе си чисто сърце и реално разкаяние. Но май не забравям много, много, защото мога да си спомня несправедливости правени срещу мен от много отдавна. Или да простиш означава да забравиш напълно?  Wink

7.Пееш ли когато се къпеш ??(под душа)
Хехе, никога! Не знам защо, въпрос на навик предполагам, който никога не съм си изградила.  smile

8.Когато си нервна (сърдита) ,какво би оправила настроението ти?
Когато съм много нервна заради нещо, което предстои обикновено се спирам, колкото и да съм забързана и си поемам дъх, винаги помага! А когато съм сърдита нищо не помага по-добре от един хубав филм или нещо друго разтоварващо, след края дори не си спомням вече, че съм била сърдита!

9.Кое е типичното женско занимание,което ти доставя удоволствие?
Клюкарстване с приятелки! Много обичам и много искам да се прибера в БГ точно, за да се видя с приятелките ми!
 
10.Кой е най-големият ти страх?
Май нямам такъв! Мисля, че човек може да се нагоди към всяка ситуация, нашият вид е доста приспособим, повече, отколкото си мислим. Разбира се здравето и животът на близките ми хора са от първостепенно значение.

Цитат
Хайде ,няма да те мъча засега повече!
Пфю!  gape Ключовата думичка е засега, знам си аз!  Xixixi
Благодаря ти за забавните въпросчета!  give_rose
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 23:10:57 от Ariel » Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 28, 2012, 11:25:33 »

Искам и аз да се включа, защото си наистина интересен и добър човек Bravo ... и почвам:

1. Кога разбра че съпруга ти е твоята половинка?

2. Кой е любимият ти град в БГ и в Холандия?

3. Кой е любимият ти цвят?

4. Защо избрахте точно тези халки - имат ли по специална символика?

5. Сподели че имаш татус...би ли описала какво представлява?

6. Случва ли ви се с мъжа ти да се карате - ако да за какво най-често?

7. Има ли нещо без което не може да започне денят ти?

Иии айде за сега спирам smile  blum
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 11:28:40 от cveta_d86 » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 28, 2012, 23:40:58 »

Здрасти sunset! С удоволствие почвам въпросчетата ти!  smile

1. Кое е най- трудното решение, което ти се е налагало да вземеш?
Може би решението дали да следвам течението и да правя това, което се очаква от мен (в професионален план) от близки, познати, общество, работодатели или да вървя срещу течението и да следвам мечтите и сърцето си. Това решение все още го взимам, така че не е приключило.

2. Заради съпруга си ли замина в Холандия?
Само и единствено! Колкото и да беше трудно, колкото и да е трудно пак в бъдеще пак бих взела същото решение.

3. С какъв тип хора не обичаш да общуваш?
С арогантни хора. Натоварват ме! Много е ужасно, когато арогантни хора са убедени в правотата си и не приемат чуждо мнение. Когато няма дори и малка вратичка, процепче дори за приемане на искрица чуждо мнение. Много е трудно да се общува с такива хора, защото не обичат да слушат и цялата енергия, която влагаш отива на вятъра. Когато попадна на такива хора просто мълча, приемам и отминавам. Ставам като кон с капаци и повече за мен тези хора спират да съществуват.

4. Какво учиш/работиш?
Карам втора магистратура на английски език в холандски университет (много странно звучи като прочетеш какво написах току що, хехе...) - Urban, Port & Transport Economics е точното наименование. Първата ми магистратура е финансов мениджмънт от френски университет. Иначе съм завършила бакалавър в Софийския. Надявам се скоро да работя нещо, с което ще помагам на хората. Каквото и да означава това.  smile

5. С какво не можеш да свикнеш в Холандия?
С прекрасен, току-що направен лек ежедневен грим, който става на размазана кашичка, когато се кача на колелото и без никакви предварителни изгледи за дъжд започва да вали като из ведро и ставам за секунди на локвичка в лицето.  biggrin

6. Страх ли те е от старостта?
Много хубав въпрос! Не галопирам с огромно желание към последните години от живота ми, но не мисля, че ме е страх от старостта. Виж не обичам самотата. Но ако съм вече на преклонни години и съм с любимия човек до мен няма да ми пука особено. Поне така мисля сега.

7. Кои са качествата у съпруга ти, които не харесваш?
Не искам да звучи като клише или преувеличение, но май няма такива. Или поне не такива, които бих описала като "не харесване". По-скоро има неща, които от време на време ме дразнят, както във всяка нормална връзка, но те са незначителни. Например:
Когато отвори хладилника и вика от кухнята с пълно гърло: "Къде е маслото?". Аз отговарям (провиквайки се сънливо от всекидневната и излежавайки се на креслото като змия  Read): "На втория ред отляво". После той: "Никъде го няма". "Абе, викам аз, там е, не ме карай да ставам!". Той: "Няма го бе, казвам ти..." Аз: "Шегуваш ли се? Ако сега стана и го намеря..." Той: "Ами няма го и това си е." Аз ставам поклащайки се... С един замах на вратата на хладилника и с един поглед намирам маслото. Той: "Къде го намери???!???" Аз:  beating И той:  crazy Аз:  grandpa А той:  funnytooth

funnytooth Ей такива му ти работи...  biggrin

8. Фактът, че сте от различни държави и с различен манталитет беше ли пречка в началото на връзката ви?
За важните решения не. Той не е типичен представител на неговата нация, както и аз не съм типичен представител на нашата. Затова и май се получи. Трудностите във връзката ни не са били породени, защото сме от различни националности, ами защото сме и двамата инати. А това няма нищо общо с националността, ами с характера. Но и двамата умеем да се нагаждаме много бързо към новостите и промените, така че не, не е било голям проблем.

9. Каква би била идеалната почивка според теб?
С историческа насоченост - организирано пътуване до най-важните места в живота на любими за мен исторически личности, с преспиване в замъци и автентични места, разходки из градините, където техните нозе са стъпвали, гледане на небето от шубраци, от където и те най-вероятно са гледали... Вече съм хвърлила око на едно такова пътуване, дано се случи!  smile

10. Имала ли си провали и как си се изправяла след тях?
Разбира се. Кой не е имал... Ами след провал имам склонност да изпадам в депресия, но се боря много здраво да не стане така и правя всичко възможно да се разтоварвам и разсейвам. После правя равносметка на всичко, което съм постигнала сама, самомотивирам се отново и пак поемам юздите. И което не ме убие ме прави по-силна. Винаги! smile

Благодаря ти за хубавите въпроси мила sunset! Желая ти лека нощ!  give_rose
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 01:15:06 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 29, 2012, 00:30:40 »

Ариел, прекрасно е , че ти сядаш на столчето първа, за новия сезон на играта  blum
Ехооо, наистина ли това е новият сезон? Хайде нека е препълен и жарък сезон, с много пържещи се момичета на горещи столчета!  give_rose Почвам!  smile

1. Как разбра, че именно човекът до теб е мъжът на живота ти?
Пак ще прозвучи като клише, но май това не можеш да го знаеш, а го чувстваш. Винаги в предишни връзки съм имала някакво леко пробождане, като интуиция, съвсем лекичко, отвътре, като игличка, което ми е давало да разбера, че може би това не е човекът с главно "Ч". Но сега не само, че го нямах това усещане, но и имаше някаква позитивна вътрешна сила, която ме дърпаше напред и която никога не ме остави да се усъмня дори за секунда в избора си. Ох, не знам дали разбра какво имам предвид, дано!  blush

2. Трудно ли се адаптира в Холандия ?
Първата година ми беше много трудно. Много тежки моменти и депресии, но никога желание да се откажа. После става леко. Вече се чувствам у дома. Но има много фактори, които си оказват влияние и при всеки е различно.

3. На какви компромиси си готова в името на любовта, а още по интересно - на какво не си готова?
Определящият фактор при мен май не е "в името на любовта", а дали оставам вярна на себе си. Ако трябва да правя неща, в които съм вътрешно убедена, че са правилни, дори да нямам рационално обяснение защо смятам, че са такива, значи има голям шанс да се боря до дупка за тях, колкото и да е трудно. И ще правя сума ти компромиси. Но ако не съм убедена, че са правилни, дори да са в името на любовта не бих ги направила. Леле, много объркано стана... Но наистина го мисля.  smile

4. Вярваш ли в Господ?
Вярвам, но по свой начин. Но започвам все по-малко да вярвам в църквата. Смятам, че правилата, които се създават от разни църковни събори са човешки, а не Божии правила. И че Бог не е само в храма, а е навсякъде. Много ми е странно, когато хората вярват сляпо и не поставят нищо на съмнение и когато са готови на всичко, което църквата каже. Малко овчишката ми идва.

5. Имаш ли си сега домашен любимец, ако не...имала ли си някога?
О, даааа! Имала съм толкова много, че вече не им знам бройката - котки, кучета предимно, папагали, морски свинчета, зайчета, риби... май това е. Обожавам животните! Сега имам най-любимото ми от всички домашни любимци досега - моето коте. Никога не съм вярвала, че ще обичам толкова животно, макар, че е коте, а аз съм си кучкар по природа. Има снимки ето тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,456.315.html и тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,456.330.html.

6. Какво обичаш да си похапваш най-много?
На моменти съм. Понякога много ми се яде нещо солено, понякога сладко. И винаги слушам какво тялото ми иска, особено когато спортувам много. Научила съм се, че най-лошото нещо, което можеш да направиш е да си мислиш, че си по-умен от тялото си. Стигала съм и до припадъци от такива грешки. Много обичам тънка пица с козе сиренце и рукола, домати и палмови ядки. Без месо... Ммм!  Torte

7. Критична ли си спрямо себе си, а спрямо хората около теб?
Спрямо себе си - много. Винаги си намирам кусури и винаги смятам, че мога и по-добре. Перфекционист съм и си плащам за това, защото не винаги е хубаво. Но спрямо другите съм къде, къде по-толерантна. Даже много.

8. Имаш ли много приятели? Лесно ли допускаш нови хора до себе си?
Имам само няколко истински приятели. На пръстите на едната ми ръка се броят. Сред тях има и мъже и жени. Но много обичам да се сприятелявам с нови хора и съм винаги отворена за нови запознанства, стига да ми се отвръща със същото, защото не обичам да се натрапвам на никого. Но ако искам мисля, че мога да съм приятел с всеки. Освен с хората, които отговарят на описанието от въпрос 3 зададен ми от sunset. Но ако тези хора започнат да се държат нормално дори с тях мога да се сприятеля.  Sunshine

9. Какво е първото нещо, което ти прави впечатление при запознанство с някого?
Дали са искрени хората. Дали са искрено заинтересовани или отбиват номера. Дали са любезни, защото трябва да бъдат или защото просто са такива. Винаги има знаци, които ги издават.

10.Смяташ ли, че към този момент си успяла и удовлетворена от живота си?
О, не, имам много да успявам занапред. Но съм много щастлива в личен план. Много съм доволна от живота ми, но това не означава, че нямам цели и мечти. Колко много още имам да постигам и колко много хубави неща ме очакват! Хайде живот, давай, нямам търпение!  chee Sunshine



Благодаря ти мила InLove_Girl, чудесни въпроси!  good give_rose
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 01:03:29 от Ariel » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 29, 2012, 09:20:54 »

Ariel, и аз ти благодаря за отделеното време и хубавите отговори. give_rose
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 29, 2012, 09:28:10 »

Мила сладка Ariel  give_rose, надявам се да не те изпотя много на този стол, но съм приготвила и аз въпроси към теб. LAUGHTER А те са следните:


1. На колко годишни би била, ако не знаеше на колко си в момента?


2. Кое е едното нещо, което най-много би искала да промениш в света?

3. Ако щастието бе валутата, в която се плаща, коя е работата, която щеше да те направи богата?

4. Ако можеш да дадеш на едно новородено бебе само един съвет, какъв би бил той ?

5. Кое е нещото, което не си направили, а истински си искала? Какво те спира?

6. За какво си най-благодарна?

7. Кой е най-щастливият ти спомен от детството?

8. В кой момент от близкото ти минало се почувства най-жива и мотивирана?

9. Би ли простила изневяра?

10. Кое е едното и най-голямо качество, което цениш у себе си, а у съпруга си?

11. Коя е песента, която най-много се доближава до теб и  кара мига да спре от красотата, която носи?

12. Пишеш, че те е страх от (по-точно, че не обичаш) самотата. Защо?

13. Какво бебче искаш – момиче или момче и мислили ли сте за имена?


14. Кое е любимото ти стихотворение (българско) ?

15. Кое е любимото ти детско филмче?

16. Кой е най-любимият и най-омразният ти домакински ангажимент?

17. Кой миг в живота си би определила като най-щастлив и кой – като най-труден?


18. На кое място се чувстваш най-добре, най-жива и себе си?

19. Ако ти остава само един ден живот, за какво ще съжаляваш, че не си направила и как и с кой ще прекараш този ден?



Бонус от Слънчо  Flower : 20. Любим плод?

БЛАГОДАРЯ!
  give_rose
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 11:28:03 от lunno momiche » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 29, 2012, 12:37:13 »

Арилче, благодаря ти....След отговорите на всички, не само на моите въпроси наситна съм убедена , че си прекрасен и положителен човек.  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 29, 2012, 12:41:59 »

Арилче, благодаря ти....След отговорите на всички, не само на моите въпроси наситна съм убедена , че си прекрасен и положителен човек.  give_rose

Малеееее...  blush
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 29, 2012, 13:59:23 »

Стигнах най-после и до твоите въпроси Мишелче, ура!  yahoo Благодаря за търпението! Нали не си още  grandfather ???

1. Познавам те като човек, който има много голяма вътрешна сила и способност са самомобилизация във всякакви ситуации, безкрайно скромна и много открита. Какво според теб те е направило такава каквато си? Кои са хората, които са спомогнали най-много в изграждането ти като личност?
Ще позволиш ли да направя една поправка?  smile Имам сила за самомобилизация само при определени условия - трябва силно да вярвам в целта и наистина да искам резултатите. Ако не съм сигурна защо трябва да направя нещо или не съм напълно убедена, че го искам мога да съм мноооооого мързелива! Ама много! Тогава мога да си намеря хиляди извинения да не направя нещото.
Но по самия въпрос - много е трудно да кажа с конкретност кои са хората, които са ме направили каквато съм. Според мен е съвкупност от хора, събития, обстоятелства, житейски предизвикателства и много други неща. Най-голямо влияние според мен имаше средата, в която попаднах. Имах късмета да попадна в училище, а и след това в университетите сред хора, които са много по-умни и много по-амбициозни от мен. Това ме амбицираше и ме дърпаше напред. Караше ме да ставам и аз по-добра. Та нека кажем приятелите! Но на кофти хората около мен също трябва да благодаря - те също ми помогнаха да се изградя като личност. Те ми показаха каква не искам да бъда и какво никога да не правя! Така че: голямо благодаря на кофти хората по света! Хубаво е, че ви има!  biggrin  good

2. Кои са хората от личния ти живот, както и непознати за теб, но известни личности, на които се възхищаваш най-много? На кои от тях би искала да приличаш и кои техни качества да притежаваш?
Ей, страхотен въпрос. Толкова са много, че направо място няма да ми стигне. Ще карам накратко (ццц, половин страница демек biggrin ). Хора, на които се възхищавам от личния ми контакт с тях - моят мъж. Много е умен и е супер логичен (мисли с лявата част на мозъка си Count, а не с дясната като мен, хехе, това сериозно!) и има ужасно полезното умение да вижда нещата от съвсем друг ъгъл от мен. Много имам да уча от него. Разбира се ако го питаш ще ти каже, че не е вярно и че въобще не е толкова умен.
А иначе от известните - наскоро държах точно презентация за успехите и провалите и там имаше много имена, на които се възхищавам. Много харесвам хората, които са имали идея и са вярвали в нея и не са се отказали, колкото и откази да са получили. А те са от всякакви среди и професии, най-разнообразни. Писателката Джоан Роулинг - с отказан от 12 издателства ръкопис на никому известната книга за Хари Потър, за да дойде ред на тринайсетото издателство, което най-накрая вижда нещичко като потенциал в него. Бийтълс - отказан договор от голямото име в музикалния бизнес Дик Роу, който ги определя като групичка от момченца, което си е отживелица и китари, които са в миналото и с никакъв шанс за успех. Половин година по-късно те подписват договор с неговия най-голям конкурент и останалото е история. Опра Уинфри - сексуално малтретирана в детството си и уволнена от телевизията, защото има "неподходящо излъчване и визия" за телевизия, днес най-влиятелната и една от най-богатите жени в света благодарение на телевизията. И много други, които са били наричани провали от хората около тях, но те не са се отказали: Майкъл Джордан, Хенри Форд, Бил Гейтс, Уолт Дисни, Алберт Айнщайн, Чарлз Дарвин, Исак Нютон, Сократ, Томас Едисон, Уинстън Чърчил, Ейбрахам Линкълн, Емили Дикинсън, Стивън Спилбърг, Стивън Кинг, Елвис Пресли, Лудвиг ван Бетовен и много други... Да продължавам ли?  Xixixi

3. Помниш ли първата си любов? Коя е тя (ако не е тайна)   ?
Помня ги всичките!  biggrin Първата ми несериозна несподелена любов беше Ицо от детската градина, хаха! Преди това имаше един Драго, ама той беше по-скоро само привличане.  spiteful Първото ми истинско гадже беше около 13 годишна възраст (или 14) в езиковата гимназия - албанец беше.  biggrin Още си поддържаме приятелска връзка по интернет. Първата ми истинска любов прерастна в сериозна връзка, която продължи 4 години, преди да срещна моя съпруг. А моят съпруг определено се квалифицира като единственият и истинският за цял живот!  heart

4. Кое беше първото, което те впечатли у твоя съпруг? Кое беше първото, което ти хареса, виждайки го за първи път?
Аз май отчасти отговорих на този въпрос по-рано - впечатли ме колко е мълчалив, мистериозен и различен. Знаех още тогава, че има нещо много повече от тази мълчаливост зад тази маска и това адски много ме привлече! Хехе, такава съм си - обичам мистериите, а не... strong --> очевидните работи.  smile
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 14:26:59 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 29, 2012, 13:59:38 »

5. Представи си, че съм феята от приказките и мога да направя така, че да имаш живота на мечтите си   Опиши ми как си представяш идеалния вариант на общото ви бъдеще с любимия човек
Ей го, виждам го! Толкова е ясно:  look Бъдещето в най-прекрасните му украски е: И двамата работим желаните от нас неща и ставаме с усмивка, за да отидем на работа. Имаме много приятели, най-разнообразни, и най-вече хора, които не мислят стандартно, хора, от които имаме какво да научим и които не следват течението. След време създаваме семейство - не защото така трябва, а защото така искаме. Живеем в къща с градинка във или близо до един от любимите ми градове Лайден или Делфт. Имаме две котки! Спукваме се от пътуване! О, и спортуваме редовно, за да сме здрави!  strong

6. Малка русалка Ариел, би ли пожертвала най-големия си талант, най-прекрасното си качество за в името на щастието на любимия човек?
Да! Още сега ако се налага. Без един талант може да се живее (погледни само нашите политици, въобще за талант не може да става дума ама си живуркат като хлебарчици!  biggrin). Но аз без неговата любов не мога да живея и искам да е щастлив.

7. И понеже точно като Ариел имаш усет за вълшебно красива музика (аз знам, но ще си мълча), би ли споделила каква е тя? Какво означава за теб? Как разбра, че точно тази е най-предпочитаната от теб? Какви усещания ти носи?
Знаеш ти, знаеш!  Wink Аз и на prety (виж нейния въпрос 2) и споделих, но ще допълня отговора си. За мен филмовата музика носи емоция, която не мога да опиша с думи. Удрянето на точната нота, в точния момент изкарва у мен емоция и образ. Пред очите ми изниква картина - знам точно, в кой момент от филма е използвана тази част от музиката и мога да ти опиша с думи като в книга какво се случва. И ако музиката е направена брилиянтно (аз аз рядко слушам други) мога да ти обясня според мен какво точно изразява и защо е използван точно този инструмент. Емоцията, която изкарва у мен не е задължително същата като от филма, но се случва да съвпада. Филмовата музика е един магичен, въображаем и необятен свят за мен!
Първо открих любовта си към филмите, мноооого отдавна. Чак после разбрах какво прави добрия филм такъв и едно от нещата е оригиналната композирана музика или т.н. original score. Пробвайте да гледате филм - хорър или трилър като заглушите звука с mute бутона...  nea

8. На кои три вкусотийки не можеш да устоиш никога?  
Предпочитанията ми се променят, но ако у дома има сирене много бързо си отива! (синьо, старо, меко, твърдо, българско, датско, френско, оранжево, зелено... въй въй въй, без значение.)  biggrin Второ - сладки, тестени изделия (меки, не хрупкави). Трето - кафенце.  Coffe

Чудесни въпроси Мишелче. Стана по-дълго, отколкото планувах, но нямаше да си правя труда да го пиша ако не вярвах, че наистина се интересуваш и ако не ми беше приятно да ти отговоря от сърце!  give_rose
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 14:43:26 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 29, 2012, 14:36:54 »

Сега да ви кажа защо започвам да си променям мнението за горещия стол - преди хич не ми харесваше идеята аз да седя на него, но въпросите, които ми задавате са чудесни и ме карат да си направя една вътрешна равносметка. Всички тези неща аз си ги знам, но е друго, когато ги видиш на хартия!

Благодаря ви, страшно сте мили!  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #25 -: февруари 29, 2012, 14:50:43 »

 Разкошни отговори  give_rose Благодаря ти!
 Всеки ден следя тази тема и с удоволствие научавам различни неща за теб. Някои ми бяха интуитивно доловими, но е толкова хубаво, когато ти говориш за тях. Различно е - много по-приятно. С нетърпение очаквам да ти задават още въпроси  smile

 Истински ме изненада това за мързела  shok

 П.П. А на мен колко въпроси още ми хрумнаха  blum На 100% е вярно, че подтикваш хората към общуване и си прекрасен събеседник, даже и онлайн.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 29, 2012, 15:07:39 »

Хахаха, вярно е Мишелче, вярно е това за мързела. Имам си неща, които отлагам от много време, колкото и да ми твърдят хора около мен, че са на живот и смърт. Просто не съм убедена, че ги искам и че вярвам в тях. Ужасно е, знам. Понякога ми се иска да правя нещата, които трябва независимо от себе си, но ето на, не става така. Но ако имам вярва в нещото давам 100% от себе си. Аз съм човек на екстремностите - или всичко или нищо.  smile

Както и ти си супер събеседник, много ми е приятно да си пиша с вас! С теб в частност! Ако решиш накрая, че не съм отговорила на всички въпроси стреляй!  hunter
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 15:09:48 от Ariel » Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 29, 2012, 15:43:53 »

Благодаря ти за отговорите Ариел  give_rose Много ми е интересно и имам още няколко въпросчета,но ще ги оставя за по-натам защото гледам, че си затрупата  blum
Ще следя твоето столче с интерес  kiss2

П.П. ‎"Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме ...твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често." МНОГО МИ ХАРЕСА БРАВО smile
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 15:46:19 от miauka » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #28 -: февруари 29, 2012, 16:33:14 »

Ариел, аз също съм щастлива, че си на Горещия стол. С интерес прочетох всичките ти отговори и успях да те опозная повече, за което се радвам. smile

Аз искам да те попитам :
Кое е най-романтичното нещо, което е правил мъжа ти за теб - било то жест, думички или ситуация, в която сте попадали заедно, това което най-силно те е докоснало и впечатлило? И като подточка на въпроса ми - романтична ли си?
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 29, 2012, 17:04:01 »

Аз също следя темата с голяяям интерес  smile След толкова интересни отговори на различните въпроси успях да си създам мнение за теб макар и виртуално - много интересен и положително настроен човек  Wink  ето една от хубавите страни на Интернет-а  smile
И аз имам малко въпросчета към теб  give_rose
Падаш ли си по екстремните и непредвидени изживявания?
Кое е най - екстремното нещо, което си правила или би искала да направиш?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 01, 2012, 15:52:29 »

Мила cveta_d86, започвам с голямо удоволствие твоите въпросчета!  Coffe

1. Кога разбра че съпруга ти е твоята половинка?
Много бързо! Не ми отне много време, както и на него, за да разберем, че сме един за друг. Напук на всички "правила" нещата се развиваха доста бързо, след няколко месеца срещнах родителите му, а след още половин година живеехме заедно и след известно време съвместен живот вече говорехме за местене в друга държава.  Victory

2. Кой е любимият ти град в БГ и в Холандия?
В България са няколко - Пловдив, както и Велико Търново и Копривщица. В Холандия обожавам Делфт! На второ място е Лайден! Има толкова история в тези градове, като ходя по улиците имам чувството, че ей сега ще срещна Рембрант с четка в ръка!  butterfly Само да кажа, че Амстердам е прекалено превъзнасян, има 100 пъти по-хубави места от столицата.  Wink

Ето малка импресийка от Делфт:


3. Кой е любимият ти цвят?
С времето се променят. И зависи за какво е - за дрехи, за грим, за сватбена декорация, за цветове на стая и т.н. Преди беше лилавото (на Милка), сега е зеленото (бледо), както и бяло. Но обичам всички цветове и всички цветове използвам според настроението си. smile

4. Защо избрахте точно тези халки - имат ли по специална символика?
Ами искахме различни халки от стандартните, които да се чувстват като наши си, с нашия почерк, а не да копираме от някой друг. Гледахме много модели, но когато видяхме тези направо и двамата ахнахме и нямаше нужда от думи! Символиката не е тайна или специална - чисто и просто ударите на сърцата ни! И още една - слънцето и луната (защото моята е бяло злато, а неговата е жълто злато)!  girl_in_love

5. Сподели че имаш татус...би ли описала какво представлява?
Хм, много е трудно да го опиша. Креативна завъртулка е, изглежда малко като ключ Сол (нали знаете, от музиката), но не точно. Останалото е за въображението.  blush

6. Случва ли ви се с мъжа ти да се карате - ако да за какво най-често?
Случва се разбира се, но доста рядко. Обикновено е за маловажни неща и най-накрая разбираме, че сме имали едно и също предвид и че всъщност сме на едно мнение.  funnytooth

7. Има ли нещо без което не може да започне денят ти?
О, да! Целувка от милото преди да излезе и кафенце!  gu6

Благодаря ти сладурке за въпросчетата!  air_kiss
« Последна редакция: март 01, 2012, 18:16:07 от Ariel » Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 01, 2012, 16:21:45 »

Миличка аз ти благодаря за хубавите отговори  give_rose ти си наистина един много слънчев, забавен и интересен човек  kiss2
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 01, 2012, 16:35:38 »

Ей досега писах и гадният браузър се затвори и всичко ми се изтри!  Плачещо момиче hysteric Плачещо момиче

Почвам наново!  tease

cveta_d86, страшно си мила! Нямам търпение да науча повече за теб!  smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 01, 2012, 17:46:46 »

Ето и Лунна! Много се радвам, че стигнах и до теб! Ако знаеш колко се смях като прочетох за бонусния въпрос - не за друго, ами защото ми стана много мило, че и твоето  Sunshine се включва! Много се радвам!  Bravo

1. На колко години би била, ако не знаеше на колко си в момента?
Ако съм разбрала правилно въпроса - колко години бих си дала или на колко години се чувствам ако не знаех истинските си години? Поправи ме ако греша. Като характер са ми казвали, че съм зряла за годините си, демек 27. Аз на това отговарям с: тра-ла-ла.  biggrin Аз лично бих казала, че се чувствам като 18 годишна хлапачка. Всичко ми е забавно и ново, всичко ми е интересно и така ми харесва. Не искам да съм на други години от моите си и много ми е интересно какво ми е приготвил животът тук и сега и нямам търпение за следващото житейско приключение! pirate

2. Кое е едното нещо, което най-много би искала да промениш в света?
Само едно ли да е... Може би бих направила така, че всички хора да са по-малко егоистично настроени. Малко повечко алтруизъм няма да ни се отрази зле. Ако дори само това единствено нещо бъде променено много от световните проблеми нямаше да ги има. Ех, утопия!

3. Ако щастието бе валутата, в която се плаща, коя е работата, която щеше да те направи богата?
Обърках се.  Xixixi Т.е. за да стана богата ако ми се плаща в щастие трябва да избера работа, за която ми се плаща много, но не в пари, а в щастие.  huhhuh.gif  huhhuh.gif huhhuh.gif Или бъркам...  funnytooth Готини въпроси, раздвиждат ми мозъчните клетки!  DANCE На това май не мога да отговоря. Но ако въпросът е - коя е работата, която би искала да работиш ако плащаха в щастие вместо в пари то бих ти казала - работа с бежанци и хора, които са видели мизерии, които ние дори не можем да си представим. Или по-скоро не искаме да си представим, защото е по-лесно. Кажи после дали съм разбрала въпроса, че мозъкът ми нещо почва да изперква.  crazy  ROFL

4. Ако можеш да дадеш на едно новородено бебе само един съвет, какъв би бил той ?
 :DГу-гу-гага-гу.  biggrin Ако може да ме разбере с мъдростта и опита на живял и препатил човек, то бих му казала думите на Стив Джобс: "Времето ти е ограничено. Затова не го пропилявай, за да живееш живота на някой друг." Мъдър човек беше Стив Джобс...

5. Кое е нещото, което не си направила, а истински си искала? Какво те спира?
Да поговоря още веднъж с баба ми преди да почине. Да я питам за живота й през войната и за решението й да напусне Русия, за да се премести в друга държава заради човека, когото обича. Тогава не знаех, че един ден аз ще последвам нейните стъпки... И като чакаме твърде дълго става прекалено късно.

6. За какво си най-благодарна?
За това, че доброто по света все още накланя везната и е малко повече от лошото. Ако не беше нямаше да сме все още тук.

7. Кой е най-щастливият ти спомен от детството?
Коледите! Любимият ми празник. Спомням си как тръпнехме със сестра ми да отворим подаръците, как си въобразявахме, че чуваме звънчета по покрива и колко магия имаше около нас и в сърцата ни. И наистина го вярвахме. Този спомен ме топли и до днес като се сетя. Става ми едно такова хубаво!

8. В кой момент от близкото ти минало се почувства най-жива и мотивирана?
Миналата седмица. Преодолях едно голямо препядствие, доказах на себе си, че мога и можех да бълвам огън. Ако ми се беше изпречил дракон на пътя щях да го преборя, толкова силна се чувствах.  PUGILISM

9. Би ли простила изневяра?
Това е мнооооого интересен въпрос и много мога да разсъждавам по него, но ще го съкратя. Има два вида изневяра според мен - емоционална и чисто физическа без никакви по-дълбоки емоции. Втората може би бих могла да простя, но никога няма да забравя. Обаче ако говорим за емоционална изневяра, в която са намесени чувства, дори и да не е имало нищо физическо - аз съм дотам. Никога не бих делила любовта на любимия ми с друга. И ако той мислено е при друг човек какъв е смисълът?

« Последна редакция: март 01, 2012, 17:56:00 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 01, 2012, 17:47:00 »

10. Кое е едното и най-голямо качество, което цениш у себе си, а у съпруга си?
Екстремността - хем я мразя, хем я обичам. Ако си наумя нещо го правя на макс, не перфектно, ами повече от перфектно, 1000%. Обаче си има и лоши страни - ако не ми се прави нещо не го правя и това е и няма сила на света да ме накара. У съпруга ми - скромността му, която не е никак заслужена. Има много неща, за които не трябва да е скромен, но той е. Както и фактът, че обича музиката и че свири на бас Elvis

11. Коя е песента, която най-много се доближава до теб и кара мига да спре от красотата, която носи?
Нашата сватбена песен. Затова я избрахме. Тя не е оригиналната песен, но е от филм, който ми е любим - "Meet Joe Black". Поздравявам ви:
http://www.youtube.com/watch?v=m-c79oDoHHg

12. Пишеш, че те е страх от (по-точно, че не обичаш) самотата. Защо?
Има разлика между това човек да е сам и да е самотен. Много хора са сами, но не са самотни, а други са заобиколени от тълпи хора и се чувстват като най-самотните хора на света. Мен не ме е страх да съм сама, била съм и се чувствам добре със себе си. Научила съм се да ценя собствената си компания и да не ми е нужен друг човек, за да съм пълноценна. Но да съм самотна - това ми е болно. Човекът е социално животно и така сме устроени предполагам. За какво щастие можем да говорим ако не е споделено? Просто за мен двете неща са взаимноизключващи се - самота и щастие. А аз искам да съм щастлива.  Sunshine

13. Какво бебче искаш – момиче или момче и мислили ли сте за имена?
Много хора отговарят на този въпрос каквото дойде, обаче аз не им вярвам. Мисля, че всеки вътрешно и тайно, понякога неосъзнато дори си има предпочитание. Аз искам първо момиченце (ако небесата дадат). Но никога няма да го върна ако е момченце.  good Мъж ми са 4-ма братя и той също иска момиченце, защото никога не е имал сестра. О, любими имена имам мнооооого! Но все са женски някак. И все започват с "А". pardon

14. Кое е любимото ти стихотворение (българско)?
Ще те разочаровам, но май нямам. Не си падам много по поезията. Още си спомням обаче от часовете по литература и още мога да ти изрицитирам дума по дума до последната сричка "Хаджи Димитър" на Ботев, защото много го обичам:

Жив е той, жив е! Там на Балкана,
потънал в кърви лежи и пъшка,
юнак с дълбока на гърди рана,
юнак в младост и в сила мъжка.
----
На една страна захвърлил пушка,
на друга сабля на две строшена,
очи темнеят, глава се люшка,
уста проклинат цяла вселена!


и така нататък...

15. Кое е любимото ти детско филмче?
Цар Лъв! Не само като детско филмче, но и е сред любимите ми филми до ден днешен. Каква музика, каква история! Новите анимации наблягат повече на самата компютърна анимация, не толкова на хубаво разказаната история. Много жалко...

16. Кой е най-любимият и най-омразният ти домакински ангажимент?
Любим - да мия чинии, което не ми се случва много много заради миялната машина, а най-омразен ангажимент - да гладя... Пфуууууу, пфу, пфу, егати досадата и е толкова неблагодарна работа... Предпочитам да се гръмна. SUICIDE

17. Кой миг в живота си би определила като най-щастлив и кой – като най-труден?
В определени моменти от живота ми кое определям като най-щастливо и кое като най-трудно се променя. В момента, в който нещо е свършило всичко ми изглежда лесно. Трудно е да отговоря.

18. На кое място се чувстваш най-добре, най-жива и себе си?
Когато съм с любимия. Така че отговорът е - където е той. Той ме познава най-добре от всички и където е той - там е "у дома".

19. Ако ти остава само един ден живот, за какво ще съжаляваш, че не си направила и как и с кой ще прекараш този ден?
Много интересен въпрос. Наскоро прочетох една статия: Петте неща, за които умиращите най-много съжаляват. Можете да я прочетете ако искате: http://www.dnevnik.bg/istorii_na_denia/2012/02/03/1759226_pette_neshta_za_koito_umirashtite_nai-mnogo_sujaliavat/ Мисля, че хората влагат много емоция и усилие в неща, които не си заслужават и го разбират чак когато вече е прекалено късно. Не искам да правя тази грешка. Затова бих казала, че ако ми остава един ден живот бих съжалявала само, че не съм си взела поука от тази статия и от думите на умиращите. А с кого бих прекарала този ден - с майка ми, сестра ми, брат ми и моя съпруг.  smile

Бонус от Слънчо: 20. Любим плод?
Череши! Винаги и по всяко време!  blum Много благодаря на твоя  Sunshine



Лунна, чудесни въпроси! Много ти благодаря и  gu6
« Последна редакция: март 01, 2012, 18:07:06 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 01, 2012, 18:31:13 »

nadelina88, благодаря ти! Искам да ви опозная всичките, искам всичките да седнете на столчето, защото всички вие сте специални, интересни и различни личности! Flower

Отговарям веднага:

Кое е най-романтичното нещо, което е правил мъжа ти за теб - било то жест, думички или ситуация, в която сте попадали заедно, това което най-силно те е докоснало и впечатлило? И като подточка на въпроса ми - романтична ли си?
Много са и съм сигурна, че ако се позамисля повечко ще ми хрумне много по-добър пример, но ще ти кажа кое ми изниква в ума и кое се случи не много отдавна. Когато си говорихме с него на някаква тема, която нямаше нищо общо с нас и обсъждахме поведението на хора, които познаваме и когато той по средата на едно много дълго изказване, което както казах не беше за нас просто каза: "Аз не мога да си представя да постъпя така като него. Ти си всичко за мен." и продължи да говори по темата все едно нищо от сорта не е споменавал. Тези малки, неочаквани, съвсем естествени и чистосърдечни реакции и моменти са ми много по-скъпи и романтични, отколкото например голяма планувана вечеря-изненада в Мишелин ресторант със сервитьори с бели ръкавици.
Иначе аз съм романтична, но не по стандартния начин - не обичам розови балончета, свети Валентин, флъф плюшки, сладки бонбонки в сладникави опаковчици и такива неща. Една спонтанна вечеря по пантофи у дома ми е много по-романтична от гореописаното.  smile

Благодаря ти за интереса!  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 01, 2012, 18:43:38 »

irena_popova, което току-що казах на Надето важи и за теб!  give_rose

Падаш ли си по екстремните и непредвидени изживявания? Кое е най - екстремното нещо, което си правила или би искала да направиш?
Падам си да! Но не всичко бих правила. Най-вече обичам екстремните изживявания, за да тествам себе си, за да преодолявам страховете си! Виждам ги като предизвикателство. И колкото и да ме е страх гледам отвреме навреме да ги правя! Иначе за непредвидените неща - те са най-сладки - колкото повече планираш, толкова повече ти се покачват очакванията и толкова повече се разочароваш. Затова колкото по-непланирано - толкова по-сладко! Поне това е моят опит досега.

Най-екстремно - скачах с бънджи от Витиня! Мале, развяха ми се бузите!  Aviator Иначе имаме билети за уроци по Skydiving, които още не сме използвали. Не знам дали се води достатъчно екстремно де, хехехе. Скоро!

Нашето ще е в зала, не от самолет, все още не!  biggrin
http://www.youtube.com/watch?v=22aK7uqzZEg&feature=fvst

А ако искате да видите що е то екстремно, прескочете на 0:23 секунда и на 2:18Wink
http://www.youtube.com/watch?v=l46pFTT-rjY&feature=related

Много ти благодаря за интереса!  saludo
« Последна редакция: март 01, 2012, 19:09:34 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 01, 2012, 21:38:46 »

smile Хей, ArielкеFlower
Благодаря ти много за отговорите!  gu6
Особено се откроява положителният ти мироглед и това много ме привлича в теб!  Friend
С отговорите на въпросите ми, затвърждаваш досегашното ми мнение, че си оптимистичен реалист.
Харесва ми това, че си състрадателна и добронамерена, но също така и умна!  Bravo
Искаш ли да споделя едно стихотворение, което обожавах, когато го учихме в училище, към което ме навя отговорът ти на 5 въпрос? Предполагам ще искаш Wink , затова направо го пиша:

"Потомка" - Елисавета Багряна

Няма прародителски портрети,
ни фамилна книга в моя род
и не знам аз техните завети,
техните лица, души, живот.

Но усещам, в мене бие древна,
скитническа, непокорна кръв.
Тя от сън ме буди нощем гневно,
тя ме води към греха ни пръв.

Може би прабаба тъмноока,
в свилени шалвари и тюрбан,
е избягала в среднощ дълбока
с някой чуждестранен, светъл хан.

Конски тропот може би кънтял е
из крайдунавските равнини
и спасил е двама от кинжала
вятърът, следите изравнил.

Затова аз може би обичам
необхватните с око поля,
конски бяг под плясъка на бича,
волен глас, по вятъра разлян.

Може би съм грешна и коварна,
може би сред път ще се сломя -
аз съм само щерка твоя вярна,
моя кръвна майчице-земя.


Мисля, че си сходно олицетворение на лирическата героиня. smile  Тя (жената от Русия) е в теб! smile


Спрямо 9-ти въпрос - аз съм озадачена от отговора. Казваш, че би простила физическа, но не и духовна. Наистина ли смяташ, че би настъпила физическа, ако емоционалната, духовната вече не е факт?!

Споделям мнението ти за анимациите - вече нямат нищо общо с тези, с които ние израснахме. Слава Богу, че ги има и може да изберем с кои детски филмчета да запознаем в самото начало бъдещите си деца.

Отговорът на 18-ти въпрос най-много ме впечатли - т.е. стана ми много свидно и мило. Беше очаквано и ми хареса! smile

Слънчо благодари за отговорът на 20-ти въпрос.  give_rose

Много Благодарим за хубавите отговори! За нас бе чест!   give_rosesmile




Още нещо - това, което мисля за теб е следното - харесва ми, че се стремиш да живееш живота си с максимално развити бели дробове!  smile  Bravo good
« Последна редакция: март 01, 2012, 22:01:31 от lunno momiche » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #38 -: март 01, 2012, 23:00:35 »

Ариел, надявам ссе нямаш напротив малко въпроси и от мен smile

Влияе ли ти времето? В частност постоянните дъждоподобия по нашите ширини?

Срещаш ли често българи в "чужбината" и как приемаш тези срещи?

Кое предпочиташ море или планина?

Виждам, че си фен на кафето, кое е любимото ти и как го пиеш?

Кое ти допада повече - пътешествие с кола или круиз?

Имаш ли си guilty pleasure?

Имаш ли любим парфюм? А любим козметичен продукт?

Благодаря smile
« Последна редакция: март 02, 2012, 08:24:49 от Alleksia » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 02, 2012, 07:10:20 »

Ariel много ти благодаря за отделеното време и прекрасния отговор  give_rose
За бънджито не бих се престрашила, но за Skydiving в зала..... сигурна съм, че ще бъде едно невероятно изживяване smile
След като отидете надявам се да споделиш емоции вече от първо лице  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #40 -: март 03, 2012, 23:36:42 »

 Пое ли си дъх от въпроси?  Wink Виждам, че има още, а и аз няма да те оставя на мира  blum

 1. Кои са любимите ти литературни герои? На кой персонаж би се оприличила? А на кой би искала да приличаш? Защо - за всичките въпроси важи smile
 2. Кои детски книги би прочела на децата си? На коя твоя любима игра би ги научила?
 3. Ако някога решиш да напишеш книга, на каква тема би била?
 4. А ако трябва да поставиш заглавие на твоя автобиография, какво би било то?
 5. Ако можеш да се оприличиш на цвете, животинка, вкусно лакомство, кои би била?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 05, 2012, 10:23:15 »

Искам само да кажа, че първоначалното ми впечатление се затвърди, прекрасен човек, много отворен за живота и заобикалящите го предизвикателства.Опитваш се да вземеш ползите от двете култури и вярвам, че ще успееш, знаеш какво е щастие и пиеш от него с пълни шепи, имаш мнение и го отстояваш макар и нежно, последователна си и в същото време си ранима, добра и мила.Имах хиляди въпроси, но ми изчезнаха от главата.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 05, 2012, 15:30:17 »

Лунна, толкова хубав пост, просто не знам откъде да започна...

Първо благодаря за чудесното стихотворение! Уникално е! Не го чувам за пръв път, но определено ме трогна. И мисля, че разбирам какво имаш предвид, аз също мисля, че разпознавам някои неща зад редовете.  air_kiss

Относно изневярата - да, мисля, че може да има физическа изневяра без да има емоционална. За нас жените е доста трудно да го проумеем, но за някои мъже (не всички пак казвам, тук говоря на теория и като цяло) може да има такава. Чисто физическо падение. Но емоционалната (или духовната) според мен означава край. И може да има емоционална изневяра без да има физическа. Ти как мислиш? Всъщност би било хубаво ако повече момичета се включат в дискусията, много ми е интересно да чуем и мнението на повече хора.  smile

Още нещо - това, което мисля за теб е следното - харесва ми, че се стремиш да живееш живота си с максимално развити бели дробове!  smile  Bravo *THUMBS
ROFL  ROFL  ROFL 

irena_popova Като се нагласим да си уговорим дата за SkyDiving-а първо на вас ще разкажа, обещавам!  good

магито Ох, Маги, не знам какво да кажа - много неудобно ми стана. Аз съм просто човек - имам си недостатъците, имам си и позитивните страни предполагам, грешки правя, искам да се уча от тях, понякога става, друг път не... Имам много да дам стига да има кой да приеме, но не съм суперчовек и не съм толкова добра, колкото ме описваш. Просто... просто човек съм.  smile Благодаря ти, останах без думи, честно...
« Последна редакция: март 05, 2012, 15:32:12 от Ariel » Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 05, 2012, 19:04:56 »

Моля те оприличи се на два персонажа - от филм и от книга, кои биха били те и кои черти или съдби от техните мислиш, че се доближават до твоите?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #44 -: март 05, 2012, 19:23:33 »

Ариел, чета те с най-голямо удоволствие! Изглеждаш много готина мацка - ако ми беше някъде наблизо щях да те поканя да се видим и лично. Толкова си положителна. Прави ми впечатление, че има неща, за които 100% (по-точно аз така ги виждам) трябва да се ядосаш, да се подразниш, а ти гледаш на тях толкова спокойно и от високо. А с това излъчваш невероятна позитивна енергия, с която успяваш да зареждаш дори виртуално. Това е възвишено качество! Наистина те харесвам... smile Усмихвай се все така на живота!!!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 06, 2012, 15:41:10 »

Мила Alleksia, разбира се, че нямам нищо против да ти отговоря, започвам с удоволствие!  smile

Влияе ли ти времето? В частност постоянните дъждоподобия по нашите ширини?
О, да. Ти знаеш как е и можеш предполагам да ме разбереш. Не съм вярвала преди да дойда тук колко голямо влияние има времето върху настроението, поведението и мотивацията. Не се и учудвам, че толкова хора се самоубиват в скандинавските страни, слава Богу ние сме доста по-надолу. Но се научих до известна степен да контролирам емоциите си и да не позволявам толкова големи външни влияния. Това е нещо, което може да се заучи - контролът имам предвид. Дори в последно време мога да кажа, че леките дъждове, които са ежедневие тук ми действат по-скоро освежаващо, отколкото депресивно.

Срещаш ли често българи в "чужбината" и как приемаш тези срещи?
Постоянно чувам колко много българи имало в университетите и в градовете, но досега откакто съм тук съм срещнала само една българка и то покрай едно сдружение в университета. Нито ги виждам, нито ги чувам, чувам само от трети хора, че имало. Една моя приятелка от Америка дори има няколко прителки от България, но моят "истински" опит с българи беше предимно виртуален - измамиха ни от един български магазин в Хага и така и не ни доставиха поръчките, които направихме и платихме. Какво да ви кажа, не знам и аз какво да очаквам... Мразя да си създавам предубеждения и да правя генерализации, затова времето ще покаже.  Yes

Кое предпочиташ море или планина?
И двете! Много обичам да се катеря като коза, но обичам и на море да ходя, зависи от това, от каква ваканция имаме нужда - с много излежаване и мързелуване или по-близо до природата и по-активно.

Виждам, че си фен на кафето, кое е любимото ти и как го пиеш?
Получих за рождения ми ден от майката и бащата на мъжа ми машина за Неспресо с капсули. Майка му знае, че съм голям почитател на хубавото кафе и не можеше да избере по-подходящ подарък.  smile Е, няма такава вкусотия! Откакто имаме тази машина вече не ползваме другата с филтрите, колкото и да се гласяхме да не става така. Любимата ми неспресо кафе капсулка е тази с вкус на шоколад. Love girl И понеже са толкова ароматни не им е нужно нищо друго. А как го пия - за сладост слагам от любимата ми стевия, натурална и без калории.  smile

Кое ти допада повече - пътешествие с кола или круиз?
Аз на круиз не съм била, но много се глася, защото се запознах с човек, който е работил на круиз и той много ме надъха. Дано се осъществи скоро. Предполагам, че много ще ми хареса, от това, което съм чувала. Но и с кола обичам - много неангажиращо е и освобождаващо - шляпаш си по джапанки и къси панталонки, разхвърляш си колкото си искаш вътре, тръгваш, спираш когато си поискаш, ех свобода!  smile

Имаш ли си guilty pleasure?
Ох, само едно ли?  blush Ми да!  Xixixi Обожавам отвреме навреме да се глезя с качествена козметика, а тя не е от най-евтините. Но не съм шопинг маниачка по принцип, по-скоро съм от хората, които отиват в магазина, харесват си нещо и го купуват. Не мога да ходя по магазините с дни и да сравнявам ръбовете на панталоните, за да се върна в първия посетен магазин и да купя първия видян панталон... Изправят ми се косите само от мисълта дори! angry

Имаш ли любим парфюм? А любим козметичен продукт?
Парфюм не, те се менят много според настроението ми. Странно е, сега като се замисля.  huhhuh.gif А любим козметичен продукт - не мога да обобщя, защото на различните марки си харесвам различни продукти. Една марка е добра в производството на спирали, обаче червилата им са ужасни, друга марка има червила с добра консистенция, но цветовете куцат. Но напоследък много ми допада марката Dr. Hauschka, които произвеждат биологично чисти продукти без консерванти и най-важното - не тестват върху животни. Утре съм на техен уъркшоп и има голям шанс те да ми станат любимци.  smile

Мила Alleksia, благодаря ти за интереса и въпросчетата! Много ми се иска да чуя и твоите отговори на същите въпроси, пожелавам ти скоро темичка! А защо не и в тази темичка, ако имаш желание разбира се!  Wink give_rose
« Последна редакция: март 06, 2012, 15:51:25 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 06, 2012, 16:48:06 »

michelle-че, хопата, ето и втората порцийка! Ако мога да обединя в първия ти въпрос и въпроса на Hecate. Hecate, надявам се нямаш нищо против, но те се доближават доста по съдържание.  smile

Michelle: 1. Кои са любимите ти литературни герои? На кой персонаж би се оприличила? А на кой би искала да приличаш? Защо - за всичките въпроси важи.
Hecate: Моля те оприличи се на два персонажа - от филм и от книга, кои биха били те и кои черти или съдби от техните мислиш, че се доближават до твоите?

* Любимите ми литературни герои се менят с времето. Когато бях малка беше Шерлок Холмс, не знам колко пъти съм препрочела "Баскервилското куче", но не са 2 или 3. Както и Едмон Дантес (познат още като Граф Моне Кристо). Мисля, че причината да ги харесвам толкова много (и двамата) е уникално бързият им ум и логика. Страшно интелигентни са, но също така мистериозни и вдъхващи респект. Любовта ми към мистерията си остава и до днес и е повече от ясна в избора ми на филми и книги. Сега обаче един от любимите ми литературни персонажи е Ханибал Лектър. Не заради нещата, които прави, да не ме разберете погрешно (дори аз не одобрявам хапването на такива екзотични нещица като него, хехе  Xixixi). Мисля, че причините да харесвам този герой не са толкова различни от гореописаните - мистерия, непредвидимост, остър ум, непоклатима логика, интелигентност, спонтанност, респект, никога не знаеш какво мисли и чувства. Уникално! Не си падам по лековерни, миловидни и "добри" герои. Прекалено предвидими и банални са. Особено "добрите" героини - красивата, невинна девойка с дългата руса коса, която трябва да бъде спасена от принца. Е, няма такава боза...  badgirl Сто пъти бих избрала черния лебен пред белия от "Лебедово езеро". Сега вече знаете защо.

* В този момент бих се оприличила на Хърмаяни Грейнджър от поредицата за Хари Потър (книгите, не филмите) - защото е вярна, пряма, мрази несправедливостите, държи на приятелството и е леко фанатична - екстремна е в нещата, в които вярва и прави и не се отклонява от избраната пътека освен ако няма добра причина за това. Много от тези неща можеш да откриеш ако се върнеш в предишните страници на тази тема.

* Бих искала да приличам на персонажа Анн от "Зелените покриви", защото е рязка, но чистосърдечна, винаги казва каквото мисли, мечтателка е, идеалист, абе един от най-красивите литературни персонажи според мен.

* Остана да се оприлича на персонаж от филм - това би било Бел от анимацията "Красавицата и звяра" - абсолютно не заради красотата или любовната авантюра със звяра, опази Боже, пупу...  TONGUE Заради интродукцията на героинята и началната песен (ако сте гледали тази прекрасна анимация на Дисни). Тя е човек на въображението, обожава да се губи в книгите, в същото време е утопична - иска живот, който съществува само на страниците на книга и мечтае за повече от живота от простата реалност на градчето, където живее. И хората не винаги я разбират и я смятат за леко странна. Това е героиня, която не очаква да бъде спасена, а отива да спаси. А не иска да бъде спасена, защото няма нужда от това.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Кои детски книги би прочела на децата си? На коя твоя любима игра би ги научила
Задължително бих им прочела книгите за Хари Потър - тези книги са повече от вечни! Карат те да мечтаеш и оставят много място за въображение, защото за разлика от много други книги не развиват всичко за теб и вместо теб. В същото време съдържат поучителни уроци като вечната тема за доброто и злото, силата на истинското приятелство, лоялността и избора между това, което е лесно и това, което е правилно.
Игра - не е точно официална игра, но ако мога да ги науча бих ги научила да разпознават езика на тялото под формата на игра. Да четат между редовете. И като резултат от това - да се научат да разпознават и избягват манипулатори.

3. Ако някога решиш да напишеш книга, на каква тема би била?
Само ако знаех... Със сигурност няма да е весела книга или история за сладостите на живота. Ще е книга с поука и която оставя края отворен, за да може читателят сам за себе си да реши кой край му допада.

4. А ако трябва да поставиш заглавие на твоя автобиография, какво би било то?
Още е рано да се каже, защото най-хубавите заглавия тепърва ще изникват. Но ако сега трябва да издам книгата сигурно би било нещо от сорта на: "When north met south in the east".

5. Ако можеш да се оприличиш на цвете, животинка, вкусно лакомство, кои би била?
Цвете - нямам никаква идея... Много странно цвете ще да е...
Лакомство - тирамису.
Животинка - голдън ретривър. dog

Благодаря и на двете ви за чудесните въпроси! give_rose
« Последна редакция: март 06, 2012, 22:00:57 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 06, 2012, 17:02:16 »

nadelina88Flower!!!

Не винаги съм:  butterfly Понякога съм:  GROAN и даже  diablo Не съм Далай Лама за съжаление! Даже се съмнявам, че и на него отвреме на време не му се иска да тегли една м.... на всичко, кой знае?  pardon Но кафенце с теб на драго сърце бих приела!  saludo
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #48 -: март 06, 2012, 20:10:45 »

 Като погледнах първоначално отговорите и видях Ханибал Лектър и черния лебед, бях така  Oh my ... Казах си : от къде накъде в този така свеж и лъчезарен човек нещо общо с тях? Та се върнах да прочета внимателно. След което мога да изразя само адмирации за напълно реалната ти самооценка! Ти си точно това, с което се идентифицираш и на което би искала да приличаш. Ако трябва да те оприлича на приказен персонаж  Wink , си като принцесите-рицари, хем смела и борбена, хем по женски крехка и ранима. Надявам се повече хора да имат възможност да се докоснат до тази принцеса и да я оценят  smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #49 -: март 07, 2012, 08:48:24 »

Ариел, благодаря ти за отговорите give_rose
В интерес на истината, останах направо потресена колко много се доближават до моето мислене  Girl_hide
Тая капсулка с шоколада не беше ли лимитирана? Беше любима на мъжа ми, но мислех, че вече ги няма, имаме останали от черешовите.
Още веднъж, благодаря за отговорите. give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 07, 2012, 10:56:45 »

Alleksia, ти сериозно ли (за отговорите)?  Bravo Да, лимитирана е тази с шоколада и още имам няколко останали и направо ми се плаче (за едно кафе моля ви се Xixixi). А черешката много я обичам и аз, мъж ми не, но аз направо я обожавам! Ех, намерих съмишленик за кафето (и не само)!  yahoo

Мишелче, аз точно си мислех как отговорите ми могат да останат недоразбрани ако се четат отгоре-отгоре и набързо, но ти ме успокои! Добавих още едно изречение за яснота. Благодаря ти за отново чудесната реакция, ти си толкова слънчев човек, че е удоволствие да се контактува с теб!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 07, 2012, 11:01:44 »

Ариел, чест ти прави, че си скромна, признаваш грешките си и се учиш от тях.Харесвам такива хора, безгрешните ми идват в повече Wink
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 07, 2012, 11:19:24 »

Много ме зарадва с Хърмаяни  Bravo и аз съм голям фен на Хари Потър, въпреки, че сега се занимавам с други книжки. Няма нужда да казвам, че си готина Wink но имам още един въпрос за теб.
Кой от плановете си наистина държиш да осъществиш  в рамките на година?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 07, 2012, 13:16:14 »

Ариел, дано не са те питали, уж четох страничките smile
Имаш ли си любима картина? Такава в която намираш душата си сякаш отразена ?
 give_rose
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 09, 2012, 16:46:53 »

Ariel  fish  give_rose
 Ах, ах! Много ми е хубаво, когато чета отговорите ти!  danceg Зареждащи са и ме карат да си спомня някои забравени неща, които са много важни - като Анн от фермата "Грийн Гейбълс" . Не съм я чела, но имам някакви спомени - дали нямаше филм по тази книга... Но сега ми е много интересно и започнах да търся книгата - много искам да я прочета. smile
Сетих се и за биографията на Стив Джобс покрай цитата ти за любима мисъл - и нея искам да прчета!
Много съм ти благодарна, че ми напомни за тези неща!  give_rose

Искам да те помоля да ми разкажеш повече за скока от Витиня - много  добре го знам моста (стотици пъти съм минавала от там ) и е мнооооого висок - какво беше чувството преди да скочиш ,  в момента на скачане и след товаYes Много искам да знам!  Read  Curtsey


Относно моето мнение за изневярата - разбирам твоето мнение, моето обаче е различно.  Yes Може и да бъркам - не зная дали съм права, но според мен, стигне ли се до изневяра - физическа - вече е налице и емоционалната такава. Човек затова е голям , пораснал, защото осъзнава постъпките си и не вярвам, че някой ще изневери, без да осъзнава какво върши. Просто не вярвам в това, че пада пердето и душата е далеч от физиката. Друг е въпросът за грешките и прошките. Но аз не приемам изневярата (физическа, духовна, каквато и да е!) .  beating  girl_wink

Сега имам да си задам някои лексикон въпросчета.  LAUGHTER

Кой е любимият ти актьор?
Коя е любимата ти актриса?
Би ли посочила мъж и жена, които са пример за красота, според теб?
Коя е любимата ти сцена от филм?
Любима българска песен?
Кои са любимите ти имена с А, за които спомена?
Кое е любимото ти място в София?
Религиозна ли си и какво мислиш за религиите - кое ти харесва и кое не ти харесва в различията им?
Обичаш ли театъра?

 

Със съгурност ще добавя малко по-нататък още въпросчета.  LAUGHTER kiss2

« Последна редакция: март 09, 2012, 16:55:00 от lunno momiche » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 11, 2012, 11:41:53 »

Хайде още няколко въпросчета от мен, понеже искам да чуя мнението ти по тях. Wink

Кой е любимият ти парфюм и обичаш ли да сменяш парфюмите си, ако да - през какъв период от време?
Вярваш ли в прераждането? Какво мислиш за т.нар. ясновидци, нумеролози и астролози?

Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 16, 2012, 09:06:51 »

Малко въпросчета и от мен, да си имаш занимание за свободното време  tease

1.Спомена, че си обсебена от Ан Болейн.С какво те е заинтересувала като историческа личност и жена?
2.Ако имаше възможност да се върнеш назад във времето, коя година, или век би си избрала и защо?
3.Има ли нещо, което винаги си искала да научиш, или опиташ, но все се разминаваш с възможността да го направиш?
4.Всеки има място, или държава, което/която мечтае да посети, кои са твоите?
5.Какво най-много обичаш да чуваш от съпруга си и какво най-много обичаш той да прави за теб?

За сега стига толкова, по-нататък пак.  give_rose tease
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines